Ben gaddar mıyım kızlar 😔

Çocuk resmen travma geçiriyor cok acil pedagog desteği alması lazım. Annesi resmen terk etmiş.. burda önemli olan bu yani kimse egilmiyo nedense.. babası da keşke evlenmeseydi bu kadar çabuk. Demek ki çocuk hazır değildi. Sadece anne mi fedakar olmak zorunda demek ki annede iş yok babası aşk hayatını biraz erteleseydi, madem anne bakmiyo neden gece 9 a kadar babannede kalıyordu ki??

Çocuk resmen travma geçiriyor cok acil pedagog desteği alması lazım. Annesi resmen terk etmiş.. burda önemli olan bu yani kimse egilmiyo nedense.. babası da keşke evlenmeseydi bu kadar çabuk. Demek ki çocuk hazır değildi. Sadece anne mi fedakar olmak zorunda demek ki annede iş yok babası aşk hayatını biraz erteleseydi, madem anne bakmiyo neden gece 9 a kadar babannede kalıyordu ki??
Annesi çalışıyor. 8 de bırakıyor. 9 da arıyor gel diye dedesi götürüp bırakıyordu. Herkes, kızın ailesi bile KV me alıştırma bakmayı öğrensin baksın bakalım çocuğuna hayat kolaymıymış dediler. Tabi KV kp çocuğa gelme mi diyelim, susun öyle şey olmaz dediler. Evliykende hep KV m bakmış. Çok seviyorlar gerçekten. Gece çay içsek misal kuruyemiş yada meyve koyucaz yiğitin payını saklayayım yarın gelince veririm diyor kv. Belki de annenin bu yönden içi rahattır bilemiyorum 🤷

Ya çocuğa çok üzüldüm
Anne baba şefkatine ihtiyacı var ergenlik dönemi ama iletişimi yok yani onlarla
Böyle insanların neden çocuk sahibi olduğunu anlamıyorum

10 yaşındaki çocuk yük olmaz küçük değil oyun falan oynarsınız birlikte bir şeyler yaparsınız 6 gün çabucak geçer

o kaynınıza da 2 çift lafım var çocuğu yaptım oh annem baksın
Sonra evleneyim ay karımla yalnız kalayım ay ay diye millete postalamaya çalışayım
Yok ya

annesi de bakımıyla ilgilenmiyormuş pek
Ayrıca adam evleniyor insan pedagoga gider yardım alır nasıl yaklaşmalıyız diye
Cahil aklı resmen şu akıl

düşünmeyeceğiniz çocuğu yapmayınız ya
Velayetin değişme sürecinde pedagoga gittiler. Hem annesiyle hem babasıyla ayrı gittiler ama bu süreçte gitmedi. Telaşları var belkide babası akıl edememiştir. İşlerini toparlayınca mutlaka tekrar götürürler. Bugün annesinde mesela her ctesi alıyor. Tamamen bağları kopmadı. Tabii iç dünyasında nasıl nasıl etkisi vardır bilemiyoruz

Sizin es rahat geldi bana. Karisina guvenip cocugu getiriyor. Ornegin benim kiz kardesim bosansa cocugunu ben alip da kocama emanet ederek plan yapmam. Cocukla vakit gecirmek oyalamak istiyorsa gelsin basinda beklesin. Herkesin isi gucu var

Eşiniz emrivaki yapmış orasını geçelim bir hafta çocuğa bakmak zor bir durum değil ama keşke eşiniz çağırmasaymış.
Çocuk belli ki babasının yeni ilişkini kıskanıyor yanında olmak istiyorken özellikle düğün hazırlığı rahat yapılsın diye evden şutlanıyor. Çocuk için daha da gıcık olabileceği bir durum. Asıl önemli olan kısım burası bence

Annesi çalışıyor. 8 de bırakıyor. 9 da arıyor gel diye dedesi götürüp bırakıyordu. Herkes, kızın ailesi bile KV me alıştırma bakmayı öğrensin baksın bakalım çocuğuna hayat kolaymıymış dediler. Tabi KV kp çocuğa gelme mi diyelim, susun öyle şey olmaz dediler. Evliykende hep KV m bakmış. Çok seviyorlar gerçekten. Gece çay içsek misal kuruyemiş yada meyve koyucaz yiğitin payını saklayayım yarın gelince veririm diyor kv. Belki de annenin bu yönden içi rahattır bilemiyorum 🤷
Ne olursa olsun birincil ebeveynlerin yerini tutamaz. Tutamiyor ki çocuk o cok sevildiği babannesinin evine adım atmak istemiyor.travma geciriyo diyorum size , annesini artık görmüyor babası da başka bi kadinla evlenmiş çocuk resmen kendini değersiz hissediyo

Yani alt tarafı bir hafta, eşiniz de tum sorumluluklarını ustlenmisken...
Bence bencilce geldi tavriniz. Hele de tam düğün arifesi gibi çocuk için hassas bir zamanda. Size gelse,kafa dagitsa onun için de iyi olacak.
Ben anlayamıyorum yani, sizin de çocuğunuz olacak, ne olur biraz halden anlasanız?

acaba kimse çocukla oturup doğru düzgün konuştu mu bunu merak ettım
çocuğun sizde kalması normalde sorun olmamalı ama şu durumda kendini dışlanıyor istenmiyor diye düşünmeyecek mi
bence çocukla gerekirse yardım alınıp konuşulmalı
yoksa adamın yeni evliliğinden de hayır gelmez
çocuk da mutsuz olur

Kadın sanki gezmeye gidiyor, hayatını idame ettirebilmek için çalışıyor insanlar nasıl böyle yorumlar yapabiliyor aklım almıyor benim

Merhabalar gece gece içimde huzursuzluk yaratan bir durum oluştu. Şöyle anlatayım eşimin abisi 3 yıl önce boşanmış, 10 yaşında bir oğlu var. Velayet annedeydi. Ama anne geç saatlere kadar çalıştığından KV m bakıyor. Okulu yemesi içmesi hep onlardaydı. Çocuğu da çok seviyoruz hepimiz. Gece 9 da kp çocuğu annesinin evine bırakıyordu. Sabah gene geliyordu bu şekildeydi 3 yıl. Bu yıl kaynım evleniyor, eski eşi çocuğun velayetini sen al demiş, KV de zaten ben bakıyorum, baban her gece yoruluyor git gel adam, 1.100 de nafaka boşuna ödüyoruz çocuğun tüm masrafı bizde alalım hemen dedi ve velayet el değiştirdi. Sadece ctesi annede kalacak. Sorun yok ama çocuk babası ve üvey annesi 1 sn yalnız bırakmıyor kızlar. KV me asla çıkmıyor. Bu ev benim diyormuş (18 yaşına geçince çocupa verilecek protokol o yöndeydi) yeni eşyaşar alınıyor mesela geçen yatak odası gelmiş babam annemle bu yatakta yatıyordu demiş kıza. Babasına kimsenin babası damat olmuyor diyor. 10 yaşındaki çocuk aklı bunlara eriyor mu annesinşn etkisinde mi o kısmı bilmiyorum.
Bizimle alakalı kısma gelelim. Eşim ben x i misafir edicem bu hafta demiş (düğün hazırlıklarını rahatça tamamlasınlar diye) KV dem de aaaa iyi olur demiş. A dostlar 12/22 arası home olarak çalışıyorum. Elimde poğaça yiyorum sebze meyve kemiriyorum. Düzgün kahvaltı yemek yok. Zaten bu aralar depresyondayım hiç tadım tuzum yok. Hepsini geçtim bebek tedavisindeyim yumurta takibi yaptıracağım. Çocuğun elinden tutayım jinekoloğa mı götüreyim, evde bırakayım desem nasıl rahat edeyim. Hem yazık günah çocuğa daha çok kötü hisseder kendini. Eşim yatağını kahvaltısını ben hazırlarım akşamda gezdiririm ilgilenirim, gün içinde zaten çocuklarla takılır. Sana ne zahmeti var diyor. Hayır KV mde biliyor doktora gideceğimi.. çocuğa da üzülüyorum bir yandan 6 günden birşey olmaz mı acaba ? Birde takıntım var, çocuk dışarda dahi olsa 10 dk bir bakarım aklım kalır. Emanet çocuk Allah korusun. Daha kendime bakamıyorum tembelim birde sorumluluk almak çok ağır geliyor 😔
Kendi annesi baksa daha iyi olur. Psikolojisi bozulmuş çocuğun ilgi alaka bekliyor ebeveynlerinden. Dikkat çekmeye çalışıyor belli ki. 1 hafta çok bir zaman değil hastane vs işlerinizde kv nize söylersiniz ona bırakıp geçersiniz. Çocuğa da yazık elden ele geziyor muhtemelen kimse tarafından istenmediğini düşünüyordur.

Merhabalar gece gece içimde huzursuzluk yaratan bir durum oluştu. Şöyle anlatayım eşimin abisi 3 yıl önce boşanmış, 10 yaşında bir oğlu var. Velayet annedeydi. Ama anne geç saatlere kadar çalıştığından KV m bakıyor. Okulu yemesi içmesi hep onlardaydı. Çocuğu da çok seviyoruz hepimiz. Gece 9 da kp çocuğu annesinin evine bırakıyordu. Sabah gene geliyordu bu şekildeydi 3 yıl. Bu yıl kaynım evleniyor, eski eşi çocuğun velayetini sen al demiş, KV de zaten ben bakıyorum, baban her gece yoruluyor git gel adam, 1.100 de nafaka boşuna ödüyoruz çocuğun tüm masrafı bizde alalım hemen dedi ve velayet el değiştirdi. Sadece ctesi annede kalacak. Sorun yok ama çocuk babası ve üvey annesi 1 sn yalnız bırakmıyor kızlar. KV me asla çıkmıyor. Bu ev benim diyormuş (18 yaşına geçince çocupa verilecek protokol o yöndeydi) yeni eşyaşar alınıyor mesela geçen yatak odası gelmiş babam annemle bu yatakta yatıyordu demiş kıza. Babasına kimsenin babası damat olmuyor diyor. 10 yaşındaki çocuk aklı bunlara eriyor mu annesinşn etkisinde mi o kısmı bilmiyorum.
Bizimle alakalı kısma gelelim. Eşim ben x i misafir edicem bu hafta demiş (düğün hazırlıklarını rahatça tamamlasınlar diye) KV dem de aaaa iyi olur demiş. A dostlar 12/22 arası home olarak çalışıyorum. Elimde poğaça yiyorum sebze meyve kemiriyorum. Düzgün kahvaltı yemek yok. Zaten bu aralar depresyondayım hiç tadım tuzum yok. Hepsini geçtim bebek tedavisindeyim yumurta takibi yaptıracağım. Çocuğun elinden tutayım jinekoloğa mı götüreyim, evde bırakayım desem nasıl rahat edeyim. Hem yazık günah çocuğa daha çok kötü hisseder kendini. Eşim yatağını kahvaltısını ben hazırlarım akşamda gezdiririm ilgilenirim, gün içinde zaten çocuklarla takılır. Sana ne zahmeti var diyor. Hayır KV mde biliyor doktora gideceğimi.. çocuğa da üzülüyorum bir yandan 6 günden birşey olmaz mı acaba ? Birde takıntım var, çocuk dışarda dahi olsa 10 dk bir bakarım aklım kalır. Emanet çocuk Allah korusun. Daha kendime bakamıyorum tembelim birde sorumluluk almak çok ağır geliyor 😔
1 hafta bak insanlık hali ne olacak

X