Ben de boşanıyorum, çocuğum ne olacak?

dilekiremergun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2008
41
1
Arkadaşlar, 5 yıllık evliyim, sorunlu bir evliliğim olmasına rağmen son 2 aydır evliliğimin en rahat günlerini yaşıyordum ki dün rüya sona erdi.Eşimle tartıştık ve bileklerimden tutup yüzüme yumruk atmaya kalktı.Eli havadayken vazgeçti ve bana seni öldürürüm, mahvederim vs. bağırdı.Bileklerim mosmor oldu.Çok üzgünüm.O kadar yalvarmama rağmen üstelik bunu 4 yaşındaki yavrumun gözleri önünde yaptı.Kızım korkudan titriyordu, onu kucağıma aldım.Nolur sus şimdi sonra konuşalım diye yalvarmama rağmen duvarları yumrukladı,üzerini parçaladı kızımı odaya kaçırdım ve malesef hiç duymalarını istemediğim halde babamları aradım.Evleri bize yakın, hemen gelip kızımı aldılar daha fazla olanlara şahit olmasını istemedim.Boşanmak istiyorum onu bir daha görmek istemiyorum.Ama bu öyle bir şeyki sonrasında yaşayacaklarım ve kızımın yaşayacakları beni çok ürkütüyor.Elbette kızımın bir daha böyle bir şeye şahit olmasını asla istemiyorum.Ama eşim o kadar bencil ki.Evde ben kalırım, arabayı da ben alırım çünkü bana senden daha çok lazım olur.Ben otelde kalamam vs.... Adam kendi rahatına göre yer kurulamak derdinde.Bense kızımı bu olaydan en az zararla nasıl kurtarırım derdindeyim.Sabahtan beri boşanma ile ilgili bilgileri toplamaya çalışıyorum.5 ay evvel kredi ile ev almıştık.Borç benim üzerinde.Evin peşinatını da zaten benim bekarken biriktirdiğim paralarım ve üç-beş altınımı bozdurup açtığım ve sonra maaşımla biriktirdiğim banka hesabımdaki parayla verdik.Kızım, kızım allak bullak olacak.Zaten algıları çok açık.Azıcık gerginlik olsa hemen anlar.Boşanınca o adam alıp kızımı şehir dışına tatile bile götürebiliyormuş mahkemenin verdiği günler arasında.Bir kere bile yavrumla ilgilenmeyen bu adama nasıl güveneceğim?Gözüm arkada kalacak, ailesi kızımı bana karşı dolduracak.Tek onun ruh sağlığı bozulmasın da beni kötü bilsin.Ona da razıyım ama kızım çok büyük yara alacak.Ne yapacağım ben arkadaşlar?Bu çıkmazdan en az yara ile nasıl kurtulacağım?

herşey şuan yaşadığından daha iyi olur sen kararını verdikten sonra.evin sözleşmesini feshet bide ödül gibi bıorcunu ödediğin evi bırakma ona.sağlam bi avukat bul.çocuğuyla evliyken ilgilenmeyen adam ayrıldıkttan sıonra iyice ilgisizleşir.sağlam bi avukatla görüş Allah yardımcın olsun.

Emin ol evliliğini yürütürsen alacağın yaradan çok daha az yara alacaksın,sen de kızında.Mutlaka zorlukları olacaktır ama sen güçlü olduğun sürece hepsinin üstesinden gelebilirsin.Senin ve kızın için herşeyin en güzeli olsun inşallah..

Arkadasim sakin olmaya calis....Allah yardim eder merak etme.!

Öncelikle hemen cok iyi bir avukata gidip danisman lazim...herseyi a dan zye anlat, en saglikle bigileri ordan alirsin.

Kizin ile igilide hic üzülme...evladinin gözü önünde bu denli piskopat olabilen bir Baba ile bir arada büyümemesi cok daha isabetli olur onun icin...:kahve:

Allah yardimcin olsun....Allah bu karanlik günlerinde isigin olsun arkadasim.:Saruboceq:

mahkemede bunları belırtırsın bakamaz yapamaz dıe hakımde sadece senn yannda gorusmelerıne sen yanndayken gormesıne ızın verır ev sende kalır haftada bır eve gelır evde bı gece kızıyla kalır cunku kız cocuklarınn baba ıhtyacı cok önemlıdır ılerkı hayatı ıcınde baba sevgısıne varlıgına doymalı bı kız

çok büyük geçmiş olsun kızın için en hayırlısı boşanmak ama babsız bir çocuk olmakta kolay değil

evi sen almışın ne demek ben otelde kalamam hiçmi kafası çalışmıyor erkek olsa zaten evi terk eder çeker gider hiç bir şekilde evi ona bırakma

çok kötü ya dayak felan ...şimdi çok fazla gerilme emin ol senin ve kızının ruh saglıgı için en iyisi bu şimdikinden daha iyi olacak allah kolaylık versin ve hakkında hayırlısı neyse o olsun canım

boşanmakta çok çok haklısın
çocuklada çok zor olcak yeni bir düzen ile yeni hayata zemin hazırlamak
aileden göreceğin destekler çok önemli
Allah yardımcınız olsun

Evin borcu senin üzerineyse,vazgeçme hakkın da vardır..
Otelde kalmasın,ev tutsun kendine..
Aklınca seni ailenin yanına yollayacak,kendi kurulu düzenine zerre dokunmayacak.Asıl senin o evde kalman lazım,zira çocuğunun alıştığı ortam,...Zaten ayrılık dolayısıyla zorlanacak,üstüne yeni bir ev ve çevre ile tanışmak kötü etkileyebilir..
Dayak atan,kızının psikolojisini düşünmeden hayvanlaşan bir adam zaten baba değildir,hep derim iskele babası bile olamaz böyle adamlar.
Hiç tedirgin olma,iyi bir avukatla kızının hakkını yedirme ona.Kolay gelsin..

Öncelikle hemen gidip bir rapor al bileklerindeki morluklar için hemde hemen. Sonrada bir avukata danış. En güzel bilgileri alırsın ondan. Herşeyi ayrıntılı anlat. Ev için verdiğin peşinatı, ev için yapabileceklerini, kızın için nafakayı, hatta tazminat bile. Avukat hepsini sana söyler. Duygusal olma canım. Toparla kendini hemen. Çocugun içinde üzülme. Ana babası ayrı olan bir çocuk, babasının annesini gözünün önünde döven bir çocuktan daha sağlıklı olur emin ol. Sen bilinçli bir şekild eyetiştirirsen çocuğun hiç zararsız değil belki ama en az zararla çıkar bu süreçten emin ol canım. Benim kızımda 4,5 yaşlarındaydı. Şuan 8 yaşında. Hiç sıkma canını. Ama hemen bir rapor al derim. ıhmal etme. Boşandıktan sonrası kolaymı oluyor elbette değil. Ama düşünem bunları önce önünü bir gör, kızına huzurlu bir yuva sağla, ondan sonra düşünürsün canım. Elbette babasıyla da kalacak kızın. ılgisiz bile olsa kalacak. Gözünde arkada kalmayacak. Kalbini hiç bozma, onunda canı ciğeri, ilgilenir sen sıkma canını. Bunları düşünme şimdi. Önce sen sağlıklı olacaksın ki çocugunuda saglıklı yetiştiresin. Birde şunu ekleyeyim. Ailesi kızımı doldurur felan diye düşünme bunlar için strese sokma kendini. Küçük çocuga bakmak kolay değil. Mahkeme bir gün dediği halde ben gönderiyordum 2-3 gün. Kendileri getiriyorlardı. Seni istedi durmadı diye. Sen hiiiççç sıkma canını. Mahkeme babasıyla geçireceği zamanı çocugun yaşına göre ayarlıyor. 4 yaşındaki çocugun babasıyla 15-20 gün tatilde işi yok canım hakimler bilir bunu. Ama tabiki babasıyla görüş hakkı var ki bu çok normal. ılgilenir merak etme. Kötüde olsa babası onun. Allah yardımcın olsun canım sevgiyle kal...

Son düzenleme:
Canım sakın kötü düşünme.. arkadaşların dediği gibi önce bir sağlık kuruluşundan rapor al.. sen kızına karşı açık dürüst olduğun sürece kızında yaşanması gereken problemleri en aza indirirsin.. elbet zorluğun olacak ama emin ol bugünkü kadar üzülüp sıkılmayacaksın..

bırazcık sakın olun derım..
yasadıklarınız zor ama haklı ıken haksız olmayınız..
baba sıddet uygulayan bagırıp cagıran bırı anladıgım kadarı ıle muhakkak komsularına gtmısdır sesler..onların sahıtlıg ıle kızınızın yasının kucuk olmasından dolayı kızınız dırek sıze verılır..babanın davranıslarından dolayıda 15 gun bır gurusme hakkı olur...
veya daha uzun surede bır..suan ailenızın yanızında kalın kızınız tam kopukluk yaşamasın..
ama dava acıcagnız zaman ayrı eve cıkmanız sart cunku cocugun gelısımı yaşadıg ortam ıcın sızın cocuguna bakıcak durumunuza bakılır..bankayıda arıyıp evı satısa cıkartabılırsınız..
cocugunuzla zaman gecırınkı cok dagılmasın amma oncelıkle kendınızı toparlatın..

öncelikle ii bir avukat bul madem borç senin üzerine ve evinde ilk ödemelerinde yükü sen göğüsledin sakın evi o adama bırakma üstelik yavrun var güvence altına almalısın, dr git ve rapor al zaten avukata gittiğinde sana yardım edecektir. hakkında hayırlısı olsun canım..

sadece çocuğun için düşünüyosun herşeyi.takdir edilecek bi insansın.yapılacak bişey kalmamış.Allah yar ve yardımcınız olsun

Arkadasim sakin olmaya calis....Allah yardim eder merak etme.!

Öncelikle hemen cok iyi bir avukata gidip danisman lazim...herseyi a dan zye anlat, en saglikle bigileri ordan alirsin.

Kizin ile igilide hic üzülme...evladinin gözü önünde bu denli piskopat olabilen bir Baba ile bir arada büyümemesi cok daha isabetli olur onun icin...:kahve:

Allah yardimcin olsun....Allah bu karanlik günlerinde isigin olsun arkadasim.:Saruboceq:

canım allahım yardımcın olsun
gülsüm çok güzel yazmış
ben bile huzur buldum bu yazıdan

Arkadaşlar, 5 yıllık evliyim, sorunlu bir evliliğim olmasına rağmen son 2 aydır evliliğimin en rahat günlerini yaşıyordum ki dün rüya sona erdi.Eşimle tartıştık ve bileklerimden tutup yüzüme yumruk atmaya kalktı.Eli havadayken vazgeçti ve bana seni öldürürüm, mahvederim vs. bağırdı.Bileklerim mosmor oldu.Çok üzgünüm.O kadar yalvarmama rağmen üstelik bunu 4 yaşındaki yavrumun gözleri önünde yaptı.Kızım korkudan titriyordu, onu kucağıma aldım.Nolur sus şimdi sonra konuşalım diye yalvarmama rağmen duvarları yumrukladı,üzerini parçaladı kızımı odaya kaçırdım ve malesef hiç duymalarını istemediğim halde babamları aradım.Evleri bize yakın, hemen gelip kızımı aldılar daha fazla olanlara şahit olmasını istemedim.Boşanmak istiyorum onu bir daha görmek istemiyorum.Ama bu öyle bir şeyki sonrasında yaşayacaklarım ve kızımın yaşayacakları beni çok ürkütüyor.Elbette kızımın bir daha böyle bir şeye şahit olmasını asla istemiyorum.Ama eşim o kadar bencil ki.Evde ben kalırım, arabayı da ben alırım çünkü bana senden daha çok lazım olur.Ben otelde kalamam vs.... Adam kendi rahatına göre yer kurulamak derdinde.Bense kızımı bu olaydan en az zararla nasıl kurtarırım derdindeyim.Sabahtan beri boşanma ile ilgili bilgileri toplamaya çalışıyorum.5 ay evvel kredi ile ev almıştık.Borç benim üzerinde.Evin peşinatını da zaten benim bekarken biriktirdiğim paralarım ve üç-beş altınımı bozdurup açtığım ve sonra maaşımla biriktirdiğim banka hesabımdaki parayla verdik.Kızım, kızım allak bullak olacak.Zaten algıları çok açık.Azıcık gerginlik olsa hemen anlar.Boşanınca o adam alıp kızımı şehir dışına tatile bile götürebiliyormuş mahkemenin verdiği günler arasında.Bir kere bile yavrumla ilgilenmeyen bu adama nasıl güveneceğim?Gözüm arkada kalacak, ailesi kızımı bana karşı dolduracak.Tek onun ruh sağlığı bozulmasın da beni kötü bilsin.Ona da razıyım ama kızım çok büyük yara alacak.Ne yapacağım ben arkadaşlar?Bu çıkmazdan en az yara ile nasıl kurtulacağım?

Kusura bakmayın ama o adam diye hitap ettiğiniz kişi kızınızın babası.
Ona güvenmeyeceksinizde kime güveneceksiniz.
Size yanlış tutumlar sergilemiş olabilir,ayrılabilirsiniz ama çocuğuyla olan diyologlarına müdahele etmemenizi öneririm ben.
Bırakın kızınız büyüyünce kendi kararlarını kendisi versin.

Sadece şunu söylüyorum.. KORKMA

Seni kızının yanında hırpalayacak kadar aciz bir adam.. ne yapabilir ki:umursamaz:

Sende bi garipsin madem evliliğin iyi gitmiyor.. ne diye evin borcunu üzerine aldın..

Ne diye para verdin.. balık baştan kokar belli değilmiydi.. halinden

Sen daha boşanmadan ecini cücünü düşünüyosun...

Yok hafta sonları alır.. yok tatile götürür..

Hele bi o günler gelsin... sen şimdi borctan sıyrılıp nasıl çocuma nafaka vs.. alırım die düşün

Biraz.. hatta fazlasıyla yırtık davranacağınız bir dönem olmalı..

Tamam kolay değil yaşadıkların ama madem kararlısın...

Herşeye zamanı geldiğinde göğüs gereceksin..

Bu arada bencede hemen rapor alın.. bu davanızda çok etkili olacaktır..

Kimse evladına yaşatmak istemez ayrılığı ve getirdiği sıkıntıları

Ama gelin görün ki yaşanıyor mecburen...

Ben çocuğum 5 yaşındayken ayrıldım.. inanın çok mutluyum

Her gün diken üstünde durmaktansa boşanmak en iyisi..

Akşam başımı yastığa huzurla koabiliyorum..

Sıkıntılar elbet oluyor.. ama kocanın sıkıntısı bir başka oluyor..

Boşver at onu...... devril yat kızınla geceleri... vereliniortak

biraz sakinleş cnm.hak var hukuk var.kadına tanınan haklar daha fazla bu konuda
yavrunada gelince neticede o adam evladının babası tatilede gider ailesinin yanınada.. dolduruş mevzusu ise zaten çocuk babanın depresif hallerine şahit olmuş.yani seni kötü bilmez o çocuk.

Son düzenleme:
X