Benim nasıl bir ailem var böyle

Esrin mine

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2015
1.823
4.592
Konu boşanma sürecim. Anlaşmalı olma ihtimali çok yüksek. Ama yine de olur da cayar, başka bir sorun çıkar diye şahit yazmam gerekiyor. Kızkardeşlerime söyledim. Onlar açısından sorun yok, bana bilgilerini gönderdiler. Ama şimdi kardeşim mesaj atmış "Babamla annem diyoki siz nasıl oraya gidiceksiniz babam uzun süre daha dışarı çıkamıyacak avukat birini bulamazmı diyolar". Bu işin benim için ne kadar önemli olduğunu, beni geçtim çocuklarım için hayati bir mesele olduğunu bilip benden bu kadarını bile esirgemeleri. Avukat da şahit çok önemli yazmak zorundayız yoksa kazanımlarımız elimizden gidebilir diyor. Bu durumdan aylardır bahsediyorum. Anlatıyorum ama neymiş "hayatları boyunca mahkeme görmemişlermiş de, oralara gitmek onlara dokunurmuş da, hem onlar hiçbirşey bilmiyormuş ki(!)" Bunları avukata söylediğimde "şimdi öyle diyorlar ama vakit gelince seni yalnız bırakmazlar, merak etme" diyordu ama şimdi yalnızım. Lanet olsun diyorum artık bu nasıl bir iştir. Bu işin başrolü annem. Kendi beni annesiz bıraktığı yetmiyormuş gibi bir de kardeşlerimin yardımını da engelliyor. And olsun ki bu iş biter bitmez bu şehirden defolup gideceğim ve beni en zor günlerimde böyle yalnız bırakan bu insanları bir daha asla görmeyeceğim.

Kaç yaşında kardeşleriniz? Kendileri atlar gelirler duruşma günü gelince, endişelenmeyin. Anneniz arıza çıkarmış ama kardeşlerinizin de özgür iradeleri var sonuçta.

Kaç yaşında kardeşleriniz? Kendileri atlar gelirler duruşma günü gelince, endişelenmeyin. Anneniz arıza çıkarmış ama kardeşlerinizin de özgür iradeleri var sonuçta.
Kardeşim farklı bir şehirde okuyor ve yıllarca tek başına gidip geldi. Diğeri de çalışıyor. Hergün işe gidip geliyor. Gezmelere tozmalara gidiyorlar. Yani mesele yol falan değil. Ayrıca öyle baskın ve korkunç bir karakteri var ki kardeşlerim öyle bir şey yapsa onlara hayatı dar eder.

Uzuldum sizin icin ama kardeslerinizi ikna etmeye bakin insallah anlasmali bosanirsiniz da kimseye gerek kalmaz, bundan sonra siz de ailenizden olabildignce uzak durursunuz

Kardeşim farklı bir şehirde okuyor ve yıllarca tek başına gidip geldi. Diğeri de çalışıyor. Hergün işe gidip geliyor. Gezmelere tozmalara gidiyorlar. Yani mesele yol falan değil. Ayrıca öyle baskın ve korkunç bir karakteri var ki kardeşlerim öyle bir şey yapsa onlara hayatı dar eder.

Bu da sizin en çok desteğe ihtiyaç duyduğunuz gün ama sonuçta. Siz şimdiden kardeşlerinizle konuşun. Geleceklerinden emin olun. Gelmeyecek gibilerse başka şahit arayışına girersiniz. Anneniz için yorum yapamıyorum, insanlar belli bir yaştan sonra değişmiyor ne yazık ki, kendi annemden biliyorum. İnsanları değiştiremediğim zaman onlara verdiğim tepkileri değiştiriyorum ben. Umarım hayırlısıyla boşanırsınız.

Kardeşiniz ile iyice konuşun. Annenizin nasıl biri olduğunu o da biliyordur. Kardeş bu günlere gerek.

Uzuldum sizin icin ama kardeslerinizi ikna etmeye bakin insallah anlasmali bosanirsiniz da kimseye gerek kalmaz, bundan sonra siz de ailenizden olabildignce uzak durursunuz
Kardeşlerim annemin istemediği bir şeyi yapamazlar. Onlara hayatı zindan eder. Kadın dişi terminatör.

İnşallah, şu an tek isteğim bu. Sonra onlar sağ ben selamet.

Arkadasim,neden oyle diyorlar ben size acikca soyleyeyim.
Sizin icin gecerli olmayabilir,ama cogu insan once bosanacagim diye ortaligi ayaga kaldiriyorlar,sahitler geliyor gorevlerini yapiyor,sonra cift barisiyor butun gunah kecisi o sahitler oluyor. Defalarca ornegini gordum. Hem ozel hayatimda hem de siginmadaki kadinlarin bosanma sureclerinde. O yuzden ailenize bahane bulmayin. Onlar da kendi cercevelerinden bakildiginda haklilar.

Arkadasim,neden oyle diyorlar ben size acikca soyleyeyim.
Sizin icin gecerli olmayabilir,ama cogu insan once bosanacagim diye ortaligi ayaga kaldiriyorlar,sahitler geliyor gorevlerini yapiyor,sonra cift barisiyor butun gunah kecisi o sahitler oluyor. Defalarca ornegini gordum. Hem ozel hayatimda hem de siginmadaki kadinlarin bosanma sureclerinde. O yuzden ailenize bahane bulmayin. Onlar da kendi cercevelerinden bakildiginda haklilar.
Keşke bu kadar ince düşünen insanlar olsalardı. Ailemizde boşanma yok, kadınlar 4 duvar arasında ne yaşarsa yaşasın dışa aktarmamak ve susup oturmakla yükümlüdür. Annem o kadar geri kafalı biri ki. Bu sürecin başından beri işlerimi zorlaştırmak için elinden geleni yaptı. Düşün ki, ben ağlayarak yaşadıklarımı anlatırken herifin savunacak bir tarafını bulamayınca hırsından "ne biliyim iftira atmadığını. Sonuçta o an yanında değildik" diyecek tıynette bir insan.

Keşke bu kadar ince düşünen insanlar olsalardı. Ailemizde boşanma yok, kadınlar 4 duvar arasında ne yaşarsa yaşasın dışa aktarmamak ve susup oturmakla yükümlüdür. Annem o kadar geri kafalı biri ki. Bu sürecin başından beri işlerimi zorlaştırmak için elinden geleni yaptı. Düşün ki, ben ağlayarak yaşadıklarımı anlatırken herifin savunacak bir tarafını bulamayınca hırsından "ne biliyim iftira atmadığını. Sonuçta o an yanında değildik" diyecek tıynette bir insan.
Tamam iste nasil olsa ailenizde bosanma yok,herkes her kosula katlanip devam ediyor ya,sizi de oyle yapacak zannediyorlardir. İnce dusunduklerinden degil.

Ben bugune kadar cok davada sahitlik yaptim, (kaynanamla kayinpederimin bosanma davasi da bunlardan biri) hic birinde de bir allahin kulu sagol demedi. Bir kismi baristi,ben kotu oldum. Bir kismi da kotu kocasina/karisina bahane bulmadi bana buldu. Sahitlerin yaptigi is de hayra gecmiyor yani. Gordugunuzu anlatiyorsunuz,yine yaranamiyorsunuz.

ben yakınımın boşanma mahkemesine gittim. genel olarak doğru ifade ettim ama bir iki şeyi hatırlayamadım net söyleyemedim heyecandan. avukat da önemli değil buraya gelen şahitler her gün mahkeme görmüyor ya demişti.
zaten hayatlarında mahkeme görmeleri gerekmiyor yani. mahkemeden hemen önce avukata danışabilirler hangi sorular sorulabilir ne şekilde cevap verilmesi gerekiyor diye çok korkulacak birşey görüyorlarsa

Nasıl kardeş bunlar, mahkemeye gitmek dokunurmuş sanki suçlu yakını olarak çıkıcak oraya hayret birşey Allah yardımcınız olsun inşallah ikna olur veya başka bir şahit bulursunuz.

Boşanma sebebiniz ne bilmiyorum ama sanırım anneniz bunu boşanmak için yeterli görmüyor. Kendileri gelmezse boşanamazsınız diye düşünüyor o yüzden de işe taş koyuyor. Ne olursa olsun boşanacağınzı çok kararlı olduğunuzu söyleseniz değişir mi

Beni de bir arkadaşım boşanma davasına şahit yazdıracaktı ama avukatı konu komşu olsa daha iyi olur. Sonuçta arkadaşınız sizin anlattığınızı bize anlatacak der hakim demiş .
Yani tabi avukat değilim ama onların şahitliği işe yarıyormu

Kardeşiniz kaç yaşında da hala anne baba ağzına bakıyor böyle? Bu kadar çabuk etki altında kalıyorlarsa bir şekilde size de ikna olurlar sizi müşkül durumda bırakmazlar diye umuyorum.

Bir de bu sabahki boşanma konusunda yazdıklarınıza istinaden bu süreci aşmış biri olduğunuzu düşünmüştüm meğer süreç devam ediyormuş, bir parça şaşırdım.

Niye isyan etmiyorsunuz? Restinizi şimdiden çekin bence. Sizi kaybedeceklerini anlamaları lazım. Göze alıyorlarsa, siz de ona göre davranırsınız.
Bu iş bittikten sonra isyan etmeniz öfkenizi kusmaktan başka bir işe yaramayacak.

İnsan kardeşine şahitlik etmekten çekinir mi? 7 kat ele şahit olunuyor. Barışırmışsınz da aranız bozulurmuş... bozulsun. Benim kardeşim benden yardım istediğinde etmeyeceksem benim kardeşliğimin kime ne faydası var. Sonrasında barışsın, benim aram bozulsun ama ben yine de onu zor gününde yalnız bırakmam. Kardeşlik bu... Dünyadaki en güçlü bağlardan biri.

X