Ben o gün kaynanasına küfür eden kişi:(

Size eziyet eden eşinize de, kayınvalidenize de ne desek az. Böyle vicdansızlık, böyle serefsizlik yapılmaz.
Sizi o eve geri gönderen babanıza da, hatta siz gözü önünde haksızlıga ugrarken sus işareti yapan annenize de yazıklar olsun.
Bir hata yapmış erken yaşta evlenmişsiniz ancak hiçbir şey şu yaşadıgınız zulmu hakettiginiz anlamına gelmez.

Bakın bugun neler yaşıyorsanız yarın evladınız da o evde daha kötü bir cocukluk yaşayacak.
Siz bebek gibi büyüdüm dediginiz halde kaçıp evlenmişsiniz ama cocugunuz hem siz güçlü duramadıgınız ve onu iskencenin ortasında büyümeye mecbur bıraktıgınız için hem de babasından ötürü uzaklaşmak isteyip belki daha büyük hatalar yapacak.

Hem kendiniz hem de cocugunuz için bu eziyeti sonlandırmak için birşeyler yapın.
Eşiniz kuyumcuymus daha ne olsun?
Ben de zar zor geçindiginizi zannedip acaba nafakanız yeter mi, tazminat alabilir misiniz diye düşünüyordum saf saf.

Hemen bir kadın örgütlenmesi veya belediyelerin kadın danısma merkezlerinden birine basvurun.
Ya da barodan ücretsiz avukat talep edin. Sizi elinizde kanıt olması için en dogru şekilde yönlendireceklerdir.
Darp raporu alabilseniz cok daha iyi olurdu. Fakat şiddet ve sadakatsizlikten ötürü boşanmak istediginizi belirtin.
Hem nafaka hem de tazminat talep edin.
Evden ayrılmadan önce aldatılmayla ilgili kanıtları da toparlayın.
Ayrıca düğün altınlarınızı bir yere koymuş olmalısınız, yerinde degilse yatırım amaçlı kullanılmıştır. Evlilik süresince edindiginiz mallardan da payını alacagınız için hakkınızı almış olursunuz. Yine de düğün cd niz kanıt olarak kabul edilebilir, onu da yanınıza alın.
Eğer siz bu kadar kararlı oldugunuz halde boşanmanıza karşı olan aileniz size evini de açmamakta kararlıysa bir sıgınma evine yerlestirilmek istediginizi belirtin.

Canım Allah yardımcın olsun işin çok zor ... elinde iyi kötğ bir telefonun var kamerası mutlaka vardır yoksa ses kayıt etme özelliğii mutlaka vardır konuşmaları kaydet,çek biriktir izlet ve eşine izletmeden önce mutlaka yedekle elinde delilin olsun çünkü sonu hayır değil evliliğinin... çocuğun için kendine başka bir hayat kur... o annenede babanada muhtaç değilsin. Devletten sığınma talep edebilirsin ve mutlaka delilleri biriktir ve darp raporu al. yüklü bir tazminat alma imkanın olur. Devlet zaten kadına karşı şiddete hayır kapsamında iş bulma ve kreş ücretinin bir kısmını karşılıyor sen yeterki bu hayatı yaşamak istemediğine emin ol.. senin bu yaşadıklarının en büyük suçlusu annen ve baban senin arkadanda dursalar o rezil kocan ve akrabaları bunları yapamazdı... boşanmak için istihareye yat ve bundan sonra ne yapacağını çok çok iyi düşün ve tazminat alabilmen için ne yapman gerektiğini iyi araştır

o kaynananı da eşini de allah bildiği gibi yapsın baba evine dön bundan iyi sana bunlardan koca olmaz .

off yaaaaaaaaa canım çok üzüldüm ama biraz dişini göster böyle sus oturma en baştan susarak hata yapmışsın.....

bak bende çalışmıyorum kızım doğduğundan beri evdeyim arkamda aman aman bir ailemde yok yaniiii.... ama kaynanama kayınpederime ,kaynıma restimi çektim... eşimede dedim hadi boşayacaksan şimdi boşa çekemem sizi dedim.. ve konu kapandı biraz dik durun yaaaa...

O zaman ne yapacaksın biraz dişini göster, al eşinden para ye iç gez.

Ezdirme kendini ya madem babana dönemiyorsun, madem çalışamıyorsun, madem evinden ayrılamıyorsun aklını kullan, kafana hiç bir şey takma, rahat ol, kaynanan gibi ikili oyna, sıkı sıkı korun bir daha doğurma, adam kuyumcuymuş tak takıştır, kendi kendine sürekli şunu söyle ben ezik değilim, ben anneyim ve güçlüyüm, çocuk değilim artık.

ne diyecem bilemedim ya bu kız o evden çıkamaz arkadaşlar bari biraz akıl verelim.

O zaman ne yapacaksın biraz dişini göster, al eşinden para ye iç gez.

Ezdirme kendini ya madem babana dönemiyorsun, madem çalışamıyorsun, madem evinden ayrılamıyorsun aklını kullan, kafana hiç bir şey takma, rahat ol, kaynanan gibi ikili oyna, sıkı sıkı korun bir daha doğurma, adam kuyumcuymuş tak takıştır, kendi kendine sürekli şunu söyle ben ezik değilim, ben anneyim ve güçlüyüm, çocuk değilim artık.

ne diyecem bilemedim ya bu kız o evden çıkamaz arkadaşlar bari biraz akıl verelim.

Bu kadının dediginiz gibi istedigi kadar takıp takıştırabildigini varsayalım. Yine dayak yemeyecek mi?

Mesela sizin kulak zarınız tokat yediginiz icin hiç patladı mı?

Cocugunuzu kaynanız yere düşürüyor, size de müdahale ediyorlar diye cocugunuzun dişi kırılıp dudagı yarıldı mı?

Altınlarının kaynanasında olması zaten gurur kırıcı.
Ama bunu konu etmesinin asıl nedeni maddi bir destegi olmaması, evden cıkıp gittiginde cebimde 3 kurus yokken ne yaparım diye düşünmesi.

Kendisini bir toparlasa güvense evden cıkmak istedigini yazmış. Eğer bu dogruysa üye şu an çıkarsam sokakta mı kalacagım derdinde.

Allah im sana en güzel kapıları açsın canım sana çok dua edicem sen saygini ve kişiliğini bozma. Eden elbet ettiğini bulur. En güzel intikam sahibi Yaratan dir. Mühlet tanır ama unutmaz

Bu kadının dediginiz gibi istedigi kadar takıp takıştırabildigini varsayalım. Yine dayak yemeyecek mi?

Mesela sizin kulak zarınız tokat yediginiz icin hiç patladı mı?

Cocugunuzu kaynanız yere düşürüyor, size de müdahale ediyorlar diye cocugunuzun dişi kırılıp dudagı yarıldı mı?

Altınlarının kaynanasında olması zaten gurur kırıcı.
Ama bunu konu etmesinin asıl nedeni maddi bir destegi olmaması, evden cıkıp gittiginde cebimde 3 kurus yokken ne yaparım diye düşünmesi.

Kendisini bir toparlasa güvense evden cıkmak istedigini yazmış. Eğer bu dogruysa üye şu an çıkarsam sokakta mı kalacagım derdinde.

Ben yukarıda yazdığınız şeylere maruz kalmadım buna müsaade etmem, neyse konu ben değilim.

Eğer o evden çıkabileceğine bir parça inancım olsaydı asla yukarı yazdığımı yazmazdım.

Mardin de yaşıyor büyük ihtimal aşiret gibi bir aile, yaşı küçük, işi yok, ufak bebek var, ailesi sahip çıkmıyor, nereye gitse bulurlar bunları da bir düşünün isterseniz.

Keşke boşansa, keşke ayakları üzerinde durabilse, keşke ailesi sahip çıksa.

Buradan akıl vermeyle olacak iş değil bu arkadaşımızın sorunu, inan evden kaçsa sığınsa bir yere kocası namussuzluk yaptı diye iftira atsa ilk önce babası vurur bu kızı.

Ama babası arkasında durup sahip çıksa boşanır, hayatını kurtarır.

Şimdi üzülmenin sırası değil. Ayağa kalkacaksın ve zamanında nasıl babana karşı gelip deli cesaretiyle tanımadığın biriyle evlendiysen aynı şekilde aynı cesaretle kalkıp çocuğunu alıp gideceksin. Başka bir şehre sonra belediyeye gidiceksin seni yönlendirmelerini isteyeceksin. Gitmeden önce eğer yapabiliyorsan kvde de kalan altınlarınıda al ve kaç. Merak etme sokakta kalmazsın. Dışardan söylemesi kolay diyeceksin biliyorum ama inan değil. Bianlıkcesarete bakar insan başı sıkışınca ne çareler üretir bi bilsen

Ben gerçekten insanlara saygısızlık yapan bir insan değilim. İnsanları kıramam annem hep sus kızım ayıp kızım sesini çıkarma kızım dedi bize. Hep kaynanam beni insanların içinde rezil etti hep benimle kavgalar etti. Hamileydim evimde açtım yiyecek yemeğim yoktu. Annemin bana yolladığı yemeğin hepsini alıyordu yemin ederim ki bir dilim ekmek bırakmıyordu evimde. annem evime yemek sipariş ediyordu, alt katımda oturuyor. öyle bir şey görse çağırıyordu bekar oğlunuda gelip o yemeğimide yiyiyordu. Annem evime gelince para bırakıyordu, çekmecemden paramı bile alıyordu. Evimin anahtarı onda. Kocam bana 10 lira bırakmıyordu. Bir kere kendi ağzıyla itiraf etti dedi "annem demiş eve çamaşır deterjanı alma pirinç gibi şeyler alma gelsin aşağıdan alsın". Daha eşimle yeni evliyken benimle kavgalar etti ilk zamanlarda, eşimle aramıza soğukluk girdi. ikincisinde Ben iki haftalık hamileyken koltukların altını üstünü temizletti bana halı taşıttırdı. Kanamam oldu doktora gittik doktor dedi uzan hiç kalkma kaynanam eşime dediki "ben hep otur bi iş yapma diyorum bak doktorda öyle söylüyor" benim ise ağzım vardı dilim yoktu. Evlendiğimde 17 yaşındaydım şimdi 19 kendimi daha savunacak yaşta değildim. Ama hayat bana çok şey öğretti. Çocuklarınızın küçük yaşta evlenmesine asla izin vermeyin. Küçük yaşta evlenmeyin. Günde üç
Defa ilaçlarım vardı ilaçlarımı içemiyordum çünkü evimde yiyecek bir lokma ekmek yoktu. Çünkü kaynanam izin vermiyordu. Çünkü kocam.... neyse yine küfür etmiyim. İki aylık hamile kaldım kaynanam neden ev işlerini yapmıyorum diye benimle kavga etti eşim hiç takmayıp beni kaynanamla bırakıp dışarı çıktı. Gittim baba evine bir ay kaldım. Babam yine gönderdi beni koca evine. Doğum yapmadan önce evimi temizledim ki kimse laf etmesin. Eşime dedimki ben doğum yapınca annem gelecek bi şeyler al evde yemeğimiz olsun. doğum yaptığımda kurban bayramıydı kayın pederim kurban kesmişti eşim aşağıda et var ordan al dedi. sezeryan doğum yaptım kaynanam arayıp tebrik eden herkese gelinin gazını bekliyoruz. Bide diyprdu ki kızım gelinin bütün evini temizlemiş. İki gece üç
Gün hastanede kaldım kaynanam bir gece bizimle kaldı onuda uyudu o gece annem eve gitti gece yarısı annemi çağırdım anne allah aşkına gel bebeğim ağlıyor diye yerinden kalkıp bebeğime süt hazırlamıyordu annem kalktı geldi üç gün boyunca uyamamıştı gözleri kıpkırmızı olmuştu bir gözünede kan girmişti ama yine canını dişine takıp bebeğime zevkle bakıyordu kurban olduğum. Üçüncü gün kaynanam neden gelin yataktan kalkmıyor diye doktorla kavga etti doktor zorla susturdu onu. Eşimden et suyu istemiştim kırmızı et suyu olsun demiştim kaynanam milete diyordu gelin utanmadan kırmızı et suyu istiyor. Kaynanam hastanede yemek yiyordu eşime yiyemedim güzel değil diyordu. Annem bu üç
Gün boyunca yemek yememişti hastanedw yiyememişti. Çıkacağımız zaman eşim eşyaları arabaya götürmeye gitti annemde beni yataktan kaldırıp çorabımı giydirdi. Terliğimi koydu eşyaları aldı oda. O sırada benim ayağım çok az yere değdi diye kaynanam bana bağırıp o çoraplarla içeri girersen seni öldürürüm dedi. Annem sesini çıkarmadı ben sesimi çıkarmadım. Eve geldik annem hemen çoraplarımı çıkarıp içeri koydu beni. Kahvaltı hazırladı annem kaynanam çocuklarını çağırıp kahvaltıyı yedi annem öyleyce baktı yemedi çünkü kocam ve ailesinin önüne bir kazan dolusu yemek koyarsanız beş dakikada yer bitirirler. Buzluğumda küçük bir tavuk göğsü vardı annem onu yaptı bana komşum geldi dedi ayıp değilmi kaynanan bir kurban aldı sen tavuk göğsümğ yiyeceksin. Sonra ben yatağıma gittim eşimde yatağa geldi biraz uyuyacam dedi. Kaynanam o esnada annemle kavga etti. Eşim seslerini duyuyordu da duymazdan geliyordu bende kalktım gittim mutfağa kaynanama dedim ki"teyze allah aşkına yeter hiç bir şey yapma otur sağol ama anneme bu dırdırı yapma" o anda kaynanam bağırıp ağzına geleni saydı o esnadada annem bana gizlice sus işareti yapıyordu. Eşim yan odadan geldi annem ve annesine ikinizde gidin evimden dedi. annemin hiç bir suçu yokken. Kocamla kaynanam bana o halimle saldırdı annem onları tutup allah aşkına durun diyordu. herneyse akşam oldu annem eve gitti abim hastaydı sabah yine gelecekti. Sabah kızımın topuk kanı alınması gerekiyordu. Ondan önce komşum geldi kızımı aldı kpmşumun kızlarıda bana yardım etti kahvaltıya gittim evlerine. anahtarım daha çantalarımın içindeydi çantalarımı açmamıştım(doğum çantaları falan) komşumun kızıda kaynanamı aradı dedi "bize anhtar ver ARIN476 eve gidecek" anahtarı aldılar eve gittim. Anneminde halası vefat etmişti. Biraz oraya uğrayacam demişti sonra eşimle kaynanam sağlık ocağına gittiler eşim gelir gelmez beni yatak odasına çekti o an misafir vardı bağırıp çağırıp "sen anneme surat asmışsın annem seni kahvaltıya çağırmış ona gitmemişsin komşuya gitmişsin" dedi. Eşim annesinin yolda ona anlatıklarını söyleyince ben şoka girip ağlama krizlerine giriyordum. annemi aradım gelin beni bu evden alın dedim halamlarla geldi annem halamlar kaynanama "ne oldu" dedi kaynanam "vala bilmiyorum kocasıyla arasında ne var hep kavga ediyorlar" dedi herneyse yine beni kaynanamın eline bırakıp gittiler. Akşam eşim hadi aşağıya inelim dedi ben inmeyecem dedim. Daha bir haftalık kızımı elleriyle saraıp aldı "bir daha kızımı görmeyeceksin"dedi. Bende "o kızı alırsan bu şehrin bütün polislerini bu eve toplarım" dedim bıraktı. O zqmanda kaldığımız yerde sokağa çıkma yasağı oldu. KayınpEderim geldi Ve bana dediki "sen utanmıyor musun gelinsin millete desek gelinimiz kaç gündür aşağıya evimize inmiyor millet bizimle alay eder ". Yine sesimi çıkarmadım. Konular uzadı yasak bitince baba evine gittim brn gitmeden önce eşim kapıya çıktı gitme dedi. Kaynanam onu zorla içeri çekti. Bir ay baba evinde kaldım babam yine beni gönderdi. Böyle hep kaynanam bana türlü türlü iskenceler yaptı. En son ki kavgamızda benim yanımda anneme olmadık hakaretler etti ki evlendiğim günden beri annemin giyimini insanlar içindeki itibarını çok kıskanır. Ben de söylediği şeyleri eşime söyledim eşim annesine kızınca annesi yeminler etti dedi ben nasıl öyle şeyler söylerim oğlum ben öyle bir şey söylemeyi kendime asla yakıştırmam sonra öbür odaya gelip annene öyle söyledim iyi yaptım dedi ve ben o an sinirden kendime vurmaya başladım sinir krizi geçirdim. Bu kadın çokçok feci bir kadın. Bana yapmadığı şey kalmadı bunlar sadece anlattıklarım. Eğer içinde tek bir yalanım varsa bir daha kızımın yüzünü görmiyim. Ve bunun haricinde eşim defalarca dövdü beni eşim benden on yaş büyük. Benim halimi görüp beni tanımayan insanlar bile oturup halime ağlamıştır.
Lanet olsun ki gidecek hiç bir yerim yokkkkkk yok yok yok yok. Kızım olmasaydı gider tuvalet temizlerdim ne olursa olsun yapardım ama kızım var onu ne yapacam nereye gidecem. Hayat bazen çok zor oynuyor ve insanın yapacağı bir hamlesi bile kalmıyor. Gideceğim bir yer yok param yok hiç bir şeyim yok sadece kızım var. Çok çaresizim çok.

evine 10 tl para bıle bırakmayan bı adamdan neden hamıle kaldınız
neden 17 yasında evlendınız

Canım yazdıklarını okudum üzüldüm.Ama hiç dusundun mu aynı kaynana bi gelinine eziyet ederken diğerini el ustunde tutar üstelik el ustunde tuttuğu asla bunu haketmezken.Kotu davran demiyorum ama bugüne kadar gordugum hep şu oldu kendini ezdirmeyen ,mesafesini koruyan, kendisine saygı duyan,t abiri caizse burnundan kıl aldırmayan insanlara hep saygılı davranılır ama sessiz, içine atan, her lafı yutan herşeye katlanan insanında tepesine çıktıkça çıkarlar.Enerji alanı var her insanın ve konusmasada karşı taraf onun duruşundan anlar nasıl davranması gerektiğini.Burnun havada gez demiyorum tabi ama dengeyi bul mutlaka.

Ya inanamıyorum gerçekten. . O babana yazıklar olsun. Kesin boşanmış, dul olma diye böyle yapıyor. Halbuki boşanmak hak. Kv, kb, kocan olacak ş..zleri saymıyorum bile. Ağzıma açsam çok kötü laf edicem banlanırım.

Canım sen en iyisi bir dahaki darp ettiğinde hemen polis çağır, uzaklaştırma talep et ve kadın sığınma evine git. Bu şartlardan daha kötü olamaz. Sonrada babana telefon aç; mutlu musunuz baba bizi evinize sığdıramadınız, başıma ne geldiyse sizin yüzünüzden de..

Olan hep kadınlara oluyor bu hayatta. Kv inşallah yaptıklarının hem bu dünyada hem öbür dünyada hesabını verir hemde herkesin gözü önünde.

bu konuya tek inanmayan ben miyim ya?
sanki,bir önceki konudan dolayı,günah çıkartmak için açılmış.yani ben küfür ettim ama,kv.de bana bunları yaptı, der gibisiniz.
neden inanmadığıma gelince;eğer burada anlattığınız gibi olsaydı,küfürlü konunuzda,bunları açıklardınız.(düşünülüp yazılmış gibi)
bir önceki konunuzda,babanızın evine,eşinizi terk edip gittiğiniz gibi bir imaj oluşmadı bende.tam aksine,evde soba yakmamak için gidilmiş ve eşiniz de sizi ziyarete geliyormuş.
kv.ve eşiniz ,tümden masum değildir elbette,yani kayınvalidenizi ve eşinizi savunmuyorum ama,durumun bu kadar vahim olduğunu düşünmüyorum.

ayrıca yiyecek ekmek bulamayıp,lens kullanmak ve çocuğuna mama sandalyesi almakta büyük çelişki(üstelik belli bir marka)

sanki,bir önceki konudan dolayı,günah çıkartmak için açılmış.yani ben küfür ettim ama,kv.de bana bunları yaptı, der gibisiniz.
neden inanmadığıma gelince;eğer burada anlattığınız gibi olsaydı,küfürlü konunuzda,bunları açıklardınız.(düşünülüp yazılmış gibi)
bir önceki konunuzda,babanızın evine,eşinizi terk edip gittiğiniz gibi bir imaj oluşmadı bende.tam aksine,evde soba yakmamak için gidilmiş ve eşiniz de sizi ziyarete geliyormuş.
kv.ve eşiniz ,tümden masum değildir elbette,yani kayınvalidenizi ve eşinizi savunmuyorum ama,durumun bu kadar vahim olduğunu düşünmüyorum.

ayrıca yiyecek ekmek bulamayıp,lens kullanmak ve çocuğuna mama sandalyesi almakta büyük çelişki(üstelik belli bir marka)

Üyenin oluşturdugu karakter tamamen kurgu olabilir ya da bir tanıdıgının hikayesini sahiplenmiş olabilir buna kefil olamayız elbette.
Fakat geçmiş konularını yeterince incelememişsiniz sanırım.

İlk konuları ile bu son konuda yazdıkları birbirine uyuyor.

Bahsettiginiz baba evine dönme meselesi de yine konuda anlatıldıgı gibi dogumdan sonra olmuş.
Hatta konu sahibi eşim beni almaya gelecek ona nasıl davranmalıyım diye tekrar konu açmış.
Merak edip tüm konularına da baktım. Soba kısmını buldum. O konu bu olaylardan çok sonra yaşanmış birşey.

Ayrıca konu sahibi eşimin parası yok demiyor. Belki kendisini aç sefil bıraktıkları konusunda abartıyor olabilir ya da daha önceden tam tersi yönde abartıyordu...
Ancak eğitimsiz oldugunu, kayınvalidesinin kontrolunde bir hayat yaşadıgını ve eşinin onu dövdügünü her konusunda bir şekilde belirtmiş. Dolayısıyla bu konuda yazılan tavsiyeler de tekrarlanan problemlerine uygun.

Diyelim ki konu tamamen yalan, hatta üyenin kendisinin de sahte oldugunu varsayalım. Böyle hayatlar yok mu?
Burada birçok nedenden ötürü konu açmamış olsalar bile benzerleri yaşayan bir kadın konuyu okudugunda tavsiyeleri kendisi için yazılmış gibi okuyamaz mı?
Çaresiz oldugunu düşünüp tüm o eziyeti ceken, hatta bunu hayatının normaliymiş gibi düşünen bir kadın başkalarının harekete geçmesinden etkilenemez mi?
Yani üye yalan da söylese, kendisini savunmak icin böyle birşey de uydursa ya da baskalarının ona üzülmesi ile tatmin olsa dahi böyle bir derdi olan, hayatını degiştirmek icin tereddüt eden birisini bu yorumlar yine yararlı olur.

Off ne günahı ya ne diyorsunuz siz allah aşkına. Burda kimsenin kimseyi tanımadığı bir sitede neyin günahını çıkartacam. O gün çok sinirliydim bi sayfa dolusu yazı yazacak halde değildim. Ben burda az bile anlatım kayınvalidem dizilerdeki yalancı kaynanalar gibi. Ayrıca eşim kızımıza herşeyi alıyor tamamı. İkincisi kızıma ikinci el mama sandalyesi aldım. Bunun için bile kaynanamla kavga ettim. Üçüncüsüde lenslerden bahsederken yorumlarda eşim beni doktora götürene kadar burnumdan geliyor da demiştim. Benim evimde ki eşyalar çoğu insanın evinde yok eşyalarımın hepsi en pahalısı eşim ve annesi milete gçsteriş yapmayı çok seviyor ama ben hiç bir eşyamı sevmiyorum çünkü eşimle annesi aldı seçti. Keşke ucuz iki eşya olsaydı da evimdede birazcık huzurum olsaydı. Kaynanamın evinde de bir eksiği yok sosyete evi çünkü parası var. Kocamında parası var. kaynanamın evinde de yemek var ama yapmaya kıyamıyor çünkü çok cimri kocamın bana yemek almasına izin vermiyordu çünkü onun evine gidip yemek almamı istiyordu. Onlar eşya ya değer verdiği kadar hiç bir insana değer vermezler. Evde bir eşya çizilmiş olsun eşim canıma okur. Eşimin parası var ama bana para vermiyordu. Lenslerim gözlerime olmuyor ameliyat olmam lazım ama olamıyorum kaynanam yine burnumdan getirir diye. Elimde büyük bir kist var ameliyat olmam lazım onuda ameliyat olamıyorum. Çünkü hiç bir şey görmemişler hastalık nedir kötü gün nedir bilmezler burnumdan getirirler.

Off ne günahı ya ne diyorsunuz siz allah aşkına. Burda kimsenin kimseyi tanımadığı bir sitede neyin günahını çıkartacam. O gün çok sinirliydim bi sayfa dolusu yazı yazacak halde değildim. Ben burda az bile anlatım kayınvalidem dizilerdeki yalancı kaynanalar gibi. Ayrıca eşim kızımıza herşeyi alıyor tamamı. İkincisi kızıma ikinci el mama sandalyesi aldım. Bunun için bile kaynanamla kavga ettim. Üçüncüsüde lenslerden bahsederken yorumlarda eşim beni doktora götürene kadar burnumdan geliyor da demiştim. Benim evimde ki eşyalar çoğu insanın evinde yok eşyalarımın hepsi en pahalısı eşim ve annesi milete gçsteriş yapmayı çok seviyor ama ben hiç bir eşyamı sevmiyorum çünkü eşimle annesi aldı seçti. Keşke ucuz iki eşya olsaydı da evimdede birazcık huzurum olsaydı. Kaynanamın evinde de bir eksiği yok sosyete evi çünkü parası var. Kocamında parası var. kaynanamın evinde de yemek var ama yapmaya kıyamıyor çünkü çok cimri kocamın bana yemek almasına izin vermiyordu çünkü onun evine gidip yemek almamı istiyordu. Onlar eşya ya değer verdiği kadar hiç bir insana değer vermezler. Evde bir eşya çizilmiş olsun eşim canıma okur. Eşimin parası var ama bana para vermiyordu. Lenslerim gözlerime olmuyor ameliyat olmam lazım ama olamıyorum kaynanam yine burnumdan getirir diye. Elimde büyük bir kist var ameliyat olmam lazım onuda ameliyat olamıyorum. Çünkü hiç bir şey görmemişler hastalık nedir kötü gün nedir bilmezler burnumdan getirirler.

tamam.

çok üzüldüm gerçekten içim parçalandı:KK43:(( senin yapacağın şey kesinlikle boşanmak ayrıca eşin dövmekle tehdit ettiğinde sen de polise gidip darp raporu almakla ve onu evden uzaklaştırmakla tehdit et sana asla dokunamasın bir daha. neden bu güne kadar polise gitmedin ki. eşin de annesi de senin ailen de 5 para etmez. annen biraz iyi ama o da ezilmiş napsın kadıncağız. seni erken evlendirmeselerdi keşke daha çocuksun 20 yaşında değilsin bu çektiklerin ne. senin yaşında ben ünv ye gidiyor arkadaşlarımla buluşup geziyordum.

B Birikiucdort un dediği gibi sen dişini göstermezsen onlar daha çok ezecek seni bak benim uzaktan bir akrabam yıllarca eşinden annesinden psikolojik şiddet gördü her dediklerini yapmasına rağmen sonunda boşandı ondan kötüsü yoktu. sonra eski eşi 2. defa çok dişli bi kadınla evlendi, o kadın kaynanasını eve sokmadı en ufak sorunda kıyametler koparttı şimdi ana oğulun sesleri çıkamıyor mum gibiler. o akrabama eziyet eden aynı insanlardı işte.

X