Benden saklıyor.telde konuşurkende sesini kısıyor!!!

zuzu3477

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2013
359
106
Kızlar eşim bacısına sürekli dakika yollar ara sıra da para.Bende sürekli olunca kızıyorum benimde kardeşim var ve ben daha bi kere dakika yollamadım.Babası ölmüş eşimin kızkardeşi de safça biraz evli ama koca kısıyor bundan.Şimdi siz nasıl tepki verirdiniz dün tartıştık benden gizliyor söylemiyor ama benim aldığıma mırın kırın ediyor çalıştığım halde.

Kızlar eşim bacısına sürekli dakika yollar ara sıra da para.Bende sürekli olunca kızıyorum benimde kardeşim var ve ben daha bi kere dakika yollamadım.Babası ölmüş eşimin kızkardeşi de safça biraz evli ama koca kısıyor bundan.Şimdi siz nasıl tepki verirdiniz dün tartıştık benden gizliyor söylemiyor ama benim aldığıma mırın kırın ediyor çalıştığım halde.

görümceniz bekar olsa neyse de evli görümcenize eşinden de gizli para göndermek nedir :26::26: ne gerek var anlamış değilim bir de sizden saklıyor :KK15:

Size sadece pesssssssss diyorum, altı üstü dakika, babalarını kaybetmişler büyük ihtimal kız kardeşine babalık yapmaya çalışıyor. Ee zaten siz de söylüyorsunuz, kız kardeşi biraz safça diye, eş de eziyorsa babalık yapmaya çalışıyordur. Lafını ettiğiniz şeye bakın ya.

Kaç günlerdir, burada hep aynı konular. Eşlerinin ailelerine yardım etmesine sinir olan eşler. Valla şu foruma üye olduğumdan ve hem cinslerimin yazdıklarını okuduktan sonra, bazı kadınların bazı şeyleri hak ettiğini düşünmeye başladım. İnsan bu kadar da art niyetli, kötü düşünceli olamaz ya. Evlendikten sonra, kayınvalide oğlunu gelinden kıskanır derler de, ben artık bunun tam tersi olduğunu düşünmeye başladım. Bence bayanlar, kocalarını kıskanıyorlar ailelerinden.
Ailesini bıraksın sadece benimle ilgilensin. Ama benim ailemin bana ihtiyacı olursa yardım edicem tabi , o benim ailem. Sadece erkekleri yerden yere vuran zihniyet karşısında bende artık kendi hemcinslerimi sorgulamaya başladım.

babası ölmüş,biraz da safçaymış,eşi kısıyormuş.bence abisine helal olsun kardeşine sahip çıkıyor.her abi bunu yapmaz.eşinizi tebrik ederim.

Size sadece pesssssssss diyorum, altı üstü dakika, babalarını kaybetmişler büyük ihtimal kız kardeşine babalık yapmaya çalışıyor. Ee zaten siz de söylüyorsunuz, kız kardeşi biraz safça diye, eş de eziyorsa babalık yapmaya çalışıyordur. Lafını ettiğiniz şeye bakın ya.

Kaç günlerdir, burada hep aynı konular. Eşlerinin ailelerine yardım etmesine sinir olan eşler. Valla şu foruma üye olduğumdan ve hem cinslerimin yazdıklarını okuduktan sonra, bazı kadınların bazı şeyleri hak ettiğini düşünmeye başladım. İnsan bu kadar da art niyetli, kötü düşünceli olamaz ya. Evlendikten sonra, kayınvalide oğlunu gelinden kıskanır derler de, ben artık bunun tam tersi olduğunu düşünmeye başladım. Bence bayanlar, kocalarını kıskanıyorlar ailelerinden.
Ailesini bıraksın sadece benimle ilgilensin. Ama benim ailemin bana ihtiyacı olursa yardım edicem tabi , o benim ailem. Sadece erkekleri yerden yere vuran zihniyet karşısında bende artık kendi hemcinslerimi sorgulamaya başladım.

sana gerçekten katılıyorum.bende aynı şeyleri düşünüyorum buraya üye olduğumdan beri

Ihtiyaç yokken büyük yardımlara ben de karşıyım da dakikanın, liranın da lafı olmasın bu kadar.

Eşi kısıyorsa veya durumları iyi değilse elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor demek ki eşiniz sizden çekine çekine.

Unutmayın, insan önce en yakındakileri gözetmekle sorumlu.

ben bunda bi kötülük göremedim şahsen
benim erkek arkadaşımın kız kardeşi de evli durumu da çok iyi değil,erkek arkadaşım arada yardım eder bende bazen kendime alırım bi tane de ona alır hediye ederim,nolmuş yani yardımcı olmaya çalışıyorsa bundan daha güzel ne olabilir ki

cnm eşin hem bacısına para gönderip hemde senin aldığına mırın kırın edemez. ağzının payını veremiyormusun . stediğini al harca. derse niye çok karcıyosun. aşkım durumumuz gayet iyi hemde kardeşine harçlık gönderecek kadar iyi dersin:KK47:

haa gizli yapmasını istemiyorsan kızma karışma tartışma. iyi yapıyosun gönder yazık fln de ne verdiğini bilirsin en azından . yada hiç bilme sorma . sende kendine ailene harca. sen neden kardeşine göndermiyorsun. ben aileme istediğimi alırım. istediğime para gönderirim. kendime istediğimi alırım:KK1:

eşim ailesine veriyordu önceleri . şimdi 1 kuruş verirsen helal etmem dedim. nedenmi ben aç susuz kaldım. kıyafetsiz kaldım. ailem yardım etti. eşime çamaşırına kadar aldı.dolabımı doldurdu. faturaları yatırdı. kiramı ödedi. maddi manevi yardım ettiler. bende ailemde hiç bir zaman yüzüne vurmadık.

ama eşim biz bu durumdayken eline geçeni ailesine aktardı. bizi bir kere öldünüzmü kaldınızmı diye aramayan ailesine verdi. bende bir kuruş verirsen helal etmem artık dedim.

ben zaten elim kolum dolu giderim hediyeler alırım. fazlasımı :KK50:

Not:şimdi sık sık arıyorlar eşimi nedense:KK20:

Benim aldığıma mırın kırın ediyor kısmını açar mısınız biraz?

Eğer görümcenizin durumu iyi değilse ve gerçekten ihtiyacı varsa göndersin ne var bunda? Siz varlık içinde yaşarken kardeşinin yokluk çekmesine dayanamıyordur gayet normal ve takdir ettim eşinizi

ama sizin kızkardeşiniz de aynı durumda ve ona yardım edilmesine karşı çıkarak aynı zamanda da sizin ihtiyaçlarınızı almanıza laf ederek bunu yapıyorsa o zaman haklılık payınız olur çünkü ortada haksızlık vardır

hangisi?

Üç beş liranın lafını etmek sizi utandırmıyor mu?

ben bunda bi kötülük göremedim şahsen
benim erkek arkadaşımın kız kardeşi de evli durumu da çok iyi değil,erkek arkadaşım arada yardım eder bende bazen kendime alırım bi tane de ona alır hediye ederim,nolmuş yani yardımcı olmaya çalışıyorsa bundan daha güzel ne olabilir ki

aynen benimde nişanlım evli ablasına yardım eder bazen. zaten ihtiyacı var ablasının. bende bişey alırsam onada almaya çalışırım. yani gerçekten durumunu bildiğiniz insana yardım etmek kadar güzel bişey yok. kesinliklede kıskanmam verdiği parayı

aynen benimde nişanlım evli ablasına yardım eder bazen. zaten ihtiyacı var ablasının. bende bişey alırsam onada almaya çalışırım. yani gerçekten durumunu bildiğiniz insana yardım etmek kadar güzel bişey yok. kesinliklede kıskanmam verdiği parayı

aman niye kıskanayım ki olur ya bir gün bende kötü duruma düşerim sonuçta şuana bakıpda büyüklenmek niye?
hem severim insanları o şekilde mutlu etmeyi
allah kimseyi bencil ve kendini bişey sananların eline düşürmesin

Ihtiyaç yokken büyük yardımlara ben de karşıyım da dakikanın, liranın da lafı olmasın bu kadar.

Eşi kısıyorsa veya durumları iyi değilse elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor demek ki eşiniz sizden çekine çekine.

Unutmayın, insan önce en yakındakileri gözetmekle sorumlu.

evet cnm katılıyorum en yakınındakileri gözetmeli. eşinin aldıklarına laf edip kendi kardeşine yardım yapıyor beyimiz. eşi en yakını değilmi.

ben eşime dedim. madem vermek istiyorsun amenna. evin gideri elektrik su giyim gaz vs hepsini karşıla evin erkeği olarak gerisinide kime istiyorsan ver. gönlünce harca dedim yüzüme bakakaldı. (madem öyle işte böyle. ben deli gibi çalışayım evime katkıda bulunayım o bacısına versin. hemde kocam eşek gibi beslesin deyip evde oturan bacısına işte ben bunu kabul edemem)

Ayrıca konu sahibi sık sık kardeşlerine para kontör göndersinde görelim bakalım eşi napacak

Buda benim düşüncem yanlış anlaşılmasın

aman niye kıskanayım ki olur ya bir gün bende kötü duruma düşerim sonuçta şuana bakıpda büyüklenmek niye?
hem severim insanları o şekilde mutlu etmeyi
allah kimseyi bencil ve kendini bişey sananların eline düşürmesin

haklısın canım amin :)

cnm kesinlikle yanlış anlama beni. daha nişanlıymışsın. hele bir evlen çocukların olsun o zaman anlarsın bizi. insan evini çocuğunu düşünüyor her şeyden önce. (ŞU EKSİĞİM VAR ÇOCUĞUMA BUNU ALIRDIM ŞÖYLE ÇOCUĞUMA YATIRIM YAPARDIM VS) acı ama doğru

ben kendi aileme verirken bile hesap kitap yapıyorum. çünkü çocuklarımın geleceği var

BU ARADA ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN, MUTLULUKLAR DİLERİM

sana gerçekten katılıyorum.bende aynı şeyleri düşünüyorum buraya üye olduğumdan beri

Ya zaten bende ,ihtiyaç dışı, sömürme tarzı yardımlara karşıyım. Onun adı zaten yardım olmuyor da, sömürülmek oluyor. O başka bir olay, kendinizi koyun bir de eşinizin yerine. Benim de bir kız kardeşim var, şu an bekar, Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın da, hayırsız birine denk gelse, eline harçlık bile vermese ne yapıcam, aman o evli artık kocası var ne yaparsa yapsın mı diyeceğim. Diyebilecek olanlar var demek ki aramızda.

Konu sahibi açıkça söylemiş, kız kardeşi saf biraz diye, arkada baba desteği de yok, kocası da eziyorsa abisi de babalık yapıyordur. Yapmak zorundadır, yapmıyorsa asıl sizin yapalım demeniz gerekir. Ben derim şahsen, hatta gerekirse az harcarım, al bunu ver derim. Artık ihtiyacı olan annesi mi olur-babası mı olur bilemem. Kendi kardeşlerimize koşmayacağız da kime koşacağız.

Allah aşkına şu 3ün 5 in hesabını yapan gelinler beni cileden cıkarıyor. Hiç mi kardeşinize 5 10 lira vermediniz, bu kadar mı mükemmel annelersiniz, harika eşlersiniz.

Elbette herkes evini barkını coluğunu cocuğunu düşünür de kaya kovugundan da cıkmadınız herhalde.

Bence kardeşine abilik etmesi zaten gerekli fakat, sizin isteklerinize mırın kırın etmesi yanlış.
Eğer ki ufak şeylere bile mırın kırın ediliyorsa haklısınız üstelik çalışıyorsunuz.

X