Benim Penceremin Önünde Menekşeler Var..

figo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2007
275
2
Link Silinmiştir.

Pencerelerle dolu bir hayat bu...

Bazen hayatınızı başkalarının hayatına endeksli yaşarsınız hep onların gözüle bakar, kendi istediklerinizi hiç bir zaman yapamazsınız...
mutlu olabilmek zorlaşır karamsarlığa vurursunuz kendinizi, polyanna sizden ayrılmıştır. tek başına bu kadar insanı mutlu etmeye çalışmak güçtür çünkü...
en yakınındakinin penceresinden etrafa bakmakla başlar hayat ve yakınlık derecesine göre böyle sürüp gider..kendi penceren ıraktır sana.. ona ulaşabilmek için çok pencerelerlerden kendine zarar vermeden geçmen ve belkide bir sürü engel aşman gerekebilir...
benim penceremin önünde menekşeler var ama ulaşamayacağım kadar uzak..geçebildiğim açıp zarar gördüğüm bütün pencereleri kapatıyorum.. şimdi açamadığım kilitli pencerelerle uğraşıyorum...........

Link Silinmiştir.

2001/Figo

Link Silinmiştir.

Pencerelerle dolu bir hayat bu...

Bazen hayatınızı başkalarının hayatına endeksli yaşarsınız hep onların gözüle bakar, kendi istediklerinizi hiç bir zaman yapamazsınız...
mutlu olabilmek zorlaşır karamsarlığa vurursunuz kendinizi, polyanna sizden ayrılmıştır. tek başına bu kadar insanı mutlu etmeye çalışmak güçtür çünkü...
en yakınındakinin penceresinden etrafa bakmakla başlar hayat ve yakınlık derecesine göre böyle sürüp gider..kendi penceren ıraktır sana.. ona ulaşabilmek için çok pencerelerlerden kendine zarar vermeden geçmen ve belkide bir sürü engel aşman gerekebilir...
benim penceremin önünde menekşeler var ama ulaşamayacağım kadar uzak..geçebildiğim açıp zarar gördüğüm bütün pencereleri kapatıyorum.. şimdi açamadığım kilitli pencerelerle uğraşıyorum...........

Link Silinmiştir.

2001/Figo

sevgili figocum.nede içten yürek haykırışları şu satırlar. insanlar neler neler biriktiyorum küçücük yüreğine ne sevinçler ne hüzünler ne ağlayış yakarış en önemliside ne çok fedakarlıklar.Yüreğinin güzelliği satırlarına yansımış bunları hissedememek imkansız. Yeter ki insanlar aynı pencereden bakabilsin yaşama.İyi si kötüsüyle kabulsen yaşamını. sarılsın ne olursa olsun dört elle yapışsın yakasına ve haykırsın eyyyyy hayat ben bir insanım benim yüreğim dugyularım var ben senden çok güçlüyüm.Beni yenip bezdiremezsin sen desien.ama bunu yürekten inanarak yapsan.Senin pencerinin önüne o mor menekşeleri bir zamanlar sen koymadın mı? onları tomurcuklarını sen okşamadın mı? o menekşlerin çiçek açtıklarını sen görmedin mi? onlara sevgini sulayarak sen vermedin mi?Şimdi niye kurumalarına izin veriyorsun ? neden o menekşelerin orda olduğunu bilerek niçin oraya ulaşamıyorsun? bu güç sadece sende...onlar sana ait senin yaşamından bir parça. başka bahçeleri sulamayı bırak kendi mor menekşelerini soldurma:1yes2: sevgiyle kal. inan buna layıksın.

Hayatta tek bir pencere olmamalı zaten..

Ama sen önce kendini pencereni açacaksın, hiç kapanmamak üzere..Arada diğer pencerelerden de bakacaksın..Gördüğün şey hoşuna gitmiyor ise kapatıp başka pencereye geçeceksin..

Sevgiler...

herşey ıraktır figom...istemezsek.. her şey ıraktır.istersek yanıbaşımızdadır ..
sen yanıbaşındakini seç.pencerenin nasıl aralandığını ne kadar huzur bulduğunu göreceksin..tez seçki menekşelerin solmasın...

teşekkür ediyorum yorumlarınıza dostlar 2001 de dökmüştüm kağıda düşüncelerimi ben penceremi açtım menekşelerim hala penceremin önünde hemde bir değil sayısını ben bile bilmiyorum :)

Figom canim benim menekselerin cogalsin solmasin ve mutluluk penceren kapanmasin insallah, pencereyi aralayabilmis acabilmisin ne mutlu sana, menekselerin ve gonlundeki canlilik solmasin birtanem

menekşe kadar güzel kalpli arkadaşım
kendin için yaşa hep mutlu ol inşallah

şu mor menekşeleri görünce annem aklıma geldi..en sevdiği çiçeklerdir onlar..çok özledim onu ...hüzünlendim şimdi:çok üzgünüm:

dostum,
umarım yaklaşırsın kendi pencerelerine
ve hep sımsıcak bir güneş sızar içeri.
menekşelerin rengarenk açar
bahar geldi
sende menekşelerinde hayat bulur yeniden.

menekşeler zordur,
yakıcı güneşi sevmezler,
suyu öyle tepesinden boca etmiyeceksin.
herşeyin fazlası üzer onları, soldurur
sessizce usulca konuşacaksın
suyunu kendi isteği kadar alacak köklerinden doğru
güneşe karşı sevginle gölgeleyeceksin onları

menekşeler, hassas çiçekler...

sevgiler
....

hassas çiçeklerin bakımı hassa biri tarafından yapılırsa...camdankalbim,mümkünü yok solmaz.senin ve figonun çiçekleri farklı büyür pencerelerde...

X