Benden saklıyor.telde konuşurkende sesini kısıyor!!!

cnm kesinlikle yanlış anlama beni. daha nişanlıymışsın. hele bir evlen çocukların olsun o zaman anlarsın bizi. insan evini çocuğunu düşünüyor her şeyden önce. (ŞU EKSİĞİM VAR ÇOCUĞUMA BUNU ALIRDIM ŞÖYLE ÇOCUĞUMA YATIRIM YAPARDIM VS) acı ama doğru

ben kendi aileme verirken bile hesap kitap yapıyorum. çünkü çocuklarımın geleceği var

BU ARADA ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN, MUTLULUKLAR DİLERİM

Amin inşallah sağol canım. ama çok para gitmiyormuş sizi sarsacak kadar. hem Rabbim o verdiklerinizin karşılığını kat kat verir. böyle düşünmeye çalış canım. Allah yuvanı daim etsin hep mutlu olun :)

Sizi rahatsiz eden sey sizden gizlemesi ise anlarim ama yardim etmesi rahatsiz ediyorsa bunu yanlis bir düsünce.
Esiniz kardesine sahip cikiyorsa onun gurur duymalisiniz, keske her abi kardesi evli bile olsa böyle sahip cikabilse.

Üç beş liranın lafını etmek sizi utandırmıyor mu?

Di mi ya , çok komik. Konu başlığına , ünleme bakınca eşi telefonda gizli aşkıyla konuşuyor sandım.

Hayır, 25 TL lik bir kontür alsa eşi, kızcağız bununla bir paket program yapar 1 ay çok rahat konuşur mesajlaşır. Senede 300 lira gibi bir parayı kardeşi için harcamasına sinir olmuş. (Kaldı ki her ay bile almıyormuş galiba). Yazık, vicdan biraz.

.

Di mi ya , çok komik. Konu başlığına , ünleme bakınca eşi telefonda gizli aşkıyla konuşuyor sandım.

Hayır, 25 TL lik bir kontür alsa eşi, kızcağız bununla bir paket program yapar 1 ay çok rahat konuşur mesajlaşır. Senede 300 lira gibi bir parayı kardeşi için harcamasına sinir olmuş. (Kaldı ki her ay bile almıyormuş galiba). Yazık, vicdan biraz.

.

Benim erkek kardeşim de yatılı okuyor, cocuğu her gördüğümde 3-5 sıkıştırıyorum eline buna kim hesap sorabilir?

Öte yandan kayınbirader de asker onun cebine de sıkıştırırım, o da kardeşim sayılır.

Gizli gizli konuşacak kadar bunalmışsa adam ne yapsın?

Ya zaten bende ,ihtiyaç dışı, sömürme tarzı yardımlara karşıyım. Onun adı zaten yardım olmuyor da, sömürülmek oluyor. O başka bir olay, kendinizi koyun bir de eşinizin yerine. Benim de bir kız kardeşim var, şu an bekar, Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın da, hayırsız birine denk gelse, eline harçlık bile vermese ne yapıcam, aman o evli artık kocası var ne yaparsa yapsın mı diyeceğim. Diyebilecek olanlar var demek ki aramızda.

Konu sahibi açıkça söylemiş, kız kardeşi saf biraz diye, arkada baba desteği de yok, kocası da eziyorsa abisi de babalık yapıyordur. Yapmak zorundadır, yapmıyorsa asıl sizin yapalım demeniz gerekir. Ben derim şahsen, hatta gerekirse az harcarım, al bunu ver derim. Artık ihtiyacı olan annesi mi olur-babası mı olur bilemem. Kendi kardeşlerimize koşmayacağız da kime koşacağız.

valla gene çok haklısın canım ya düşüncelerinde ötürü seni tebrik ederim gerçekten

Benim erkek kardeşim de yatılı okuyor, cocuğu her gördüğümde 3-5 sıkıştırıyorum eline buna kim hesap sorabilir?

Öte yandan kayınbirader de asker onun cebine de sıkıştırırım, o da kardeşim sayılır.

Gizli gizli konuşacak kadar bunalmışsa adam ne yapsın?

Evet ya, ben de bu konuda en çok eşine acıdım. Kardeşiyle bile gizli konuşuyorsa, ne kadar sindirilmiş bu adam. Aynen biri bana kardeşime verdiğim 3-5 in lafını etse, sana mı soracağım der çıkarım.
.

evet cnm katılıyorum en yakınındakileri gözetmeli. eşinin aldıklarına laf edip kendi kardeşine yardım yapıyor beyimiz. eşi en yakını değilmi.

ben eşime dedim. madem vermek istiyorsun amenna. evin gideri elektrik su giyim gaz vs hepsini karşıla evin erkeği olarak gerisinide kime istiyorsan ver. gönlünce harca dedim yüzüme bakakaldı. (madem öyle işte böyle. ben deli gibi çalışayım evime katkıda bulunayım o bacısına versin. hemde kocam eşek gibi beslesin deyip evde oturan bacısına işte ben bunu kabul edemem)

Ayrıca konu sahibi sık sık kardeşlerine para kontör göndersinde görelim bakalım eşi napacak

Buda benim düşüncem yanlış anlaşılmasın

Yalnız konu sahibi sadece dakikadan bahsetmiş.
Evin giderlerini karşılamaya ne kadar engel olabilir?
Onun aldıklarına mırın kırın etmesi de genel erkek özelliği, en azından benim ailemdeki erkekler öyle.
Illa bir kulp bulurlar.
Eşim de konuşur, abim, eniştem de öyle, ama iş kısıtlamaya varmaz.

Diyorum ya, aile bütçesini zora sokacak harcamalara karşıyım.
Ama ne eşimin annesini alışverişe çıkarmasına karışım, ne de aileme yaptığım üç kuruşluk alışverişin lafını ettiririm.

Kızlar eşim bacısına sürekli dakika yollar ara sıra da para.Bende sürekli olunca kızıyorum benimde kardeşim var ve ben daha bi kere dakika yollamadım.Babası ölmüş eşimin kızkardeşi de safça biraz evli ama koca kısıyor bundan.Şimdi siz nasıl tepki verirdiniz dün tartıştık benden gizliyor söylemiyor ama benim aldığıma mırın kırın ediyor çalıştığım halde.

Hiçbirşey demezdim,eşimle gurur duyardım kardeşine evli de olsa bekar da olsa babalık yaptığı için.Ne ki dakika dediğin.Ya da milyonları mı veriyor.Bak kendin söylüyorsun baba ölmüş,safça,kocası kısıyor diye.Senden gizleme sebebi,senin tepkinden dolayıdır.Senin için görümce olabilir.Ama onun için kardeş.

Yalnız konu sahibi sadece dakikadan bahsetmiş.
Evin giderlerini karşılamaya ne kadar engel olabilir?
Onun aldıklarına mırın kırın etmesi de genel erkek özelliği, en azından benim ailemdeki erkekler öyle.
Illa bir kulp bulurlar.
Eşim de konuşur, abim, eniştem de öyle, ama iş kısıtlamaya varmaz.

Diyorum ya, aile bütçesini zora sokacak harcamalara karşıyım.
Ama ne eşimin annesini alışverişe çıkarmasına karışım, ne de aileme yaptığım üç kuruşluk alışverişin lafını ettiririm.

işte diyorumya cnm kardeşine bişiler veriyorsa karısının aldığına da laf etmeyecek
ama eşler sınırını bilmeli . ben yasadım ben evde açken tabir değil gerçek bildiğin açken kardeşine para vermişş eşim

Ya zaten bende ,ihtiyaç dışı, sömürme tarzı yardımlara karşıyım. Onun adı zaten yardım olmuyor da, sömürülmek oluyor. O başka bir olay, kendinizi koyun bir de eşinizin yerine. Benim de bir kız kardeşim var, şu an bekar, Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın da, hayırsız birine denk gelse, eline harçlık bile vermese ne yapıcam, aman o evli artık kocası var ne yaparsa yapsın mı diyeceğim. Diyebilecek olanlar var demek ki aramızda.

Konu sahibi açıkça söylemiş, kız kardeşi saf biraz diye, arkada baba desteği de yok, kocası da eziyorsa abisi de babalık yapıyordur. Yapmak zorundadır, yapmıyorsa asıl sizin yapalım demeniz gerekir. Ben derim şahsen, hatta gerekirse az harcarım, al bunu ver derim. Artık ihtiyacı olan annesi mi olur-babası mı olur bilemem. Kendi kardeşlerimize koşmayacağız da kime koşacağız.

ihtiyaç dışı demişsinya işte bu doğru. gerçekten aciz olur yardım edilir. bise eden olmadı ama neyse. kv pazara gidecek 30 dk mesafe eşimi arıyor. git gel gaz parası düşünen yok. benim ailemde bir yere giderken arabayı alırlar fazla fazla gaz koyarlar. bu nasıl adalet

BUNLARINKİ RESMEN KULLANMA DEĞİLMİ ARKADAŞIM YANLIŞSAM SÖYLE

Ben kardeşime taparım, anam da sağ babam da, maddi durumları da çok iyi, olumsuz bir durum olmadığını vurgulamak için yazdım bu kısmı.. Ama yinede kardeşime yardım ederim, edeceğim.. Kardeşim erkek ve yaşı küçük olmasına rağmen iyi para kazanıyor belki benim 3 ayda elime geçen parayı o 1 haftada kazanıyor ama olsun, yinede ederim.. Edeceğim.. Tek bir Allah'ın kulu dahi karışamaz.. Kardeş bu ya.. 3-5 dakika, ya da 1000 dakika yahu milyarlar sersin, kardeş bu, ötesi olamaz..

Gelelim gizleme konusuna.. Bence size güvenmiyor eşiniz.. Yani konu size yansısa, yardım etme dersiniz diye çekiniyor.. Yoksa sizden onay çıkacaksa, neden saklasın ki?
Bence düşüncelerinizi değiştirin, eşinizin sizden gizli bir şey yapmasını istemiyorsanız da onun gittiği yoldan gidin.. Kız babasız büyümüş, saf demişsiniz, eziyorlar demişsiniz.. Bunları siz yazmışsınız..
Eşiniz 100 kontör mü yolladı.. Of kontör kalmadı da, tl işte.. Canım bak, kardeşin orada tek, ben konuşurken duydum seni, çok iyi ettin, durumumuz müsaitse şu kadar da para verelim bak lazım olur, sen abisin desen.. O adam senden tövbe billah bişey saklamaz..

Son düzenleme:
ihtiyaç dışı demişsinya işte bu doğru. gerçekten aciz olur yardım edilir. bise eden olmadı ama neyse. kv pazara gidecek 30 dk mesafe eşimi arıyor. git gel gaz parası düşünen yok. benim ailemde bir yere giderken arabayı alırlar fazla fazla gaz koyarlar. bu nasıl adalet

BUNLARINKİ RESMEN KULLANMA DEĞİLMİ ARKADAŞIM YANLIŞSAM SÖYLE

Valla ben bunların hesabını pek tutmam, sırası gelir annemi alırım gezdiririm, sırası gelir kayınvalidemi alırım gezdiririm. Benzinin de hesabını yapmam. Annem-Babam ya, benzin parası verseler almam zaten, onca emekleri geçmiş, benzin parası mı isteyeceğim. Ne kayınvalidemden alırım ne kendi ailemden.

ufak tefek şeylerin hesabını yapmak bence de ayıp.
ayrıca arkadaşlar konu sahibi arkadaşın başka sorunları da var.
önceki açmış olduğu konulara bakarak yorum yapıyorum.
tahminim dolmuş artık, herşey batmaya başlamış.
o yüzden haksız diyemiyorum malesef.

Konu sahibesinin eski konularına bakin derim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
eski konularnı okuyunca tüm yazdıklarımı sildimmm
afedersin de senin eşinden hiiiiiiçbi b*k olmaz
tez zamanda kurtulmaya bak bu pis heriften
boşa harcama hayatını

Son düzenleme:
Çoğunuz haksız bulmuş beni.Ben kızkardeşine verme demiyorum arada göndersin onada ses etmem ama görümcemin sevgili eşi kahve köşelerinde bizim gönderdiğimizle kumar oynasın diye mi sabahtan akşam çalışıyom ben.Gittiğimizde eline ver diyorum arada alsın ama her ay her ay biraz fazla değil mi.Kardeşine yollarken bizim dışarda yediğimiz bir yemeği başıma sürekli kakar durur.Maddi durumumz aman aman değil idare ediyoz konut kredimiz var çünkü.Benimde var kardeşim.aslında benim takıldığım şu erkek aileleri sürekli talepte bulunurken kız aileleri neden hiç bi şey istemez.

Çoğunuz haksız bulmuş beni.Ben kızkardeşine verme demiyorum arada göndersin onada ses etmem ama görümcemin sevgili eşi kahve köşelerinde bizim gönderdiğimizle kumar oynasın diye mi sabahtan akşam çalışıyom ben.Gittiğimizde eline ver diyorum arada alsın ama her ay her ay biraz fazla değil mi.Kardeşine yollarken bizim dışarda yediğimiz bir yemeği başıma sürekli kakar durur.Maddi durumumz aman aman değil idare ediyoz konut kredimiz var çünkü.Benimde var kardeşim.aslında benim takıldığım şu erkek aileleri sürekli talepte bulunurken kız aileleri neden hiç bi şey istemez.

Arkadaşım, senin koca kafayı yemiş..
Ben mesajım için özür diliyorum, sizin durum tamamen farklı..

Geçmiş konularınıza da baktım burada ki arkadaşlar söyleyince, bence sizin de eşinizin de psikoloğa gitmesi gerek. Eşinizle sürekli sorun yaşıyorsunuz, hatta bir konu da size hakaret ettiğini bile yazmışsınız, boşanma aşamasına gelmişsiniz, çocuğunuzu alıp gitmiş falan falan.... Ve siz daha Ocak ayında ikinci çocuk için tüp bebek merkezi tavsiyesi istemişsiniz.

Böyle bir adama 2. çocuk.???? Bence psikoloğa gitmeniz şart.

benim abim bana vericek dakka yollucak yengem konuşucak pess :KK19: abi kardeş nedir bilmiyorsunuz galiba buarada o paralar sizde sıkıntı yaratıyormu sizin ihtiyacınız varda kardeşimemi veriyor :KK14:

X