BENİM HİKAYEM…🙏😊

Canım soğan suyunu günde bir kere mi ictin iki kere mi ve adetin kaçıncı günü basldin kaç gün içtim bilgi verirsen çok mutlu edersin 🙂🥰
Canim bende sogan suyu ile hamile kaldim. Ben de pkos var 3 ay önce düşük yaptım. Normalde ovulasyon testi yapiyodum bu ay yapmadim olacağı varsa olur dedim sadece iliski düzenli oldu. Adet bittikten 2 gun sonra basladim günde 1 kere sogan suyu ictim 5 gun kadar devam ettim sonra yumurtlama donemine denk gelmemesi icin bıraktım. Düşük yaptığımı 5 subatta öğrenmiştim 5 mayısta hamile oldugumu öğrendim 🥰

Canim bende sogan suyu ile hamile kaldim. Ben de pkos var 3 ay önce düşük yaptım. Normalde ovulasyon testi yapiyodum bu ay yapmadim olacağı varsa olur dedim sadece iliski düzenli oldu. Adet bittikten 2 gun sonra basladim günde 1 kere sogan suyu ictim 5 gun kadar devam ettim sonra yumurtlama donemine denk gelmemesi icin bıraktım. Düşük yaptığımı 5 subatta öğrenmiştim 5 mayısta hamile oldugumu öğrendim 🥰
Günde iki kez içiyordum ben çok mu olur ki ? Ovulasyon bende kullandım bıraktım artık. Hem maliyetli hem stres oluyorum. Düzenli her ay yumurtlama gördüm diye. Sence iki güne bir mi ilişki olmalı 3 güne bir mi ? Bazıları spermler yorulur 3 güne bir iyi diyor

Biliyorum esracım sana dokunmuş soğan suyu.. sanırım soğan suyunun etkisi herkeste farklı oluyor o yüzden sordum 3 ay çok uzun bi süre o kadarına bende korkarım denemeye.. ben 15 gün yapıp bırakmıştım kötü bi etki görmedim ama bencede herkesin yapmaması gerekiyor soğan kürü çok etkili bi kür çünkü
Bnde bu ay yaptm sogan kurunu 12 gün normlde adetm düzensiz olur bazen 28 32 gün qrasi ama bu ay 26 . Gunumde adet oldm bu iyi bisy mi sizce bu ay da devam etmelimiyim

Bnde bu ay yaptm sogan kurunu 12 gün normlde adetm düzensiz olur bazen 28 32 gün qrasi ama bu ay 26 . Gunumde adet oldm bu iyi bisy mi sizce bu ay da devam etmelimiyim
Bu ay yaptıysanız 15 gün devam etmeyin.

Ayda 1 kez 15 gün yapılıyor ve 3 ay ara veriliyor bidaha yapılması icin.

Bidahaki ay hayıt suyu alip onu icebilirsiniz hayıtın yan etkisi yok bana doktor önermisti hayıtı 3 ay icmistim

Bu ay yaptıysanız 15 gün devam etmeyin.

Ayda 1 kez 15 gün yapılıyor ve 3 ay ara veriliyor bidaha yapılması icin.

Bidahaki ay hayıt suyu alip onu icebilirsiniz hayıtın yan etkisi yok bana doktor önermisti hayıtı 3 ay icmistim
Bu ayın 2 de birakmistm bugün adet oldm ama çok az devam etmelimiym adetm 5 günü feln tekrar baslamalimiym

Selam arkadaşlar. Ben uzun zamandır araştırıyordum soğan kürünü. Uzun zamandır ikinci bebeğimizi istiyorduk ama nasip olmadı. Ocak ayında hamile kaldım ama malesef Mart ayında düşükle sonuçlandı. Sonrasında yine çok uğraştık ovulasyon, hayıt suyu felan ama olmadı. Ekim ayında soğan suyu içmeye başladım aç karnına sabah akşam ama maalesef 4-5 gün devam edebildim. Ama bol bol kuru incir yedim kür yapmadan. Şükürler olsun hamile olduğumu öğrendim. Birkaç gün olsada soğan kürü mü etki etti yoksa incir mi bilemiyorum. Bu ay olmaz derken oldu. Rabbim isteyen herkese nasip etsin

Selam arkadaşlar. Ben uzun zamandır araştırıyordum soğan kürünü. Uzun zamandır ikinci bebeğimizi istiyorduk ama nasip olmadı. Ocak ayında hamile kaldım ama malesef Mart ayında düşükle sonuçlandı. Sonrasında yine çok uğraştık ovulasyon, hayıt suyu felan ama olmadı. Ekim ayında soğan suyu içmeye başladım aç karnına sabah akşam ama maalesef 4-5 gün devam edebildim. Ama bol bol kuru incir yedim kür yapmadan. Şükürler olsun hamile olduğumu öğrendim. Birkaç gün olsada soğan kürü mü etki etti yoksa incir mi bilemiyorum. Bu ay olmaz derken oldu. Rabbim isteyen herkese nasip etsin
Amin 🙏 sizin adiniza cok sevindim 15 bende ne kist var ne de degerlerimde sorun ama olmuyor bende sabahlari ac karnina iciyorum gunde 1 defa 1 hafta oldu. 1 hafta daha icsem mi hamile kalirsam bir zarari olur mu korkuyorum aksamlarida incir ve ceviz yiyiyorum sizin gibi kür olrak tuketmiyorum

Merhaba kızlar, öncelikle kendimden bahçedeyim tanımayanlar var 25 yaşındayım ben 1 sene 3 aydir evliyim ilk zamanda cicuk istemedik bir sene olmasın dedik öyle karar aldık ama evliliğin ilerleyen zamanlarında baktık ikimizde istiyoruz 7 ay falan olmus evleneli artık korunmayı bıraktık ben folik asite başladım bu arada ebeyim ben biliyorum herseyi ama insanın kendi basına gelince hic birsey bilmez olurmus iste neyse. ben bu sayfaya üye olmaya karar verdiğim ve üye olduğum zaman tam bir depresyon içerisindeydim. Biz bir denedik iki denedik derken baktık olmuyor yani daha erkendi çok erkendi ama insan bi tedirgin oluyor ve ben korunmayı bırakır bırakmaz olacağını zannetmiştim haliyle öyle olmadı🤷🏻‍♀️Çevremizde genelde evlenip hemen ilk aylarda gebe olduğunu ogrendigimiz o kadar kişi arkadaş dost artık ne derseniz duyuyoruz ki eminim benimle aynı şeyleri düşünüp yaşayan çok kişi vardır, birde üstüne ben gebelik istemeye başladım çevremde gebe kalanların oranı arttı sanki hergun İnstagram da orda burda çevremde akraba arkadaş millet gebe psikolojim bozuldu herkesten nefret eder oldum. Bu arada bende polikistikover vardı çok küçük yaşta öğrenmiştim ilac tedavisi almıştım ama kullanırken iyi tamam guzel ilac kullanımı bitince adetler düzensiz ağrılı olurdu bu düzensizlik çok sukur 3-4 senedir bitmişti 30-35 günde oluyordum ama adetler hala ağrılı geçerdi bende gebelik istiyorum ya her kadın gibi araştırma İnternetlere yazma kendimle aynı hikayesi olanları bulma arayışına giriyordum neyse dedim en iyisi ilk olarak soruna cozum bulmalı doktora gitmedim tabi cunku biliyorum ben gebelik istiyorum ama olmuyor diycem ne zamandır istiyorsunuz ee iki aydir git bir sene dene gel diycek yada direk polikistikover icin hap yazacak falan filan bende bilerek gitmedim ilk kendim çabalamak istedim ilk olarak hayıt otu tohumu duydum aldım ama sadece bir ay o da çok düzensiz kullandım aslında düzensiz kullanmamın sebebi şeydi çok bilinmedik duyulmadık bitkisel şeylerden korkmamdı neyse onu o şekilde bıraktım bir daha kullanmadım bende Saraçoğlunun soğan suyu tarifini duydum polikistikover icin başladım onu yapmaya onun tarifini siteden bakabilir siniz ben burda anlatmayım şimdi konu daha da uzamasın diye 🙂tam 3 ay sabahları aç karna soğan suyu içtim ve adetlerim daha da düzene girdi ağrısız geçti ben ki adetimde bayılan biriyim Ağrisindan ölüp ölüp dirilen biriyim artık en etkili agri kesiciler bile fayda etmiyordu düşünün adet oluyorum ve sancı falan en az seviyede yanı yaşam kalitemi düşürmüyordu🙏Tabi ben soğan suyuna başlamadan önce internette araştırma yaparken yumurtlama günlerini gösteren ovulasyon takibine denk geldim biraz araştırmıştım internetten alıp iki ay denemiştim ilk denemede yumurtlama gördüm ama 21. Gun ikinci denemede hic yumurtlama görmedim ben ondan sonra soğan suyuna başladım iste polikistikover yumurtlamaya engel oluyor diye ilk onu çözmek istedim😊ben soğan suyuna başladığım ay birde Saracoğlu’nun yumurtlama ve çatlama icin havuç ve kuru incir kürünü okumuştum onu da yaptım bir ay faydası oldu yanı söyle ovulasyon takibine devam ettim bu süreçte baktım yumurtlama gördüm yine geç gördüm yanı 18-19-20-21-22-23 hep böyle geç görüyordum yumurtlamayı bazı aylar yumurtlama hic göremiyordum haliyle moralim bozuluyordu neyse ben soğan suyunu 3 ay denedim sonrasında 1 ay ara verdim bu süreçte olmadı gebelik tabi moralim sıfır ağlıyorum bekliyorum sürekli adet günümü bekle sürekli gebelik testi yapıp duruyorum çok kötüydü gerçekten😕1 ay ara verdikten sonra tekrar başladım ben soğan suyuna ama o sürede eşimle de konuşuyoruz hep eşim sağolsun bende gideyim bi doktora görüneyim dedi soğan suyuna tekrar başladığım ay eşim gitti göründü doktora çok sukur onda bir sorun çıkmadı bende yine 15 gun soğan suyu kullandım bıraktım yine yumurtlama takibi yapıyorum ve yumurtlamayı 23. Gun gördüm çok sukur ve o ay da iliski anlamında değerlendirdik ama ben böyle sürekli gebelik testinde hic ikinci çizgiyi göremeyeceğim gibi geliyordu hatta ben buraya oncedende o süreçte yanı konu açtım hep bakabilirsiniz gebelik testinde silik çizgi gören varmi acaba bi umut besleyen kişiler gibi 🙂ovulasyon takibinde yumurtlama olmusmu gibi konular açtım 🙂neyse biz artık bu ayda olmazsa eşim zaten görünmüştü bende adeti beklemeye Başladım ki adetin 3. Günü kadın doğuma gidecektim. Yumurtlamadan sonraki 2. Gun benim mideme kramplar girdi ama öyle böyle değil tansiyonum düştü ölüyorum sandım birde tam isteyim bisey de yapamıyorum neyse bir iki gün daha geçti yine aynı mideme kramplar girdi iki büklüm geçmek te bilmiyor yine agri kesici aldım tabi gebelik düşünüyoruz diye parol alıyorum ne olur ne olmaz diye yine bi kaç gün daha geçti aynı şekilde bu sefer eşimle dışarı çıkmıştık bu sefer çok fenaydım acile gittik doktor muayene etti grafi cekelim dedi ben de dedim biz gebelik düşünüyoruz suan bisey yok ama heran olabilir dedim o zaman cekemeyiz dedi serum yazdı taktırdık bitince rahatlamıştım çıkıp eve geldik. O sırada göğsüm de şişme vardı artık adet olmam gerekiyor du 30-35 günde oluyordum ben normal de ama soğan suyu içtiğim ay tam 31. Gun adet olurum olmamıştım 32. Gun olmadım 33. Gun oldu olmadım o gun ben işten gelince akşam gebelik testi yapmaya karar verdim cunku bu iste bi terslik vardı soğan suyu içtiğim ay hala 33. Gun olmus adet olmamışım neyse ben test yaptım ikinci çizginin olduğu yer bi yarım saat sonra baktığımda bi karartıli çıkmıştı bende eşime gösterdim o her zaman ki gibi bence biz yanılıyoruz dedi kuruma çizgisi olabilir dedi bende en iyisi sabah idrariyla yapayım dedim sabah olsunda dedim sabah oldu kalktım o gun çalışmıyordum ama hic umudum yok neyse yapayım bakalım dedim yaptım öyle koydum lavabonun önüne elimi falan yıkıyorum göz ucuyla da bakınıyorum bi baktim ikinci çizginin olduğu yer belirmeye başlamış normalde kaç aydir gebelik testi yapıyorum hic görmediğim bi olay ama nasıl heyecanlıyım nasıl garip hissediyorum inanamadım sanki gebelik testi değilde ovulasyon testi yapıyorum hani bilenler bilir onda ikinci çizgi hep çıkar silik olarak ya öyle düşünüyorum hala ben iste elimdeki gebelik testiydi ve ben çift çizgiyi görüyordum hamileydim ayyy hala ilk günkü gibi anlatırken rabbim isteyen dileyen bekleyen herkese nasip etsin insallah duam her isteyen anne adayı icin gerçekten bunlari okuyan diyecek ki ya 7-8 ay da ne kadar stres olmus deli mi bu diyecek ama isteyen ve bekleyen icin gerçekten o 7-8 ay bile 7-8 yıl gibiydi benden daha kötü vahim durumda olan elbette var ama rektörüm ya ben de o süreçte çok yıprandım benim gibi olan arkadaşlara umut olsun diye de ilk gun demiştim bir gün o güzel haberi alınca buraya bende hikayemi yazacağım diye ve bu da BENİM HİKAYEM kızlar 😊☺️Rabbim dileyen isteyen herkese nasip etsin soruları olan herkese cevap vermek isterim🙂

X