Bahçe Bakımı ve Çiçekler Benim Güzel Bahçem

Kisa dogru ekimden sonra neler ekilebilir gecen sene ispanak ekmistim baska neler yetisir? İc anadolunun soguguna dayanabilecek sebzeler onerirseniz sevinirim🌸

Kisa dogru ekimden sonra neler ekilebilir gecen sene ispanak ekmistim baska neler yetisir? İc anadolunun soguguna dayanabilecek sebzeler onerirseniz sevinirim🌸
Merhaba,
Açıkçası Ekim sonrası kötü bir zaman sebze ekimi için.Çünkü kışın tüketilecek sebzelerin (lahana,turp,havuç, pırasa...)ekim zamanı geçmiş bahar sebzeleri için ise erken bir dönem..

Yinede ekebilecekleriniz Kasım ayında Bakla,bezelye, Ispanak, havuç,soğan,sarımsak,çilek olabilir..

Her yıl bahçemde bir ürün maşallah bereketli oluyor.İlk yıl kabak bolluğu vardı,geçen yıl domates .Bu yılın bereketlisi ise.salatalık 🧿🧿🧿
Çiğde yenilebilir olanlar olunca mutlu oluyorum. Gelip gidip yiyoruz ama kabak gibi pişmesi gerekli sebzeler bol bol dağıtılıyor...

20210630_212610.jpg

20210705_151040.jpg

Merhaba,
Açıkçası Ekim sonrası kötü bir zaman sebze ekimi için.Çünkü kışın tüketilecek sebzelerin (lahana,turp,havuç, pırasa...)ekim zamanı geçmiş bahar sebzeleri için ise erken bir dönem..

Yinede ekebilecekleriniz Kasım ayında Bakla,bezelye, Ispanak, havuç,soğan,sarımsak,çilek olabilir..
tesekkur ederim💐

Ne kadar güzellll. Çok kıskandım. Benim de hayalim. Balkonlara talim etmekten çok sıkıldım ama maaleaef bu pahalılıkta ne bi ywr alabiliyorum ne de ywrimden kıpırdayabiliyorjm. O kadar çok istiyorum ki bi köye yerleşeyim doğayla iç içe yaşayım🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Maşallah bahçeniz harika olmuş benimde var bahçem bu yıl ekip biçtik toprak verdiğimizi misli ile geri verdi ,ben acemiyim siz artık pro olmuşsunuz takıldığım yerde size danışacağım 😄

Her yıl bahçemde bir ürün maşallah bereketli oluyor.İlk yıl kabak bolluğu vardı,geçen yıl domates .Bu yılın bereketlisi ise.salatalık 🧿🧿🧿
Çiğde yenilebilir olanlar olunca mutlu oluyorum. Gelip gidip yiyoruz ama kabak gibi pişmesi gerekli sebzeler bol bol dağıtılıyor...

Yaaa maşallah ne kadar güzeller ♥️ bende depremden sonra toprakla tanıştım,Cok keyifli gerçekten.togumlariniz ata tohum mu acaba? Eğer öyleyse tohum paylaşımı yapabiliriz 😍

X