Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Hollanda'ya tepki olarak ineğini kesecek

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.348
Hollanda ineği, diplomatik krize kurban gidecek...
Ezgi ÇAPA/İSTANBUL,(DHA)
13 Mart 2017 - 19:25Son Güncelleme : 13 Mart 2017 - 21:54
HOLLANDA ile yaşanana diplomatik kriz İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin de gündemindeydi. AK Parti ve CHP Gruplarının Hollanda’yı kınayan açıklamalarının ardından söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi, tepki olarak Hollanda ineğini keseceğini söyledi.İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı oturumları Türkiye ve Hollanda arasında yaşanan diplomatik krizle başladı. Meclis Başkanvekili Ahmet Selamet’in yönettiği ilk oturumda söz alan AK Parti ve CHP Grupları, yaşananları kınadı.

İKİ PARTİDEN ORTAK SES: HOLLANDA’YI ŞİDDETLE KINIYORUZ

AK Parti Grubu adına söz alan Kaan Şahin "Bu saldırılara karşı dik duruşu ile Türk kadının adaletsizliğe, haksızlığa karşı duruşunu tüm dünyaya gösteren Sayın Bakanımıza en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Bu ırkçı, faşist, çağ dışı tutumun sahibi olan Hollanda hükümetini ve Rotterdam Belediyesi’ni şiddetle kınıyoruz" dedi. Daha sonra söz alan CHP Grup Sözcüsü Tonguç Çoban ise CHP’nin bütün organlarıyla Hollanda hükümetinin muamelesini şiddetle kınadıklarını belirtti.

58c6c7c20f25441410e4251c


"ÇOK DA GÜZEL SÜT VERİYORDU AMA…"

Sonrasında söz alan Bağımsız Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi ise, Hollanda’yı kınadığı açıklamasının ardından, Emirli’deki çiftliğinde bulunan Hollanda cinsi ineklerden 1’ini keseceğini söyledi. Sipahi, "Bakanlarımızın hiç tehdit oluşturmadığı halde sınırdışı edilmesini kabullenemiyorum. Emirli’de bir çiftliğim var. Hollanda ineğim de var. Çok da güzel süt veriyordu ama bundan sonra kime süt verecekse versin. Allah onları bildiği gibi yapsın" diyerek kürsüden indi.

MECLİS BAŞKANI: HÜSEYİN BEY KESECEK, BİZ DE YİYECEĞİZ

Bunun üzerine Meclis Başkanı Ahmet Selamet, "Kes hepimizi bir çağır o zaman. Evet arkadaşlar, Hüseyin Bey ineğini kesecek biz de yiyeceğiz inşallah" dedi. Sipahi ise "Ben ineği kesiyorum. Bahara doğru sizi çağırayım" açıklamasını yaptı.

58c6c7aa0f25441410e4251a


"İNEK YERİNE GELİR AMA İLİŞKİLER KESİLİRSE ZOR DURUMDA KALIRIZ"

Meclis oturumu sonrasında gazetecilere konuşan Sipahi, Hollanda’ya yönelik tepkilerin ölçülü ve demokratik bir şekilde özgürlükler çerçevesinde yapılması gerektiğinin altını çizerek "Vurarak, kırarak onlara aynı misillemeleri yaparak bir yere varılması mümkün değil. Bu sorun sadece Adalet ve Kalkınma Partisi’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin sorunudur" dedi. "Maliyetli olmasa Hollanda’ya tekrar geri gönderirdim" diyen Sipahi "Meclis Başkanımız ’ineği keselim’ dedi. Yaza doğru uygun bir zamanda inek kesilecek. İnek yerine gelir ama ilişkiler kesilirse uzun yıllar Rusya politikasındaki gibi zor durumda kalırız" diye konuştu.

58c6c92b0f25441410e42522

http://www.hurriyet.com.tr/hollanda-inegi-diplomatik-krize-kurban-gidecek-haber-40394001
 

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
41.668
141.922
İneği artık almışsın abi .. etinden sütünden doyasıya faydalan ki proteston işe yarasın biraz .

Neyse ... herkes bir yerinden ''protestosunu'' duyurma derdinde tabii .
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1114 gün geçti.