Ben Nerede Hata Yaptım?

seaBahAR

Nosce Te İpsum
Pro Üye
13 Nisan 2007
15.555
36.069

16 Mart 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; her etap sonrasında en çok kilo alarak etap sonuncusu olan yarışmacımız kilo alma sebebini, yaptığı hatayı bu başlıkta paylaşacaktır.

Böylelikle, yarışmacımızın özeleştiri yapması ve sözkonusu hata/yanlıştan diğer yarışmacıların da deneyim kazanması sağlanmış olacaktır.

Uygulama ile ilgili anket 9-16 Mart 2018 tarihleri arasında yapılmış ve toplam 121 katılımcıdan 100 katılımcının EVET oyu kullanması ile 82,6% oranında kabul görmüştür.

Adsız.png

Merhabalar :KK68:

Yeni, anlamlı ve güzel bir uygulamanın ilk mesajını yazmak her ne kadar gurur verici gibi görünse de başlığın içeriğine göre benim şimdi utanmam ve kendi kendime kızmam gerekirken, ben üzülsem mi sevinsem mi bilemedim :KK70:

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ama-yarismasi.138629/page-23053#post-55232654

Yazdıklarımı okumadan önce yukarıda linkini verdiğim mesajımı mutlaka okumanız lazım ki okuyacaklarınız daha bir anlamlı olsun :eek::KK70:

Mesajımda kızları uyarmışım bizim takımdan kimsenin sonuncu olmasını istemiyorum diye ama ilk sonuncu ben olmuşum:oops: :KK70:

Gelelim kendi kendimle yüzleşerek nerede hata yaptığım kısmına:işsiz:

Bu hafta maalesef ki bir çoğumuzun her ay yaşadığı regl dönemimle başladı. Her ne kadar irademe sahip olmayı öğrenmiş birisi olsam da maalesef bu dönemde ani yeme krizlerine girebiliyorum ve bazı zamanlarda bu hafta olduğu gibi irademe sahip olamıyorum. Tabii bu hiç bir zaman bahane olamaz, olmamalı. Bu hafta kilo veremeyip bir de üzerine kilo almamın en büyük sebebi, bir akşam öğünüm de fastfood tarzı beslenerek üzerine tüm hafta boyunca yaptığım ufak tefek bir lokmadan, bir ısırıktan bir şey olmaz nasılsa yakarım ben onu kaçamaklarından kaçamamam. :KK23: Bu kaçamakların üzerine regl kaynaklı ödem ve hareketsiz kalmam bana 1.6 kg olarak geri döndü. Aslında bir yönden de çok iyi oldu bu 1.6 kg çünkü onunla birlikte kaybettiğim motivasyonum yeniden geldi. Bazen başkalarını motive ederken kendinizin motivasyonuna çare bulamadığınız zamanlar oluyor. Öyle bir zamanda böyle bir şok, okkalı bir tokat gibi beni kendime getirdi. Şu an her zamankinden daha fazla motivasyona sahibim ve inşallah haftaya da birinciler sırlarını paylaşıyor topigine yazmaya niyetliyim :KK70::KK70:

Sizlere ise görünüşte küçük ama aslında çok büyük bir tavsiyem var.

Siz siz olun asla ve asla bir lokmadan, bir ısırıktan, bir yudumdan bir şey olmaz demeyin. Oluyor :KK39:

Herkesee kocaman selammm...Bendeniz562.etabin sonuncusu merii..
Evet sonuncu oldum..oldum ama sorun neden oldum,nicin oldum..
:cool:
19 mart pazartesi sabahi kapali safra kesesi ameliyati oldum..
Ameliyattan sonra serum yedim..
Ameliyattan sonra yedigim serumlar odem yapti..tabiki hareketsizlikte cabasi..
Yoksa takimimda gereken gayreti verdigimi takim arkadaslarimda bilir..
Ustuste operasyon gecirmemde hastaligi biraz agrili gecirmeme sebeb oldugu icin artilarlakarsinizdayim..
İnsaallah bu sancili sureci atlatip birdahaki etaba ismimi yazdiracagim ama bu sefer sonuncu olarak degil tabiki:-):KK6::KK6::KK6:
Ozaman ben sizlere guzel bir tarif vereyim...
Saygilar !!!!!

Herkese merhaba kızlar..
Bu haftanın sonuncusu ben oldum utanıyorum :KK43:
Bir hafta da tartı da 3 kilo fazla çıktım 3 kilo nedir yahu..
Herkes şimdi biraz bahane yaratacağım

Öncelikle tüm hafta boyunca hastaydım.
Boğazım fenaydı üzerine halsizlik eklenince bir hafta boyunca nerdeyse hergün abur cubur yedim oldukça sağlıksız oldu..
Çoğu ödemdi zaten geriye kalan ise kilo.
Bugun 76.3 tüm mesela cumaya göre 2 kilo az nerdeyse.

Ödemi attım inşallah sıra yağlarda.
Haftaya birinci olurum bence :)

Arkadaşlar Merhaba,

Ben 564. Etabın sonuncusu balpamuk. Size bugün ne yapıp da sonuncu olmayı başardığımı anlatacağım

olamaz.gif

olamaz.gif

olamaz.gif

Öncelikle hayatımda ilk defa böyle bir durumda kalıyorum ancak güzel bir tecrübe, acı bir deneyim bir çok şeyi daha net idrak ettiriyormuş insanda. Bunu yaşamasaydım sanırım bu haftaya bu kadar motive başlayamayacak ve kendimi sorgulamayacaktım. Öncelikle aklıma hükmederek, gereksiz bir lokmayı bile ağzıma neden attığımı kendime sormayacaktım.

Şimdi gelelim olayların nasıl geliştiğine. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben ellerimdeki egzama hastalığı sebebiyle glutensiz ve şekersiz besleniyorum. Bu durum zayıflama grubuna geldiğimden beri yaklaşık 3 aydır böyle. Zaman zaman bir kiloda 1 ay takıldığım oldu. 68’de ve 63,5 da 1 er ay takıldım. 68’de takıldığımda pes etmedim sabrettim daha yolun başındayım dedim. Ancak 63,5’a kadar sorunsuz giderken orada da 1 ay kadar takılınca artık ne oluyor dedim ve baya sıktı bu durum beni. Diyetisyenime bayadır uğramıyordum. Onu aradım ve gittim. Diyetisyenim bana direnci kırmam için 3 günlük şok diyet verdi. Ve ben 3 gün sonunda mucizevi şekilde 61.5’a düşmüştüm. 3 aydır glutensiz, şekersiz beslenen ve 1 ay 63,5’ta kalıpta nihayet 61’leri gören ben artık bunu kutlayıp 1 dilim kek yemeyi hakettiğimi düşünmüştüm. Yediğim sadece 1 dilim kek. Ancak, hem glutenli hem şekerli! Bunca zaman ağzıma gluten, şeker girmediği için vücut bir defa öyle beslenmeye alışmış... üstüne birde şok diyet yapmıştım. Şoktan sonra ciddi şoka girdi bünyem. O 1 dilim kek nasıl ödem yaptı bilmiyorum ama üzerine birde regl haftamdaydım, denk geldi. Ben birden 64’e fırladım. Tabii regl haftam olmasının da azizliği... Tam 2 haftadır o şişkinliği üzerimden atmak için uğraşıyorum ve en son ancak bugün 61.8’i görebildim. İşte bütün sebep regl ve şok diyet üzerine yaptığım ödül öğünü oldu. Maalesef kendimi hala toparlayamadım. Bana da size de ders olması dileğimle....

merhaba arkadaşlar öncelikle hepinizden özür diliyorum grubumuzdan 1 hafta iş nedeniyle ayrı kalmak zorunda kaldım bu ayrılık ise benim hem kilo almama sebep oldu hemde sizleri çok çok özledim.
öncelikle kilo alma sebeplerimi sıralamaya başlayayım,
1.Arazi şartlarında bir göreve çıkmak zorunda kaldım işimle ilgili.O yüzden de ızgara çeşitleri yedim 1 kere de 2 dilim pide yedim.Yolda olduğum için içmem gereken su miktarını içemedim anlayacağınız kendime dikkat edemedim.
2.Perşembe günü akşam regl oldum.Bunun da üzerimde ödem yaratabileceğini düşünmekteyim,
3.Devamlı yolculuk yaptığım içinde ödem olabilir diye düşünüyorum.
Bu sabah uyandığımda 82 kiloydum inşallah cuma gününe kadar eski kiloma dönmeye çalışacağım.Lütfen benim yaptığım hataları yapmayın.Kilo almak çok kolay fakat vermek çok çok zor.

slm kizlar
bu hafta sonuncu olmusum. nasil uzuldum anlatamam beklemiyodum çünkü :63:
neyse perşembe gunu halamlara gittik. sagolsun kuru fasulye yapmis, yaninda saka gibi sarma da vardı. yoldan gelmisim zaten acikmisim. fasulye siskinlik yapiyo, sarmaya hayir diyemedim. icinde bulgur olunca gonlum rahatti ama yarina sisikinlik birakicakti. nasilsa carsamba gunu regl oldugumdan sis cikicaktim. ama sonuncu olmayi beklemiyodum :KK70: cuma gunu 900 gr almisim aslinda cok degil ama. kizlar iyi calismis belli ki :sopa:helal olsun burdan herkesi tebrik ediyorum:KK52:
yani kizlar tabiki bogazimi tutamamamin yaninda regl siskinligi de eklenince kombo oldu. :skandal:

Merabaaa :KK52:3.takımdan uykucu ben
Sonuncu oldum çok üzüldüm :olamaz: sebebi karışık evdeki sorunlar ve bu stres yüzünden yemem basit şeylerdi belki ama çok etkilendim yedim çözüm değildidi tabiki ama toparlanamadım ve kilo aldım bu sonunculuğu sonuna kadar hakettim
Başta kaptanımız sahgull sahgull ve tüm takım arkadaşlarımdan özür dilerim....
Kendimi toparlamak için izin aldım ve kısa sürede kendimi toparlayıp döncem :KK23:

Selamlar, son etabın sonuncusu oldum:KK43: Tam 1 kg alarak...
Niye böyle oldu? Aşağıda maddeliyorum:
-Evimde iki gün misafir vardi. Agir yemek yaptim. Onlar rahat yesin diye ben de rahat yedim:KK1:
-Yemek neyse de tatli yemesem de yani kimse utanmazdi. tamamen iradesizlikten 3-4 gün tatli yedim birer ikiser dilim.
:kızgın:
-Aşırı ev isi yaptim yuruyusumu yapamadim, yorgunluktan bayiliyordum az kalsin. Yuruyus olmayinca metabolizmam iyi calismadi
-Grupta menu paylasnadigim nasilsa fark edilmiyor diye son hafta 3-4 gun menubde yazmadim
Derken +1 kg ;(:-)silah:

Selamlar, son etabın sonuncusu oldum:KK43: Tam 1 kg alarak...
Niye böyle oldu? Aşağıda maddeliyorum:
-Evimde iki gün misafir vardi. Agir yemek yaptim. Onlar rahat yesin diye ben de rahat yedim:KK1:
-Yemek neyse de tatli yemesem de yani kimse utanmazdi. tamamen iradesizlikten 3-4 gün tatli yedim birer ikiser dilim.
:kızgın:
-Aşırı ev isi yaptim yuruyusumu yapamadim, yorgunluktan bayiliyordum az kalsin. Yuruyus olmayinca metabolizmam iyi calismadi
-Grupta menu paylasnadigim nasilsa fark edilmiyor diye son hafta 3-4 gun menubde yazmadim
Derken +1 kg ;:-)-)silah:
sona aglayan ifade koymustum. Nasil olmussa gulen ifade geldi;(

Merhabalar Arkadaşlar.
Bu haftanın sonuncusu olarak yazıyorum.
Aslında benim hatam geçen haftadan geliyor.
Kabak detoksu yaptım. Bu hafta ise; kaçamak olarak adlandırabileceğim çok önemli şeyler yoktu. Ancak kilomu kontrole alamadım.
Hatta bir ara ölmeyecek kadar yeme moduna girdim ve takım arkadaşlarım tarafından uyarıldım.
Ardından daha düzenli ama kaçamaksız menülerle devam ederken sporumu da yaptım.
Eliptik bisiklet, bisiklet, yürüyüş ve koşuya hayatımda yer veriyorum.
Bundan sonra da detokslara tövbe diyorum.

Daha önce de sonuncu olduğum için aslında yapılan yanlışlar çok belli..
Neden mi sonuncu oldum?
Öncelikle yemekler erken yenecek arkadaş geç yemek olunca verilmiyor aksine alınıyor.
Yemek saatlerim çok şaştı..
E yemeklerde tatlılar pilavlar olunca da kilo almak kaçınılmaz oldu..
Regl Ken adeta bir canavar a dönüştüm ne bulduysam yedim spor da yapmayınca sonuç ortada..
Kaba tabirle

Boğazını tutmadan zayıflanmıyor!!!

Bu hafta neden sonuncu olduğumu paylasiyorum hatalarımi birincilik gibi sonunculukta nasipmis
2 kilo fazlayla geldim :KK43:
Spor yapmadım hiç nerdeyse bel ağrısı çektim üşüttüm
İftarda kacamaklarim çok oldu tatlılar mezeler mantılar çok fazla yemek yedim
Şu hiç içmedim icemedim
Uyku düzenim bozuldu 6 da yatıp 3 4 gibi uyandım
Boğazımi hiç tutmadim
Haftaya daha güzel sonuçlarla gelicem :KK43:

Merhaba herkese...
4 nisanda 112 kilo ila 6. Takima giris yaptim bu zamana kadar 101.8 ulasmistim.. fakat son hafta 104.3 ciktim... bunun sebebine gelince ailevi problemlerimden dolayi yiyemedim ve ic3medim diyetime sadik kalamadim,cunku ac gezdim.. regl dönemine de 4 gunum kaldi onunda vermis olduğu ve az su icmemden dolayi vucudum odem topladı... dun ve bugun 2 kere serum taktilar tansiyonum tetikledi... normalde iradem cok kuvvetlidir ama problem esimi doldurup ustume salan kv den dolayi bunala girdim... ufak bir çocuğum var ve ben ipin ucundan döndüm.. ailemi kurtarmak basta olmak uzere bircok seye savas verdim.. bu süreçte kaptanim canimin cani esperenzaa esperenzaa hep destekledi allahim ondan razi olsun.. sonuc kotu evet ama basaramayacagim birseyde degil... 120lerden geldim bu rakamlara.. haftaya bu durum duzelecegine kesin inaniyorum... ve duzelicekte.. sonuncu olmam 1. Olmama engel degil.. haftaya bomba gibi geliyorum inşallah... allah herkesin gonlune göre versin...

Herkese Merhabalar,
Anlatacaklarıma başlamadan önce sizlerin huzurunda tekrar 14.takım arkadaşlarımdan özür dilerim :oops:
Şimdi gelelim neden kilo aldım bahanelerini yazmaya:ukala::ukala: ; bayramdan önceki hafta bazı sebeplerden eve girmek istemedik eşimle ve her akşam dışarıda yedik, bayram süresince de memleketteydik ve gerçekten özlediğim lezzetler vardı beni bekleyen ve tabiki dayanamadım yedim(beni uzun süre görmedikleri için çok zayıflamışın bişey olmaz ısrarları) , üzerine bir de regl eklenince 1.5 kilo alarak karşınızdaydım geçtiğimiz hafta :sinirli: bu ders bana çok iyi çok ta güzel oldu hedefim artık daha yakın bana inanıyorum
Bir daha sizinle buradan görüşmek istemiyorum diyerekten ayrılıyorum buradan:KK8: :KK70:
Sevgiler ve Selamlar

Merabalar hanimlar,malesef 1 haftada tam 3 kilo artiyla geldim ,ben duzenimi ve diyet devamliligini kadinlar kulubuyle yakaladim,gecen hafta internet aksakligi nedeniyle gruba gereken devamliligi saglayamadim malesef. Bide toplantilar,yemekler,duzenlenen etkinliklerin tam da gecen haftaya denk gelmesiyle dusuncesizce yedim. Biraz kilo verince sanki herseyi yeme hakkina sahipmis gibi. Cuma tartiya ciktigimda sok oldum bende. Yerken gercekten dusunmeliyiz. Grubu birakma karari bile aldim,resmen depresif bir duruma girdim. Ama canim takimimdaki bayanlar sayesinde kendime geldim. Cok tesekur ediyorum hepinize.

Herkese merhaba
Ben yaptım gençler siz yapmayın
Bu hafta 2 kilo alarak devam ettim

Maalesef diyetime uymadım hunharca yedim çikolata ekmek abartarak üç kişilik porsiyon yedim spor yapmadım

Yaylaya iş sonrası 6 gibi anca geliyoruz ve annem ne yaptıysa genelde hamur işi ve tek yemek oluyor sebze olsa da çorba pilav vs olmuır o sebeple ekmekle yemeğe gönülüyoruz
Hatam bu
Bir de hantallık var üzerimde fenayım
Halbu ki 10 gün sağlam spor ve diyetle 4:6 kg veren bir insanım ki bunun 4kg ı yağdan gitmişti

Şimdi ise artarak attı kilom
Ayrıca hiç bi kıyafetim yakışmıyor
Göbeğim bacağım hemen genişledi

Neyse haftaya 1.olmak ümidiyle yeniden başlıyorum

Herkese merhaba
Ben yaptım gençler siz yapmayın
Bu hafta 2 kilo alarak devam ettim

Maalesef diyetime uymadım hunharca yedim çikolata ekmek abartarak üç kişilik porsiyon yedim spor yapmadım

Yaylaya iş sonrası 6 gibi anca geliyoruz ve annem ne yaptıysa genelde hamur işi ve tek yemek oluyor sebze olsa da çorba pilav vs olmuır o sebeple ekmekle yemeğe gönülüyoruz
Hatam bu
Bir de hantallık var üzerimde fenayım
Halbu ki 10 gün sağlam spor ve diyetle 4:6 kg veren bir insanım ki bunun 4kg ı yağdan gitmişti

Şimdi ise artarak attı kilom
Ayrıca hiç bi kıyafetim yakışmıyor
Göbeğim bacağım hemen genişledi

Neyse haftaya 1.olmak ümidiyle yeniden başlıyorum
Zor günlerden geçip diyetini aksatmamıştın sen daha önce istedin ve başardın yine yaparsın. Hem yaylada ne güzel spor yapılır. Haftaya derece alacağından eminim canım.
:KK15:

X