Ben mi abartıyorum?

Merhaba hanımlar.
Uzun süreli bir beraberliğim var. Sevgililik yıl dönümümüz de bana hediye almıştı erkek arkadaşım. Ve geldiğinde şık bir yerde vericem sana demişti. Buraya kadar tamam. Erkek arkadaşımın 15 yaşında bir kız kardeşi var. Eve kargolatmıştı hediyemi kendisi yoktu iş nedeniyle başka bir şehirdeydi. Kız kardeşi benim hediyemi alıyor ve takıyor. Ben hiç yaşamadım böyle bir şey hani ailemde de görmedim biraz şaşırdım açıkcası. Bana söylediğinde sorun yok içinde kalmıştır kızın taksın bir şey olmaz dedim. Ondan sonra yenisini alıyım sana falan dedi taktığı için ben parası gitmesin diye sorun yok sonuçta kız kardeşin dedim. Geldiğinde ise yemeğe gittiğimizde kolyeyi sorduğumda kardeşim vermedi dedi.
Ben de beni oyalamana gerek yoktu şu gün vercem diyorsun dedim biraz tartıştım. Aldığında gözüm yok ama gerçekten ben biraz şaşırdım siz olsanız ne yapardınız Benim yanlışım var mı? Ve yüzü asık bir şekilde eve bırakıyor beni. Arkadaşlarıyla dışarıya çıkıyor :)
Size söyledıgınde sorun yok kız kardeşindir demişsiniz sonrasında tartışmısnız başta bu şekilde söylemek yerıne bozuldugununuzu ve tavrınızı o zaman göstermeliydiniz bence

Neden sorun yok filan dediniz ben o kısmı anlamadım. Bence bu gayet sorun yapılabilecek bir şey. Ayrıca nasıl bir kız kardeşmiş o abisinin kız arkadaşına aldığı kolyeyi alıp kullanıyor. Nerden baksan garip bir durum. Abisi mi daha sorunlu yoksa kardeşi mi bilemedim.

Nasıl bir abi kendinden dokuz yaş küçük kardeşine söz geçiremez. Bizde abimizi çok severiz ama asla böyle birşey yapamayız. Sen bu çocuktan uzaklaş, şimdiden kardeşine laf geçiremiyor ilerde neler yapmazlar.

eski sevgilimi hatırlattı bana :KK51:
çok güzel bi paket hazırlamış benim için, kargolayacakmış sonra bi bakmış paketin içinden parfümü kız kardeşi alıp kullanmış
aradan bi kaç yıl geçti annesi yüzünden ayrıldık
bilmem anlatabildim mi ?
Bence bu durum sevgiliye söylenmez yenisi alınır kargolanir. Ne tipitip adam bunlar. 🤷🙈

Bence bu durum sevgiliye söylenmez yenisi alınır kargolanir. Ne tipitip adam bunlar. 🤷🙈
Adam derken?
Espri yapar gibi ağzını yaya yaya gevşek gevşek söylemişti şirifsiz 🤦‍♀️
bende acaba bana nasıl bi koku yakıştırdı ki ömrümün sonuna kadar artık o kokuyu kullanırım diyordum. Sırf bunun için aynısını tekrar al dedim tamam dedi ama almadı. 😏 ben Leyla tabi farketmedim bile o zamanlar..

Arkadaş yada sevgili ile hediyem muhabbeti yapmakta aynı ayıp.. Benim hediyem, diyerek sürekli sevgiliye de konuşmak bence hafiflik, biraz ağır olmak mesafeli olmak lazım, aranızdaki mesafe çok daralmışki sevgilinizde sizden hiç utanmamış kardeşim aldı vermiyor gibi bir sürü şey söylemiş..
aynı mesafesizlik sevgiliniz ve ailesi arasında da varki ona saygı duyulmamış ve kendisine ait olan bir şeye el konabilme cesaretinde bulunmuşlar..
Bu aslında basit gözüküyor ama şöyle bir geri git ve büyük pencereden bir bak hakettiğin muamele bu muydu? Bu sana uygunmu? Evet diyorsan bence şimdi bile sorun yok devam et ileride de aynı duruma benzer değişik olaylarda muamele göreceksin ve bu senin seçimin olacak ama ;

Hayır diyorsan yapman gerekeni biliyorsun zaten

Merhaba hanımlar.
Uzun süreli bir beraberliğim var. Sevgililik yıl dönümümüz de bana hediye almıştı erkek arkadaşım. Ve geldiğinde şık bir yerde vericem sana demişti. Buraya kadar tamam. Erkek arkadaşımın 15 yaşında bir kız kardeşi var. Eve kargolatmıştı hediyemi kendisi yoktu iş nedeniyle başka bir şehirdeydi. Kız kardeşi benim hediyemi alıyor ve takıyor. Ben hiç yaşamadım böyle bir şey hani ailemde de görmedim biraz şaşırdım açıkcası. Bana söylediğinde sorun yok içinde kalmıştır kızın taksın bir şey olmaz dedim. Ondan sonra yenisini alıyım sana falan dedi taktığı için ben parası gitmesin diye sorun yok sonuçta kız kardeşin dedim. Geldiğinde ise yemeğe gittiğimizde kolyeyi sorduğumda kardeşim vermedi dedi.
Ben de beni oyalamana gerek yoktu şu gün vercem diyorsun dedim biraz tartıştım. Aldığında gözüm yok ama gerçekten ben biraz şaşırdım siz olsanız ne yapardınız Benim yanlışım var mı? Ve yüzü asık bir şekilde eve bırakıyor beni. Arkadaşlarıyla dışarıya çıkıyor :)
Anla ki, ilerdeki görümce problemlerinde mesele ne olursa olsun, sen haklı bile olsan tercihi kardeşinden yana olacak. Vazgeç bu sevdadan yıpranırsın.

Eğer durum tüm boyutlarıyla bu kadarsa ve doğruysa ; 1_ Olduğu yerde bırakılıp kaçılması gereken bir aile 2_ Acilen ağzının payı verilerek "ex sevgili" ünvanı kazandırılması gereken bir erkek 3_ Kendisine yapılan nezaketsizliğe, değersizliğe ve saygısızlığa izin veren bir siz varsınız bu konuda. Böyle yetiştirilmiş insanlarla hayatınıza yazık etmemenizi umuyorum :KK43:

Şimdi fark ettim ki açtığınız diğer konuda da annesinin sosyal medya hikayenizdeki görüntülerden dolayı oğluna tepki verdiğini, siz o gönderileri silince de oğluna "böyle yola gelsin" gibisinden yorumlar yaptığını söylemişsiniz. Görünen o ki öyle pek de sevgiyle onaylamıyorlar ilişkinizi. Haydi sizin için önemli değil bu kısmı desek belki de günahları boyunlarına olsun şu mübarek günde ama bir ihtimal ispiyoncu kız kardeş kolyeyi yakalayınca kolyeye ailece el koyup size gönderilmesine engel olmuş olabilirler. Size alınmış bir hediyeyi size göre fazla! bulan bir aile!.. Buna bir çözüm bulamayıp sevgilisine aldığı hediyeyi ailesine kaptırıp bir de bunu utanmadan sevgiliye anlatan büyüyememiş bir erkek çocuğu!.. Ah kızlar Ah ne diyeyim ben size! Sizlere değer verilmeyen bahçelerde çiçek olup tüm güzelliğinizle açacağız diye uğraşıp duruyorsunuz. O bahçevan evin hanımı ne isterse bahçede onu yaptım diye huzurlu olacak. Bir kenarda değersizce kuruyup gitmeye nedir bu heves!

Düşüncesiz umursamaz bir camış ve şımarık bir kız kardeş görüyorum bu hikayede.

X