Ben Ne Yapacağım!!!

Juvaderm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2016
2.589
2.346
32
Hayırlı günler.Biliyorum çok sık konu açıyorum ama inanın bir girdabın içindeyim ne yapacağımı bilemiyorum.

Kızlar 2 senelik evliyim.Eşimi çok ama çok seviyorum.Hatta bu fani dünyada sevdiğim tek insan.Eşimin iki tane çocuğu var birinin eli ekmek tutuyor çok şükür,diğeri ise 16 yaşında bizle birlikte kalıyor annesi küçükken bırakıp gitmiş,şimdi öğretmen.
Kızlar geldiğim ilk zamanlarda bu çocukla aramız çok iyiydi.Kendi için çok üzülüyordum vallahi bazen bakıp bakıp ağlıyordum annesiz diye.İlk geldiğimde yaz tatiliydi kuzenide bizle birlikte kalıyordu ve 2 ay boyunca sorun hiç yaşamadık ama ne zaman okullar açıldı kuzeni gitti biz evde başbaşa kaldık sorunlarda baş gösterdi.
Hareketleri,tavırları değişti.Babası gelmeden önce hor davranıp babasının gelmesine yakın gelip öpüyordu.(hatta birgün elim işteydi,okuldan geldi abla bana patates kızartsana dedi bende çok işim var ama tamm kızartayım dedim,ondan sonra geldi öptü bundan sonra sana kötü davranmayacam dedi yüzünde sırıtma ifadesiyle)(Bir arada "sanane be salak"diye internette fenomen bir söz varmış,durmadan bana bu sözü hızlı hızlı söylüyordu bende bişey anlamıyordum.Sonra dediki ne diyorum biliyomusun dedi yavaş yavaş söyledi şok oldum,akşamınada öpmeye başladı,geçen gün bana dediki abim muhabbet kuşu almış konuşuyor dedi bende konuşmazki muhabbet kuşu dedim oda dediki konuşuyor hemde ilk lafı "geri zekalı A."oldu dedi ve bunun gibi biçok saygısız şeylere maruz kaldım)
Kızlar ben bu çocuk seviyor diye neredeyse her haftanın bir günü mantı bir günü içli köfte yapıyordum,neredeyse hergün uyumadan önce en az yarım saat kadar masaj yapıyordum.
Ama baktım olmuyor birgün masaj yapmasam surat asıyordu birgün dişinin kesmediği yemek yapsam yine surat asıyordu.Kendime gelmem hamallıktan çıkmam 1.5 seneyi buldu.
Bundan 3 ay kadar önce hem eşimin sekreteri hemde bana ev işlerine gelen bi kız vardı.Kız 1 hafta sonra bana eşimin çocuğuyla muhabbet ettiğini ve şunları söylediğini söyledi:Benim başım belada, hemde bu bela 2 senedir başımda,herşeyime karışıyor,onu oraya koyma bunu buraya koy diyor sürekli,bana bakmak zorunda,babama benim hakkımda mesaj atmış"demiş.
Kızlar şimdi mesaj olayına gelelim;eşimin çocuğu beni o kadar ürküttü ki yani bişey söylediğim zaman sürekli ters baktı ters davrandı bende korkuma bişey diyemez oldum,birgün odası çok aşırı dağınıktı normalde kitaplarını yatağının üstüne koyar ben düzenlerdim,ama o gün resmen donunu atletini havlusunu kitabını..yani anlayacağınız odayı o halde görünce kan beynime sıçradı eşime M. odasını toplamamış diye mesaj attım bu çocukta almış teli karıştırıp mesajımı okumuş.Ve onu oraya koyma bunu buraya koyma diyo demişya 2 senedir sadece bir kere M. canım ayakkabılarını buraya değilde şuraya koyarmısın dedim.
Sonra kızlar hamile olduğumu duyunca babasına çok kötü bakışlar atıp kapıları hızlı hızlı çarptı eşim nedenini söyleyince ben 1 hafta odamdan dışarı çıkmadım ağlama nöbetleri geçirdim.
Odasında örümcek vardı bana al dedi bende fırçayla alırken yatağına düşürdüm kızdı sesini yükseltti.
Yılbaşı için bir geceliğine arkadaşların da kalmak için izin istedi bende destek vermedim (normalde izin istediği zaman hep destek olurdum)o gün babası kızdı gitmiş odasını altüst etmiş köpükten yaptığı bir proje vardı onu kırmızı ufalayıp halının üstüne atmıştı.
Yani kızlar aklıma şuanda gelmiyor ama buna benzer birçok olay yaşadım.

Kuzeniyle iyi anlaşıyorlar diye heryer tatile geldiklerinde kuzeni yaklaşık 3 ay bizde kalır bu senede öyle oldu,ütü yapıyordum başım ağrımıştı başıma masaj yaparken laflafı açtı biran samimi geldi ve ona M. nin sekretere hakkımda söylediklerini anlattım(normalde ne kv ye ne kp ye ne eltilerime ne görümcelerime 2 senedir ağzımı açıpta benim bu derdim var demedim)oda gitmiş M.ye söylemiş.M.de 2 haftadır karşısında eşşek mi var adammı var hiç takmadan bana surat asıl hor davrandı.
Neyse bardağı taşıran şey ise:abisi,kuzeni,kendisi dışardan geldiler lahmacun vardı demi dediler bende evet dedim kaçar tane istiyorsunuz dedim M.dolabın başına geçti "ben hallederim dedi"bende dedim ki ısıtacaktım ama dedim oda dediki"tamm ben hallederim"dedi (ama öyle bir söyleme tarzı vardıki benim gözlerim doldu)hatta mutfaktan çıkınca diğerleri kızdı ona.
Neyse gittiklerinde ağlamaktan helak oldum kimseye güvenip derdimi söyleyemedim ne benim aileme (görüşmüyorum zaten)nede eşimin ailesine (hiçbirine güvenmiyorum çünkü kendi canları hep kıymetli)eşimi aradım çünkü patlayacaktım artık olanları anlattım ama M.ye yansıtmamasını sadece içimi rahatlatmak için anlattığımı söyledim.
Eşimde çağırmış kızmış.Dünden beri M.ve kuzeni abisinde.Eşim demiş görümcemgile artık ayrılacağım demiş.Dünden beri kimse beni ne arayıp ne soruyor ne oldu ne bitti nasılım kimsenin umrunda değilim
KIZLAR BANA BİR YOL GÖSTERİN ALLAH AŞKINA EŞİMİ ÇOK SEVİYORUM.EŞİMİN ÇOCUĞUNUN YAPTIĞI HAL VE HAREKETLERİ,AİLESİNİN YAPTIĞI BİZİM CANIMIZ DAHA TATLI TAVIRLARI...
SAKIN ÖZLÜĞE ÜVEYLİĞE GİRMEYİN ÇÜNKÜ DİĞER ÇOCUĞUNU O KADAR ÇOK SEVİYORUMKİ KARDEŞİM GİBİ.

bence kızın odasını toplama. kendi çöplüğü sonuçta orası naparsa yapsın kaç yaşına gelmiş. bu kadar da duygusal olma. en ufak lafa alınma. takmamaya çalış ve umursama <3 hatasını anlar elbet. ergen daha

bence kızın odasını toplama. kendi çöplüğü sonuçta orası naparsa yapsın kaç yaşına gelmiş. bu kadar da duygusal olma. en ufak lafa alınma. takmamaya çalış ve umursama <3 hatasını anlar elbet. ergen daha
Kız değil erkek.toplamıyım toplamayım diyorum pis görünce yine dayanamıyorum

iyi de 16 yaşında ergen bu

ne var yani ben hazırlarım dedi ise

o ergen siz hamile

bir süre eşiniz idare etsin

bir de yani gerçekten çok derli toplu olmayın

ne olur bir gün de atleti eşofmanı ortada olsa

hemen babasına mesaj vs

bakın 36 yaşında kadınım gelin benim evde de her şey ortada

bir şey olmaz

umursamayın

mesafe koyun

ona göre değil genel olarak eve göre hareket edin

bir de eşiniz dışında kimse ile konuşmayın ama eşiniz de ona bir şey diyecekse sizi katmadan kendi gördüklerini desin

çocuk bebeğe içerlemiş kapıyı çarpmış, bu sizi neden ağlatıyor mesela

çok olağan bir tepki

ergen o, kendi kardeşi dışında babasının bir bebeği olacak bunu kabullenmek çok kolay olmayabilir

özetle onun herhangi bir hareketini üzerinize alınmayın

mesela abisinin muhabbet kuşunun ne dediğinin ne önemi var

abisi öğretmiştir der bunu neden üstünüze alındınız ki

sizin adınızı mı diyormuş

Zor bir durumdasiniz ama bi caresi yok cunki aslinda M. de zor bir durumda annesi yok ama babasinin bir karisi var onunla ayni evi paylasiyor ve babasinin bir cocugu daha olucak 16 yasinda bunu henuz kabullenebilecek bir olgunlukta olmayabilir karsiniza alip onunla konusun baskalari asla cozemez bakin siz o eve gitmeyi sectiniz ama acaba babasi ona sordu mu bu eve bir abla gelicek hersey onun kontrolunde olucak ve birde bebegimiz olucak diye
Ayrica neden siz onun odasina giriyorsunuz ki ben olsaydim sadece sabahlari bilgi verip bugun odani supurup toz alicam der ve asla toplamadan bunlari yapip cikardim benim kardesimde daginik anneme cok kiziyoru onun odasi oyle seviyor olamaz mi birakin daginik kalsin

Eşiniz sizden mi ayrılacakmış anlayamadım
Yok asla bırakmaz beni kardeşigile öyle söylemiş el atsınlar bu olaya diye ama onlar ne arayıp ne soruyorlar hatta tahiminimce çocuğuda dolduran büyük görümcem araları pek iyi.
Normalde suratına bakmıyor hatta geçen gün kuşadasına gittiler diğer karşeleriyle oğluyla eşimin çocuğunu götürmedilr eşim arayıp kızınca ertesi gün çocukları çağırdılar

iyi de 16 yaşında ergen bu

ne var yani ben hazırlarım dedi ise

o ergen siz hamile

bir süre eşiniz idare etsin

bir de yani gerçekten çok derli toplu olmayın

ne olur bir gün de atleti eşofmanı ortada olsa

hemen babasına mesaj vs

bakın 36 yaşında kadınım gelin benim evde de her şey ortada

bir şey olmaz

umursamayın

mesafe koyun

ona göre değil genel olarak eve göre hareket edin

bir de eşiniz dışında kimse ile konuşmayın ama eşiniz de ona bir şey diyecekse sizi katmadan kendi gördüklerini desin

çocuk bebeğe içerlemiş kapıyı çarpmış, bu sizi neden ağlatıyor mesela

çok olağan bir tepki

ergen o, kendi kardeşi dışında babasının bir bebeği olacak bunu kabullenmek çok kolay olmayabilir

özetle onun herhangi bir hareketini üzerinize alınmayın

mesela abisinin muhabbet kuşunun ne dediğinin ne önemi var

abisi öğretmiştir der bunu neden üstünüze alındınız ki

sizin adınızı mı diyormuş
Evet benim adımı telaffuz etti.
Bakın sorun o dadı dağınıklığı değil abisi geliyor bir sene içinde 2 ay kalıyor hem çok pis hem çok dağınık ama ben gıkımı çıkarmadan topluyorum.Abisinde çok seviyorum. Ama bu çocuğun minnetsiz oluşu ben onun eşşeği gibi davranıyor olması...
Yani bunları bana hissettiren o çünkü 1.5 senedir ne istediyse onu yaptım 1 gün yapmayınca kötü yine ben oldum

Anladım
Durum çok zor ama annesiylede görüşmüşyor
Ergenlik çağı tam
Biraz yokmuş gibi davranın kendi halinde takılsın

Evet benim adımı telaffuz etti.
Bakın sorun o dadı dağınıklığı değil abisi geliyor bir sene içinde 2 ay kalıyor hem çok pis hem çok dağınık ama ben gıkımı çıkarmadan topluyorum.Abisinde çok seviyorum. Ama bu çocuğun minnetsiz oluşu ben onun eşşeği gibi davranıyor olması...
Yani bunları bana hissettiren o çünkü 1.5 senedir ne istediyse onu yaptım 1 gün yapmayınca kötü yine ben oldum

ama bu işte abla olmanın sonucu

evet bir gün yapmazsanız kötü olursunuz

ama ben size şunu söyleyeyim ki sizinki de büyüyünce benzer olacak

bakın benim oğlum 6 yaşında bana kızdığı anda benden kötüsü yok sonra sakinleşince benden iyisi yok

çocuk olmak böyle bir şey

siz de anlıyorum bu kadar uğraştım neden bu kadar kötü oluyorum diyorsunuz ama işte o sizi kendisine rakip görüyor bebek doğunca bir süre daha da hırçın 0olabilir dersleri vs de bozulabilir

eşiniz ile bunları sakin bir anda konuşun

daha fazla ilgi göstersin

yetişkin gibi konuşsun onunla

baba çocuk etkinliklerini artırsın

bir de ergen işte evde kendi hükmünün de geçmesini istiyor kendi annesi ile yaşayan ergenler de evdeki kurallara kafa tutuyor o da sonuçta ben de bu evin bireyiyim yiyeceğimi kendim hazırlarım diyor mesela

ona da ev ile ilgili görev verin mesela ekmek ya da su almak onun görevi olsun

Bırakın odası onun alanı olsun ister s.çıp öyle otursun babadına şikayet etmeyin.. toplamayın da.. bıkıp topluycak nasılsa.. sizi kabullensin diye çok tavizler vermişsiniz.. bundan sonra kendinize bakın artık.. üstelik gebeliği yarılamışsınız.. bu kadar üzüntü stres iyi gelmez size..

Yaptıklarını söylediklerini umursamayın.. canınızı yakmak için yapıyo belli yani.. siz de her defasında canınızın yandığını gösterirseniz daha çok üstünüze gelir.. naparsan yap çok da tıınnnn modunda olun lütfen.. yoksa eşiniz yazık 2 arada sıkışmış adamı kalpten götürceksiniz..

16 yaşında erkek çocuğuna mı yatmadan önce bir saat masaj yapıyorsunuz. Allah aşkına biraz çekin kendinizi o sizin canınızdan kanınızdan değil kalmışki ben kendi oğluma 16 yaşında masaj yapmam. Şimdi ne var bunda konuyu özlüğe üveyliğe getiriyorsunuz felan diyenler çıkabilir ancak karşınızda ergenliğe girmiş hormonları çalışan biri var bu kadar fiziksel temas fazla değilmi.
odasını toplamıyormuş bırakın koksun siz onun donunu toplamak zorunda değilsiniz benim çocuğum 9 yaşında kaç defa uyardım kirlilerini banyoya at diye dinlemedi ne zaman ki giyecek temiz corabı pantolonu kalmayana kadar. banyoya gelen çamaşırı atarım makinaya gelmeyen kusura bakmasın siz de toplamayın temiz çamaşırı kalmayınca getirir atar sepete :KK43:

Yok asla bırakmaz beni kardeşigile öyle söylemiş el atsınlar bu olaya diye ama onlar ne arayıp ne soruyorlar hatta tahiminimce çocuğuda dolduran büyük görümcem araları pek iyi.
Normalde suratına bakmıyor hatta geçen gün kuşadasına gittiler diğer karşeleriyle oğluyla eşimin çocuğunu götürmedilr eşim arayıp kızınca ertesi gün çocukları çağırdılar
El atsınlar derken çocuğu almalari için mi demis yani? Kime ne için göz dağı veriyor..

Kızlar inanın çok bunalım.
Yani konu odası değil,ben hayatım boyunca kimsenin kahrını ergenliğini bu kadar çekmedim.
Konu bu kadar basitte değil.
Yani kıyamet koptu desem yeridir.
İnanın bu kadar strese dayanamıyorum artık alıp başımı gitsem eşime kim bakacak her sabah cevizini limonlu suyunu kim yedirin içirecek (eşim kolestrolü çok yüksek)

X