Benim yaptığım baskı mı? (Eş ile iletişim)

Siz yanlı anlatıyor olmayın belki farkında olmadan çok boğuyorsunuzdur eşinizi .Yanı bu olayı sadece düne bağlamayın bu eski günlerin patlaması olabilir .

Aslında bu da bir bakış açısı.
Ama sanırım nasıl başlarsa öyle gider sözlerinden etkileniyorum. Ne bileyim.
Eşim şehir dışına gidecekse, “ .... gideceğim” diyor. Ama ben böyle bir emrivaki söylem yerine, muhabbet içinde gideceğini söyle ama ben sormadan nedenini de söyle diyorum. Karşı taraftan biraz empati bekliyorum.
O ona böyle davranılmasına izin vermez.
Bu arada eşim kendini çok sever. O saygısızlık olarak gördüğü davranışların cezasını veriyor bu büyük tartışma da onlardan biri.
Kendin demişsin eşim izin vermez böyle davranılmasına diye sen niye izin veriyorsun ? Kısas tek çözümdür iş nereye varırsa varsın korkma.

Kocaniz rahat rahat gezecek, kimse de alo demeyecek. Yok öyle dünya. Bunun derdi baska. Yağ gibi üste cikmis mahsustan.

O sormadan ben söylüyorum zaten ki sorsa kocamdır derim bundan doğal ne var.
Kendi içinde hesap yapıyor ben ona sorduğumda sanki baskın sorgucu kadın rolündeymişim o da hanım evladı gibi görüyor kendini.
Çok garip çok yorucu.
Defalarca niyetimden bahsettim, zaten beni habersiz bırakmıyorsun dedim.
Ama ben ona ömrüm boyu için söz veremem.
Sana hiçbir zaman gelecek misin, nereye diye sormayacağım diye. Böyle bir şey olabilir mi
Eşinizden eminsiniz huyunu biliyorsunuz dediginiz gibi sırf erkeklik egosu uğruna hesap sormak olarak algılıyor.bence bir süre hic sormayın merak etmeyin gündüz aramayın bu kez kendisi diyecek neden sormuyorsun yazmıyorsun diye. Tabii inşallah durumlar düzelince 😊

Evet. Bu konuyu onunla defalarca konuştum ben sana hesap sormuyorum diye.
“İstediğim yere giderim bana kimse karışamaz “ modunda. Bu istediği yerler arkadaşlarıyla eğlence mekanları değil ama yine de bu kafada olmasına beni baskılamasına anlam veremiyorum.
İlk mesajinizda aslinda nereye gittigini söylediğini kacta gelirsin gidersin sorularina sinirlendigini yazdiniz. Eşiniz is icin gidiyora be kadar ayrinti soru sormak rahatsiz edebilir

Arkadaşlar selam.
Nasıl bir başlık seçeceğimi bilemedim açıkçası.
Eşimle çok şükür aramızda bir güven problemi yok.
Bir yere gittiğinde haberdar eder, dönerken de haberdar eder.
AMA!!!!
Kaçta geleceksin? Neden gidiyorsun? Gibi soruları duymak istemediğini söylüyor bana.
Ben hesap sormak amaçlı sormuyorum bunları.
Örneğin dün , kendi bekarken yaşadığı mahallesindeydi, “canım eve mi geleceksin, yoksa başka bir yere mi geçeceksin” diye sordum.
Ve sonra aradım. Aslında eve geldiği halde yani o sürede yoldayken, mahalleme geçiyorum dedi. Ben de mesajıma neden cevap vermedin deyince “bana öyle sorular sorma diye kaç kez dedim” vs çıkıştı.
Geldiğinde çok büyüdü tartışmamız. “ Ben sana haber veriyorum zaten senin öyle sorular sormanı istemiyorum” diyor. “Bundan sonra da haber vermicem görürsün, madem öyle, işine geliyorsa” vs dedi. Yani böyle saçma basit konularda özgürlük naraları atmaya o kadar hazır ki.
Ben de evliliğin böyle olmayacağından bahsedince, benim konuşmalarımdan sıkıldığını vs söyledi bayağı sesimiz yükseldi. vs vs. Sonra evden çıktı, geç saatte döndü ayrı uyudu.
Şu an konuşmuyoruz.
Hanımlar, gerçekten kısıtlayan bir insan değilim.
Ama bir kadının eşine sormaya hakkı olan soruları egosundan dolayı sormamı hak görmüyor.
Kalbimi o kadar kırdı ki sözleriyle.
Barışan ben olmak istemiyorum.
Evde yüzümü görsün istemiyorum.
Hep yanaşan taraf ben oldum ama bunun sonu yok. Durduk yere kırıyor kalbimi.
Normalde sabah o işe giderken kahvaltı hazırlarım her sabah eksiksiz. Bu sabah kalkmadım. Çünkü dün ilk kez ayrı uyudu.
O kadar gereksizdi ki tepkileri bağrışları. Kendime bir noktada saygısızlık etmiş oluyorum normal davrandıkça.
Valla sizin icin demiyorum ama gerçekten sorularıyla insanı çileden çıkaran insanlar tanıyorum.Sordukca gıcık olduğum hep aynı şeyleri defalarca soran sormak icin soran vs vs....Acaba çok mu sorup darladiniz ki

eğer ki sevgililiğinizde de iletişiminiz böyleyse, yani siz bu tarz soruları daha fazla soruyorsanız bir yerde tak demiş olabilir
bazı sorular ve bazı konular insanlarda karşındakinde kötü niyet olmasa bile ters algılanır
ve bende o konu tersse, karşımdakinin sorma tarzını değiştirmesi gerektiğini düşünürüm
tabi siz kendinizde sorun görmüyorsanız, eşinizin tavırları gereksiz olmuş. sakin kafayla konuşulup halledilmeyecek bir şey olduğunu düşünmüyorum

Konu sahibi esinin hareketlerini dogru cozmus. Birgun bekar arkadaslariyla tatile de gider yuzugunu cikarip. Benzerlerini yasadim. 5 yillik evliyim. Kocam ilk evliliginde yasayamadigi herseyi evliligimizde bana dayatiyor. Mesela eski evliliginde hic arkadaslariyla bulusmamis. Simdi heraksam arkadaslariyla bulusup eve gec geliyor. Yasaklarda bile 10da zor eve giriyor.

Konu sahibi esinin hareketlerini dogru cozmus. Birgun bekar arkadaslariyla tatile de gider yuzugunu cikarip. Benzerlerini yasadim. 5 yillik evliyim. Kocam ilk evliliginde yasayamadigi herseyi evliligimizde bana dayatiyor. Mesela eski evliliginde hic arkadaslariyla bulusmamis. Simdi heraksam arkadaslariyla bulusup eve gec geliyor. Yasaklarda bile 10da zor eve giriyor.
Sizin suçunuz nedir

X