Benim durumumda olan varmı acaba ?

NASYA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2009
40
0
mrh arkadaşlar;ben şuan 12 haftalık hamileyim ikinci hamileliğim bu,hamileliğimi öğrendiğimde 1,5 aylıktı,ve ben 1 ay önce h1n1 aşısı olmuştum,kızım henüz 17 aylık olduğundan ikinciyi biraz daha ilerleyen zamanlarda düşünüyorduk ve plansız bir şekilde hamile kaldım ve hamileliğimi bilmeden bu aşıyı oldum bu zamana kadar 5 tane dr gittim bunlarda birisi bebeği aldırmamı ilerde sorunlar oluşabileceğini ayrıca kalp atışı göremediğinden bahsetti 6 haftalıktı o zaman.o akşam ordan üzgün bir şekilde çıktık ve başka bir uzmana gittik,dr kalp atışlarının olduğunu hatta bende gördüm.aşınınsa bir zararı olmayacağını diğer grip aşılarından farklı bir yan etkisi olmadığını ve aşı için bebeği aldırmanın hiçte doğru olmayacağını söyledi,3 bir dr daha gittim,oda aynısını söyledi gebeliğin yeni yumurtlama aşamasında olduğundan bahsetti ve aldırma dedi,arkadaşlar kafam çok karışık,yarın ikili test için çağırdı drm inş sonuçlar iyi çıkar aranızda benim gibi problem yaşayan varmı acaba

canım yaaa.aşıyı bilmeden vurdurmuşsun.ben hamileyken aşı olmamıştım.ama bu nedenle sakın bebeişini aldırma.sonuçlar kesinleşsin önce.inşallah bir şey çıkmaz da meeleğine sağlıklı bir şekilde kavuşursun.:ecrin_bebek::emir_bebek:

test sonucun belli oldu mu canım???

hamileliği bilmeden yapılan yanlışlar için Allahü teala bir fırsat veriyor bence canım...
nasıl mı ?
mutlaka söylemişlerdir veya başından geçen vardır etrafında.ben de ilaç kullandım ben de şunu yaptım bunu yaptım diye.
kendimden örnek vereyim.benim bebişim de sürpriz ve ben o varken endeskopi oldum yani narkoz aldım ilaçlar verildi.nasıl midem ağrıyordu anlatamam...her türlü ilacı içtim.psikolojim alt üsttü ve 1.5 paket sigara içiyordum.düşün sen artık gerisini...
ama çok şükür şimdi her şey çok güzel gidiyor.sakın endişelenip bebeğine kıyma.
Allahın bir hediyesi o.hem herhangi bir problemi olsa bile artık o kalbi atan bir canlı kıymamalısın...
eminim her şey güzel olacak.
duam seninle...

ultrasonda 4-5 aya kadar sorun varsa büyük ihtimal görünür bebek normal haftasına göre gelişmezse bakarsın ama şimdi dokunma derim...sorunsuz bir gebelik geçirmen dileğiyle...ikili teste girersin bu aralar falan filan.....gönlünü ferah tut...bebek sağlıklı olsada stres zarar verir stres yapma:)

hiç bişey olmaz canım sakın bebeğini aldırma
Rabbim yardımcın olsun :Saruboceq: ve bebeğini sana bağışlasın inş.

X