Benliğini kaybetmiş ben

Eşiniz değişmeyecek herseyden önce bunu kabullenin. Sadece eşiniz değil, bu karakter yapısına sahip hiçkimse değişmez emin olun. Gelecekte yaşayacaklarinizi, daha önce yasadiklariniz üzerinden öngörebilirsiniz. Eşinizi ve evliliğinizi sorgulamayi bırakıp kendinize odaklanın. Onu değiştiremeyeceginize göre, kendinizi gelistirin. Terapi alın. Maddi açıdan zor ise; kitaplar ve kisisel gelisim videolar ile kendinize doğru bir yolculuğa çıkin. Niçin bu adama katlandiginizi, ayrılma kararı vermenize engel olan korkulari, duygularınızı, zaaflarınızı tespit edin ve bunların üzerinde calisin. Şuanki psikolojinizden kurtulup, kaybetmeye başladığıniz benliğinizi bulduğunuzda zaten ne yapmanız gerektiği ile ilgili en doğru karari verebiliyor olacaksınız.
Pazartesi günü eve gittiğimde yine tartıştık. Bana eğer sen değişmezsen bende değişmem dedi. Benim en ufak şeyde yüzümün asılmasından ona trip atmamdan çok rahatsızmış. Yüzüm duvar gibi oluyormuş. Eşimin ütülerini yapmıyorum. Yapmakta istemiyorum çünkü kendime bile yapamıyorum artık bende yoruluyorum. Ama bu durum onun çok zoruna gidiyormuş. Bir gömleğini bile ütülemiyormuşum. Ona göre ben tasma takıp köpek gibi gezdirmek istiyormuşum. Benim için bahçeye çilek ekmiş seviyorum diye bir gün bile gelip bakmamışım. Şimdi sınava hazırlanıyor ders çalışıyor. Ders çalışırken bir bardak çay götürmemişim bir şeye ihtiyacın var mı diye sormamışım. İlgilenmek istediğinde kendimi geri çekmişim. Sarılmasına ve öpmesine bile izin vermiyormuşum ki evet sinirlendiğimde bana hiçbir şey yok gibi gelip sarılması öpmesine dayanamıyorum. Diğer arkadaşları da evliymiş onlar çıkıyor geziyormuş bir sorun olmuyormuşta ben niye sorun çıkarıyormuşum ve daha hatırlayamadığım bir sürü şey söyledi. Her söylediğim şeyde beni suçladı. Ben de artık sana karşı kalbim buz gibi senden soğuyorum böyle yapınca dedim. Evlilik böyle bir şey değil ütü yapmakla, yemek yapmakla, yada şu yatakta gönlünü eğlemekle karı koca olunmuyor dedim. Ben sana trip atmayacaksam kime atacağım benim nazımı sen çekmeyeceksinde kim çekecek dedim. Bana destek olman yardımcı olman gerekirken sen hep memnuniyetsizliğini şikayetlerini sıraladın dedim. Benim kocam sensin başkalarının hayatından banane hem onların evde ne yaşadığını nereden biliyorsun dedim. Sen beni sevmiyorsun dedim. Bunu artık çok iyi anlıyorum sevseydin böyle yapmazdın dedim. Sende bende değişmeyiz daha öncede değişeni görmedim, Keşke evlenmeden önce başkalarını tanıma fırsatımız olsaydı ilk ve tek birbirimizi gördük birlikte gözümüzü açtık birbirimize ne kadar uymadığımızı anlardık o zaman dedim. Böyle bir evlilik istemiyorum ben bu şekilde yaşamak istemiyorum dedim. Evlilik terapistine gidelim ikimizinde sorunları var ikimizinde hataları var ama bu evlilik böyle yürümez ben kendimi iyi hissetmiyorum kafamın doluluğundan sürekli bunları düşünüp geçmiştekileri aklıma gelmesinden çok yoruldum dedim. Bu şekilde sözlerimiz devam etti. Sonra geldi sarıldı ben seni ve kızımı nasıl bırakayım nasıl uzak kalayım dedi. Evimize geçelim sen daha iyi olacaksın sen iyi olursan bende daha iyi olacağım buna inanıyorum dedi. Değişeceğine söz verdi ama benimde değişmemi dikkat etmem gereken şeyler olduğunu söyledi. Son durum budur kızlar. Ne yapayım ben şimdi?

amannn kim uğraşcak o odunla. bildiğin sizin maaşı sövüşlüyor herif. hadi diyelim sizi sevmedi. insan çocuğuyla ilgilenir.

ayrıca evlendikten sonra hiç bir erkek değişmez. değişceni söyler sular durulana kadar. 2 hafta sonra yine aynı.

Terapiste gitmeyi kabul etmiyor değil mi? Oyalıyor sizi kusura bakmayın. Madem tüm hata sizdeymis, terapiste gidilsin, orda 3. bir taraf değerlendirsin ilişkinizi. Hayatta gelmez. Oyalıyor sizi. Geçiştiriyor. Madem o kadar eksiğiniz, kusurunuz varmış, niye sizsiz yasayamazmis? Lütfediyor yani size katlanarak?

Ozur dileyerek soyluyorum ama esiniz sizi sevmiyor , evlenmis olmak icin evlenen erkeklerden , meslegi olan kadin , yemegi yapiliyor , kiyafetleri yikaniyor vs vs
Yani size bosanin bosanmayin diyemem ancak evlilik boyle olmaz bunu bilin , ya bunu bilerek devam edin ya da hayatinizi bastan kurun cunku bu adam degismeyecek

çok çok çok özür dileyerek söylüyorum ama bu klasik memur evliliği. Yani birbirine denk iki memur evlenir çünkü evlenmek gerekir. aşk yokmuş bence baştan beri yokmuş. hiç olmamış ki bitmiş olsun. içinizden ne geliyorsa onu yapın. mutsuz insana yok ayrılma desek ne olacak. çocuklarla zaten ilgilenmiyor sizin kaybedeceğiniz ne var ? adam hizmetçisini , yatak arkadaşını, toplumda karım diyebileceği çalışanını kaybedecek olacak olan bu.

Adam sizi evli olmadığınız zamanda üzüp duruyormuş zaten. Yani o değişmemis, ama sizin tahammülünüz bitmiş. Terapisiz aynı devam eder herşey. Insanlar kendi kendine de değisebiliyor ama bunun için gerçekten caba sarf etmek ve kendini geliştirmek lazım. Esinizde bu ışığı göremedim. Tek başına yapmaz. Mecbur aile terapisi lazım

Ozur dileyerek soyluyorum ama esiniz sizi sevmiyor , evlenmis olmak icin evlenen erkeklerden , meslegi olan kadin , yemegi yapiliyor , kiyafetleri yikaniyor vs vs
Yani size bosanin bosanmayin diyemem ancak evlilik boyle olmaz bunu bilin , ya bunu bilerek devam edin ya da hayatinizi bastan kurun cunku bu adam degismeyecek
Bunu o kadar çok yazan olmuş ki özür dilemenize hiç gerek yok. Ama çok güzel rol yapıyor be helal olsun.

Pazartesi günü eve gittiğimde yine tartıştık. Bana eğer sen değişmezsen bende değişmem dedi. Benim en ufak şeyde yüzümün asılmasından ona trip atmamdan çok rahatsızmış. Yüzüm duvar gibi oluyormuş. Eşimin ütülerini yapmıyorum. Yapmakta istemiyorum çünkü kendime bile yapamıyorum artık bende yoruluyorum. Ama bu durum onun çok zoruna gidiyormuş. Bir gömleğini bile ütülemiyormuşum. Ona göre ben tasma takıp köpek gibi gezdirmek istiyormuşum. Benim için bahçeye çilek ekmiş seviyorum diye bir gün bile gelip bakmamışım. Şimdi sınava hazırlanıyor ders çalışıyor. Ders çalışırken bir bardak çay götürmemişim bir şeye ihtiyacın var mı diye sormamışım. İlgilenmek istediğinde kendimi geri çekmişim. Sarılmasına ve öpmesine bile izin vermiyormuşum ki evet sinirlendiğimde bana hiçbir şey yok gibi gelip sarılması öpmesine dayanamıyorum. Diğer arkadaşları da evliymiş onlar çıkıyor geziyormuş bir sorun olmuyormuşta ben niye sorun çıkarıyormuşum ve daha hatırlayamadığım bir sürü şey söyledi. Her söylediğim şeyde beni suçladı. Ben de artık sana karşı kalbim buz gibi senden soğuyorum böyle yapınca dedim. Evlilik böyle bir şey değil ütü yapmakla, yemek yapmakla, yada şu yatakta gönlünü eğlemekle karı koca olunmuyor dedim. Ben sana trip atmayacaksam kime atacağım benim nazımı sen çekmeyeceksinde kim çekecek dedim. Bana destek olman yardımcı olman gerekirken sen hep memnuniyetsizliğini şikayetlerini sıraladın dedim. Benim kocam sensin başkalarının hayatından banane hem onların evde ne yaşadığını nereden biliyorsun dedim. Sen beni sevmiyorsun dedim. Bunu artık çok iyi anlıyorum sevseydin böyle yapmazdın dedim. Sende bende değişmeyiz daha öncede değişeni görmedim, Keşke evlenmeden önce başkalarını tanıma fırsatımız olsaydı ilk ve tek birbirimizi gördük birlikte gözümüzü açtık birbirimize ne kadar uymadığımızı anlardık o zaman dedim. Böyle bir evlilik istemiyorum ben bu şekilde yaşamak istemiyorum dedim. Evlilik terapistine gidelim ikimizinde sorunları var ikimizinde hataları var ama bu evlilik böyle yürümez ben kendimi iyi hissetmiyorum kafamın doluluğundan sürekli bunları düşünüp geçmiştekileri aklıma gelmesinden çok yoruldum dedim. Bu şekilde sözlerimiz devam etti. Sonra geldi sarıldı ben seni ve kızımı nasıl bırakayım nasıl uzak kalayım dedi. Evimize geçelim sen daha iyi olacaksın sen iyi olursan bende daha iyi olacağım buna inanıyorum dedi. Değişeceğine söz verdi ama benimde değişmemi dikkat etmem gereken şeyler olduğunu söyledi. Son durum budur kızlar. Ne yapayım ben şimdi?
Anladım. Karşınızda usta bir manipulatör var. Şans vermek istiyorsanız sınırlarınızi keskin bir şekilde çizin. Manipulasyonlarina karşı gözünüzü dört açın. Oyuna gelmeyin. Sınırlarınızi ihlal edip etmediğini gözlemleyın. Bu evliliğin sizi mutlu edip etmediğinin cevabını bulmaya çalışın. Şans verdiğiniz süreçte; kendinize güveninizi ve enerjinizi geri kazanmaniz gerekirken yine aşağı çekiliyor ise; olumlu gelişme saglayamadıginiz anlamına gelir. Ki; bu sürecin ömür boyu devam etmesi benliğinizi tam olarak kaybolmasına neden olur. Dikkatli olun. Her gün sonunda size katkilarini ve sizden götürdüklerinin muhasebesini tutun.

Bi dakka canım eşinin söylediklerinide bir incele istersen.
Evet evlilik ütü yapmak değil ama erkekler bazı şeylere dikkat eder ve farklı anlamlar yükler.
Eşime trip atmayacaksam diye bir şey yok. Tribi kabul eden de var nefret edende.
Ders çalılırken bi çay mı istedi senin için ektiği çileklere bakmanı mı istedi ya bunlar yapılmayacak şeyler değil ki.
Eve geldiğinde güler yüz görmek istemek evin derli toplu olmasını istemek sadece eşine has bir durum değil ki. Bir çok erkek bunu ister.
Valla eşin rahatsızlıklarını güzelce dile getiriyor anladığım kadarıyla çıkarsın sende bende bunlardan rahatsızım diye anlat. Kafandan bir şeyler kurmana gerek yok. Sadece paran için senle kaldığına kendin inanıyor musun? Sevmeyen erkek ayrılmak ister. İyide adam sizden ayrılamam diyor.

Ben iletişim probleminiz olduğunu düşünüyorum.

Para konusunda bazı kişiler borçlu olduğunda çok çok fazla kafaya takarlar bu durumu. İlk borçta kıtlık senaryoları yaşarlar. Eşini bilmiyorum ama bundan kaynaklı olabilir. Borcu çıktıktan sonra kendiniz için harcayacağınız bir meblağ isteyin bence.

Bazı babalar sevsede o sevgiyi gösteremeye bilir. Hiiiç uğraşma canım benim kızın bi iki yıla kendini sevdirir. Kız çocuğu bu. hemde öyle bir sevdirir ki sende şaşarsın.

Bence bir liste yapın ikinizde birbirinizin sevdiğiniz yönleri ve sizi rahatsız eden yönlerini yazın. Sonra bir birinize verip çözüm arayın. Oturun ne yapıyorsanız yapın eski defterleri bir kenara kaldırın. Bunu mutlaka bilin kıyas ve kısas evliliği bitirir.

Boşandığında arkadaşına gittiği için kızdığın eş hiç olmayacak. Kızımı sevmiyor dediğin kızınızıda yeterince görüp belki sevemeyecek. Maddi olarak da çok daha iyi durumda olmaya bilirsin.

Bence sende arkadaşlarına git. Gez çık. Karşından değer isterken önce kendine değer ver. Mutluluğu sadece eşinde arama.

Tekrar yazacağım iletişim sıkıntınız var. Eş terapiside faydalı olur. Empati kurarak bir birinizi daha iyi anlayarak aşılamayacak bir durum bence yok.
İnşallah güzellikle bu günleri aşarsınız.

X