beslenme eksikligim

duyguftyksl

Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2014
12
0
Arkadaşlar iyi aksamlar. 9 aylik hamileyim. Sebze ve meyve ile hic aram yok hamur isi ekmek vs yiyorum ama yogurt ve peynir de tutetiyorum. Acaba bebegimin gelisimini ne kadar etkiler??

Arkadaşlar iyi aksamlar. 9 aylik hamileyim. Sebze ve meyve ile hic aram yok hamur isi ekmek vs yiyorum ama yogurt ve peynir de tutetiyorum. Acaba bebegimin gelisimini ne kadar etkiler??

Yani bebeğim yok benim ama, bildiğim kadarıyla çok fazla hamur işi falan ilerde bebeğe obezite olma riskini arttırır. Unutmayın ne yerseniz bebeğin ilerdeki hayatını bi nebzede belirlemiş olursunuz. Folik asit içeren yiyecekler bol bol tüketin...

Dogru soyluyosun ama surekli aciktigim icin anca midemi onlar bastiriyor. Ne yazik ki bu durumun hem bana hem bebegime zarari var:-( biraz toparlasam iyi olcak sanirim.

her ay kontrole gidiyormusunuz? bebeginiz kaç kilo? açıkçası bebek için üzüldüm, böyle yapmasaydınız keşke. bende 7. ayıma girdim iştahım arttı canım hamur işi ve tatlı çekiyor. butun gun mutfakta yapıp yiyorum ama bu zamana kadar tukettıgım meyve ve sebzenın etin sütün yogurdun haddi hesabı yok. sırf bebek için çok önemli diye sevmedıgım sebzelerıde tuketmeye calısıyorum. bebegınızın gelişim durumu nasıl ?

3hafta once gittim yarin tekrar kontrolum var simdiye kadar bir problem olmadi ama dedigin gibi onun gelisimi icin yemem lazm:-( umarım bundan sonra da sorun olmaz.

X