Benden önce yürüdügü Kadin'i bana "yakin arakdasim" olarak tanitti

begonyabahcesi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2019
487
529
37
Selam herkese,

umarim herkesin sagiligi yerindedir. Sagliktan daha önemli bir sey yok arkadaslar!

Gelelim konuma,

Esimle 2018'in sonlarinda tanistik, 2020 Haziran ayinda da evlendik. Hersey yolunda cok sükür. Telefonum kirildi ve yeni telefonum gelene kadar bana eski telefonunu verdi kullanmam icin. Whatsapp'i kurmak icin girdim ve eski mesajlari cikti karsima - benimle tanismadan öncekiler. Hemen bir isim dikkatimi cekti - gercek ismini söylemeyecegim burda - Ayse diyelim.
Ayse'den ilk ciktigimiz günlerde yakin bir dostum diye bahsetmisti - bana garip gelmisti ama üstelemedim. Arada telefonda konusuyorlardi normal bir sekilde ve esim sosyal medya'da birlitke cekindigimiz fotolari paylasmayi cok sever - tüm sosyal medyasinda ben varimdir zaten. Dolayisiyla Ayse'yi de aklima takmadim acikcasi. Ayse de fotograflarimiyi begenir durur.
Neyse whatsappinda Ayseyi görünce seytan dürttü ve girip okuyayim dedim - kendim kasindim farkindayim. Benden bir sene önce yazismislar hep - benimkisi buna yürümüs devamli, birbirlerine foto filan göndermisler vs. ama Ayse okadar da cok ilgilinmemis gibi. Ben asla benden öncekine takilmiyorum bu arada. Benim de esimden önce flörtlerim oldu sonucta bunu asla garip karsilamiyorum fakat beni rahatsiz eden olay su - cikmaya basladigimizda kim bu ayse dedigimde yakin dostum demesi ve hatta arada telefonlasmasiydi. Öncesinde acik acik yürüdügün bir kadin nasil yakin dostun olabilir ki? Baya yürümüs yani öpmekten sarilmaktan annesiyle gidip istemekten filan bahsetmis - kiz orali olmamis ama bu yinede sonucu degistirmez.

Esime bunu söylemem lazim - söylemezsem catlarim! Yani kendimi salak yerine koyulmus hissediyorum. Benimde flörtüm oldu, sevgilim oldu fakat esimle birlikte olduktan sonra herkesi sildim engelledim cünkü huzurumuzun bozulmasini istemedim. Ama o Ayseyi hala sosyal medya hesapalrinda whatsappinda tutuyor. Neden?

Esim su an rahatsiz ve normalinde üzülmesini ve ya heyecanlanmasini istemiyorum ama söylemeden de duramam gibi. Iyilesmesini mi beklesem direk söylesem mi?

SU an hasta ve aslinda iyilesmeden de anlatmak istemiyorum. Ayse'yi sosyal medyasindan vs sildim komple. Acaba beklesem mi? Acaba tekrar ekler mi diye. Ne dersiniz? Öyle bir sey olursa kiyamet kopar zaten!

Siz olsaniz ne yapardiniz?

Son düzenleme:
Şu an hala konuşuyorlarsa konuşmasına izin vermeyin 😦
AKtif olarak konusuyorlar mi emin degilim en azindan ben sahit olmadim ama sinirimden sosyal medyasindan sildim her yerden. SImdi uyuyor uyaninca hesap soracagim.
Sormazsam olmaz. Gercekten kötü oldum.

Selam herkese,

umarim herkesin sagiligi yerindedir. Sagliktan daha önemli bir sey yok arkadaslar!

Gelelim konuma,

Esimle 2018'in sonlarinda tanistik, 2020 Haziran ayinda da evlendik. Hersey yolunda cok sükür. Telefonum kirildi ve yeni telefonum gelene kadar bana eski telefonunu verdi kullanmam icin. Whatsapp'i kurmak icin girdim ve eski mesajlari cikti karsima - benimle tanismadan öncekiler. Hemen bir isim dikkatimi cekti - gercek ismini söylemeyecegim burda - Ayse diyelim.
Ayse'den ilk ciktigimiz günlerde yakin bir dostum diye bahsetmisti - bana garip gelmisti ama üstelemedim. Arada telefonda konusuyorlardi normal bir sekilde ve esim sosyal medya'da birlitke cekindigimiz fotolari paylasmayi cok sever - tüm sosyal medyasinda ben varimdir zaten. Dolayisiyla Ayse'yi de aklima takmadim acikcasi. Ayse de fotograflarimiyi begenir durur.
Neyse whatsappinda Ayseyi görünce seytan dürttü ve girip okuyayim dedim - kendim kasindim farkindayim. Benden bir sene önce yazismislar hep - benimkisi buna yürümüs devamli, birbirlerine foto filan göndermisler vs. ama Ayse okadar da cok ilgilinmemis gibi. Ben asla benden öncekine takilmiyorum bu arada. Benim de esimden önce flörtlerim oldu sonucta bunu asla garip karsilamiyorum fakat beni rahatsiz eden olay su - cikmaya basladigimizda kim bu ayse dedigimde yakin dostum demesi ve hatta arada telefonlasmasiydi. Öncesinde acik acik yürüdügün bir kadin nasil yakin dostun olabilir ki? Baya yürümüs yani öpmekten sarilmaktan annesiyle gidip istemekten filan bahsetmis - kiz orali olmamis ama bu yinede sonucu degistirmez.

Esime bunu söylemem lazim - söylemezsem catlarim! Yani kendimi salak yerine koyulmus hissediyorum. Benimde flörtüm oldu, sevgilim oldu fakat esimle birlikte olduktan sonra herkesi sildim engelledim cünkü huzurumuzun bozulmasini istemedim. Ama o Ayseyi hala sosyal medya hesapalrinda whatsappinda tutuyor. Neden?

Esim su an rahatsiz ve normalinde üzülmesini ve ya heyecanlanmasini istemiyorum ama söylemeden de duramam gibi. Iyilesmesini mi beklesem direk söylesem mi?

Siz olsaniz ne yapardiniz?
Bana bir parça abartıyorsunuz gibi geldi. Şu an konuşuyorlarsa flörtleşiyorlarsa sorun ama böyle bir durum yoksa, bence boşuna huzurunuzu kaçırmayın. Belki iyi bir arkadaşıydı eskiden eşiniz yürüdü, Ayşe de kabul etmedi arkadaş kaldılar. Olamaz mı? Biraz sakinleşin, kendinizi doldurmayın lütfen.

Bana bir parça abartıyorsunuz gibi geldi. Şu an konuşuyorlarsa flörtleşiyorlarsa sorun ama böyle bir durum yoksa, bence boşuna huzurunuzu kaçırmayın. Belki iyi bir arkadaşıydı eskiden eşiniz yürüdü, Ayşe de kabul etmedi arkadaş kaldılar. Olamaz mı? Biraz sakinleşin, kendinizi doldurmayın lütfen.
Ben de acaba abartiyorum mu diye düsündüm fakat bu cok eski birisi degil yani benimle tanismadan bir sene önce baslamis ve benimle tanistiktan sonra da muhabbetleri devam etmis. Cok eski olsa ve aradan yillar gecse derim ki evet olabilir bir zamanlar hoslanmistir sonra o arkadasliga evrilmistir ama bu sekilde kitabima uymuyor. Nahos bir tadi var bu "arkadasligin". Yakin dostum dedigin birisiyle devamli iletisimde olursun benimle tanistirirsin ama böyle bir sey de olmadi.

Nahos bir tadi var bu "arkadasligin"
Evet haklılık payınız var, kız yüz verseydi muhtemelen şimdi ki eşi o olacaktı.
Görüşmemesini istemek de en tabii hakkınız,
Ama çok doldurmayın kendinizi maalesef en büyük kavgaları kendi içimizde yaşıyor, sonra karşı tarafa patlıyoruz.

Evet haklılık payınız var, kız yüz verseydi muhtemelen şimdi ki eşi o olacaktı.
Görüşmemesini istemek de en tabii hakkınız,
Ama çok doldurmayın kendinizi maalesef en büyük kavgaları kendi içimizde yaşıyor, sonra karşı tarafa patlıyoruz.
Cok tesekkür ederim ve evet haklisiniz. Genel itibari ile kavga etmekten hoslanan birisi degilim dolayisiyla sakin bir sekilde konusacagim sanirim. Kendimden yola cikarak örnek verip ne diyecegini bekleyecegim. Yani bu durumu neden devam ettirdigini ve bu sekilde güvenimi kirdigini belirtecegim.

Cok tesekkür ederim ve evet haklisiniz. Genel itibari ile kavga etmekten hoslanan birisi degilim dolayisiyla sakin bir sekilde konusacagim sanirim. Kendimden yola cikarak örnek verip ne diyecegini bekleyecegim. Yani bu durumu neden devam ettirdigini ve bu sekilde güvenimi kirdigini belirtecegim.

Hemcinslerimi seviyorum, ama akıllısını daha çok :KK200:
Mutluluğunuz daim olsun.
Eşinize de tez vakitte sağlık dilerim.

Biz sevgiliyken aynı durumu yaşadım.
Eğer girip eski mesajları okumasaydım zamanında flört ettiği kadın bizim eve gelecekti eve akşam ona hizmet edecek kadeh tokuşturacaktım, arkadaşım demişti çünkü bana. ama mesajlarda "iyi ki o gece aramızda bir şey geçmedi, dostluğumuz bozulmadı, ben zaten kimseye bağlanamam" falan yazıyordu. Bizim ilk ve en ciddi kavgamız buydu. Zibilyon tane kadın arkadaşı olsun baş göz üstüne, ama zamanında flört ettiği bir kadınla ben arkadaş olamam, onun da iletişimde kalmasını hazmedemem.

Evet konustum. Cok sasirdi - bu da nerden cikti der gibi. Kendisi su an hastanede oldugu icin cok da üstüne gitmedim ve kendimden örnek vererek "benim senden önce acik acik flörtlestigim, bana cicek yollayan ve benden cok hoslandigini söyleyen birisiyle yakin arkadasim desem ne dersin" dedim. O da"asla öyle bir sey olamaz, o sekilde arkadas olmaz kabul etmem" dedi. Ben de "o halde sen neden bu sekilde davrandin?" diye sorunca "önce bir anlayamadi - "kimsen bahsediyorsun" dedi. Ben de sinirlendim dedim ki "söyle böyle vs dedigin kisi ve o kisi ilk ciktigimiz aylarda benimle birlikte masada otururken aradi ve bana cok yakin arkadasim, kardesini de taniyorum iyi kiz olarak tanittigin kisi" diyince jeton düstü. "Ayse'den mi bashediyorsun" diye sordu ben de "aynen öyle" dedim. "Yahu ben onunla ondan sonra bir kez bile muhatap olmadim, ozamanlar da seninle daha cok yeniydik onunla da öylesine bir arkadasligimiz vardi ama asla ve asla görüsmüyorum muhatap dahi olmuyorum" dedi. "Benim senden baska kimseye bakmayacagimi. kimseyle ilgilenmedigimi bilmiyor musun bunun farkinda degil misin" dedi. Tabiki bunlar cok klasik cümleler. Ben de "konuyu degistirme - sonuc olarak neden bu insan hala seni arayabiliyor neden sosyal medyanda gezinebiliyor neden silmedin" diyince "Ben farkinda bile degilim ki. Yani evet senden önce bir seyler olabilirdi ama olmadi ve iyiki de olmamis ki sen girdin hayatima dedi". Ben tabi yine cok sinirliyim "Hastasin cok üzerine gitmek istemiyorum ama bilgin olsun Ayse'yi tüm sosyal medyan'dan sildim lütfen sen de telefonundan sil ve engelle. Gereksiy insanlarin huzurumuzu bozmasina izin verme lütfen" dedim. Tamam dedi.

Su an inin konuyu kapattik ama taburcu olup eve gelince mutlaka tekrar acacagim bu konuyu - yumusak bir sekilde genel hatlari itibari ile konusacagim. Bu tarz seylere asla ve asla tahamülüm olmadigini kavramasi icin. Uymazsa da sonuclarina katlanir.

Beni rahatsiz eden bir husus - diyelim ki esim önemsemedi unuttu silmeyi vs. O kadin nasil hala takipte kaliyor? Bizim birlikteligimiyi evliligimiyi her seyi görüyor. Öncesinde kendisine cicekler sevgi sözcükleri ve ilgi gösteren birisini neden hala takip ediyor? Bu bana hic dürüst ve etik gelmiyor ve bunu yapan kadinin da iyi niyetli olmadigini düsünürüm. Haksiz miyim?

Genel olarak esime inaniyorum ama sonucta o da bir erkek. Erkeklere hic bir zaman 100% güven olmaz ve kadinlarin kendileri ile ilgilenmeleri hoslarina gidiyor. Dolayisiyla kendisini yakin markaja aldigimi bu konularda cok hassas oldugumu tekrardan farketti diye tahmin ediyorum. Bu arada esim telefonu sosyal medyasi emailleri vs konularinda ok aciktir. Yani bilgisayara girince mailini kapatmaz bile. Dolayisiyla ara ara vaktim olursa bakiniyorum ki bence her kadin boslamali. Bir sey yapmak isteyen insan her türlü yapar ama biz kadinlar da aptal yerine koyulmayi reddetmeliyiz ve dolayisiyla ara ara ufak ufak kontroller yapabiliriz diye düsünüyorum.

Öyle iste...

Biz sevgiliyken aynı durumu yaşadım.
Eğer girip eski mesajları okumasaydım zamanında flört ettiği kadın bizim eve gelecekti eve akşam ona hizmet edecek kadeh tokuşturacaktım, arkadaşım demişti çünkü bana. ama mesajlarda "iyi ki o gece aramızda bir şey geçmedi, dostluğumuz bozulmadı, ben zaten kimseye bağlanamam" falan yazıyordu. Bizim ilk ve en ciddi kavgamız buydu. Zibilyon tane kadın arkadaşı olsun baş göz üstüne, ama zamanında flört ettiği bir kadınla ben arkadaş olamam, onun da iletişimde kalmasını hazmedemem.
Aynen ben de sizin gibi düsünüyorum. Kaldi ki kendisine ben böyle yapsam ne yaparsin dedigimde asla kabul etmem dedi.
Kadinla tanismadim zaten o da görüsmedi ama ben genel olarak iletisimde kalmasini istemiyorum. Beni rahatsiz ediyor.

Bence eşiniz kadının umurunda bile değil sosyal medyada varlığı ya da yokluğu kadının takıldığı bir şey değildir. Valla geçmişte sizin hiç oldu mu bilmiyorum ama insanlar sadece çok iyi anlaştığı için flört edip elektrik alamadığı için arkadaş kalabiliyorlar. Kaldı ki siz yokken zaten elektrik almamışlar belki de gerçekten arkadaş kalmışlardır.

Eşinizle konuştunuz bir kez hallettiniz cool bir duruş sergilediniz, eve geldiğinde telefonuna bakın eğer sildiyse hiç konuyu açmazsınız, silmediyse güzel bir anınızda silip silmediğini nazikçe sorarsınız ha hayatım unutmuşum derse o an alıp siler, konuyu kapatırsınız. Çünkü diğer türlü sildiği halde konuşursanız durduk yere söylenmişsin görüntüsü olacak. E tamam konuştuk kapattık niye uzatıyorsun gibi olacak. İnsan duyguları kıskançlık vs olur kavgaya dönüşür farketmezsiniz bile, adam da inada bindirir birden hiç beklemediğiniz noktaya gidebilir tartışma.

Bence eşiniz kadının umurunda bile değil sosyal medyada varlığı ya da yokluğu kadının takıldığı bir şey değildir. Valla geçmişte sizin hiç oldu mu bilmiyorum ama insanlar sadece çok iyi anlaştığı için flört edip elektrik alamadığı için arkadaş kalabiliyorlar. Kaldı ki siz yokken zaten elektrik almamışlar belki de gerçekten arkadaş kalmışlardır.

Eşinizle konuştunuz bir kez hallettiniz cool bir duruş sergilediniz, eve geldiğinde telefonuna bakın eğer sildiyse hiç konuyu açmazsınız, silmediyse güzel bir anınızda silip silmediğini nazikçe sorarsınız ha hayatım unutmuşum derse o an alıp siler, konuyu kapatırsınız. Çünkü diğer türlü sildiği halde konuşursanız durduk yere söylenmişsin görüntüsü olacak. E tamam konuştuk kapattık niye uzatıyorsun gibi olacak. İnsan duyguları kıskançlık vs olur kavgaya dönüşür farketmezsiniz bile, adam da inada bindirir birden hiç beklemediğiniz noktaya gidebilir tartışma.
evet haklisiniz. uzatmayacagim.
cok tesekkür ederim yorumununuz icin. bazen objektif yorumlara ihtiyac duyuyor insan :)
Sevgiler

X