Ben ve Gecelerim Hep Seveceğiz Seni

SheKeRs_Sey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2011
111
0
Ben ve Gecelerim Hep Seveceğiz Seni
GeceKahvesi.org - Ben ve Gecelerim Hep Seveceğiz Seni
Daha kaç geceler böyle sessiz, böyle sensiz yaşayacağım? Bilmiyor musun ki ey yar, beni ne çok mahvediyor uzaklığın, ne çok bölüyor kalbimi kalbin

Bir gece daha başlıyor Önümde upuzun yaşayacağım bir gecem, bir karanlığım daha var Saatlere, saniyelere gireceğin; damarımdaki kanıma kadar işleyeceğin bir gecem daha başlıyor Bir gecem, bir sevdam daha başlıyor ama yazık ki gözyaşları ma giren olmayacaksın yinede

Beni artık acılarımla baş başa bıraktı ağlamalarım Gözyaşlarım bile beni terkettiSen geldiğinden, sen olduğundan beri tüm herşey beni terketti Ben de tükettim onları zaten Evet artık geceleri uyuyamıyorum Karanlıklar başlar başlamaz başlıyor kalbimin aglamalarıÖnceleri onları dinlemeye, onlara ses vermeye çalışıyordum Farketmiyormuşum gibi davranıyordum Sırf o karanlık geceyle yüz yüze gelmemek için

Biliyordum o yalnızlığı yaşamam gerekiyordu Bir insan arıyordum yanımda, geceyi bana unutturacak

Onun iyi, güzel ve çirkin olması da önem taşımıyordu Yeter ki olsun yanımda Olsun ki gece üzerime üzerime gelmesin Yanımda birini görüp vazgeçsin bendenVeya yanımda birileri olsun da unutayım istiyordum SENİ Biliyordum ki geceyle yüz yüze kaldığım zaman Sevda dışında bir şey olmayacaktım Sonra, sonra bu dönem de kayboldu Yalnızlığı arayan, yalnızlığa özlem duyan oldumO karanlık gecelerin ıssızlığına gömülmekten kaçamaz oldum Çünkü onlar da seni buluyordum Çünkü bana gündüzlerin veremediğini veriyordu geceler SENİ

Gündüzlerde yoktun, aydınlarda yanımda yürüyen değildin Ama geceleri öyle miydi? Geceleri yüreğimde yürüyordun ve ben adımlarında yaşayandım Artık uyuyamıyorum Hem de hiç mi hiç Ne kadar çabalasam da olmuyor Bir garip ağırlıkla kah seni bekleyerek kah gelmeyeceğinden emin olarak geçiriyordum saatleri

Seni yaşıyordum Gecelerde yüz yüze kalıyorduk seninleGece vefalı, fedakar bir anne gibi kucağına alıyor beni sabaha kadar götürüyordu Zaman akıyormuydu, geçiyor muydu bilen değilim Hiçbir zaman da bilen olmadım Bu yaralarla, bu kanıma işleyen aşk yangınlarıyla sabaha nasıl kül olmadan varabiliyordum? Bilmiyorum gerçekten Yanmaktan ateş olduğum bu gecelerde beni tüketmeyen neydi?Sevgin mi? Beni evirip çevirip kora getiren söndürmeyen neydi?Bağrımdaki yangından neden yok olmuyordum? Beni sabaha vardıran geceler miydi yoksa?

Geceler Benim gecelerim Senin gecelerin Seni yaşadığım Geceler Gönlümde bir derin yarasın sen! Bu gecelerde de çok şey istedim bir şeyler yapabilmeyi Elime çoğu kez kalem kağıt alıp seni yazmayı istedim Olmadı amaKalbim seninle öylesine doluydu ki her hareketim sönük kalıyordu Ben çaresizliği kapılıp gidiyordum Ne yaptığımı bilmiyordum Saatlerce, saatlerce oturup seni düşünüyordum Kalbimde bastırmaya çalıştığım duygularıma ilk olarak geceleri yaşama hakkı veriyordum Herkesten gizlemeye çalıştığım o korları gecelere çıkartıyordum sanki Gecelerden saklamıyordum hiçbirşeyi Gecelerle paylaşıyordum, ve geceler sarıyordu beni Beni alıp sensizliğin okyanusunda boğmuyordu Beni sensizliğin zirvesinde, en uç noktasında aşkın sonsuzluğuna götürüyordu

Artık bu geceleri sevmeye başlıyorum Bana seni getiren gecelerBenim gecelerim onlarBenim senlerim benim yalnızlıklarım, benim aşklarım diyebildiğim gecelerimEvet artık uyuyamayan, ağlayamayan gözlerime ağlamıyorum Gecelerimi de feda ediyorum sana Gündüzlerde söyleyemediklerimi gecelerde haykırıyorum Ve uçsuz bucaksız seviyorum seviyorum SEVİYORUM

Artık uyuyamıyorum, evet Uykular haram oldu bana senden sonra Hem nasıl uyuyabilirim ki? Gözlerin var artık gecelerimde, senin gözlerin senin karanlık gözlerin Hiç görmediğim gözlerin Sanıyorum ki artık sana yalnız ben değil, geceler de vurgun! Beni böylesine koynuna alışı, karanlığında bunca aydınlatması neden? Evet sen öyle güzel, öyle güzelsin ki, geceler de seni sevdiÖyle ki sana ihanet edip de seni yaşamıyormuşçasına uyumaya, gözlerimi yummaya çalıştığım zaman hemen giriveriyorlar içime ve seni getiriyorlar bana Gözlerimi öyle bir açıyorlar ki bir dahasına kapayamıyorum bile

Ve ağlayabilmeyi diliyorum bazı geceler Bunu gecelerden sonsuza diliyorum Ağlasam, doyasıya hıçkırırcasına ağlasam belki seni bir parçacık olsa unutur ve kendi içime gömülür birazcık gözlerimi yumabilirim diye düşünüyorum Sabahları uykuda yakalayan olmaktan çıkıp, sabahları uykuda bulunan olmak istiyorum Bunun için istiyorum ağlayabilmeyi Sana olan özlemimi, içimde bir dağ kadar ululaşmış hasretini belki bir parça dindirebilirim diye düşünüyorum Belki seni birazcık gömebilirim de yüreğime, rahatlarım diye umuyorum olmuyor

Ağlamaya çalışıyorum, ağlamalarım bana isyanlar ediyor Geceler bana bu isteğimi vermiyor Ne zaman ağlasam yalnızca ve yalnızca bir iki gözyaşı olup kalıyorsun gözlerimlde Gözlerimde donan birkaç damla yaş oluyorsun, o yaşları da sarıyor geceler O yaşlarla birlikte alıyor yanına geceler beni Geceler unutmamı istemiyor seni, geceler bana ihanet ediyor Geceler senden yana sevdiğim, geceler seni yaşamamı istiyor Sözümü dinlemiyor

Güneşi özlediğim oluyor arada bir Yeter diyorum bunca yıldızla arkadaş olduğum Seni unutup da yıldızları gördüğüm anlar olursa tabii Beni böyle gördükleri zaman anlamıyor insanlar Nasıl böyle saatlerce kalabildiğimi sorup duruyorlar Böyle tüm dünya uyku içindeyken benim nasıl karanlığın içinde bakışlarımı dayattığımın sırrını anlamıyorlar Ve onlar bilmiyorlar ki içim bir kordurTüm dünya, tüm tabiat susmalarda ve uykulardadır belki ama benim yüreğimde gizlenmektedir tüm dünya Ben içime tüm insanları,,, tüm milyarları almışım Farkında değiller Herkesi ve herşeyleri sığdırmışım içime Bir sen sığmıyorsun, bir seni sığdıramıyorum kalbime, bilmiyorlarVe senin uzaklığın, ve senin gece kadar olan uzaklığın Bana öyle uzak öyle yabancısın ki sevdiğim, seni senden istemeye korkuyorum Geceleri bu yüzden seviyorum Seni sevmeme engel olmuyor, seni bana getiriyor ve seni gecenin karanlığında buluşumdandır seni gündüzleri istemeyişim Evet sevdiğim bana her şeyden ve herkesten uzaksın Herkesin yaşamına giriyor, her şeyi paylaşıyorsun insanlarla Ama bana gelmiyorsun Ama ama sitem bile etmiyorum Sana söyleyecek söz bulamıyorum Söyleyecek bir şeyler arasam ve bulsam biliyorum geceler alır onu elimden, dilimden de Sana söyleyeceklerimin hesabını yapsam sabahlar buna izin vermez Ve ben seni yaşıyorum Olsa olsa sana BU SEVGİYİ YAŞA diyebilirimGel birlikte yaşayalım demeye dilim varmaz Geceler bunu bırakmaz yanına Kaybettiğim değilsin Ben seni hiç yitirmedim Çünkü içimde taşıdığımdın hep Benden bir parça oldun sen Ben kendimi yitirmediğim sürece sen de kaybolmayacaksın

Evet, seni anlamakla, seni yaşamakla, seni sevmekle geçirdiğim bu gecelerde, sabahladığım bu gecelerde, benden çok uzaklarda bulunan sana uykularında bir rahatlık veriyorsa sevdam, ne mutlu bana Gecelerim Sarın yaralarımı geceler demiş bir şair Beni bu geceler mahvetti desem haksızlık mı ederim onlara Beni sen mahvettim desem yalan olur bu Ama beni bu geceler, geceleri de bana musallat eden sensin Senin sevdanla başladı gecelere sevda yazmam Sevda masalı okumam bundandı Ben bu gecelerde tüm karanlıkları dağıtabilirim Bana hüzünlerini, bana acılarını ver sevdiğim Ver ki senin acılarını da ortak edeyim gecelerime Ver ki gecelerle kavgalı olayım Şimdi seni getirdikleri için onlara ses bile çıkarmıyorum Sen yaşadığımsın, yaşatanımsın Sevdamsın sen Belki ben anlatamıyorum ama geceler bu sevdaya şahittir Çünkü artık onlarda bu aşka ortak oldular Belki benden bile çok seviyorlar seni Ben seni hiç mi hiç gözlerimle bitirmek istemedim Ve gecelerin içinde, gecelerle birlikte hep sevdim seniVE HEP SEVECEĞİM

Ne kadar birlikte olamayacağımızı bilsem de Ben ve Gecelerim Hep seveceğiz seni

X