Benim Nasıl Bir Hayatım Var Hep Mutsuzum!

kusura bakmayın ama hikayenin gerçekliğine inanmıyorum ben bir annenin isterse 10 tane çocuğu olsun hiçbirini ayırmaz bu kadar ağır beddualar etmez ayrıca üniversite mezunu,okumuş,görmüş birisinin kendini bu kadar ezdireceğini hiç sanmıyorum

Şayet hikaye dogru ise bence annenizin hayatında başka biri vardı ve hep sizin de gizli saklı birileriyle beraber olacagınızı düşünüyordu...

dediğim gibi ve anlattıklarımın hepsi doğrudur sizelere belki inandırıcı gelmeyebilir saygı duyarım...annem bana hamile kaldığı günden beri istememiş ama babam hep ablamdan sora bir kızım olsun diye istediği için rüyasında bir kızı olduğunu görünce anneme sakın aldırmıcaksın demiş adımın anlamıda ordan gelir allah istediğini verdi diye babam bana çok düşkünmüş annemde ablamın sölediğine göre bunları çekememiş bana yaptıkları hala devam ediyor ablamda benden farklı davranmamış sadece bizden hariç bir kızkardeşime ve abilerime erkek olduğu için bağlıdır annem ve babam küçükken benim için çok kavga ettiği için annemle annemde hep babam gittiğinde hırsını alırdı benden gel zaman geç zaman amacına ulaştı ve babamıda bana düşman etmeyi başardı üniversiteyi okudum kocaeli üniversitesi g.bilge den mezun oldum okula göndermek istemiyolardı ama komşularımız olsun akrabalrımız olsun hepsi benim için grurrunuz ne güzel üniversite kazanmış deyince birde komşumuzun kızıyla aynı üniyi kazanınca göderdiler ama geldiğimde okulum bittiğinde bununda acısı çıktı boşuna okuttuk boşuna para verdik gibi laflar...çalışıyodum o dönem annem işten yarım saat geç gelsem babamı doldurmuş oluyordu yabancı dil bilgim olmadığı içinde cıkmak zorunda kaldım işten şimdi tecavuz etmeye çalısan amca oğlunun olayından sora en büyük acılar başladı bakkala çıksam peşimden babam gelio yalan söleme başka yere gidicektin diye annem yine dolduruyordu...şu an çalışmıyorum ama inanın sizlerin sölediği gibi bir hayat kurmak çok zor benim için evden dışarı çıkamıyorum arkdaşlarım bana gelio arada onlarında bazılarını 3 hafta önce benim kafamı yıkadıkları söleyerek annem evden kovdu...bende isterim iş bulup bir ev tutup yada yurda yerleşip kendi hayatımı kurmayı ama bakkala çıkmam bile laf oluyor netten ve arkdaşlarım yardımıyla oturduğum yerden iş bulmaya çalıyorum...annemle babam severek evlenmişler annemin ikinci evliliği 2 ay evli kalmış ayrılmış sora babamla evlenmiş...sölmediğim ve oraya yazmadığım daha çok şeyler var ama sölediklerimin yalan olduğunu uydurma olduğunu düşünüyorsanız şurda kimse birbirni görmesede bir slmın bile hakkı vardır işte o hakkınız bana helal olmasın!!!

yaşadıklarına çok üzüldüm canım:KK70:
annen nasıl bir insanmış böyle.:26:seni istemeden doğursa bile insan kızına hiç böyle davranır mı.beddualar ithamlar şaşırdım doğrusu:KK53:
bence annenin psikolojisi normal değil:KK50:
inşallah kısa zamanda iyi bir iş bulup ayrı bir eve çıkarsın yada karşına iyi bir insan çıkar da evlenip kurtulursun o evden

işte psikolojisi bozuk bir insan anne olsada değişmiyor.. Allah yardımcın olsun. inşallah iş bulup kurtulursun

dua etmeyi eksik etme canım, herkes zor sınavlardan geçebiliyor, sakın isyan etme, allah yardımcın olsun

Konu içeriği nedeniyle "Kendi ailesiyle ilgili sorun yaşayanlar"başlığına taşınmıştır.

benımde kendımce sorunlarım var ama senın durumunu bıraz anlıyorum benımde annem kardesım ve benı dogurmak ıstemedıgını kaza oldugunu soyler anlatacak olsam benımde senden daha cok yazacagım seyler yasadım ama sana sadece öğüdüm çalış çalış çalış ve karsına mutlaka iyi bir insan gelecektır bunu unutma bırde belkıde kımsenın sana vermeyecegı bır akıl vereyımkı asla asla evlenecegın kısıye bu yasadıklarını aılenle ve kendınle kötü şeyleri asla anlatma erkekleri oncelerı guzelce senı dınlıyorlarr sonrada sürekli başına kakıyorlar evlılıgınde mutlu olmak ıstıyorsan bu yasadıklarına sünger cekeceksın en kolayı bu olur istersen yardım al ama bu konuları esın olacak kısıye asla anlatmaaaaaa

konu sahibi arkadaşım yaşadığın o kötü hayata çok üzüldüm
benimde annemle ilgili sorunlarım var ama bu denli değil
anlattıkların bana bir arkadaşımı hatırlattı oda senin gibi anne ve babasından çok çekmiş erkek kardeşi hep sahip çıkıyordu ona
köyde doğmuş büyümüş bir kız
annesinden bu kadar çekerken birde güvendiği sevgilim dediği kişi kızı herkese rezil etmiş bu olay 10-15 sene önce falan olmuş o zaman cep telefonu bu kadar yaygın değil kağıtlara yazıp yazıp haberleşiyorlar kız sevdiği kişiye bişeyler yazmış vermiş meğerse adam bununla gönül eğelndiriyormuş sen al o mektubu köyün en işlek sokağına bir direğe as köydede şehirler gibi değil duvara kağıt falan asılmaz duyuru falan kağıtla asılarak duyurulmaz nedir bu diye gelen okuyor giden okuyor
kız bir dayak yemişti annesinden babasından ki sopalarla demirlerle
sonrada aynen sana olduğu gibi yattınmı kalktınmı bakiremisin o musun bu musun diye başladılar
o bitti yok bu kız evde kaldı kimse almaz kimse bakmaz
diye diyeee
kızın ömrünü yediler
ama ben o kıza hayret ediyordum çok takdir ettim o kadar dua ediyordu ki. Allah'ım beni bu azaptan kurtar diye şimdi öyle mükemmel biriyle evlendi ki 1 dediği 2 olmuyor. Allah mutluluğunu daim etsin kat kat arttırsın... 30-33 yaşında falandı evlendiğinde velhasıl kelam diyeceğim şu ki senin elinde daha çok imkân var üniv.mezunuymuşsun hemen bir iş bulmaya çalış biraz para kazan bir arkadaşınla ailenden çoooooooookkkkkk uzakta bir ev tut yada yurda yerleş evlenicem falan filan diye bekleme amca oğlun nasılsa bana inandılar diye cesaretini toparlayıp daha kötü şeyler yapabilir. Allah korusun

Son düzenleyen: Moderatör:
benımde kendımce sorunlarım var ama senın durumunu bıraz anlıyorum benımde annem kardesım ve benı dogurmak ıstemedıgını kaza oldugunu soyler anlatacak olsam benımde senden daha cok yazacagım seyler yasadım ama sana sadece öğüdüm çalış çalış çalış ve karsına mutlaka iyi bir insan gelecektır bunu unutma bırde belkıde kımsenın sana vermeyecegı bır akıl vereyımkı asla asla evlenecegın kısıye bu yasadıklarını aılenle ve kendınle kötü şeyleri asla anlatma erkekleri oncelerı guzelce senı dınlıyorlarr sonrada sürekli başına kakıyorlar evlılıgınde mutlu olmak ıstıyorsan bu yasadıklarına sünger cekeceksın en kolayı bu olur istersen yardım al ama bu konuları esın olacak kısıye asla anlatmaaaaaa

derdimi zaten kimseye anlatamıyorum herkese şaka gibi geliyor buraya üstü kapalı bazılarını yazdık okdar çok seyler varki inan nefes alamaz hale geldim...bugün bile herzman olduğu gibi birşekilde soğumus yemeğisürekli önüme ısıtıp ısıtıp koyuyolar...insallah 2 haftaya kadra memleketlerine gidiyor ailem bende evde az bir zaman da olsa kafamı dinlicem fırsat bu fırsat deyip kendime iş bakıcam iş görüşmelerine onlar yokken kafam rahat bir şekilde gidebilcem onlar gelene kadar inşallah iş bulabilirim...evlenme konusuna gelince hayatım boyunca birine değer verdim sevdim oda annesi için bırakıp gitti hala arar sorar aglar zırlar ama yanımda olmadıktan sora ellerimi bırakıp gittikten sora bu cehennemde anlamsız geliyor çok üzülüyorum tabikide ama allahım büyük diyorum...bu konuları erkek arkadsım varkende hiç anlatmadım ama ailemle bazı sorunlarımı biliyordu buna ragmen gitti bundan sora ne olur bilmiyorum ama dedğin gibi asla anlatmam zaten kimseye güven olmuyor çünkü!!!

konu sahibi arkadaşım yaşadığın o kötü hayata çok üzüldüm
benimde annemle ilgili sorunlarım var ama bu denli değil
anlattıkların bana bir arkadaşımı hatırlattı oda senin gibi anne ve babasından çok çekmiş erkek kardeşi hep sahip çıkıyordu ona
köyde doğmuş büyümüş bir kız
annesinden bu kadar çekerken birde güvendiği sevgilim dediği kişi kızı herkese rezil etmiş bu olay 10-15 sene önce falan olmuş o zaman cep telefonu bu kadar yaygın değil kağıtlara yazıp yazıp haberleşiyorlar kız sevdiği kişiye bişeyler yazmış vermiş meğerse adam bununla gönül eğelndiriyormuş sen al o mektubu köyün en işlek sokağına bir direğe as köydede şehirler gibi değil duvara kağıt falan asılmaz duyuru falan kağıtla asılarak duyurulmaz nedir bu diye gelen okuyor giden okuyor
kız bir dayak yemişti annesinden babasından ki sopalarla demirlerle
sonrada aynen sana olduğu gibi yattınmı kalktınmı bakiremisin o musun bu musun diye başladılar
o bitti yok bu kız evde kaldı kimse almaz kimse bakmaz
diye diyeee
kızın ömrünü yediler
ama ben o kıza hayret ediyordum çok takdir ettim o kadar dua ediyordu ki. Allah'ım beni bu azaptan kurtar diye şimdi öyle mükemmel biriyle evlendi ki 1 dediği 2 olmuyor. Allah mutluluğunu daim etsin kat kat arttırsın... 30-33 yaşında falandı evlendiğinde velhasıl kelam diyeceğim şu ki senin elinde daha çok imkân var üniv.mezunuymuşsun hemen bir iş bulmaya çalış biraz para kazan bir arkadaşınla ailenden çoooooooookkkkkk uzakta bir ev tut yada yurda yerleş evlenicem falan filan diye bekleme amca oğlun nasılsa bana inandılar diye cesaretini toparlayıp daha kötü şeyler yapabilir. Allah korusun

arkdasın adına çok üzüldüm ama sonun mutlu bitmesine de cok sevindim dilerimki bende onun gibi şanslı olurum allahım dularımı kabul eder...ayrı eve çıkmam benim için çok zor bunları çok düşündüm ama yapamdım arkdaslarımın çoğu evli ayrıca bir hayat kurmaya çalışıp evden ayrılsam basarılı olmadığım zaman gidicek hiçbiryerim olmaz allaha dua etmekten başka bişey yapamıyorum allah kimseyi çaresiz bir duruma düşürmesin çok kötü

yaşadıkların çok kötü canım allahım sabır versin ilk önce iyi bir iş sonra mutlu bir yuvan olur inşallah canım

X