Maske Tarifleri Belki faydalanan olur; Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı/Masrafsız ve etkili

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

Miaelle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2018
2.750
3.785
Belki birilerine faydam olur o yüzden yazayım dedim çok uzman değilim ama pek çok faydasını gördüm.
Gece yatmadan önceki bakımım şöyle;
Öncelikle gidip makyajımı temizleyip güzelce bir yüzümü yıkıyorum
Daha sonra fısfıs gül suyu (alkol içermeyen)'nu yüzüme sıkıyorum,biraz elimde yüzüme iyice yediriyorum.
Arkasından bir pamuğa 1-2 damla kayısı çekirdeği yağı döküp göz altlarıma uyguluyorum (kısa dönemde gözaltı torbalarına,yorgun görüntüye iyi geliyor,uzun vadede kırışıklıkları önlüyor.)
En sonunda da hindistan cevizi yağına yaynı şekilde biraz pamuk batırıp yüzümün tamamına iyice yediriyorum ve yatıyorum.
Sabah;
Yüzümü güzelce kükürtlü sabunla yıkıyorum. (Kükürtlü veya keçisütlü olabilir,kükürtünde keçisütününde faydasını gördüm.)
Bir de eğer makyaj yapmayacaksam (ki bu cilt bakımını 15-20 gün uyguladıktan sonra makyaja hiçbir şekilde gerek kalmıyor,cildin bebek gibi oluyor.) klasik nivea mavi kapaklı yağlı kremden elime yüzüme sürüyorum ve bitiriyorum.
Tırnka için ünlü oje markalarının tırnak bakım yağlarını ve bakım ojelerini almanı öneririm,sağlıklı tırnaklara sahip olursun. Ben oje sürmeyi sevmem o yüzden bakım ve parlatıcı yetiyor bana. (Marka gabrini ıntensetive care oil yeşil renkli bu, Gabrini Calcium Gel bu da mavi renkli)
Bir de benim ellerim kırışmaya çok yatkın belki aranızda vardır,20 yaşındayım ama 30 yaşındaki kadın eli gibi kırık ellerim bunun da çaresi;
Yatmadan önce ellerime önce vazelin sürüyorum heryerine daha sonra limon suyu sıkıyorum (normal taze limon) iyice yediriyorum,ondan sonra plastik doktor eldivenini takıp yatıyorum sabaha yumuşacık misssler gibi kırışıksız oluyorlar bir de gün içinde nemlendirici krem sürerseniz süper oluyor.
Saç içinde 3 günde 1 saçımı sadece 2 kez şampuanlıyorum. Bu kadarı bile fazlaymış aslında,saça ne kadar çok şampuan ileride o kadar çok saç dökülmesine sebep oluyormuş.
Ayaklarıma da aynı safa kremi sürüyorum aynı şekilde yumuşacık oluyor etleri sertleşmiyor eskisi gibi.
Ve bu malzemeleri 50 tlye bile alabilirsiniz bu malzemeler sizi 3-4 ay rahat götürür.
Bir de kesinlikle makyaj temizleyici,bakım sütü kıl tüy kullanmanızı tavsiye etmem uzun vadede cildi mahfediyormuş o yüzden doğal ürünleri kullanmakta fayda var.

X