Ben annemin ciğerini bilirim!

Kv. Eve sen yokken gizli girmesi çok büyük terbiyesizlik.Sinsi sinsi kapının klidi ile oynayıp sözde iz bırakmıyor. Eve senden gizli girip neyi arıyor, neyi görmek istiyor. Allahım tam çıldırmalık zekalar. Saçı yolunacak cinsten yani. Yaş başından utansın oğlunun gelininin evinde ajanlık yapacak ne var ki ortaya çıkınca da inkar ediyor sinsi kaynana.
Maddi konulara gelince kendini garantiye al!
Öyle canım alttan götürüyor , buraya yazmasam çıldırcam zaten.Kimseye de anlatamıyor insan... Çok güveniyordum canım hiç ileriye dönük düşünmedim , hep biz diye düşünmüştüm ama bu şekilde olunca bir de kendimi hem maddi hem manevi çok güçsüz hissttim. Ev kp.üstüne herşeyi kendi çabamızla yapmıştık, eşimden para alıpda harcamak nasip olmadı. Yarın öbür gün tüh kaka defol git derlerse bildiğin ben evlerini yapmış borçlarını ödemiş , 5 kuruşsuz kalıcam...

Benden habersiz, ben yokken evime kv girecek, birde yedek anahtarlı olacak ha! Eve gizli kamera koyarım, onun eve giriş anından tutunda neyin peşindeyse (!) bütün görüntülerini, kendi dahil tüm sülaleye WhatsApp tan gönderirim.Otursun o düşünsün bakalım. Rezil olsun utansın bidaha yapmasın. Özel hayata saygıyı bilmeyene bildirteceksin!

Öyle canım alttan götürüyor , buraya yazmasam çıldırcam zaten.Kimseye de anlatamıyor insan... Çok güveniyordum canım hiç ileriye dönük düşünmedim , hep biz diye düşünmüştüm ama bu şekilde olunca bir de kendimi hem maddi hem manevi çok güçsüz hissttim. Ev kp.üstüne herşeyi kendi çabamızla yapmıştık, eşimden para alıpda harcamak nasip olmadı. Yarın öbür gün tüh kaka defol git derlerse bildiğin ben evlerini yapmış borçlarını ödemiş , 5 kuruşsuz kalıcam...
Aman allahım. Çok fena durumlar. Ne diyeceğimi ne akıl vereceğimi şaşırdım. Allah korusun defol git ne demek. Bunca emek çaba yuva kurmak kolay mı. Eşinle aran nasıl maddi konular hariç mutlu musun

Canım ben çok direndim asla dedim ama büyük konuşmamak gerekirmiş. Beni ikna eden ailem oldu , kardeşim hepsi kiralara çıkmayın kendi evinize geçin , kötü kayınvalide olursa ne kadar uzak olursan ol bir telefonla yetişir iyi insanlar dediler. Düğüne 3 ay kala ikna oldum apar topar evi yaptırdık. Çalışıyorum ama inan sürekli ev ile ilgili borç çıkartıyorlar inan 100 tl bile atamıyorum. Şu biterse şu olsun şunu yapalım vs... dertlerii ev... Neymiş daha merdiven yapılacakmış 10.000 , çatı yaptıralım 15.000 daha sıra da onlar var , ben borç ödemekle uğraşamam dedim. Eve bişeyler yapmaktan arkadaşından aldığı borcu ödeyemedik , benim tazminatı vercektik , hayır cidden gözüm yoktu ta ki bu olay olana kadar , hepsini düşününce kendimi sağımlık inek gibi gördüm. Ana oğul bana karşı bir oldular, bende düşününce madd,yat olarak önümü göremedim.

Annem yalan söylese ben çekinmem bu biraz yapı ile alakalı , anne başka eş başka . Bu kez bana yalancıymışım gibi bakılıyor bu durumda , haklı iken suçlanıyorsun , güven kırıcı. Olayı büyütmeden ya yaşlı boşver canım ben çözücem sen bakma ona dese inanki bak umrumda değil. Doğruyu söyle canımı ye derler ya , hakikaten öyle.

Ev kimin uzerine su an? Bu masraflari yaptirana kadar kendinize ev alirsiniz zaten. Sakin vermeyin tazminatinizi falan yazik gunah degil mi ya? Tapusu sizin üstünüze mi ya da bir kismi mi sizin ustunuze?

Bence sizin anahtardan daha onemli sıkıntılarınız var ama patlama noktaniz anahtar olmus.

Merhaba Hanımlar,
Geçen hafta çarşamba gününden beri eşim ile tartışmalıyız , konuşmuyoruz.
Eşimden önce başkası ile nişanlanıp kayınvalide travması geçirmiş biri olarak bazı şeylere sabrımı tükettim.
Şimdi ki eşim ve kayınvalidem iyidir , kötü insanlar diyemem fakat gel gelelim ki bir konumuz var onu aşamıyoruz. Çünkü küçük sinek mide bulandırırmış , benimde midem bulandı ve bende kustum.Tabi bu durumda sessiz dururlar mı ? Hayır! hopppp yapıştırdılar ''kötü gelin'' damgasını.

Kayınvalidem ile alt katta , ben ise üst katta oturuyorum. İlk evlendiğimiz aylarda evde ufak tefek tadilat işlerimiz vardı , ustalar gelip gidiyor , bizde çalışıyoruz evde yokuz diye yedek anahtarı eşim kayınvalideme bıraktı. Aradan bir kaç ay geçti , ev havanlasın diye çok az cam açıktı ve benim eve geliş saatlerimde yağmur bastırdı. Kayınvalide aradı beni , evine yağmur gircek çok yağıyor çıkıp kapatayım dedi , bende 'anne ben 5 dk evdeyim hiç bişey olmaz gelince kapatırım dedim''. Neyse bu buna alınmış bir gün dolaylı yollardan laf sokmaya çalıştı , ''valla anne ortada çamaşırlarım vardı , ben dağınıklığımı kimse görsün istemem , ben kendi anneme bile göstermem, ondan evime girmeni istemedim zaten 5 dk snra eve geldim dedim. Bunun üzerinden biraz zaman geçti , aile apartmanı diye kapı kitlemeye ihtiyaç duymazdım , (eşim iki vardiya olunca sabah gidiyor gece eve geliyordu) bir gün eve geldim kapıyı açtımm ben şok kapı 1 kat kilitlenmiş , düşün taşın kafayı yicem ben yapmadım eminim ama yine de kimseye iftira atmayım diyip kendimden şüphelendim. Gel zaman git zaman eşim iki vardiya oluğunda kapılarda ki kilitlerden evime girildiğini anladım. Evimde ne alınan birşey , ne de yeri değişen birşey vardı , bıraktığım gibiydi. Eşime konuyu açtım annenden şüpheleniyorum gizli gizli eve giriyor dedim, söylemeden yapçağını zandetmiyorum girse söyler dedi. Neyse kısa bir tartışma geçti , kapının üst anahtarlarını ver annende olmayacak sadece bizde olcak dedim. Bir çıkardı 2 tane üst anahtar 3.sü nerde dedim , 2 tane vardı diyo , bende 3var biliyorum eksik dedim. Hayır yok falan filan dedi geçiştirdi.

Geçen hafta kapıları altını üstünü 3 kez kilitledim, bir de üst anahtar deliğinin oynayan başlığını yan yatırdım , anahtar girmesi için orayı düzlemesi gerek . Eve geldim gördüğümde anladım , düz olmuş anahtarı çevirdim 1 kilit var. Şartallerim attı kv. aradım ''anne sen mi girdin bugün eve ? dedim. Kem küm etti , ben girer miyim , size sormadan girmem ben , napçam vs... Aklına kötü bişey mi geldi? dedi. Ben kapıyı nasıl kitlediğimi biliyorum , bu kapı tek kat kitlenmiş dedim . Kapattık. Eşim gelince durumu izah ettim . Ben evimi , eşyalarımı kıskanmıyorum yada bişeyde alıyor demiyorum ama habersiz eve girilmesinden rahatsız oluyorum . Yeni evli sayılırız iç çamaşırlarım , geceliklerim ortada oluyor bazen , yıkadığımda peteklerin üstlerine seriyorum , bazen yorgun oluyorum bulaşığımı yıkamıyorum . Hayır neden bunları görsün ki? Eşim cık mık dedi tamam anahtarlarımı kaybetmiş gibi yapar alırım. Bakalım yarın annem ne diyecek kahvaltı da dedi. Konu açılırsa bilmiyormuş gibi yap şikayet etmiş gibi olmasın beni kötü edersin dedim. Benim saf tabi ki ertesi gün annesi konuyu açınca haberim var , birkaçtır böyle oluyor sen girdin sanmış demiş. Kv. yemin etmiş vs... bana anlattı bunu .

Bende yine sert ve dik konuşmadım. '' annen kızarım diye bana söylemeye çekindi keşke en azından sana doğruyu söyleseymiş , çok şaşkınım ama sen bana inanıyorsun benim için önemli değil. Ben anne konusunda hassasımdır , anahtarları alırsın bu konu da burda kapanır dedim. AAA!!! olur mu iyilik ille yaklaşmak eşimde ''Ben annemin ciğerini bilirim , yapmadım diyorsa yapmaz. Hem yemin etti dedi'' Bende çıldırdım öyle diyince burda bir yalan bir de doğru var , annenin içini bliyorsan bu durumda ben yalancıyım dedim. 1 yıldır takipteyim hemen bende iftira atmak gibi olmasın diye bekledim , takip ettim dedim. Durup dururken bunu söyleyecek biri de değilim dedim. Sen de beni çok şaşırttın , benimde sana bir güvenim yok artık , hiç birinize güvenmiyorum, bundan snra benden maddi olarak birşey bekleme tazminatımı vermeyeceğim, borcunuzu kendiniz ödeyin dedim. Tabii erkeklere bir ana bir de para muhabbeti yapınca çok zorlarına gidiyor. Kendi düğünümüzü kendimiz yaptık , evlendiğimiz günden beri borç ödüyoruz. Ben buna sıkılmıyorum , bilerek ve kabul ederek gelin geldim. Kendisi hep çalıştığı para ile 2 kat daire yapmış , ama bizim oturcağımız daire kaba inşaat halindeydi, kredi çektik herşeyi o şekilde karşıladık , ailesi en azından takılarını yapayım dahi demedi. 2 bileziği eşim zar zor yaptı sözde çocuk 5 tane bilezik yaparım demişti ama inanki takıda parada gözüm olmadı ailemde hiç bu mevzulara girmedi. Görümcemin bileziklerini emanet alıp milletin konuşturmamak için 5 taneymiş gibi gösterdiler. Evlendikten snra öğrendim ki , çocuğu o kadar bişeyler yapıcam diye didinirken 3 tane bileziği varmış ve saklamış çocuklarından , erkekler saftır anlamaz öyle şeylerden tabi , eşim hep beraber kahvaltı yaparken görümceme annemin 3 bileziği varmış dedi. Der demez kv. bir bozuldu gözleri yerinden çıktı ama ben yine laf etmedim. Kendimiz yaptık diye gururlandım . Sinir olunca tabii , maddi konuyu yüzüne vurdum , (eski çalıştığım yerdeki tazminatımı alıp borcumuz vardı ona verecektik) eee takılarım gitti bi o kadar annemin yaptırdıkları kaldı hatra diye, çalışıyorum ev geçindiriyorum. Hayır ayrılsak ben dımdızlak ortada kalacağımı farkettim , ev tapusu yok, ortada takılarım yok, tazminatım yok. Bunlar habire tapu çıkartalım , elektrik su ayıralım vs...diye hep paralar eve kaçmış...Doğalgaz döşetilirken bile nakit gerekiyordu , bileziğin brini bozalım annem sana yaptırcak dedi tamam demiştim bende... Kendi bilezikleri dursun kenarda, balböceği sermaye zaten...
Bir de 15 gün önce düşük yaptım , hiç allahtan korkuları yok , erkeklerin hepsi mi aynı olur! Al birini vur ötekine!!!

Çok uzun oldu kusura bakmayın çok dolmuş , yorum yapan , derdime derman olan herkesten allah razı olsun.

İşiniz zor. Keşke ilk anladığınızda değiştirseydiniz anahtarı. Neyse olan olmuş biz önümüze bakalım.
1- Çoğu erkek haklı da olsa annesine laf etmez ve ettirmez. Her şeyin farkındadır ama işte o annedir ve anneyi kırmayı, üzmeyi istemezler. Bunu kolay kolay değiştiremezsiniz. Peki bu durumda ne yapacağız? Erkeğe illa git annenle yüzleş, konuş, kız, uyar vb. gibi davranıp onu daha çok annesini korumaya mı iteceğiz yoksa biraz daha politik davranıp sizi de anlamasını mı sağlayacaksınız?

2- Bence eşinizle bu konuda konuşun. Annesi olduğu için onu anladığınızı ama sizi de anlaması gerektiğini alttan altan aklına işleyin. Tamam bu iş hemen olmayacak. Ama zamanla sizi anlayacağını düşünüyorum. Sonuçta bir odunu güzel bir masaya hemen çeviremezsiniz. Güzelce, sakince yontmanız ama kırmamanız gerekli :)

Turuncu, önüne gelen herkese söyleniyor; 3 senelik üyeyim ben de çok konu gördüm burada ve ayırt etmeksizin aynı yorumun yapıldığına da çoğu kez şahit oldum. İhtiyaç sahibine, hele ki evladınsa elinde avucundakini mümkün mertebe dökersin. Ama dediğin gibi absürt istekler olduktan sonra aile bunu gerçekleştirmekle yükümlü değil.

Bir konu vardı, bulabilsem eklemek isterdim; kv ile kpinin daireleri var, oğlu ile gelini kıt kanaat kirada sürünüyor, doğal gazını bile ödeyemiyordu galiba öyle bir şeydi; kadın da sitem ediyordu "Halimizi gördükleri halde nasıl içleri rahat edebiliyor?" diye. Burada sayfalarca "Mal mülk onların, size nooluyor, istedikleri gibi davranırlar" yorumları geldi. Ben şahsen gelinin beklentisini haklı buldum, benim de önümde oğlum var (kızım da olsa fark etmezdi zaten), yarın öbür gün darda kalsalar eşiyle ve bende mal mülk dolu olsa, birine çocuğumu sığdıramayacaksam, alın evladım bu sizin olsun diyemeyeceksem, elim erzak dolu evlerine girip, faturalarını "Bizde var kapatalım kuzum sıkmayın siz canınızı, elinizin bollaştığı gün de olur" deyip ödemeyeceksem de yani analığım neye yarayacak? Benim lafım bunlara, varken sakınanlara, dardayken el uzatmayanlara ve bunun normal karşılanabilmesine. Bu insan evladın, 7 kat el değil ki. Yoksa 15 bilezik istedim de 10 yaptılar olayı değil yani.
Ya sanki ailemden biri konuşuyormuş gibi okudum. Ne güzel cümleler kurmuşsunuz. Ben de böyle yetiştim. Aile yetmezse yardım eder bir eksiğin varsa kapatır. Bunu devamlı değil ama ihtiyaç oldukça yapar.

Lütfen kendinizi de düşünün ve az da olsa kendinize bir birikim yapın. Bakın ne üzücü emekleriniz çok ama ev kayınpederin üstüne. Keşke başka bir kiraya çıksaydınız ya da kendi evinize ödeme yapsaydınız.

Kv'den habersiz eve kayıt özelliği olan, portatif kameralar var onlardan kurun. Bakalım eve giriyor mu girmiyor mu. Ha tabi erkek kişisinin de boşboğazlık yapıp annesine söylmemesi gerekiyor.
Hatta siz kurun, kimseye söylemeyin, eşinize bile.
Katiliyorum. Ama bu olaydan sonra bence bi ara gizli gizli eve gelmez

Merhaba Hanımlar,
Eşimden önce başkası ile nişanlanıp kayınvalide travması geçirmiş biri olarak bazı şeylere sabrımı tükettim.
Şimdi ki eşim ve kayınvalidem iyidir , kötü insanlar diyemem fakat gel gelelim ki bir konumuz var onu aşamıyoruz. Çünkü küçük sinek mide bulandırırmış , benimde midem bulandı ve bende kustum.Tabi bu durumda sessiz dururlar mı ? Hayır! hopppp yapıştırdılar ''kötü gelin'' damgasını.

Kayınvalidem ile alt katta , ben ise üst katta oturuyorum. İlk evlendiğimiz aylarda evde ufak tefek tadilat işlerimiz vardı , ustalar gelip gidiyor , bizde çalışıyoruz evde yokuz diye yedek anahtarı eşim kayınvalideme bıraktı. Aradan bir kaç ay geçti , ev havanlasın diye çok az cam açıktı ve benim eve geliş saatlerimde yağmur bastırdı. Kayınvalide aradı beni , evine yağmur gircek çok yağıyor çıkıp kapatayım dedi , bende 'anne ben 5 dk evdeyim hiç bişey olmaz gelince kapatırım dedim''. Neyse bu buna alınmış bir gün dolaylı yollardan laf sokmaya çalıştı , ''valla anne ortada çamaşırlarım vardı , ben dağınıklığımı kimse görsün istemem , ben kendi anneme bile göstermem, ondan evime girmeni istemedim zaten 5 dk snra eve geldim dedim. Bunun üzerinden biraz zaman geçti , aile apartmanı diye kapı kitlemeye ihtiyaç duymazdım , (eşim iki vardiya olunca sabah gidiyor gece eve geliyordu) bir gün eve geldim kapıyı açtımm ben şok kapı 1 kat kilitlenmiş , düşün taşın kafayı yicem ben yapmadım eminim ama yine de kimseye iftira atmayım diyip kendimden şüphelendim. Gel zaman git zaman eşim iki vardiya oluğunda kapılarda ki kilitlerden evime girildiğini anladım. Evimde ne alınan birşey , ne de yeri değişen birşey vardı , bıraktığım gibiydi. Eşime konuyu açtım annenden şüpheleniyorum gizli gizli eve giriyor dedim, söylemeden yapçağını zandetmiyorum girse söyler dedi. Neyse kısa bir tartışma geçti , kapının üst anahtarlarını ver annende olmayacak sadece bizde olcak dedim. Bir çıkardı 2 tane üst anahtar 3.sü nerde dedim , 2 tane vardı diyo , bende 3var biliyorum eksik dedim. Hayır yok falan filan dedi geçiştirdi.

Geçen hafta kapıları altını üstünü 3 kez kilitledim, bir de üst anahtar deliğinin oynayan başlığını yan yatırdım , anahtar girmesi için orayı düzlemesi gerek . Eve geldim gördüğümde anladım , düz olmuş anahtarı çevirdim 1 kilit var. Şartallerim attı kv. aradım ''anne sen mi girdin bugün eve ? dedim. Kem küm etti , ben girer miyim , size sormadan girmem ben , napçam vs... Aklına kötü bişey mi geldi? dedi. Ben kapıyı nasıl kitlediğimi biliyorum , bu kapı tek kat kitlenmiş dedim . Kapattık. Eşim gelince durumu izah ettim . Ben evimi , eşyalarımı kıskanmıyorum yada bişeyde alıyor demiyorum ama habersiz eve girilmesinden rahatsız oluyorum . Yeni evli sayılırız iç çamaşırlarım , geceliklerim ortada oluyor bazen , yıkadığımda peteklerin üstlerine seriyorum , bazen yorgun oluyorum bulaşığımı yıkamıyorum . Hayır neden bunları görsün ki? Eşim cık mık dedi tamam anahtarlarımı kaybetmiş gibi yapar alırım. Bakalım yarın annem ne diyecek kahvaltı da dedi. Konu açılırsa bilmiyormuş gibi yap şikayet etmiş gibi olmasın beni kötü edersin dedim. Benim saf tabi ki ertesi gün annesi konuyu açınca haberim var , birkaçtır böyle oluyor sen girdin sanmış demiş. Kv. yemin etmiş vs... bana anlattı bunu .

Bende yine sert ve dik konuşmadım. '' annen kızarım diye bana söylemeye çekindi keşke en azından sana doğruyu söyleseymiş , çok şaşkınım ama sen bana inanıyorsun benim için önemli değil. Ben anne konusunda hassasımdır , anahtarları alırsın bu konu da burda kapanır dedim. AAA!!! olur mu iyilik ille yaklaşmak eşimde ''Ben annemin ciğerini bilirim , yapmadım diyorsa yapmaz. Hem yemin etti dedi'' Bende çıldırdım öyle diyince burda bir yalan bir de doğru var , annenin içini bliyorsan bu durumda ben yalancıyım dedim. 1 yıldır takipteyim hemen bende iftira atmak gibi olmasın diye bekledim , takip ettim dedim. Durup dururken bunu söyleyecek biri de değilim dedim. Sen de beni çok şaşırttın , benimde sana bir güvenim yok artık , hiç birinize güvenmiyorum, bundan snra benden maddi olarak birşey bekleme tazminatımı vermeyeceğim, borcunuzu kendiniz ödeyin dedim. Tabii erkeklere bir ana bir de para muhabbeti yapınca çok zorlarına gidiyor. Kendi düğünümüzü kendimiz yaptık , evlendiğimiz günden beri borç ödüyoruz. Ben buna sıkılmıyorum , bilerek ve kabul ederek gelin geldim. Kendisi hep çalıştığı para ile 2 kat daire yapmış , ama bizim oturcağımız daire kaba inşaat halindeydi, kredi çektik herşeyi o şekilde karşıladık , ailesi en azından takılarını yapayım dahi demedi. 2 bileziği eşim zar zor yaptı sözde çocuk 5 tane bilezik yaparım demişti ama inanki takıda parada gözüm olmadı ailemde hiç bu mevzulara girmedi. Görümcemin bileziklerini emanet alıp milletin konuşturmamak için 5 taneymiş gibi gösterdiler. Evlendikten snra öğrendim ki , çocuğu o kadar bişeyler yapıcam diye didinirken 3 tane bileziği varmış ve saklamış çocuklarından , erkekler saftır anlamaz öyle şeylerden tabi , eşim hep beraber kahvaltı yaparken görümceme annemin 3 bileziği varmış dedi. Der demez kv. bir bozuldu gözleri yerinden çıktı ama ben yine laf etmedim. Kendimiz yaptık diye gururlandım . Sinir olunca tabii , maddi konuyu yüzüne vurdum , (eski çalıştığım yerdeki tazminatımı alıp borcumuz vardı ona verecektik) eee takılarım gitti bi o kadar annemin yaptırdıkları kaldı hatra diye, çalışıyorum ev geçindiriyorum. Hayır ayrılsak ben dımdızlak ortada kalacağımı farkettim , ev tapusu yok, ortada takılarım yok, tazminatım yok. Bunlar habire tapu çıkartalım , elektrik su ayıralım vs...diye hep paralar eve kaçmış...Doğalgaz döşetilirken bile nakit gerekiyordu , bileziğin brini bozalım annem sana yaptırcak dedi tamam demiştim bende... Kendi bilezikleri dursun kenarda, balböceği sermaye zaten...
Bir de 15 gün önce düşük yaptım , hiç allahtan korkuları yok , erkeklerin hepsi mi aynı olur! Al birini vur ötekine!!!

Çok uzun oldu kusura bakmayın çok dolmuş , yorum yapan , derdime derman olan herkesten allah razı olsun.
Yani kapı muhabbetlerinde haklısınız.. Tamam anahtar durur belki sizdeki kaybolur falan diye ama izinsiz girmek nedir... Vermeyin tazminatınızı anası bilezikleri versin..

Ayyy anlamıyorumm bu ne rahatlık ya , tamam oğlunun evi olabilir ama herkesin özel hayatı var artık. Gerçekten anlamıyorum bu konu da anlamayacağımda. Benimkisi de gizli gizli girip napıyordu bilmiyorum ki bir bilsemm...
Napacak ! Kontrol ediyor ne yediniz, ne giydiniz, oğlunun dolabı düzgün mü, banyo temiz mi? Geline laf edecek malzemeyi evinden topluyor
Hiç hoş değil ben evimi kimseye güvenmem hele ki kaynanaya görümceye hiç güvenmem gelir bişey koyar gider evine, belki kötü niyetlidir sana. İyilikle yada sorun çıkararak bi şekilde anahtarı alın yada kilidi değiştirin. Kötü niyetli değilse bile senin mahremin orası. Oğulları İçin gelinlerine iftira atıp, rezil eden kaynanalar var.

kapı kilidini siz değiştirtin anahtarlar elinizde olsun. eşniize bile vermeyin çok farklızamanlarda gelmiyorsanız. kafanız rahat olur

Konu eve gizli girme ve yalan ile başladı, bileziklere geldi; benim de kafa karıştı.

Bilezik kısmını tam okuyamadım sıkıntı bastı ama şöyle söyleyebilirim; herkes kendine neyi yakıştırıyorsa onu yapıyor. Bence olması gereken "Anne-baba" olarak maddi imkanları doğrultusunca evlada destek çıkmak. Burada -kimseden bir şey beklemeyin, size yardım etmek zorunda değiller- vb yorumlar geliyor genelde, ben o yorumların çoğuna katılmıyorum çünkü "Kimse" değil bu insanlar, ana-baba. Beklenti ister istemez yapılır, ha umursanmayabilir üzerine durulmaz ama imkanı varken evladına yardım etmemeyi tercih eden anne babanın da gönlünü paraya değişip değişmediğini bir süre sorgular, notlarını da veririm. Bizde ana baba da evlat da elinde olanı paylaşmaya çalıştığından belki, böyle şeyler bana tuhaf geliyor.

Bunun haricinde, yalan gayet de bir insandan tiksinme sebebi bence; bunun büyüğü küçüğü olmaz. Bugün eve gizli girer evinizde hiçbir şeyin yerini değiştirmez, yarın öbür gün sizle arası bozulur, gider eşyalarınızı kurcalar çekmecenize elin heriflerinin fotoğrafını koyar iftira atar oğluyla ayırma peşine düşer. İnsanın gözünün içine baka baka, yemin ederek yalan söyleyebilen bir insandan her türlü pisliği beklerim.

Eşinizi de anlıyorum, annesinin yalancı olduğunu kim kondurabilir ki rahatlıkla? Ama sizin daha önce böyle bir iddianız olmamış, sizi de bilir tanır; en azından kestirip atmadan önce "Eşim, annemi niçin durduk yere böyle bir şeyle itham etsin, bir yanlış anlaşılma mı oldu acaba?" diye sorgular, takibine düşer. Ama işte çoğu erkeğin kafası buna basmıyor; denge kurmayı, bir tarafı susturmak zannediyorlar. Yani şu ithamla eşim bana gelmiş olsa annemden için; anneme ne kadar güvensem de, eşimi de bildiğim ve durduk yere böyle bir şey ile gelmeyeceğini düşündüğüm için sorgular-takibine düşerim.

Tavsiyem, kapı göbeğini kvnizden habersiz değiştirmeniz. Elinde kalan son anahtarla kapıya bakakalınca kayın valideniz, ses de çıkaramaz. Ne de olsa onda anahtar yoktu, nereden bilecek göbeğin değiştiğini değil mi? Öyle anca bakakalır. Bir şey derse de yalanı ortaya çıkar. :)
Fikrinize bayıldım gerçekten tebrik ediyorum. 👍👍👍

Benim kayınvalidemde de evimin anahtarı vardı , arabayla yarım saatlik mesafede oturuyoruz , düğünümüze yakın tarihte "siz balayından dönmeden birkaç gün önce ben gelirim size buzdolabının fişini takıp alışverişinizi yaparım" dedi , bende karşılık olarak "anne sağol ama ben nasıl olsa balayı sonrası yıllık izinde olacağım o zaman kocamla yaparım mutfak alışverişini en nihayetinde azar azar alacağım" demiştim. Fakat kayınvalide beni dinlemeyip balayından dönmeden 1 gün önce eve girmiş , buzdolabının fişini takmış beni arıyor ki ayar falan tapılması lazım mı diye , benim tabi yüzüm düştü ki durumundan eşimin de haberi vardı , (girilmemesi gerektiğini , düğünden saat gece 12:00'de eve gelip sabah 06:00'da balayı için yola çıkmamız gerektiğini ve herşey için:) sadece 6 saatimizin olduğunu evi ve yatağımızı nasıl bırakacağımızı bilmediğimizi ve kimsenin de evi o halde görmesini istemediğimi söylemiştim eşime) tabi annesine laf söyletmediği için biraz canı sıkıldı biraz atıştık falan ama geçti. Sonra ki zamanlarda ne mi oldu ? Yedek anahtarla eve girip yemek yaptımlar başladı , akşam bir bakıyorum ki mutfakta tencere yemek yapmış evinden ve üşenmeden getirmiş (tamam Allah razı olsun , çalışıyorum yoruluyorum beni düşünüyorsun) ama haber vermeden bir telefon açmadan gelmek neyin nesi nerenin adeti? Telefon açsa dese ki kızım evin müsait mi yemek yaptım onu getireceğim , tabiki de gel derim ama sen haber vermeden sanki kendi evinmiş gibi girip çıkarsan bende de şalterler atar. Ve 1 gün ne oldu biliyor musun ? Benden habersiz eve gelmiş yine ve yedek anahtarı biz de unutmuş yani anahtar ,sahibi olan kişiye geri geldi tekrar :) Ben de hemen aldım o anahtarı ortadan yok ettim , eşim sordu en az 10 kez , kayınvalidem sordu en az 50 kez , ben çantama koymuştum sanırım çanta değiştirirken içini temizlerken düşürdüm falan dedim , bu arada eşim kendi anahtarını annesine verdi , ben de eşime anahtar yaptırmadım , 1 gün ben arkadaşlarla buluştum ve kendisi kapıd akaldı o zaman gitti annesinden anahtarını aldı :) Bir sefer kayınvalide laf vurdu gülerek tabi " tamam canım yemedik ya evinizi hiç de güveniniz yokmuş hee" deyip geçti . Biz de 3 ay önce yeni bir eve taşındık , anahtarlar yeni tabi, eşim birkaç kez söyledi ben de "hıhı tamam hayatım yaptıralım" deyip geçiştirdim konuyu.
Bilezik konusunda ise , asla kimseye vermedim , nişan yapmadan önce hemen bir kasa kiraladım , nişandan ve düğünden gelen takılar hemen kasaya koyuldu , zaten sene sonra da ev aldık , eşim krediyi benim annemin üzerinden istedi (annem emekli olduğu için ) ben kabul etmedim , biz ödüyorsak ya senin ya benim üzerime olsun dedim , sonra kendi babası üzerinden olsun istedi (babası emekli) onu da istemedim yine aynı sebeplerle , ona da çok bozuldu ama sonra benim dediğime geldi , daireyi aldık benim üzerime yaptık tapuyu , kayınvalidem de diyor ki "komşular soruyor niye x (oğlundan için) üzerine yapmadı evi diye " hayatta bir şeyini anlatmayan ketum olan kayınvalide kalkıp evin tapusunun benim üzerime olduğunu anlatmaz kimselere de işte kendim söylemedim bari komşudan pay biçerek söyleyeyim diyor aklınca. Kimseye güvenmem kendim dışında maddi manevi , ben çalışıp didineceğim , sabahın körlerinde evden çıkacağım , akşamın geç vakitlerinde yoğunluktan , yorgunluktan gözümü açamayacağım , zip dosyası kıvamında hayat yaşayacağım , zamanla yarışacağım , evim temiz , çamaşırım ütülü , mutfağım toplu , yemeğim yapılmış bir portre çizeceğim sonra da benim bu kadar eziyetini çektiğim milyon değerinde bedel ödediğim bir eve gelip başkası sahip çıkacak , herhalde canına susamış derdim:)

Son düzenleme:
Eşiniz anne düşkünü, paranızı yiyen ve kendine saygısı olmayan bi adam tamam da siz bu adamdan neden çocuk yapıyosunuz o zaman

Merhaba Hanımlar,

Sapla saman karısmıs.Erkeklere para dan girince ters tepiyor:KK43:
Ben olsam elimdekini avcumdakini vermem,eve katki sağlayın ama sizinde birikiminz olsun.
Anne konusuna yapacak bisey yk
Haklı da olsak adımız gelin:)

Daha once burada okumuş şok olmuştum. Ayni sizin gibi kv den suphelenen bir kadin yatak odasindaki gizli kameradan izliyordu. Kv kadinin camasirlarini yerlere atip uzerinde tepiniyormuş :/

Sizde gizli kamera ile baksaydiniz once keşke. Esinizde birsey diyemezdi..

X