Ben de boşanıyorum, çocuğum ne olacak?

canım benim ya. aşağı tükürsen sakal,yukarı tükürsen bıyık!dua bazen en büyük silahtır.bizim şer diye gördüğümüz şeyler aslında hayırdır.senin ve kızın için de hayırlısı olur inşallah.
şunu da unutma her fırtınadan sonra bir rahatlık muhakkak olur.

]simdi daha güclü olmalisin herzmankinden daha fazla hemde....
evinide birakma o adama elinden geleni ardina koyma gerkeirse en iyi avukatlari tut belki maddi olarak zorlanirsin ama ailenin desteginide aldinmi arkana herseyin daha kolay üstesinden gelirsin...
mahkemeye verebilecegin ne delil varsa verki cocugunu görebilecegi zamanlar sehir disina götürme imkani olmasin hic degilse...
zaten anladigim kadariyla adamin psikolojisi bozuk ve siddete basvuran bi adam eminim mahkeme senin hakkinda iyi bi karar verir...
cocugumu doldurular bana karsi diyede düsünme sakin...
sonucta cocugun seninle olucak sen o üzülme diye nekadar cabaladigini görecek ve akli erdiginde kimin ne yaptigini anlayip senin gibi bi anneye sahip oldugu icin sükredecek...
ama öncelikle dedigim gibi..
SAKIN VE GÜCLÜ OLMALISIN...

Arkadaşlar, hepinize yanıtlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.Dün öğlen sonra dayanamadım çıktım işyerimden dışarı boş boş dolaştım.Eve gittim yarım saat uzandım.Çünkü kafam patlayacak gibiydi.Sürekli kafamın içinde düşünceler.Sonra annemlere gittim kızımı almaya, iftarı orada yaptım.Eve geldim,ışık yanıyor.Kalbim nasıl çarptı anlatamam.Eve girdik,kızım hemen babam gelmiiiş diye boynuna sarıldı.Sonra da baba yine kavga çıkarmayacaksınız değil mi diye sordu.Yavrum benim minicik yüreğinde ne büyük korkular var.Akşam hiç konuşmadık.Zaten ben de konuşsam o hiç birşey olmamış gibi aynen yaşamaya devam eder emin olun.Öyle tuhaf biri.Saat 10 gibi kızımı yatırdım,babam yanıma gelsin dedi.Onun yanında uyuya kaldı.Ben de bekliyorum ki gelsin de konuşalım.1 saat sonra gittim hadi kalk dedim, kalktı direk salona geçip yattı.Düşündüm, ne kadar vurdum duymaz şimdi uyuyacak, yarın yine aynı şey.ınanın 40 gün konuşmasam yine gurur yapıp da bu kadın benimle konuşmuyor demez.Önüne yemeğini hazırla,aynen birşey yokmuş gibi davranır.Gittim, biraz gelir misin konuşalım dedim.Geldi, düşündüklerimi söyledim.Bu dönemi en az yara ile atlatalım.Sonunda kızımız var birbirimizi her zaman görmek zorundayız dedim.Tamam dedi.Peki ev taksidi ne olacak dedim?Kem küm.Ben de destek olurum vs. dedi.Ama onun sözüne hiç güvenmiyorum.Çok tutarsız yarın da gider mahkemede başka şey söyler.Bilmiyorum geçerli olur mu ama evin borcu bitene kadar taksitlerin şu kadarını ödeyeceğim cinsinden ondan bir yazı almak istiyorum.Evi de kızımın üstüne geçireceğim ki yanlış anlamasın.Ben zaten bittim.Hayatımın en güzel yılları heba oldu.Ama hiç değilse kızıma birşey bırakayım.Bir güvencesi olsun.Çok zor, çok zor.Bir arkadaş demiş ki sen de şimdiden herşeyi düşünüyorsun bırak ileriyi falan.Ama öyle olmuyor ki bu kararı aldığınız andan itibaren yaşadığınız değil de yaşayacağınız hayat gözünüzün önünden akmaya başlıyor.Her türlü riski öngörmeye çalışıyorsunuz.Çok zor.Allah yardımcımız olsun yavrumun ve benim.Dün gece biz tam konuşmayı bitirdik bana yüksek sesle birşeyler söylerken yavrum yatağından kalktı geldi.Yine mi der gibi.... Ben de heme kucağıma alıp yatağıma götürdüm.Tüm gece elimi bırakmadan uyudu.Sahura kalktım onu bile hissetti yavrum pıt pıt peşimden geldi.ışte öyle hassas bir çocuk.Üstelik 2 hafta sonra da anasınıfına başlayacak.Şu işler resmi hale gelsin, bir çocuk psikologundan randevu alıp götüreceğim yavrumu.Eşimi de çağıracağım.Bundan sonra neler yapmamız gerekiyor, anlatsın bize..

Arkadaşlar, hepinize yanıtlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.Dün öğlen sonra dayanamadım çıktım işyerimden dışarı boş boş dolaştım.Eve gittim yarım saat uzandım.Çünkü kafam patlayacak gibiydi.Sürekli kafamın içinde düşünceler.Sonra annemlere gittim kızımı almaya, iftarı orada yaptım.Eve geldim,ışık yanıyor.Kalbim nasıl çarptı anlatamam.Eve girdik,kızım hemen babam gelmiiiş diye boynuna sarıldı.Sonra da baba yine kavga çıkarmayacaksınız değil mi diye sordu.Yavrum benim minicik yüreğinde ne büyük korkular var.Akşam hiç konuşmadık.Zaten ben de konuşsam o hiç birşey olmamış gibi aynen yaşamaya devam eder emin olun.Öyle tuhaf biri.Saat 10 gibi kızımı yatırdım,babam yanıma gelsin dedi.Onun yanında uyuya kaldı.Ben de bekliyorum ki gelsin de konuşalım.1 saat sonra gittim hadi kalk dedim, kalktı direk salona geçip yattı.Düşündüm, ne kadar vurdum duymaz şimdi uyuyacak, yarın yine aynı şey.İnanın 40 gün konuşmasam yine gurur yapıp da bu kadın benimle konuşmuyor demez.Önüne yemeğini hazırla,aynen birşey yokmuş gibi davranır.Gittim, biraz gelir misin konuşalım dedim.Geldi, düşündüklerimi söyledim.Bu dönemi en az yara ile atlatalım.Sonunda kızımız var birbirimizi her zaman görmek zorundayız dedim.Tamam dedi.Peki ev taksidi ne olacak dedim?Kem küm.Ben de destek olurum vs. dedi.Ama onun sözüne hiç güvenmiyorum.Çok tutarsız yarın da gider mahkemede başka şey söyler.Bilmiyorum geçerli olur mu ama evin borcu bitene kadar taksitlerin şu kadarını ödeyeceğim cinsinden ondan bir yazı almak istiyorum.Evi de kızımın üstüne geçireceğim ki yanlış anlamasın.Ben zaten bittim.Hayatımın en güzel yılları heba oldu.Ama hiç değilse kızıma birşey bırakayım.Bir güvencesi olsun.Çok zor, çok zor.Bir arkadaş demiş ki sen de şimdiden herşeyi düşünüyorsun bırak ileriyi falan.Ama öyle olmuyor ki bu kararı aldığınız andan itibaren yaşadığınız değil de yaşayacağınız hayat gözünüzün önünden akmaya başlıyor.Her türlü riski öngörmeye çalışıyorsunuz.Çok zor.Allah yardımcımız olsun yavrumun ve benim.Dün gece biz tam konuşmayı bitirdik bana yüksek sesle birşeyler söylerken yavrum yatağından kalktı geldi.Yine mi der gibi.... Ben de heme kucağıma alıp yatağıma götürdüm.Tüm gece elimi bırakmadan uyudu.Sahura kalktım onu bile hissetti yavrum pıt pıt peşimden geldi.İşte öyle hassas bir çocuk.Üstelik 2 hafta sonra da anasınıfına başlayacak.Şu işler resmi hale gelsin, bir çocuk psikologundan randevu alıp götüreceğim yavrumu.Eşimi de çağıracağım.Bundan sonra neler yapmamız gerekiyor, anlatsın bize..

en çok çocuğun için üzülüyorum.inan yine mahvoldum okurken.hiç mi bi çözümü yok bu işin.anne ve babasıyla büyümesi için.mutlu olması için.psikolağa götürmeyi düşünüyosun ya kızın için,acaba evliliğiniz için de gider mi,bi faydası olur mu:gitme:

en çok çocuğun için üzülüyorum.inan yine mahvoldum okurken.hiç mi bi çözümü yok bu işin.anne ve babasıyla büyümesi için.mutlu olması için.psikolağa götürmeyi düşünüyosun ya kızın için,acaba evliliğiniz için de gider mi,bi faydası olur mu:gitme:

Ya ben nasıl mahvoluyorum yavrumu düşündükçe.Allahım neden diyorum neden bizim şansımız böyle.Kuzum, yavrum herşeyin farkında.Çok vicdan azabı çekiyorum.Gece dua ettim, Allahım ya benim ya da eşimin canını al ki bu çocuk istemeden bile olsa aramızda kalmasın.Hiç değilse kendini avutur benim annem öldü ya da babam öldü. Hiç hakkım yok ona bunları yaşatmaya.O kadar üzülüyorum ki.Zaten MS ile ilgili bir atak geçirdim.Bu darbe bana çok ağır gelir, atlattım desem bile birkaç seneye kadar acısı yine benden çıkar.

canım geçmiş olsun,gün ola devran döne
bildiğimkadarı ile ev de evin borcu da her ne kadar borç senin üstüne olsa dahi ikiye bölünüyor

Ya ben nasıl mahvoluyorum yavrumu düşündükçe.Allahım neden diyorum neden bizim şansımız böyle.Kuzum, yavrum herşeyin farkında.Çok vicdan azabı çekiyorum.Gece dua ettim, Allahım ya benim ya da eşimin canını al ki bu çocuk istemeden bile olsa aramızda kalmasın.Hiç değilse kendini avutur benim annem öldü ya da babam öldü. Hiç hakkım yok ona bunları yaşatmaya.O kadar üzülüyorum ki.Zaten MS ile ilgili bir atak geçirdim.Bu darbe bana çok ağır gelir, atlattım desem bile birkaç seneye kadar acısı yine benden çıkar.

Allah yardımcın olsun canım.kimse anlayamaz halini.umarım ailen yanında olur.kızına da Allah yardım etsin.

Bütün bekarlara örnek olsun.. kızlar iyi tanıyın aşk sevgi boş gecici şeyler

Evlilikte huyu düzgün, aile terbiyesi almış, yumuşak karekterli adamları secin..vereliniortak

Evlilikten dönmek zor... hele çocuk olunca kat kat zorlaşıyor..

Çocuğun ne olacak biliyormusun

Annesine böyle davranıldığını görmeyecek

Kavga gürültüye şahit olmayacak

Artık korkudan titremeyecek

Daha huzurlu bi ortamda sevgiyle büyüyecek

Çünkü onun sevgi dolu güçlü bi annesi var

Allah sana da yardım edecek ve çok mutlu olacaksın

Yeter ki inan

X