Beta hcg az yükselmesi

Elifsu45

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2017
14
1
40
Öncelikle merhaba arkadaşlar yavaş yükselen beta hcg sağlıksız bebek dedi bugun doktorum ilk 3 marta yaptırırdım 399 iki gün sonra bi başka hastanede yaptırdım 729 4 gün sonra ilk yaptırdığım hastanede 995 çıktı ve yine 4 gün sonra 1330 çıktı durumu böyle olan varmıydı ve ne gibi sonuç aldınız

Canm sakin ihmal etme dış gebelik olabilir. Baska baska yerlerde ölçülen degerleri sonradan gittiklerin de biliyormuydu? Yoksa onlar ilk deger gibimi baktilar.

Biliyorlar her laboratuvar da degişiyor muş
hep aynı yerde yaptr testlernı kımısının boyle duzensız artabılıysms dıs gebelk degılse de cok ıyı.ama ılk ıkı degrde hemen hemen ıkı katı artmıs dıegrlrnde artmams.ınsallah duzene gırer

Dış gebelik olmamasina sevindim canm. Baska neden olabilir pek bilgim yok. Ilk akla gelen o oluyor çünkü. Kontrollerini sakin aksatma. 2000leri gecince keseyi gördüğünde rahatlarsin insaallah.

Evet ama geçmedi dış gebelikte değilmiş
Merhaba. Bende ilk hamileligimde degerlerim duzgun artmamisti ve dis gebelik olmustu. Dis gebelik degilmis yazmissiniz muhtemelen doktorunuz demistir ama nasil anlamis acaba. Ben doktorum prof hoca da once biraz zaman verelim duzgun artmasi icin demisti ama duzenli kontroller sonucu igne ile dusurdum. Degerler cok dusuk oldugundan dis gebelik bile olsa ne tüpte ne de baska yerde goremiyorlar. Belki de dogrudur sizi ne yaniltmak ne de korkutmak isterim. Sadece uyanik olun. Dış gebelik ilerlemesinde tuplerde yirtilmaya varan tehlikeli durumlara goturuyormus. Burada yasayan cok arkadas var. Allah korusun. Umarim hakkinizda en hayirlisi olur.

Allahım korusun cnm sanada çok geçmiş olsun cuma ya tekrar gün verdi saglıksız gebelik dedi vardır bunda da bi hayır dicem ama allahım müsade ederse saglıksız da olsa vazgeçmeyi düşünmüyorum

Allahım korusun cnm sanada çok geçmiş olsun cuma ya tekrar gün verdi saglıksız gebelik dedi vardır bunda da bi hayır dicem ama allahım müsade ederse saglıksız da olsa vazgeçmeyi düşünmüyorum
Sagliksiz derken down sendromu vb gibi bir saglik sorunundan bahsetmiyorlar yalniz. Aklin karismasin. Sonuclarda evet hamile gorunuyorsun ama kosullar duzelmezse aslinda tam bir bebek yada embriyo olusmamis demek oluyor. Sagliksiz demeleri bu yuzden. Bak mesela dis gebelik degil ve sen kurtaj istemedin ya da biraz daha bekleyelim dediniz. Beta hcg degerin normal artmadigi icin zaten vücut düşük ile atiyor sagliksiz hucreleri. Seni zehirlemesini engellemek icin. Dogal seleksiyon bu. Ama mesela bu dis gebelik diyelim. Tupe tutunmus ve normal olmasa da buyumeye devam ediyor. Zaten eger bu dis gebelikse yasama ya da dogurma sansin hic yok. Isin kotu yani ilacla dusurmeyi kabul etmezsen ve buyumesini beklersen yapistigi tupu patlatiyor ve acil siddetli kanamayla ameliyat oluyorsun. O tup bir daha duzelmemek uzere aliniyor. Yani normalde iki tupun varken hamile kalmak icin tek tupun kalmis oluyor. Ben cok uzun bir sure hamile kalmak icin ugrastim. Ilk tup bebek denememde bunu yasadim. Emin olamiyorsun. Doktoruma cok guvenmeme ragmen aynen senin gibi dusurmek istemedim beklemek istedim. Ama bir sureden sonra hersey tehlikeye giriyor. Umarim bunlarin hicbiri degildir durumun ama boyleyse bunu cana kiymak olarak dusunmemelisin. Hamileligin ilerki safhasinda engelli olacagini ogrenmek gibu bir sagliksizlik degil yani bu. Orada aslinda bildigimiz anlamda bir bebek olusmamis oldugundan, gelecekte saglikli gebelik elde edebilmen icin burada onemli olan doktoruna guvenip sagligini dusunmen olacaktir. Mesela hemen 1 ay sonra ikinci tup bebek denemem tuttu cok şükür saglikla gebelige devam ediyorum. Kendini üzmemeye calis. Bunda da ogrenmen gereken seyler var diye dusun. Nolur kirilma boyle yaziyorum diye sadece yasadigim icin ne hissettigini biliyorum ve nacizane yardimci olmak istedim. Ins guzel haberlerini de okuruz.

Merhaba. Bende ilk hamileligimde degerlerim duzgun artmamisti ve dis gebelik olmustu. Dis gebelik degilmis yazmissiniz muhtemelen doktorunuz demistir ama nasil anlamis acaba. Ben doktorum prof hoca da once biraz zaman verelim duzgun artmasi icin demisti ama duzenli kontroller sonucu igne ile dusurdum. Degerler cok dusuk oldugundan dis gebelik bile olsa ne tüpte ne de baska yerde goremiyorlar. Belki de dogrudur sizi ne yaniltmak ne de korkutmak isterim. Sadece uyanik olun. Dış gebelik ilerlemesinde tuplerde yirtilmaya varan tehlikeli durumlara goturuyormus. Burada yasayan cok arkadas var. Allah korusun. Umarim hakkinizda en hayirlisi olur.

Merhaba bende aybi durumdayim igbeyle düşürecekler bu ignenin yan etkisi var mi cok agri yapiyor mu lutfeb cevap yazar misin cok korkuyorum

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım adetimden 2 gün önce kan testinde beta 11.1 çıkmıştı doktor 2 gün sonra tekrarlamamı istedi bende tekrar yaptırdım daha sonra 26.7 fakat 4 gün sonra ise 74,6 geldi tam iki kat bir artık değil 3. Sonucum yaklaşık % 70 artmış korkuttu bu durum beni var mi aranızda böyle olan yardımcı olurmuşsunuz

Arkadaşlar merhaba ben aranıza yeni katıldım adetimden 2 gün önce kan testinde beta 11.1 çıkmıştı doktor 2 gün sonra tekrarlamamı istedi bende tekrar yaptırdım daha sonra 26.7 fakat 4 gün sonra ise 74,6 geldi tam iki kat bir artık değil 3. Sonucum yaklaşık % 70 artmış korkuttu bu durum beni var mi aranızda böyle olan yardımcı olurmuşsunuz
Sonuç ne oldu

X