bende herşeye karışan bir görümce miyim sizce?

Oglusumubekliyorum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2017
1.877
993
erkek kardeşim evlenecek babam hasta oldu zaten bypasslı annem onla ilgilenmeye başladı bende onların yerine düğün salonu önermeye mekan bulmaya indirimli eşya aramaya kardeşime daha garanti 1 iş bakmaya başladım en son o kadar abarttım ki babam kredi çekecek 70bin kadar düğün için, ne kadarı nereye gider ne kadarı ev almaya peşinata kalır onu bile kalem kalem yazdım.ertesi gün annem çok karışma onlar küçük hemen sıkılıyorlar para yetmicek diye dedi.
işin aslı herkes 1 durgun yani konu geçiyor sürekli ama annem baban iyi olsun diyor kız tarafı önce para halledilsin diyor kardeşim devamli bızden bişey olmaz diye söyleniyor kız da ne olacaksa olsun bezdim beklemekten bakmıcam diyor bişey ele para geçmeden diyor
(istimlak durumu vardı baya para beklendi 15 temmuz darbe teşebbüsü nedeniyle ihaleler iptal oldu beklemedeyiz)
benim düğünüm kötü,erkek tarafından tamamen desteksiz geçti kiradayım 4.evim 3 yıl olmadı evleneli. önce benim çektiklerimi çekmesinler diye yaptığımı düşündüm ama kendimi durduramıyorum. işten ayrıldım evdeyim ondan mı? sizce nasıl davranmalıyım? en son demin kır düğün içi fiyat bilgisi paylaştım uzun uzun,iyiymiş fiyatları dedi geçti gelinimiz.
hemen görümcem bana çok karışıyor konularında kendimi aradım...
daha asla karışmıcam.
edit:BUNDAN SONRA KARIŞMAYACAĞIMA YEMİN EDERİM TEŞEKKÜRLER TAVSİYELER VE ELEŞTİRİLER İÇİN...

Son düzenleme:
Kesinlikle karışmayın.Düğün iyi olur kendilerinden bilirler,kötü geçer aksilik yaşanır sizden bilirler.Evlenecek yaşa gelmiş insanlar eğer belirli bir miktar para verilecekse kardeşinin eline onlar zaten kendileri ne yapacaklarını bilirler.Böyle yaparak kendinizden soğutuyorsunuz.

erkek kardeşim evlenecek babam hasta oldu zaten bypasslı annem onla ilgilenmeye başladı bende onların yerine düğün salonu önermeye mekan bulmaya indirimli eşya aramaya kardeşime daha garanti 1 iş bakmaya başladım en son o kadar abarttım ki babam kredi çekecek 70bin kadar düğün için, ne kadarı nereye gider ne kadarı ev almaya peşinata kalır onu bile kalem kalem yazdım.ertesi gün annem çok karışma onlar küçük hemen sıkılıyorlar para yetmicek diye dedi.
işin aslı herkes 1 durgun yani konu geçiyor sürekli ama annem baban iyi olsun diyor kız tarafı önce para halledilsin diyor kardeşim devamli bızden bişey olmaz diye söyleniyor kız da ne olacaksa olsun bezdim beklemekten bakmıcam diyor bişey ele para geçmeden diyor
(istimlak durumu vardı baya para beklendi 15 temmuz darbe teşebbüsü nedeniyle ihaleler iptal oldu beklemedeyiz)
benim düğünüm kötü,erkek tarafından tamamen desteksiz geçti kiradayım 4.evim 3 yıl olmadı evleneli. önce benim çektiklerimi çekmesinler diye yaptığımı düşündüm ama kendimi durduramıyorum. işten ayrıldım evdeyim ondan mı? sizce nasıl davranmalıyım? en son demin kır düğün içi fiyat bilgisi paylaştım uzun uzun,iyiymiş fiyatları dedi geçti gelinimiz.
daha asla karışmıcam.
bence de karışma bu kadar.
zaten de rahatsız oldukları ortada.
erkek kardeşin ve gelin çalışmıyor mu?
hiç mi hazırlıkları yok düğün için?
70.000 kredi çok fazla geldi bana açıkcası.
bırak kendileri halletsin kendi işlerini
abartıya varmış artık çünkü senin tavrın:))

Oyle dusunmeyin bence sizin ki fazla karışmak değil onları bilgilendirmek ustelik yaşamış olduğunuz bir tecrubede var fakat bunu gelin adayinizla birlikte arastirsaniz daha verimli olur çünkü sizden cekinip her buldugunuza evet bu güzel diyebilir

ne kadarı nereye gider diye kalem kalem yazmak ksuura bakmayın ama size düşmez. sen gider 500e tv yazarsın kız gider 1000 tllik beğenir? ne biliyosun. açıkçası ben olsam bozulurdum.

ha bi düğün için babaö 70.000 tl kredi çeksin istemezdim. ama o da onun bileceği iş.

Sen elinden geleni yapmışsın geri çekil az da olsa canım el kızı küçük birseyi bile yanlış anlar canım he ilgilen ama abartma bırak onlar seçsin sana göstermek isterseler SE yorum yap derim tabi benim fikrim bu

Kesinlikle karışmayın.Düğün iyi olur kendilerinden bilirler,kötü geçer aksilik yaşanır sizden bilirler.Evlenecek yaşa gelmiş insanlar eğer belirli bir miktar para verilecekse kardeşinin eline onlar zaten kendileri ne yapacaklarını bilirler.Böyle yaparak kendinizden soğutuyorsunuz.
daha önce her fırsatı teptiler ondan beceremezlerse ellerindekide gider diye korktum ama haklısınız kardeşimde olucam bu gidişle. asla karışmıcam bugün sondu. çabuk yüzüme yansır kalbim bir araya gelmemeye de çalışıcam. ama dayanamıyorum 23 bine bulmuşlar kır düğünü ben ise 8 e buldum. neyse karışmıyorum :KK43:(

daha asla karışmıcam.
Öncelikle babana geçmiş olsun annenin dediği gibi önce baban iyileşsin biraz düğün sonra yapılsın sonuçta ortada bir sağlık sorunu var gerekirse 1 sene ertelensin.Karışma durumuna gelince senin yerinde ben olsam karışmazdım fikrimi sorarlarsa o zaman iyi yada kötü söylerdim sonradan düğünleri güzel geçmezse senin başına kalkabilirler düğünüm güzel geçmedi hep görümcemin dediği olduğu diye,ayrıca evlenen herkes ev alarak evlenmiyor kendinizi bu kadar yormayın gerekirse kirada otursunlar ve kardeşinin yerinde olsam bu evliliği tekrar gözden geçirirdim anneniz önce baban iyileşsin diyor ki haklı kız tarafıda önce para halledilsin diyor.

Sen elinden geleni yapmışsın geri çekil az da olsa canım el kızı küçük birseyi bile yanlış anlar canım he ilgilen ama abartma bırak onlar seçsin sana göstermek isterseler SE yorum yap derim tabi benim fikrim bu
tam tersi ben seçenek sundum hep sonuna da siz hangisini derseniz mesela aynı ürünü kampanyalı satan yerleri buldum kafama göre ürün bulmadım. ama haklısınız

zaten iyi bir düğün yapayım deseniz 20-30 gider sadece düğün yerine.O yüzden 23 normal bana göre.Ancak siz 8 binlik yeri tutturursunuz düğün kötü geçerse ömür boyu vebal altında kalırsınız hep suçlanırsınız.

Babana çok geçmiş olsun öncelikle.
Diğer meseleye gelince,kusura bakma ama ne kadar karışsan da farketmez yine de gelinin dediği olur bence.
O yüzden gebe halinle boş yere kendini yorma.
İlla canım sıkılıyor diyorsan kınada,düğünde kendinin,eşinin,annenin,kıyafetlerini ayarla bence.

Öncelikle babana geçmiş olsun annenin dediği gibi önce baban iyileşsin biraz düğün sonra yapılsın sonuçta ortada bir sağlık sorunu var gerekirse 1 sene ertelensin.Karışma durumuna gelince senin yerinde ben olsam karışmazdım fikrimi sorarlarsa o zaman iyi yada kötü söylerdim sonradan düğünleri güzel geçmezse senin başına kalkabilirler düğünüm güzel geçmedi hep görümcemin dediği olduğu diye,ayrıca evlenen herkes ev alarak evlenmiyor kendinizi bu kadar yormayın gerekirse kirada otursunlar ve kardeşinin yerinde olsam bu evliliği tekrar gözden geçirirdim anneniz önce baban iyileşsin diyor ki haklı kız tarafıda önce para halledilsin diyor.
eksik yazdım aslında iletişim kopukluğu var sanmıyorum yoksa onlarında hastası var. maddiyatçı olarak algılamadık hiç onları o izlenimi vermediler. benim hatam.

Babana çok geçmiş olsun öncelikle.
Diğer meseleye gelince,kusura bakma ama ne kadar karışsan da farketmez yine de gelinin dediği olur bence.
O yüzden gebe halinle boş yere kendini yorma.
İlla canım sıkılıyor diyorsan kınada,düğünde kendinin,eşinin,annenin,kıyafetlerini ayarla bence.
tabii ki onun dediği olsun ama pahalı bulunca düğün olmicak para yetmicek napıcaz diyen kendileri bana.

Sen en güzelini yapmışsın benim düğününü ben kendim yaptım desem yeri kimse ilgilenmedi ha burukluk oldu mu oldu ama herkes öyle düşünmeye bilir sen güzel birşey yapmışsın ama oda tek değil belki derler ne çok karışıyor falan diye onun kulağına da kar suyu kaçırırlar ama sizi takdir ettim ne güzel öz eleştiri yapmışsınız maşallah

X