Bebek Beslenmesi Benim sütçüm var

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Dr.JldBycn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2009
791
7
48
Arkadaşlar ben yaklaşık 1 senedir sütçülük yapan :roflol: dünya tatlısı bir bayandan açık süt alıyorum.Sütçü dediysem öyle bildiiniz sütçülerden deil.Üniversite okumuş zannedersem tekstil sektöründe çalışmışken birden herşeyi bırakıp inekler alıp sütçülüğe başlamış. Şu an gittikçe büyüyen bir süt ağı oluşturduk. Her hafta litrelerce süt alıp yoğurt, peynir hatta tereyağ yapıyorus. (Hele ben, onca iş arasına bunu da sıkıştırdım.)
Meşhur sütçüm Aysun Sökmen. (Aysun the sütçü) Bu devirde bu kadar organik sütü bize ulaştırdığı için kendisine ve ineklerine teşekkürü borç bilirim. Ona vefa borcumu ödemek için sizlerle bunu paylaşıyorum. Umarım kızmaz. Sütçüm ve inekleri ile ilgili bol bol bilgi vericem işallah sizlere.

bizde bu organik sütlerden alsak keşke:KK43:( büyük şehirlerde yaşamak ne kadar zor .herşeyin normal olanını artık bulamaz olduk.

Arkadaşlar google den "gündönümü çiftliği" diye aratırsanız arkadaşın ne demek istediğini daha ayrıntılı bir şekilde anlayabilirsiniz.
Yani arkadaş dalga falan geçmiyor. Ben de alıyorum adrese kadar getiyorlar. Haftada bir kere servisleri var. Bir mail grupları da var. Bu işe nasıl giriştikleri, çiftlikleri ve inekleriyle ilgili bilgilere ulaşabilir dileyen bahsettiğim şekilde.

arkadaşım öyle desene bizde dalga geçiyorsun sanıyorduk

peki bizim ulaşaçabileçegim bir telefon numurası falan var mı bende almak isterim oğlum 1 yaşına giriyor süte başlayaçagım

Gündönümü çiftliği ya da aysun Sökmen diye aratırsanız ulaşabiliyorsunuz.Sanırsam telefon veremiyoruz buradan. Peluse , Aklıma gelmemişti gündönümü die.teşekkür ederim.

arkadasım cok tesekkur ederım , cok sevındım bende ınsallah almaya baslayacagım zira sütmü ıcıyoruz ne ıcıyoruz bellı degıl ustunde dumanı tuten mıs gıbı sut ıcmek ıstıyorum artık :)

Aysun sökmen kişinin adı. Özelden henüz msj atabilme şerefine erişemiyormuşum da.:eek:lmaz:

çok teşekkür ederim bilgi için a.s.
bende şimdi internetten baktım ve iletişime geçtim.

süper bişii ya netten baktımda çiftlik ile ilgili birçok haber röpörtaj yapılmış temiz nezih bi yere benziyor ama telefonlarına ulaşamadım bilen varsa özelden atabilirmi acaba.netten mail adresi buldum mesaj attım ama kesinleştirmek isterim maillerde okunamama durumu vss olmasın diye

bende tel. bulamadım sadece forumlarda bahsedilmiş web sitesi yok sanırım dün mail atmıştım ama cevap gelmedi bilen varsa bende tel.istiyorum.

bende tel. bulamadım sadece forumlarda bahsedilmiş web sitesi yok sanırım dün mail atmıştım ama cevap gelmedi bilen varsa bende tel.istiyorum.

benimde demek istediğim buydu işte inşallah cevap verilir maillere yahu burdaki arkadaşlar nmarayı özelden neden atamıyorsunuz anlayamadım üyeliğiniz yeni acaba ondanmı sanırım yeni olanlar mesaj atamıyordu .olmadı buraya yazın hemen silin mesajı sorun olmaz herhalde bizde diğer arkadaşlara özelden atabiliriz en azından biz mesaj yazabiliyoruz neticede iyi bi şey için yapılacak bir şey bence site yönetimide kızmaz herhalde sanırsam :sm_confused:

ben size mail adresimi verdim özelden bana iletişim adresini mail atarsanız sevinirim

Son düzenleme:
benimde demek istediğim buydu işte inşallah cevap verilir maillere yahu burdaki arkadaşlar nmarayı özelden neden atamıyorsunuz anlayamadım üyeliğiniz yeni acaba ondanmı sanırım yeni olanlar mesaj atamıyordu .olmadı buraya yazın hemen silin mesajı sorun olmaz herhalde bizde diğer arkadaşlara özelden atabiliriz en azından biz mesaj yazabiliyoruz neticede iyi bi şey için yapılacak bir şey bence site yönetimide kızmaz herhalde sanırsam :sm_confused:

ben size mail adresimi verdim özelden bana iletişim adresini mail atarsanız sevinirim

Arkadaşlar yeni üye olduum için toplam 50 msj olmadan yollayamıyormuşum. Sorry. Facebooktan da bideneyin belki olur.:eek:

ben ulaştım arkadaşlar mailime de cevap geldi maile ulaşmak isteyenler bana özelden mesaj atsın bende ulaştırabilirim maili henüz süt almaya başlayamadım ama bayram sonrası sanırım ilk sütüm gelir kısmet ise ailecek sağlıklı süt ve yoğurtlar yemeye başlayacağızz

Yanlışlıkla yeni konu açtım ama esas yazıyı buraya koyacaktım heralde.Tekrar koyuyorum.Yanlışlık için yönetimden özür diliyorum. Bu metin sevgili sütçüm Aysun hanımın bana bu iş ile ilgili mailinden alıntıdır.
Şöyle ki;

Malum çok büyük bir işletme değiliz ama ineklerimize ve işimize çok bağlıyız.
Ülkemizde tarım ve hayvancılık hep hor görüldüğü için de ayakta durmak çok kolay değil; sizin desteğiniz bizim için öncelikle manevi ve sonrasında da tabii ki maddi olarak çok değerli.
Yıllar içerisinde süte ve sürümüze dair her türlü öneri, soru ve yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum-çünkü yerimde saymak istemiyor en kaliteliye dair ilerlemek istiyorum.
Dilerim memnuniyetiniz, desteğiniz ve birlikteliğimiz bir ömür boyu sürer.
Öncelikle paylaşmak istedim, sevincimi bilmenizi istedim.
Sakıncası yoksa yazınızı okuduktan sonra mümkünse özellikle iki noktaya değinmek istedim.
İlki teslimatını yaptığım şeye açık süt değil de hastalıklardan ari bir sürüden elde edilmiş, şişelenmiş ve soğutulmuş çiğ süt diyorum; çünkü malum açık değil.
İkincisi de aman bu aralar kafalar çok karışık yanlış anlaşılmasın; üretimimiz organik sertifikalı değil-dolayısı ile de organik süt demek karşılayamayacağım yüksek beklentileri beraberinde getirebilir.
Üretimimizin kalitesini özetlemeye çalışayım.
1-Sütünü sağdığımız ineklerimiz 6 ayda bir kan testi oluyorlar ve Tarım Bakanlığının ülkede çok az sayıda verebildiği Hastalıklardan Ari Sürü Sertifikasına sahipler.
Bu sertifikayı 5 sene önce İstanbul'da alan ilk sürü bizim sürümüz; ülkemizde de çok az sayıda sertifika sahibi işletme olduğunu iyi biliyorum.
2-Kapalı sistem sağım ve direkt soğutma. Kapalı sistemde hava değmeden sağım yapıyor ve sağım esnasında +4 derecede soğutuyoruz. Dolayısı ile sütümüzün hijyen standardı epey yüksek oluyor
3-İneklerimize fabrika yemi vermiyoruz. Biyogüvenlik ve kuraklığa bağlı olarak otlatmıyoruz da; ancak kendi karıştırdığımız ve kısmen de kendi ürettiğimiz ot-tahıl karışımlarını yediriyoruz.
4-Son olarak da el değmeden; sağım esnasında soğuttuğumuz sütlerimizi el değmeden kilit kapak sıfır şişelere doldurup; İstanbul trafiğinde kapı teslimi getiriyoruz.
5-Proses ünitemiz yok; kreması-proteini ve her türlü iksir besin maddeleri ile birlikte sadece soğutulmuş çiğ süt üretiyoruz.
6-Hayvanlarımız ASLA bağlı değiller; bilakis koruluğa doğru yayıldıkları harika bir ortamları var. Onlara iyi şartlarda baktığım ve her geçen gün onların refahını arttırmaya yönelik planlar yaptığım, hayaller kurduğum epey mutlu bir sürüm olduğunu söyleyebilirim.

biz kendimiz bu işi yapıyoruz ve kızım taze organik süt içiyor,her sabah ve akşam sağılıyor ineklerimiz ,bizimde çiftlğimiz var ve bu açıdan kendimi çok şanslı hissediyrum,eğer gerçekten imkan varsa arkadaşın dediği yerden alın derim..

Ya benim bulunduğum ilçede açık süt satan insan çok. Mandıralar da satıyor ama süt karışık olduğu için almıyoruz. En son düzenli olarak aldığımız sütün içindenparça parça sabun çıktı benneyaptımki Yoğurt için alıyoduk biz sütü, ve bu sabun da sert olması içinmiş, inek sütünü bize koyun sütü diye satıyorlarmış, bunu yapan da köylü bi amca. Neyse o zamandan beri açık süt aldırmıyorum ben de, hazır yoğurt hiç sevmem, mandıra yoğurduna döndük artık. Size de tavsiyem açık süt de olsa dikkatli olun, bu işin de uyanıklığını bulmuşlar. :kızgın:

Ya benim bulunduğum ilçede açık süt satan insan çok. Mandıralar da satıyor ama süt karışık olduğu için almıyoruz. En son düzenli olarak aldığımız sütün içindenparça parça sabun çıktı benneyaptımki Yoğurt için alıyoduk biz sütü, ve bu sabun da sert olması içinmiş, inek sütünü bize koyun sütü diye satıyorlarmış, bunu yapan da köylü bi amca. Neyse o zamandan beri açık süt aldırmıyorum ben de, hazır yoğurt hiç sevmem, mandıra yoğurduna döndük artık. Size de tavsiyem açık süt de olsa dikkatli olun, bu işin de uyanıklığını bulmuşlar. :kızgın:

Sizde haklı olabilirsiniz ama bu konuda aysun hanımın da hakkı yenirse çok üzülürüm. Bazen kötü tecrübelerden dolayı hayatta çok şeyi de atlıyoruz diye düşünüyorum doğrusu. Aslında sizlere tavsiyem sevgili sütçüm aysun hanımın mail grubuna üye olmanız. Oradaki yazışmalardan üsluplardan bile ne kadar özel bir şeyden faydalanıldığını anlıyorsunuz. Aysun hanıma kadar ben de çiğ süt işinde kesinlikle olumsuz yorum yapardım . Neyse ki doğruyu çabuk farkettim.:lepi:

X