Bekarlık Soyadı kararsızlığı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neyapsamkisimdi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2019
6.116
20.962
30
Arkadaşlar hepinize selamlar.
Yakında nikahım var. Bekarlık soyadımı kullanıp kullanmama konusunda çok kararsızım fikirlerinize ihtiyacım var.

çift isimliyim. İsimlerim 6 ve 6 harften oluşuyor. Soyadım 8 harf. Müstakbel eşimin soyadı 4 harf. Şimdi kendi soyadımı kullanırsam Brezilyalı futbolculara döneceğim kullanmazsam da tek bağım kopacak gibi geliyor üzülüyorum.
Kendi soyadımı kullanmamı gerektirecek kariyerim makalem vs yok. Hemşireyim. Ama yine de kullanmak istiyorum. Ama çok uzun....
sizce ne yapmalı? duygusal düsünüyorum. çok kararsızım.

Aile mahkemesine dava açarak sadece kendi soyadınızı da kullanabilirsiniz, eşinizin soyadını kullanmak zorunda değilsiniz. Kendi soyadınızı kullanmak için bir kariyere de ihtiyacınız yok, hayatıniz boyunca bu soyadını kullanmissiniz zaten. Bana oldum olası saçma gelmiştir, aynı evde farklı soyad olur mu diyen erkeklere de çok istiyosan sen karının soyadını alabilirsin diyorum.

Aile mahkemesine dava açarak sadece kendi soyadınızı da kullanabilirsiniz, eşinizin soyadını kullanmak zorunda değilsiniz. Kendi soyadınızı kullanmak için bir kariyere de ihtiyacınız yok, hayatıniz boyunca bu soyadını kullanmissiniz zaten. Bana oldum olası saçma gelmiştir, aynı evde farklı soyad olur mu diyen erkeklere de çok istiyosan sen karının soyadını alabilirsin diyorum.
Nişanlımın soyisim mevzusuna tepkisi yok. Yani herhangi bir problem yok. İstediğin gibi olsun diyor. Sadece uzunluk açısından ben kararsızım. Çalıştığım yer çok bağnaz bir yer sadece kendi soyadımı kullanmayı düşünmüyorum o yüzden.

Tek bağınız soyadınız mı gerçekten? Gereksiz bir duygusallıkta düşünüyorsunuz bence. Zaten adınız soyadınız uzun eğer illa kendi soyadımı kullanacağım diyorsanız üstteki üyenin dediği gibi açın davanızı kendi soyadınızla devam edin.
Neden sinirleniyorsunuz ki? Zaten duygusal düşündüğümü belirtip yorum istiyorum. Tek kendi soyadımı kullanmayı düşünmüyorum.

Kullandiginiz soyisim de babaniza ait sonucta. Yine erkek egemen bir sistemin sonucu yani. O sebeple kasmaya gerek yok bence. Ben kullanmadim, dusunmedim de.
Teşekkür ederim evet babamı çok seviyorum o yüzden sanırım.

Yakında nikahım var. Bekarlık soyadımı kullanıp kullanmama konusunda çok kararsızım fikirlerinize ihtiyacım var.

çift isimliyim. İsimlerim 6 ve 6 harften oluşuyor. Soyadım 8 harf. Müstakbel eşimin soyadı 4 harf. Şimdi kendi soyadımı kullanırsam Brezilyalı futbolculara döneceğim kullanmazsam da tek bağım kopacak gibi geliyor üzülüyorum.
Kendi soyadımı kullanmamı gerektirecek kariyerim makalem vs yok. Hemşireyim. Ama yine de kullanmak istiyorum. Ama çok uzun....
Brezilyalı futbolcu :KK70:
Kusura bakmayin çok güldüm

Çok uzun size zor olur

kizlik-soyadinin-evlendikten-sonra-kullanimi_387078.jpg

Nişanlımın soyisim mevzusuna tepkisi yok. Yani herhangi bir problem yok. İstediğin gibi olsun diyor. Sadece uzunluk açısından ben kararsızım. Çalıştığım yer çok bağnaz bir yer sadece kendi soyadımı kullanmayı düşünmüyorum o yüzden.

Nasıl yani evli olduğunuz belli olsun diye mi? işyerinizin bagnazligiyla ne ilgisi var?

isimlerin yeterince uzun, müstakbel eşinin 4 harflik soyadını kullan gitsin
hem neden bağın kopsun ki, soyadıyla mı oluyor aile bağı ?
bağ yürekten olur,yine de tercih sizin tabi
Haklısınız tabi duygusal düşünüyorum farkındayım.

İslamda bütün bayanlar kendi soyismini kullanmalı , eşin degil. Zira kıyamet günü herkes babasının ismiyle çağrılacak. Yanı teolojik olarak kadınlar kendi soyismini tutmalı. Avrupa'da herkes kendi soyismini kullanırken Türkiye de herkonuda gerek dini gerek dünyevi bilinçsiz yaşıyoruz okumayan araştırmayan bir toplumuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X