BEKLENMEDİK MİSAFİRE BEKLENMEDİK SÜRPRİZ (10 DAKİKADA EV TEMİZLİĞİ PÜF NOKTALARIYLA)

temizlik_delisi

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2015
57
66
40
Kızlar, aranızda yeniyim. Ev ve temizlik hakkında hemen her konuda bilgilerimi paylaşacağım sizlerle. Umarım faydaısnı görürsünüz, yorumlarınızı bekliyorum :anneadayı:

Beklenmeyen telefonlar ve zoraki davetler.. Mutlaka hepimizin başına gelmiştir, ilk zamanlar panik yapıp zoraki davetlerin sonunda mahcup olan ben olsam da, işi bir sisteme dökünce haklı gururumu yaşar oldum. Size ilk tavsiyem, öncelikle paniğe kapılmayın. Eviniz hiçbir zaman sandığınız kadar dağınık ya da pis değil. Sadece 10 dakikada halledebiliriz, nasıl mı?
ev2.jpg

Aşama1: Dağınıklığı Toplayın

İlk olarak odalara jet hızıyla giriyoruz. Elimizde bir kutu, koli, poşet, sepet vs gibi topladıklarımızı atabileceğimiz bir malzeme olursa iyi olur. Salon, yatak odası, çocuk odası, yemek odası, misafir odası… Ne varsa çok süratli bir şekilde dolaşıp bulduklarımızı sepetimize atıyoruz. Sepeti evin kullanılmayan yerine ya da bir dolaba tıkıyoruz.

Aşama2: Evi Silin

Böylelikle hem kokusuyla hem hijyeniyle eviniz ‘’ben temizim’’ mesajı verecektir. Önce elimize bir adet Cif Tüm Yüzeyler Jel alıyoruz. Bu jel hayatımızı kurtarıyor. Önce bir temizlik kovasına su doldurup jelimizden ekliyoruz. Hızlıca evi siliyoruz. Ardından jeli elimize alıp mutfak banyo gezip lekeli gördüğümüz yerlere cif tüm yüzeyler jeli doğrudan uygulayıp siliyoruz. Tuvalet temizliği için klozete hızlıca bir Domestos uygulayın.

Aşama3: Tozları Alın

Hızlıca bir sprey ve bez ile tozları alın, ayrıntılara takılıp oyalanmayın. Kimse sizin kadar ayrıntıya takılmayacak. Ayna ve çerçeveler tozu ve kiri en çok gösteren yerler olacaktır. Cif Cam Temizliği için ultra hız spreyi var, hızınızı yavaşlatmadan temizliği bitirin.

Aşama4: Son Dokunuşları Yapın

Temiz el ve yüz havlularını asın. Sabunu yenileyin, oda spreyini kontrol edin. Oda spreyiniz fresh bir koku olmalı, gelen misafirlerin alerji durumlarını dikkate alın. Tüm odaları son bir kez hızlıca gezip gözünüze takılanları ortadan kaldırın. Tebrikler, beklenmeyen misafirlere karşı hazırsınız! :KK31::KK71::-):KK9::KK9:

Eklentiler

• ev2.jpg
    ev2.jpg
    206,7 KB · Görüntüleme: 303
bu bahsettiklerinizi yapmak 10 dakikada imkansız.. 6 yıllık ev hanımıyım, tarif ettiğiniz şekilde yapılan bir temizlik çok rahat 1-2 saatimizi alır.. ayrıca evi süpürmeden silmek asla bana göre değil.. çünkü bir evi nekadar silerseniz silin, nekadar derli toplu olursa olsun, halı üzerinde ufacık tefecik kırıntılar, saç telleri yada benzer şeyler varsa o ev asla temiz görünmez...
acil misafir geleceğinde ilk işim toparlayıp hemen süpürge açmaktır.. sırayla tüm odaları süpürür, ardından nemli bezle tv ,sehpalar vs yerleri acele silerim.. hemen sonra lavaboyu ve tuvaleti ciflerim ( ki zaten bir lavabo tuvalet bile insanın 15 dakikasını rahat alır yani)
en son olarak mutfağa girer bulaşık vs gibi işleri yapar, acil ikramlık bişeyler hazırlarım...yaklaşık 1 saatte acil misafire hazır olunur bu saydıklarımla...
sizi tenzih ederek söylüyorum ama bana çok garip geldi 10 dakikada bu saydıklarınızın yapılması..

bu bahsettiklerinizi yapmak 10 dakikada imkansız.. 6 yıllık ev hanımıyım, tarif ettiğiniz şekilde yapılan bir temizlik çok rahat 1-2 saatimizi alır.. ayrıca evi süpürmeden silmek asla bana göre değil.. çünkü bir evi nekadar silerseniz silin, nekadar derli toplu olursa olsun, halı üzerinde ufacık tefecik kırıntılar, saç telleri yada benzer şeyler varsa o ev asla temiz görünmez...
acil misafir geleceğinde ilk işim toparlayıp hemen süpürge açmaktır.. sırayla tüm odaları süpürür, ardından nemli bezle tv ,sehpalar vs yerleri acele silerim.. hemen sonra lavaboyu ve tuvaleti ciflerim ( ki zaten bir lavabo tuvalet bile insanın 15 dakikasını rahat alır yani)
en son olarak mutfağa girer bulaşık vs gibi işleri yapar, acil ikramlık bişeyler hazırlarım...yaklaşık 1 saatte acil misafire hazır olunur bu saydıklarımla...
sizi tenzih ederek söylüyorum ama bana çok garip geldi 10 dakikada bu saydıklarınızın yapılması..
Bende size katiliyorum eve supurge tutmadan ev temiz gozukmez asla.benimde acil durumda ortalk topladiktan sonra ilk isim supurge acmak oluyor.

Bende size katiliyorum eve supurge tutmadan ev temiz gozukmez asla.benimde acil durumda ortalk topladiktan sonra ilk isim supurge acmak oluyor.

kesinlikle öyle.. süpürülmeyen eve cila çeksen yine temiz görünmez.. ama süpürüp de şöyle bir toparladınmı ev zaten temizlenir ve temiz gözükür.. diğer detaylar ince iş... yeterki süpürülmüş olsun , silmeye bile gerek kalmaz...

Arkadaşlar bence zaten amac 10 dk da temizlik değilde CIF reklamı ymis gibi geldi. cif in yeni çıkan ürünlerini tanitiyorsunuz sanki.

X