Ben gaddar mıyım kızlar 😔

gulrecelim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2020
3.485
6.345
30
Merhabalar gece gece içimde huzursuzluk yaratan bir durum oluştu. Şöyle anlatayım eşimin abisi 3 yıl önce boşanmış, 10 yaşında bir oğlu var. Velayet annedeydi. Ama anne geç saatlere kadar çalıştığından KV m bakıyor. Okulu yemesi içmesi hep onlardaydı. Çocuğu da çok seviyoruz hepimiz. Gece 9 da kp çocuğu annesinin evine bırakıyordu. Sabah gene geliyordu bu şekildeydi 3 yıl. Bu yıl kaynım evleniyor, eski eşi çocuğun velayetini sen al demiş, KV de zaten ben bakıyorum, baban her gece yoruluyor git gel adam, 1.100 de nafaka boşuna ödüyoruz çocuğun tüm masrafı bizde alalım hemen dedi ve velayet el değiştirdi. Sadece ctesi annede kalacak. Sorun yok ama çocuk babası ve üvey annesi 1 sn yalnız bırakmıyor kızlar. KV me asla çıkmıyor. Bu ev benim diyormuş (18 yaşına geçince çocupa verilecek protokol o yöndeydi) yeni eşyaşar alınıyor mesela geçen yatak odası gelmiş babam annemle bu yatakta yatıyordu demiş kıza. Babasına kimsenin babası damat olmuyor diyor. 10 yaşındaki çocuk aklı bunlara eriyor mu annesinşn etkisinde mi o kısmı bilmiyorum.
Bizimle alakalı kısma gelelim. Eşim ben x i misafir edicem bu hafta demiş (düğün hazırlıklarını rahatça tamamlasınlar diye) KV dem de aaaa iyi olur demiş. A dostlar 12/22 arası home olarak çalışıyorum. Elimde poğaça yiyorum sebze meyve kemiriyorum. Düzgün kahvaltı yemek yok. Zaten bu aralar depresyondayım hiç tadım tuzum yok. Hepsini geçtim bebek tedavisindeyim yumurta takibi yaptıracağım. Çocuğun elinden tutayım jinekoloğa mı götüreyim, evde bırakayım desem nasıl rahat edeyim. Hem yazık günah çocuğa daha çok kötü hisseder kendini. Eşim yatağını kahvaltısını ben hazırlarım akşamda gezdiririm ilgilenirim, gün içinde zaten çocuklarla takılır. Sana ne zahmeti var diyor. Hayır KV mde biliyor doktora gideceğimi.. çocuğa da üzülüyorum bir yandan 6 günden birşey olmaz mı acaba ? Birde takıntım var, çocuk dışarda dahi olsa 10 dk bir bakarım aklım kalır. Emanet çocuk Allah korusun. Daha kendime bakamıyorum tembelim birde sorumluluk almak çok ağır geliyor 😔

Birde KV ve kaynım altlı üstlü oturuuor babannede kaldın demeyşn asla kalmıyor kabul etmiyor. Dışarı dahi çıkmıyor, babamların yanında durucam merak ediyorum diyor 🤷

Daha kendime bakamıyorum demişsiniz ama bebek tedavisi görüyormuşsunuz kendi çocuğunuz olduğunda daha çok sorumluluk alacaksınız bence 6 günden bişey olmaz hem alıştırma olur.
Evet aslında takibi önümüzdeki aya erteleyebilirim pek modumda değilim bu aralar. Tembelliğimden mi ne gözümde büyüyor. Daha öncede kalıyordu bizde çok terbiyeli zahmetsiz bir çocuk ama, bilemdim ruh halim kötü sanırım :kızgın:

Yani bir hafta gibi bir süreç çocuk çok küçük değil 10 yal çocuğu film, dışarıdan sipariş verilen yiyecek, oyun vs oyalanır bir şekilde. O kadar kasmayın. Doktora gideceğiniz de kayınvalideniz ilgilenir. Çocuk için de zor bir süreç anne o yaşta velayeti bırakıyor, baba başkasıyla bir hayat kuruyor. Bunları anlaması, hissetmesi kolay değil. Olumsuz düşünmek yerine belki arada size dert anlatır. Bu yaş çocuklar tam ön ergenlik sürecinde olurlar. Her zaman bakmanız beklenmemiş sorumluluk alınması gereken bir vakit. Bir haftalık kahvaltı hazırlamak zor olmamalı. Üşenen bir insan olarak söylüyorum bunları.

Merhabalar gece gece içimde huzursuzluk yaratan bir durum oluştu. Şöyle anlatayım eşimin abisi 3 yıl önce boşanmış, 10 yaşında bir oğlu var. Velayet annedeydi. Ama anne geç saatlere kadar çalıştığından KV m bakıyor. Okulu yemesi içmesi hep onlardaydı. Çocuğu da çok seviyoruz hepimiz. Gece 9 da kp çocuğu annesinin evine bırakıyordu. Sabah gene geliyordu bu şekildeydi 3 yıl. Bu yıl kaynım evleniyor, eski eşi çocuğun velayetini sen al demiş, KV de zaten ben bakıyorum, baban her gece yoruluyor git gel adam, 1.100 de nafaka boşuna ödüyoruz çocuğun tüm masrafı bizde alalım hemen dedi ve velayet el değiştirdi. Sadece ctesi annede kalacak. Sorun yok ama çocuk babası ve üvey annesi 1 sn yalnız bırakmıyor kızlar. KV me asla çıkmıyor. Bu ev benim diyormuş (18 yaşına geçince çocupa verilecek protokol o yöndeydi) yeni eşyaşar alınıyor mesela geçen yatak odası gelmiş babam annemle bu yatakta yatıyordu demiş kıza. Babasına kimsenin babası damat olmuyor diyor. 10 yaşındaki çocuk aklı bunlara eriyor mu annesinşn etkisinde mi o kısmı bilmiyorum.
Bizimle alakalı kısma gelelim. Eşim ben x i misafir edicem bu hafta demiş (düğün hazırlıklarını rahatça tamamlasınlar diye) KV dem de aaaa iyi olur demiş. A dostlar 12/22 arası home olarak çalışıyorum. Elimde poğaça yiyorum sebze meyve kemiriyorum. Düzgün kahvaltı yemek yok. Zaten bu aralar depresyondayım hiç tadım tuzum yok. Hepsini geçtim bebek tedavisindeyim yumurta takibi yaptıracağım. Çocuğun elinden tutayım jinekoloğa mı götüreyim, evde bırakayım desem nasıl rahat edeyim. Hem yazık günah çocuğa daha çok kötü hisseder kendini. Eşim yatağını kahvaltısını ben hazırlarım akşamda gezdiririm ilgilenirim, gün içinde zaten çocuklarla takılır. Sana ne zahmeti var diyor. Hayır KV mde biliyor doktora gideceğimi.. çocuğa da üzülüyorum bir yandan 6 günden birşey olmaz mı acaba ? Birde takıntım var, çocuk dışarda dahi olsa 10 dk bir bakarım aklım kalır. Emanet çocuk Allah korusun. Daha kendime bakamıyorum tembelim birde sorumluluk almak çok ağır geliyor 😔
Soyle düşün bazen anne olmak doğurmakla bitmiyor 10 yasinda bir çocuk bu zamana kadar bakmış olan anne baba evlenince mi bakamaz hale geldi ? O daha bir çocuk sende Allah rızası için 6 gun 1 hafta neyse bak gitsin nolacak neyin eksilir kuzum tamam haklısın evde biri olacak sorumluluk vs.. ama yemeği syle kv indirsin çocuğa yapamıyorum ben yemek de sen ailesine dedil anne yada babasına değil sadece çocuğa bak ona yogunlas yazik bak arada kalmış çocuk biraz sen ilgilen bence ne çıkar ne kaybedersin ki kuzum

Yani bir hafta gibi bir süreç çocuk çok küçük değil 10 yal çocuğu film, dışarıdan sipariş verilen yiyecek, oyun vs oyalanır bir şekilde. O kadar kasmayın. Doktora gideceğiniz de kayınvalideniz ilgilenir. Çocuk için de zor bir süreç anne o yaşta velayeti bırakıyor, baba başkasıyla bir hayat kuruyor. Bunları anlaması, hissetmesi kolay değil. Olumsuz düşünmek yerine belki arada size dert anlatır. Bu yaş çocuklar tam ön ergenlik sürecinde olurlar. Her zaman bakmanız beklenmemiş sorumluluk alınması gereken bir vakit. Bir haftalık kahvaltı hazırlamak zor olmamalı. Üşenen bir insan olarak söylüyorum bunları.
10 yaşında çocuk akli başında oluyor cik alışverişe kendine bir şeyler baKar zevkle sonra sana fikir verir. Otur kafede sohbet et, çok akıllılar...Sana okul anılarını anlatsın, öğretmenlerini anlatsın, büyüyence ne olmak istediğini anlatsın, kitap yazıyorlar bir de onun konusunu anlatsın ya da oyun yapmak istiyorsa onu anlatsın vs ohoo zaman nasıl geçiyor anlamazsın bile... bir de uslu diyor daha ne olsun. Bu kadar dert edecek ne var anlamadım

Evet aslında takibi önümüzdeki aya erteleyebilirim pek modumda değilim bu aralar. Tembelliğimden mi ne gözümde büyüyor. Daha öncede kalıyordu bizde çok terbiyeli zahmetsiz bir çocuk ama, bilemdim ruh halim kötü sanırım :kızgın:
Ruh halim iyi değilken misafir çocuğu bana da ağır geliyo tabi ama şöyle düşünün o çocuk tam gelişme döneminde muhtemelen çok sıkıntı çekiyo birkaç gün ilgilenmeniz ona çok iyi gelebilir küçük bişey gibi gözükse de onun için çok büyük bişey olabilir:anne:

Esiniz zaten herseyiyle ilgilenecekmis bu kadar dert edinilecek bir durum goremedim kusura bakmayin.10 yasinda cocugun ne zahmeti olsun ki zaten..

cocugun durumu da zor anne basindan atmis baba baskasiyla evleniyor yazik uzuldum yaa. Kimbilir nasil bir psikoloji icinde.bence pedagoga goturmeniz lazim herseyden once.

ben de cok tembel ve usengec bir insanim ama bir hafta icin sorun yapmazdim yerinizde olsam.

Konu sahibini tenzih ederek söylüyorum vicdan denen şey Yüzde kacimizda kaldı ki herkeste bir bireysellesmedir gidiyor. Suyunu çıkarıyoruz her şeyin.
Aslında öyle değil vicdanımız hep aynı duruyor doğruyu yanlışı bize söylüyor her zaman. Ama sorun onu ne kadar dinleyip dinlemediğimizde. Evet dediğiniz gibi çoğumuz artık dinlemiyoruz vicdanımızın sesini.

Çocuğa acıdım anne başından atmış baba başka bir yere yolluyor

Çocuk annesinde kalsın, niye amcasında kalıyor? Çocuğun psikolojisi için de çok kötü, düşünün baban evlenicem diye seni başka bir yere sepetliyor ...

Çocuğun yeni kadını istememesi normal, saçma sapan konuşması da normal çünkü çocuk bu 30 yaşında adam olgunluğu mu göstersin? Anne ayrı takılıyor, baba ayrı takılıyor çocuğun psikolojisi yerlerde belli ki.

Dediğim gibi baba anneye telefon açacak çocuğunla ilgilen diyecek. Bu nasıl bir anne?

Herkes söylemiş ben de size bi örnekle cevap vereyim
Eşim büyük yengesini sevmez hissederdim burun ucuyla konuşur falan
Birgün dayanamadım sordum aranızda bişey mi geçti neden yengeni sevmiyorsun diye.

“Ergenlik çağlarında bi akşam eve geç geldim babam da kapıda bana kızıp tokadı yapıştırınca arka sokakta oturan abime gittim eve de 1 hafta kadar gitmedim,yengem sürekli yüzüme de arkamdan da abime kızıyordu,beni kovmadınız için,özellikle tabağıma yemek koyarken oflar poflardı ben bıkıp gideyim diye ne varsa yaptı ve gerçekten kendim tıpış tıpış gittim eve ama asla o davranışlarını unutamıyorum” demişti

Zor olacak belki ama hissettirmeyin,lütfen 🙏

Eşim ergendi bu daha minik çocuk :)

Bence gaddar deılsın .Kocan ben ılgılenırım demıs .Sen bebege odaklan .Benım ablamada dua et .Oda tedavıye baslıyacak

Ya çocuğa çok üzüldüm
Anne baba şefkatine ihtiyacı var ergenlik dönemi ama iletişimi yok yani onlarla
Böyle insanların neden çocuk sahibi olduğunu anlamıyorum

10 yaşındaki çocuk yük olmaz küçük değil oyun falan oynarsınız birlikte bir şeyler yaparsınız 6 gün çabucak geçer

o kaynınıza da 2 çift lafım var çocuğu yaptım oh annem baksın
Sonra evleneyim ay karımla yalnız kalayım ay ay diye millete postalamaya çalışayım
Yok ya

annesi de bakımıyla ilgilenmiyormuş pek
Ayrıca adam evleniyor insan pedagoga gider yardım alır nasıl yaklaşmalıyız diye
Cahil aklı resmen şu akıl

düşünmeyeceğiniz çocuğu yapmayınız ya

X