Ben mi abartıyorum

Ben de yeğenlerime çok düşkün olduğum için abarttığınızı düşündüm. Taksitle aldı belki hediyeyi. Her gün hediye almıyorya.
Ayrıca doğmamış bebeğinizle yeğenini kıyaslamanızı mantıklı bulmadım. Tabii ki kendi evladını sevecektir. İkisinin yeri ayrı olacaktır.
taksitle bile olsa bin lira bir bebek icin cok fazla .bir harcama üstelikte durumları yokmus . bu halde taksitle bile olsa bin liralık hediye alinmaz

taksitle bile olsa bin lira bir bebek icin cok fazla .bir harcama üstelikte durumları yokmus . bu halde taksitle bile olsa bin liralık hediye alinmaz
Aldığı oyuncak değildir herhalde. İhtiyacı olan gerekli bir şey almıştır.
Fazla olup olmaması kişisine göre değişir.

Bu haldeyken düşünerek hareket edilmeli tabii de durumları 1000₺ ile bir anda değişmeyecektir. Sürekli olan bir şey değilse ve ihtiyaç olan bir hediyeyse gayet de alınır.

Arkadaşlar size fikir danısmak istiyorum yanlış mı düşünüyorum yoksa haklımıyım bilmiyorum. Eşim yegenine cok düşkün küçük bir bebek daha 2 yasında bende onu çok seviyorum gercekten . Biz yeni evlendik ve maddi durumumuz da pek iyi sayılmaz borclarımız var kredimiz var onları ödüyoruz . Eşim cok ilgilidir beni cok sever sayar ama 2 gun once eksiye duştuk harcamalarımıza dikkat edelim diyip 2 gün sonra yegenine 1 milyarlık dogum gunu hediyesi alan insan . Esim normalde de cocukları cok sever cocuklarda onu sever ama biraz abartıyor . Ben Şuan calısmıyorum ama eşimin verdigi paralardan kenara koyuyorum ilerde cocugumuz için birikim yapmaya çalışıyorum . Bilmiyorum küçücük bebegi kıskanacak degilim ama bizim kendi bebegimiz icin agzından bişey duymuyorum anca ben dersem . Kayınvalidem ve görümcemler bize yakın oturuyor yemekten sonra ben bi annemi goreyım geleyim dedi kucagında yiyeniyle geldi bende sevdim falan sonra bırakmaya gitti geldi 15 20 dk sonra nerde kaldın dedim bırakmadı Ecrin diyor . Dedim kendi cocugun olunca nolcak dedim bilmiyorum diyor bi kafasını oksayıp sonra ecrini sevmeye mi kosucaksın dedim sakayla karışık ama bozuldu sanırım bi tartışma yasanmadı ama sonra da uyudu
Eşiniz çok iyi bir baba olacak ,emin olun.Kardeş çocuğunu insan kendi çocuğu gibi seviyor. Ona nasıl elinde yokken bile en iyi hediyeyi yapmaya çalışıyorsa aynısını kendi çocuğuna da yapacak. Şu an var olmayan bir çocuğu düşünmesini beklemeyin,erkeklerin beyinleri böyle varsayımlar üzerinden çalışmıyor.

Arkadaşlar size fikir danısmak istiyorum yanlış mı düşünüyorum yoksa haklımıyım bilmiyorum. Eşim yegenine cok düşkün küçük bir bebek daha 2 yasında bende onu çok seviyorum gercekten . Biz yeni evlendik ve maddi durumumuz da pek iyi sayılmaz borclarımız var kredimiz var onları ödüyoruz . Eşim cok ilgilidir beni cok sever sayar ama 2 gun once eksiye duştuk harcamalarımıza dikkat edelim diyip 2 gün sonra yegenine 1 milyarlık dogum gunu hediyesi alan insan . Esim normalde de cocukları cok sever cocuklarda onu sever ama biraz abartıyor . Ben Şuan calısmıyorum ama eşimin verdigi paralardan kenara koyuyorum ilerde cocugumuz için birikim yapmaya çalışıyorum . Bilmiyorum küçücük bebegi kıskanacak degilim ama bizim kendi bebegimiz icin agzından bişey duymuyorum anca ben dersem . Kayınvalidem ve görümcemler bize yakın oturuyor yemekten sonra ben bi annemi goreyım geleyim dedi kucagında yiyeniyle geldi bende sevdim falan sonra bırakmaya gitti geldi 15 20 dk sonra nerde kaldın dedim bırakmadı Ecrin diyor . Dedim kendi cocugun olunca nolcak dedim bilmiyorum diyor bi kafasını oksayıp sonra ecrini sevmeye mi kosucaksın dedim sakayla karışık ama bozuldu sanırım bi tartışma yasanmadı ama sonra da uyudu
Hediye konusunda haklısınız milyarlık hediye abartılı. 3 buçuk yaşında kızım var amcasını yada dayısını yakaladığı zaman onları bırakmak istemiyo. Oyun arkadaşı olarak görüyo onları. Tabi ki kendi çocuğunuz olduğu zaman farklı olacak.

Hediye biraz pahalı olmuş doğru ama hikayenin kalan kısmında haksızsınız resmen doğmamış çocukla yeğenini kıyaslıyorsunuz.

Sizin yaptığınız doğmamış çocuğa don biçmek. Çocuğunuz olsun o zaman görün tartın neyin ne olduğunu. Hediyenin fiyatı konusunda haklısınız gereksiz olmuş ama bunun kızgınlığıyla ağır saçmalamışsınız başkasının çocuğunu bile böyle seven adam kendi çocuğunu neden sevmesin. Kendinizi gereksiz imalar, tripler vb. şeylerle değilde daha doğru ifade etmenin yollarını düşünün bence.

Benimki de yeğenine cok düşkün ama ben de öyleyim aşırı tatlı bir çocuk keske daha çok zaman geçirme imkanımız olsa sinir stres kalmıyor oynarken. Para oldugu müddetçe de harcaması cok dogal geliyor. Ve elbette biliyorum ki kendi çocuğumuz olsa onun yeri ayrı olacak. İnsan kalbindeki sevgi sınırlı değil yani birini sevince diğerine daha az falan kalmıyor. Anlamiyorum kıyaslanmasını.

X