Bel incelten, kalça sıkılaştıran egzersizle fit görünün

Nevreste

Everest
Yönetici
Editor
Doğa Severler Kulübü
16 Ağustos 2010
236.320
469.562
egzersiz-hareketleri.jpg

Fit ve güzel bacaklara, düz bir karına, sahip olmak için ciddi anlamda mesai harcayan çok sayıda insan var. Çünkü bunun için sadece fazla kilolardan kurtulmak yetmiyor, doğru teknikle egzersiz de yapmak gerekiyor.
Fitness Eğitimeni Samantha Clayton, "Arzu etiğiniz görünüme kavuşmak ve fiziğinizi güçlendirmek için kendinize zaman ayırın. Hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak için her gün egzersiz yapın" önerisinde bulunuyor.

Clayton’ın beli incelten, kalça ve bacakları sıkılaştırmaya yardımcı olan gün gün egzersiz programı şöyle:

PAZARTESİ
,P-rRecLcgU-eyHOeRLz0QQ.jpg

30 dakika eğimli yüzeyde koşu ve yürüyüş
Eğimli yüzeyde koşmak ya da yürümek, kalça ve arka bacaklarınız için ağırlık çalışmak gibidir, bu bölgeleri toplar ve sıkılaştırır. Kardiyovasküler egzersiz olduğu için de yağ yakmanızı sağlar.

SALI
kalca-kucultme-egzersizleri.jpg

Squat, lunge, mountain climber ve step up egzersizleri
Güçlü bacak kaslarına, hayal ettiğiniz fit ve sıkı vücuda sahip olmanıza yardım edecek bu egzersiz hareketlerinin her birini 15’er kez 4 set halinde yapın. Zamanla elinize su şişeleri ya da dambıl alıp alıp hareketleri bu ağırlıklarla yapın.

ÇARŞAMBA
index.jpg

Dinlenme ve esneme günü
Dinlenme egzersiz kadar önemlidir. Bu süreçte vücudunuz kendi kendini onarır. Dinlenme günlerinde esneme hareketleri yapmanız ise ağrıyan kaslarınızı rahatlatacaktır.


PERŞEMBE
pilates-ve-esneme-hareketleri.jpg

Intevral antreman
Intevral antreman kısa sürede yağ yakıp sonuç almak için muhteşem bir yoldur. Dizleri karna çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlamadan oluşan her bir hareketi sırayla 45 sn boyunca yapın ve 15 sn dinlenin. Bunu 30 dakika boyunca tekrarlayın.


CUMA
Fit-Minute-Bodyweight-Training_620.jpg

Aktif dinlenme günü
Sabit egzersizler yağ yakmanıza destek olur. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktivite ile stres atmanızı sağlar. Bisiklete binin, yüzün ya da yürüyün. Yavaş hızda 1 saat boyunca spor yapın.

CUMARTESİ
yogunlastirilmis-alt-vucut-antrenmani.jpg

Yoğun antereman günü
Cumatesi günü yoğun spor yapın. Bacak ve karın bölgenizi çalıştıracak egzersizler tercih edin. Kendinizi bir hafta önceki antemanlarınızdan daha fazlasını yapmak için motive edin. Tavsiyem sevdiğiniz ancak limitlerinizi biraz zorlayacak egzersizler seçmeniz. Ancak sakatlık yaşamamak adına kendinizi fazla zorlamamanızı ve dikkatli olmanızı öneririm.

PAZAR
kaslarinizin-gelismesi-icin-dinlenin-765x510.jpg

Dinlenme
Bu egzersiz programını, dengeli beslenme ile destekleyerek 6 hafta boyunca uygulayın. Kısa zamanda dengeli, sıkı ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız. Zaman zaman zor gelebilir ama sıkı ve sağlıklı bir vücudu, kolay yollla elde edemeyeceğinizi unutmamanız lazım. Sağlığınıza her zaman öncelik verin, unutmayın güzellik sağlıktan gelir.


,F9TfM7HGbUGOn0dDii86JA.jpg