Bekir Coşkun'dan CHP'ye zehir zemberek yazı

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.874
40.715
Bekir Coşkun'dan CHP'ye zehir zemberek yazı

» ULUSAL
1x1.gif
1x1.gif

15.04.2014 11:11

8907.jpg

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun CHP'yi eleştirdiği zehir zemberek bir yazı kaleme aldı.

Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun açtı ağzını yumdu gözünü. CHP'ye zehir zemberek sözler sarf eden Coşkun okuyucularına "Kendinize adam gibi bir muhalefet bulun…" başlığı ileseslendi.
Yerel seçim sürecindeki politikaları sert bir dille eleştiren Coşkun, 31 Mart'ta tüm sandıklarda görevligönderilmediğini, gönderilenlerin de aç-susuz bırakıldığını yazdı. AKP'lilerin sundukları yemeği gururlarına yedirip yiyemediklerinden bahseden Coşkun, #OccupyCHP hareketinden de bahsetti; Kendi hayatları tiyatro olduğu için, gençlerin mesajını anlamadılar zaten, onlar da biraz oturup gittiler Allah’tan, o ölü havası sinmedenüstlerine… diye yazdı. Coşkun zehir zemberek yazısını, "Atatürk’ün partisisin… Tırnağı olamadın…" diye noktaladı. Bekir Coşkun'un yazısının tamamı şöyle:
Kendinize adam gibi bir muhalefet bulun…
Oyları yürütmesinler diye Ankara ili için “Hukuk Komisyonu” kurdular…
Başına getirdikleri bayan; eczacı…
*
Bütün Türkiye gibi, Pursaklar’daki o okulda da 19 sandıktan sadece ikisinde CHP görevlisi vardı…
Aç kaldılar…
AKP’li görevlilere kebap geldi…
Bunlara da “buyur” ettiler…
Gönüllü genç insanlar, yürekleri umut dolu, tertemiz dünyalarında insanlığın onurlu birer bireyi, özgür, başı dik, çağdaş ülkenin vatandaşı olmaktan başka sevdaları yok…
Gururlarına yediremediler…
“Bizim yemeğimiz gelecek” dediler…
Gözleri doldu…

Sabaha kadar aç çalıştılar…
*
CHP, 30 Mart seçimlerinin tek kaybedenidir…
Siz değil…
*
Ve gençler “#occupychp” diye örgütlendiler…
“CHP’yi işgal et…”
Gecikince CHP’den görevli aradı:
“Hani gelmediniz?..”
“Geliyoruz…”
“Gecikmeyin de soğumasın…”
Döner hazırlamışlar…

*
Partide kimse yok zaten…
Gir Genel Başkan’ın paltosunu götür, duyan olmaz…
Kendi hayatları tiyatro olduğu için, gençlerin mesajını anlamadılar zaten, onlar da biraz oturup gittiler Allah’tan, o ölü havası sinmeden üstlerine…
*
CHP, Türkiye’nin bu hale gelmesinde AKP’den daha çok sorumludur… Çünkü cumhuriyetimizi koruma görevi AKP’nin boynunda değildi…
Sayısız uyarılarımız işlerine gelmedi…

Kızdılar…
Milletvekili maaşını cebine indirip, parti etiketi ile restoranlarda ahkam kese kese…
AKP on bir yılda ne kadar yıktıysa laik rejimi, CHP on bir yılda o kadar sahte demokrasinin fotoğraf tamamlayıcısı olarak orada oturdu…
*
Muhtemel yeni görevi:
Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya oturtmak…
Abdullah Gül Başbakan, inşallah…
İlk genel seçimde CHP’nin oy oranı yükselir; 28.5…

*
Atatürk’ün partisisi
Tırnağı olamadın

http://www.ulusalpost.com/bekir-coskundan-chpye-zehir-zemberek-yazi-10582h.htm

Bekir Coşkun

Kendinize adam gibi bir muhalefet bulun…

Oyları yürütmesinler diye Ankara ili için “Hukuk Komisyonu” kurdular…
Başına getirdikleri bayan; eczacı…
*
Bütün Türkiye gibi, Pursaklar’daki o okulda da 19 sandıktan sadece ikisinde CHP görevlisi vardı…
Aç kaldılar…
Gönüllü genç insanlar, yürekleri umut dolu, tertemiz dünyalarında insanlığın onurlu birer bireyi, özgür, başı dik, çağdaş ülkenin vatandaşı olmaktan başka sevdaları yok…
Gözleri doldu…
*
CHP, 30 Mart seçimlerinin tek kaybedenidir…
Siz değil…
*
Ve gençler “#occupychp” diye örgütlendiler…
“CHP’yi işgal et…”
Gecikince CHP’den görevli aradı:
“Hani gelmediniz?..”
“Geliyoruz…”
“Gecikmeyin de soğumasın…”
Döner hazırlamışlar…
*
Partide kimse yok zaten…
Gir Genel Başkan’ın paltosunu götür, duyan olmaz…
Kendi hayatları tiyatro olduğu için, gençlerin mesajını anlamadılar zaten, onlar da biraz oturup gittiler Allah’tan, o ölü havası sinmeden üstlerine…
*
CHP, Türkiye’nin bu hale gelmesinde AKP’den daha çok sorumludur… Çünkü cumhuriyetimizi koruma görevi AKP’nin boynunda değildi…
Sayısız uyarılarımız işlerine gelmedi…
Kızdılar…
Milletvekili maaşını cebine indirip, parti etiketi ile restoranlarda ahkam kese kese…
AKP on bir yılda ne kadar yıktıysa laik rejimi, CHP on bir yılda o kadar sahte demokrasinin fotoğraf tamamlayıcısı olarak orada oturdu…
*
Muhtemel yeni görevi:
Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya oturtmak…
Abdullah Gül Başbakan, inşallah…
İlk genel seçimde CHP’nin oy oranı yükselir; 28.5…
*
Atatürk’ün partisisin…
Tırnağı olamadın…
http://sozcu.com.tr/2014/yazarlar/bekir-coskun/kendinize-adam-gibi-bir-muhalefet-bulun-486798/

Cok dogru yazmis her sozune katiliyorum beceriksiz bunlar uyusuklar onlar yuzunden ulke kimlerin elinde simdi..

Aldıkları oyları haketmiyorlar bile... Kılıçdaroğlu sanmasın ki o oylar bana hayır sana değil partilerin yoksunluğundan sana . Koyamadılar başına adam gibi adam. Ona gidiyor 'başka' bize geliyor 'başka' söylemler içerisinde. Hiç içine sinecek bir parti görmedim ben bu memlekette olanı da koltuklarını sabitlemek için öldürdüler. bu dünyada iyilere yer yok. Türkiye sittin sene bunlarla hiçbir zaman ilerleyemez.

adam gibi muhaelfet yok. olmayıncada sonuç bu.
birşeyler yapılmalı artık. ama ne. önemli olan bu

Son düzenleme:
Herzaman söylüyorum gönülden bağlı olduğum kendime yakın hissettiğim bir parti yok ama akp yi kendime hiçten yakın hissetmiyorum tek savunduğum bu kadar zulme bu kadar ötekileştirmeye karşı bir insana ödül vermemek, sandıkta cevabını vermek gerektiği ama chp ile de daha doğrusu chp nin başındaki kişiyle de bu işin olmayacağı açık bunda ısrar etmenin bir alemi yok daha başarılı, daha söylediklerini dinleten, kararlı bir insan olması gerekiyor güven vermesi gerekiyor. Ben bu seçimleri Ak partinin başarısı değil muhalefetin başarısızlığı olarak görüyorum çünkü muhalefete güvenilmediği için oylar oraya gidiyor. Maalesef Ankara'da koordinasyon yetersiz kaldı toplanan gençlik sosyal medyadan duyurularla toplandı chp bunun için parti olarak pek harekete geçmedi ve sonuç olarak tabii ki oy sayımını denetleyecek olanlar yetersiz kalınca asıl seçim sonuçları yansımadı. Bunu çok iyi biliyoruz. Ankara için konuşuyorum özellikle. Ama yemek konusunu bilemiyorum sandık başında sabahtan akşama kadar görev yapan asıl kişilere zaten yemek dağıtılıyor ama akşamdan da sabaha kadar oy sayanlara ya da gönüllü gelenlere partiler yemek veriyor mu bilemiyorum ama elbette düşünülmesi gerekirdi. Bir taraf düşündüyse eğer.

Son düzenleme:
Korku imparatorluğu olmadan en azından muhalefet eleştirilebiliyor.Buna da şükür.Hala kukla olmayan insanlar var.Bunlardan ders çıkarılması lazım kesinlikle.

Aç kaldılar…
Gözleri doldu…

bu olayı bizzat olay yerinde yaşamış görmüş kişiler var... (keşke bende görseydim:KK1:)

Ben bugünkü durumun sadece CHP nin hatası olduğunu düşünmüyorum.
Evet CHP beceriksiz,uyuşuk ve iyi muhalefet yapamıyor.
Ama bugün AKP iktidarının başımızda olması ve muhtemelen enaz 5 yıl daha kalacak olmasının önemli bir sebebide güçlü merkez sağ bir parti olmamasıdır.
MHP hiçbir zaman kemikleşmiş oyunun dışına çıkamayacağı ve AKP ye rakip olamayacağı için yeni bir parti ve güçlü bir lider şart.
CHP de eğer Muharrem İnce gibi bir adamı genel başkanlığa getirirse daha çok kişiye hitap edeceğini düşünüyorum.

Ben bugünkü durumun sadece CHP nin hatası olduğunu düşünmüyorum.
Evet CHP beceriksiz,uyuşuk ve iyi muhalefet yapamıyor.
Ama bugün AKP iktidarının başımızda olması ve muhtemelen enaz 5 yıl daha kalacak olmasının önemli bir sebebide güçlü merkez sağ bir parti olmamasıdır.
MHP hiçbir zaman kemikleşmiş oyunun dışına çıkamayacağı ve AKP ye rakip olamayacağı için yeni bir parti ve güçlü bir lider şart.
CHP de eğer Muharrem İnce gibi bir adamı genel başkanlığa getirirse daha çok kişiye hitap edeceğini düşünüyorum.
Evet bildiğim bütün MHP liler AKP ye döndü. Bahçeliyle nereye kadar.

Ülkenin halinin tek soumlusu üzerinde yaşayan halktır bana göre.
Yapılan yanlışlara halk birlik olup oy verdiği parti bile olsa karşı durabilse bakın bakalım ozaman iktidar da muhalefette mum olmuyorlar mı?
Gücü eline alan istediği gibi sömüyor milleti millette hala yok iktidar şöyle yok muhalefet böyle birbirine giriyor.
Aferim bize hakediyoruz.

Muhalefetin en büyük hatalarından biri de, yıllarca aynı stratejiyle bir yol alamamasına rağmen hala aynısını kullanmaya devam etmekteki ısrarı ve hep aynı insanlar. Siyasette yeni yüzler görmeyi çok istiyorum, hem iktidarda hem muhalefette. Daha fazla kadın görmek istiyorum, daha fazla genç... Oy verecek parti yok olayına girmeyelim bence çünkü zaten insanlar istediklerini hiç bir zaman demokratik yollarla alamamışlardır. Devrimsiz olmaz yani öyle köklü büyük değişiklikler. Ama en azından tek bir kişiye mutlak hakimiyet verilmezse ve sürekli denetim olursa, her kesimin görüşünü yansıtacak vekiller mecliste yer bulursa daha demokratik ve adil bir ülke olabiliriz.

X