Benim hikayem 09.09.21 🍀

akliselim41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
6
6
34
Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemedim uzun olucak aslında ama yazdıklarımı tekrar tekrar okuyup yaşadıklarımı çabalarımı pes edişlerimi beni neyin mutlu edip neyin mutsuz ettiğini her okumam da hissetmek istiyorum çünkü istiyorum daha önceden de olduğu gibi pes etmeden yoluma devam etmek istiyorum.

27 yaşında 9 aylık bir bebeğe sahip olan emziren bir anneyim. Aslında hikayem çocukluktan başlıyor hep kilolu bir çocuktum ailem de yemeğe düşkündür okul çağlarım hep kilolu geçti.
Lise bittikten (2012) sonra diyet ve aşırı spor yaparak 3 4 ayda 20 kiloya yakın verdim ve tabi zamanla o kiloları aldim hiç dikkat etmiyordum
2016 87 kiloyla diyet ve spor ile ama hiç pes etmeden 3 4 ayda 66 kiloya indim. Bu rakam benim hayatımda gördüğüm en düşük kiloydu ve ideal kilomdaydım gayet sağlıklı ve güzel gözüküyordum 3 sene kilomu tam koruyamasamda 70 66 arası gidip geliyordum
2019 eylülde evlendim ve 2020 martta oğluma 77 kiloyla hamile kaldım ve hamileligim çok güzel geçti gebelik şekerim vardi dikkat ederek 10 kilo falan aldim.
Doğum dan sonra 80 kiloydum fakat sütümçok azdı her gün 2 defa malt çorbalar yemekler tatlılar vitamin hapları derken bebeğim 3 aylıkken 85 kiloydum. Cok üzülüyordum diyet yapmak istedim fakat 3 4 günde sütüm kesildi ve bebeğim daha önemliydi bende kendimi maltlara yemeklere kaptirdim.
Daha sonra bebeğim 5 aylıkken tartindigimda 93 kiloydum çok hızlıkilo alıyordum ama vücudum hem kiloya el verisli hemde gerçekten çok aşırı yiyordum. Hayatımda ilk defa diyetisyene gittim ve 2 haftada 89 düştüm fakat diyetisyenimli o bağı kuramayıp diyeti bıraktım.
Ve inanın bütün yaz kabus gibi geçti aşırı terlemek , sürten bacaklar , pisik olan bacak araları , kıyafetsizlik , mutsuzluk , kendini beğenmeme , igrenme vs derken 9 eylülde 95 kilo ile yeni bir başlangıç yaptım insallah pes etmeden yoluma devam ederim bu sefer çok istiyorum eski bedenimi eski enerjimi eski ozguvenimi istiyorum.

Her gün gün içerisinde veya geceleri yediğim içtiğim ve yaptığım sporu yazicam sizlerden de tavsiye destek olursa çok sevinirim 🍀
Başlangıç _ 95 kg

Başarılar diliyorum canım. Ben de yeni doğum yaptım sayılır 3 aylık bebişim var. Ben de kilo vermek istiyorum ama yemediğim zaman benim de sütüm olmuyor malesef. O yüzden ek gıdaya başlamasını bekliyorum. 4.5-5 aylık olunca ben de sıkı diyet ve spora başlıcam inş. Bunu başaran birçok insan var biz neden başaramayalım ki. Kaldı ki sen daha önce başarmışsın kilo verme işini. İnşallah pes etmeden hayalindeki kiloya kavuşursun

Başarılar diliyorum canım. Ben de yeni doğum yaptım sayılır 3 aylık bebişim var. Ben de kilo vermek istiyorum ama yemediğim zaman benim de sütüm olmuyor malesef. O yüzden ek gıdaya başlamasını bekliyorum. 4.5-5 aylık olunca ben de sıkı diyet ve spora başlıcam inş. Bunu başaran birçok insan var biz neden başaramayalım ki. Kaldı ki sen daha önce başarmışsın kilo verme işini. İnşallah pes etmeden hayalindeki kiloya kavuşursun
Inşallah vericem :) Sende dikkat et emzirme süreci hamilelik sürecindençok daha tehlikeli kilo konusunda 😐

Durum güncellemesi

Çarşamba günü tartı günüm hafta boyunca 1 2 kaçamak dışında gayet iradeliydim düzenimi oturttum her gün 30 40 dk eliptik 30 dk cardio ve dans ettim
Umarım tartıda beni mutlu eden bir sonuçla karşılaşırım zamanla da bedenim de olan değişikliği hissetmek istiyorum 🍀

Günaydın..
Bugün tartı günümdü diyete başlayalı bir hafta oldu ve sabah tartıldığımda çok mutlu oldun.
89.4 kg çıktım bu kadar beklemiyordum açıkçası
Vücudumda çok ödem varmış. Bundan sonra da beni mutlu eden rakamlar görmek umuduyla diyet ve spora devam .. 🙇‍♀️

Herşey yolunda gidiyor beni üzecek tek bir kaçamak yaptim oda pilav ve kurufasulyeydi
Perşembe günü tartı günüm az kaldı çok fazla verdiğimi dusunmesemde bedenimde değişikliği farketmeye başladım bu beni mutlu ediyor ve bırakmami şu kadarciktanbişey olmaz diyip yememi engelliyor. Bedenim beni yiyeceklerden daha çok mutlu edicek çünkü bunu düşünüyorum sürekli. 3 ay içinde aşırı kilolu halimden kurtulmak oğlumun doğum gününu daha sağlıklı daha güzel bir bedenle kutlamak istiyorum. Çünkü bu bedenle kıyafet bulamamayi geçtim içerisinde mutlu olmuyorum ilk hedefim 7 li rakamlar daha 79 olsam daha da motive olucam eminim sonrası daha zor belki ama 3 ay içinde hem beynim hem midem bu düzene alışmış olacağı için zamanla ayda 3 4 kilo verip 65 e inmek istiyorum 🙇‍♀️

Bugün tartı günümdü ve aç karına tartıldım gördüğüm rakama beni şok etti resmen 90.8 çıktım. Yanı imkansız bütün hafta gayet sağlıklı besledim ve hergün sporumu yaptım inanamadım dolunay ödem tutuyor diye yazılar okumuştum ama 1.2 kilo ödem mi tutar yani kilo almış gözüküyorum bildiğin. Ben kilo verdiğimi düşünüyordum çünkü vücudunda hissediyordum fakat neden böyle oldu neden yargıya yansımadı anlamıyorum nerede yanlış yaptım 2 3 gün sonra tekrar tartilicam insallah ödem falandır ben 87.9 olayım en az diye düşünüyordum şimdi nerden çıktı 90.8 anlamiyorum 😥

Selam, bende sana katılmak isterim benzer hikayeye sahibim.
İlk doğumda 64 le başlayıp 98 le bitirdim.
3 sene sonu nda 69lara dustum(1 kere 69 a düştüm sonra tekrar 80 e çıkıp tekrar 69 a düştüm bu süreçte)
Sonra ikinciye hamile kaldim
72 le başlayıp 98 le bitiridim
Şuanda 77.5 kilo dayım.
59 kiloya düşene kadar dlyete devam etmek istiyorum ✔️
Diyete başladım tabii spor yok 😆

Merhaba kızlar şimdiye kadar hiç diyet yapmadım ama doğumlardan sonra kilom 67 de sabit kaldı suan 68 olmus olabilirim bu arada
Boyum.1.68
Nse bn öğünlerde ne yaptığımı yazayım
Sabah
2 yumurta
Bol yeşillik ,Salatalık, domates,zeytin,peynir
Malesef 1 bardak çay 2 ks şeker atıyorum. Normalde 4 5 bardak çay içerim ama şeker çok tüketmemek adına böyle bi karar aldım nekadar doğru siz söyleyin :KK70:
Akşam 5 e kadar sadece yogurt bol su ile geçiriyorum zaten bu kahvalti bni baya tok tutuyor
Akşam
Dilediğim herseyi ekmeksiz
Yağ çok az
Ve porsiyon küçülterek tabi aç kalmadan yiyorum ve akşam yemeğim böyle son buluyor.
Yatana kadar
Yogurt kürü
Zencefil,zerdecal,tarçın kürü yersem elma ve bol su
Sade Türk kahvesi içiyorum bazen ögle arasında da içiyorum.
Ertesi gün saat 10 a kadar bunlarla duruyorum
Sabah 7 8 gibi spor yapıp limonlu suyumu içiyorum ve tekrar aynı şeyler
:-) sizce bn neleri doğru neleri yanlış yapıyorum bu arada 10 aylik bebegim var emziriyorum sütüm yetiyo bunları yapsam bile çünkü aç kalmıyorum
:-)

Bnde sana katılmak istiyorum neler yapıyorsun ve bnim diyetimi nasıl buldun :-)

X