Ben neden böyleyim

Bak 5 sene geçecek diyeceksin ki ben 5 senedir neden bir şey yapmıyorum. Sonra 5 sene daha geçecek o 5 seneye yanacaksın. Çünkü çözüme gitmiyorsun.

Şimdi 30a 5 ay kalmış ve bekar olsaydın da neden evlenemedim, evde kaldım diye konu açacaktın.

Niye? Çünkü psikolojin normal değil...

ne olur kızmayın bana . Lütfen rica EDIYORUM . Otuzuma girmeme beş ay kaldı ve benim aklımda neden daha gec evlenmedim neden 27 de evlendim . Cocuk gene olurdu eş gene olurdu ama İnan'ın isteyerek evlendım sevdim . Ben başarılı bir öğrenciydim lisede ama sayısal ı bıraktığım İÇİN ailem falan hep yazık ettin kendıne korktun dediler vs yıllarca ama . Ünide bırakamadım okulu cesaret edemedim şimdi cok pişmanım yollarım yıllarım geçti diye :KK43: okumak istiyorum hem kendım İÇİN hem ailem görsün diye . Çocuklarınıza meslek konusunda baskı yapmayın . Eşinin işi ile ilgili baskı yapmayın adam çalışkansa vs yeterli olmalı sunu okudu bunu okudu diye kucumsemeyn

geçmiş konularına baktım 2. üniversite okumadığın için pişmansın
ilk üniversite diplomanla bi iş bul ozaman
bu arada hayalini yaşıyorum ingilizce okudum atandım evlenmedim 29um sayende kıymetini bilicem :dua:

bi de eşinle mutsuz olduğun belli abuk sabuk şeylerden tartışıyosunuz

1 yıldır hala aynı yerdesin sorunlarına bi çözüm bulmamışssın ne iş ne üniversite ne boşanma
Allah kulun istediğini verir ama kul da çabalamalı

Son düzenleme:
Sanki 30'dan sonra evlenseydin mutluluğunun, isteklerinin, emellerinin olacağını sana garanti etmişler gibi davranıyorsun, düşünüyorsun.

En kısa süre de bir psikiyatriste gitmelisin. Gerçekten ruh sağlığın kötü bir durumda. Bu 30 yaşında evlenme isteğin takıntı haline gelmiş ve anlaşıldığı üzere yorumlarında, açtığın konularında daima bunu dile getirdiğine göre bu düşüncelerin geçici bir şey değil. Daha da kötüye gidiyor ruh halin..

Lütfen hiç zaman kaybetmeden o bulduğun psikiyatristten randevu alıp tedavin için gerekli şeyleri yapmaya bak.

Ertelersen tedavini Allah korusun bu düşüncelerin daha da saplantılı bir hale dönüşebilir. Ondan sonra daha da zor olabilir iyileşmen..

Eşini, evladını düşün kendini düşünmüyorsan. Hemen tedavini olmaya bak derim.

Allah bu sıkıntıdan en hayırlı ve kısa sürede seni kurtarsın inşaAllah..

Allah yardımcın olsun.
Allah razı olsun yapıcı yorumunda dolayı

geçmiş konularına baktım 2. üniversite okumadığın için pişmansın
ilk üniversite diplomanla bi iş bul ozaman
bu arada hayalini yaşıyorum ingilizce okudum atandım evlenmedim 29um sayende kıymetini bilicem :dua:

bi de eşinle mutsuz olduğun belli abuk sabuk şeylerden tartışıyosunuz

1 yıldır hala aynı yerdesin sorunlarına bi çözüm bulmamışssın ne iş ne üniversite ne boşanma
Allah kulun istediğini verir ama kul da çabalamalı
Aynen öyle su an hayalimi yaşıyorsun :KK43: eşimden nefret etmıyorjm evet takıntım var nefret etmıyorum ondan ing okumak isterdim ama şartlar yüzünden girmedim tekrar sınava :KK43: şimdi otuz olmak üzereyim işte . Eşime bahsedıyorum sıkıntılarımdan düşüncelerimden oda gec evlensyedın ne olacaktı dıyor

Ne var bu 30 yasta,ben geceli 3 sene oldu daha cozemedim
Ailem hemen evlenmemi istemedi döet beş ay da evlendim . Onların rızası oldu ama ben istedigim için eşimle alakalı degıldı kısa sürede olduğu İÇİN istemediler şimdi de neden herkesin gönlünolmadı diye üzülüyorum. :KK43: ailem meslek edinmenin ayaklarının üstünde durmaya cok önem verir ben ne düzgün bölüm okudum ne atandım nede gec evlendım . Onlara göre erken evlenmemlk Laz'ım . Sanırım onların gözünde iyi olmak istememden kaynaklanıyo. Su an sorun yok ama işte ..

Aynen öyle su an hayalimi yaşıyorsun :KK43: eşimden nefret etmıyorjm evet takıntım var nefret etmıyorum ondan ing okumak isterdim ama şartlar yüzünden girmedim tekrar sınava :KK43: şimdi otuz olmak üzereyim işte . Eşime bahsedıyorum sıkıntılarımdan düşüncelerimden oda gec evlensyedın ne olacaktı dıyor

Hakli adam...
Gec evlenmek degilki cozum sonucta ilk universiteni okumussun yanlis tercih yapmayip bidaha girebilirdin sinava
Ama aceleci davranmissin
Evliyken universite okuyan ingilizce ogretmenligi okuyan bi kac arkadasim vardi evliyken de okumamamissin
Niye erkenden evlendin madem hayallerin vardi
Bence tekrar ese donuyoruz evliliginde mutlu degilsin istedigini bulamadin o yuzden keske gec evlenseydim diyip duruyosun hayallerimi bunun icin mi biraktim diyosun
Bence birak bunlari harekete gec esinden memnun degilsen bosan memnunsan da sudan sebeplerden kavga cikarma evdesin calismiyosun bosluktan kendini mutsuz hissediyosun bakici ol en azindna ucretli ogretmenlik yap kolejlere basvur secenek cok gorebilene gormek isteyene

Hakli adam...
Gec evlenmek degilki cozum sonucta ilk universiteni okumussun yanlis tercih yapmayip bidaha girebilirdin sinava
Ama aceleci davranmissin
Evliyken universite okuyan ingilizce ogretmenligi okuyan bi kac arkadasim vardi evliyken de okumamamissin
Niye erkenden evlendin madem hayallerin vardi
Bence tekrar ese donuyoruz evliliginde mutlu degilsin istedigini bulamadin o yuzden keske gec evlenseydim diyip duruyosun hayallerimi bunun icin mi biraktim diyosun
Bence birak bunlari harekete gec esinden memnun degilsen bosan memnunsan da sudan sebeplerden kavga cikarma evdesin calismiyosun bosluktan kendini mutsuz hissediyosun bakici ol en azindna ucretli ogretmenlik yap kolejlere basvur secenek cok gorebilene gormek isteyene
Doğru 27 yaş kimine göre erken kimine göre gec bilmıyorum hayallerim yarım kaldı biraz ondan

Sevmıyorum demıyorum sanırım ailem hemen evlenmemzi istemedi şimdi de pişman oluyorum işte omların dediği gibi yapsaydım diye
Ama eşini sevseydin bu pişmanlığı yaşamazdın.Keşke guzel bir mesleğim olsaydı falan demeni anlarım.Ama eşini seven mutlu bir evliliği olan insan bu kadar karamsar olmaz.Öyle 20 yaşında da evlenmemişsin ki.

Şu anda aslında bizim senin sorularına veyahut aklına takılanlara cevap vermemiz bir şey ifade etmiyor. Çünkü aklına taktığın şeylerin gereksiz olduğunun farkındasın. Sürekli bir bahanen var. Bak kendinle barışamıyorsun bence. Ben tecrübelerime dayanarak bunu söylüyorum. Geçmişte ben de senin anlattığına benzer bir konuda tatmin sağlayamamıştım kendi içimde. Senin gibi sürekli "Ailem yüzünden olmadı." , "Bilmemne yüzünden olmadı." , "Ya aslında olurdu da keşke şöyle yapmasaydım" falan filan.. Hep böyle cümleler içeren şeyler düşünüyordum. Sonra baktım ki aslında ben mükemmel olmaya çalışıyorum! Çok mükemmelliyetçisin farkında mısın? Belki senin zekan üst düzey bir zeka, belki çok çalışkan bir öğrenciydin veya belki bilim adamı olacaktın vesaire.. Bak sana ne dicem: BEN BU KADARINI YAPABİLDİM. Sen bu cümleyi daha önce hiç ağzından çıkarmadın bence. Kendine veya başkalarına sürekli kendini kanıtlamaya çalışıyorsun. Sürekli olayların sonucuna karşı bir bahanen var. Sürekli "Aslında daha iyi yerde olacak biriydim." falan diyorsun. Senin zaten bir artın varsa, mesela gerçekten yetenekliysen gerçekten zekiysen vs, sen zaten kendini hayatta mutlaka bir yerlerde kanıtlarsın. Evlilik veya okul önemli değil. Sen zaten yüksek kapasiteliysen sürekli bu kapasiteni kullanırsın ve okumamış olsan bile hatta ilkokul terk bile olsan illa bir yerlerde kendini tatmin edeceğin yerlere ulaşırsın. Sana sen tembeldin veya akıllı değildin demiyorum. Veya diyedebilirim. Sana kim ne derse desin. Tavrın aynen şu olmalı. "Ne diyor bu ya sanki biliyormuş gibi... HMM AYNEN AYNEN YA YAPAMADIM NAPALIM BU KADAR OLDU AYSUN ABLA AYNEN YA.." Bazı şeyler olmuş ve kader bu yönde ilerlemiş. Her şeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Eğer şu saplantılı düşüncelerinin yalnızca bir saplantıdan ibaret olduğunu kabullenirsen eğer; o zaman kendinle barışabilirsin. İnsanların düşüncelerini ne kadar fazla umursuyorsun. Bu nedenden ve mükemmelliyetçiliğinden dolayı kaybetmeye devam edersin.

X