BEN Mİ HATALIYIM? ( Kumar bağımlılığı)

Kocanızın arsızlığının sebebi bence biraz da sizsiniz
Kumar bağımlılığına ve yalanlarına tek kelime etmemişsiniz
O da arsızlığı ele alıp üste çıkmış
Destek olmak başka, susup kabullenmek bambaşka bir durum
O borcun 35 binde kaldığına emin misiniz?
boşanmaya karar verdim. Zor bir süreç olacak ama bu şekilde devam etmeyeceğim asla. Sabırsız negatif bir anne olmak istemiyorum herşeyden önce

kesinlike tolere edilebilecek bir sey degil. cift terapisi degil, esinin bagimlilik terapisi almasi gerek. once ailenizle konusun, sonra onun ailesine de soyleyin ve somut adimlar atmasini isteyin. ben de kendi kendine ya da soz vererek gececegini zannetmiyorum. bence ailelerin bilmesi gereken bir sey. verdiginiz surede kendini duzeltmezse ayrilin, yoksa cocuklarinizin da hayatini mahvedecek.
Boşanmaya karar verdim 🙏🏻 Herkese anlattım durumu. Kendi ailem onun ailesi. Şuan tek sorunum iyi bir avukat. Ücretleri çok yüksek. Bürodan talep edebiliyor muyum süreç nasıl ilerliyor

10 senedir nasil fark etmediniz ki? Hic mi banka hesabına bakmadiniz ne kadar maas aliyor diye, ya da isten ayrilma cikarilma durumunda tazminat alacagini bilmiyormuydunuz da nerde bu para diye sormadınız.
Yani daha erken bosanirdiniz, o yüzden...
Kumarin bir çözümü yok çünkü.

10 senedir nasil fark etmediniz ki? Hic mi banka hesabına bakmadiniz ne kadar maas aliyor diye, ya da isten ayrilma cikarilma durumunda tazminat alacagini bilmiyormuydunuz da nerde bu para diye sormadınız.
Yani daha erken bosanirdiniz, o yüzden...
Kumarin bir çözümü yok çünkü.
Banka hesaplarına bakmadım güven ile alakalı sanırım.. inanın gözüm kapalı güvenirdim. işten çıkışında da kendi çıktığı için zaten tazminat almıyor. Ama anlaşmış patronuyla çıktı gibi göster gibisinden kendisi öyle söyledi.

Herkese merhaba, beni tanımıyorsunuz düşünceleriniz tarafsız olacağı için buraya yazmak istedim. O kadar ihtiyacım var ki birileriyle dertleşmeye.. uzun olacak biraz

Dünden beri kırgınım mutsuzum umutsuzum. Eşimle 10 senelik evliyiz. Eşim 7 senedir kumar bağımlısı. Bunu ben 3 ay önce falan öğrendim. Bu süre içinde fazla maaş alıyormuş ve bana söylememiş. Bu parayla hep iddia oynamış. Eski iş yerinden çıkış almış 7000 TL bunu da söylememiş iddiaya yatırmış. Sonrasında yeni bir işe girdi, burda da bazı aylar maaşını iddiada kaybetti 2-3 ayda bir. 3-4 defa olan birşeydi. Mutsuzdum ama geçici birşey sandım. İnsan nefsine hakim olamaz mı? Dedim iki çocuk var, söz verdi yapmaz..

Çalışmaya başladıktan 1 sene sonra falan 1000 TL zam yapmışlar bunu da söylememiş. Her seferinde yemin etti tekrar oynadı.. En son aldığı maaşı (6400) onu da iddiada kaybetti. Yıkıldım. Ama bu sefer Başka yıkıldım çünkü eşimin bankalara da borcunun olduğunu öğrendim. 35 bine yakın. En son bankalar da kredi vermemiş kendisine kuzenine çektirmiş. öğrendiğimde başka seçeneği olmadığı için bana söyledi. Çünkü kuzenine ödeme yapamamış borcundan dolayı. Biz aylık 3600 kredi ödeyen, kirada olan bi aileyiz. Taşınma durumumuz oldu çokça ve biz bu süreçte cok sıkıntılar yaşadık. Depozit, emlak hizmet bedeli nakliye ön kira ödemesi... kiracı olanlar bilir. Eski iş yerinde çalışırken olsun burda olsun ne cok sıkıntılar yaşadım bir Allah bir ben bilirim. Bunları anlatmayacağım. Eşim bunları biliyorken görüyorken böyle şeyler yapması haksızlık gibi geliyor. Bu konuyu yazdım aslında bu konuyla ilgili yorum istemiyorum sizden. Haklıyı haksızı ayırmanız içim yazdım. Yeni bir sayfa açtık bütün yalanlarını söyledi eşim ben bu olmak istemiyorum vs. İnanın ne bir kötü söz söyledim ne birşey. Destek oldum geçecek dedim halledeceğiz dedim. Ama içim içimi yedi. Tamam arada ima etmiş olabilirim ama bende insanım. asıl konu şu:

Dün eşimle bir konuda tartıştık. Annemlere gittiğim bir zaman (40 gün) eve geldiğimde tuvaleti gördüğümde çok sinirlenmiştim. Tuvalet oturulmayacak kadar kirliydi. Evi çöp ev gibi kullanmıştı.(Kornea nakli oldu gözleri cok iyi görmüyor) tamam ama WC kirlenmiştir bi su tutayım demez mi insan kokusundan da mı anlamıyorsun. Ben o gece sinirden sırtımı dönüp yattım. Dün tartışmamızda ve bana dedi mi Benim iddia muhabbetim senin yaptığının yanında hiç birşey.... yıkıldım. Duygularımı ifade edemiyorum .Allah aşkına yazın. Haksızsam yazın. Ben hasta mıyım? Ben abartıyor muyum? Lütfen yazın
Sen hasta falan değilsin gayet normalsin . O anormal

Verdiğiniz karar en doğrusu gibi görünüyor. Burada avukat olanlar ya da hukuk ile ilgili çalışanlar daha net bilgi verir ama barodan avukat talep edebiliyorsunuz. Karşı taraf da kabul ettiğine göre çok sorun olmadan bitirirsiniz diye düşünüyorum. Adliyeye gidip bilgi alabilirsiniz

Adliyenin içerisindeki adlı yardım on büroya giderek avukat talebinde bulunabilirsiniz ancak sigortali çalışmıyor ve üzerinize hiç bir menkul gayrimenkul olmaması gerekiyor.

adam o kadar arsız ki sizi de sanki yaptığı çok basit bir şeymiş gibi inandırmış ya da öyle inanmak istiyorsunuz. bu arada söz vermekle kumar bırakılmaz terapiye zorlayın

Bosanmazsaniz adamin borclari uzerinize kalir. Omur boyu odemek zorunda kalirsiniz. Cok seviyorsaniz legal olarak bosanip beraber yasamaya devam edin

Suçlu bağırır suçsuzun ödünü koparır gibi Bi durum olmuş. Adam kendi hatalarına bakmıyor sizin verdiğiniz tepkiyi eleştiriyor.

X