BETA HCG HIZLI ARTMIYOR

Düzenleme: Kizlar bana yardım edin ne olur kafam çok karışık. Pazartesi günü kan testi verdim ve beta hcg 231.3 çıktı 3 buçuk haftalık hamilesin dedi doktor. Çarşamba gunu yine kan verdim 383.70 çıktı. Cuma günü kan testi verdim 508.4 çıktı. Ama akrabalarım karın ağrısı var diye dış gebelik diyor. Kan akıntım yok öyle cok agrimda yok ne yapacağım bilemiyorum
merhaba
sakın umutlarini yitirme sadece.bebegine inan..ben bugun dahil 13.kez beta veriyorm ve sadece ilk 3 beta hcg 2 kat artti sonra azar azar ve halen az..bana dahi suanda doktorlar dis gebelik belkii kismindalar...ve 11 gündür de kanamam var ...herkesin farkli bunyesi var bazi seyler ortak ama genel farkli...surec belirsizlik yoruyor...bencede siz olumlu olun besinlerinize dikkat edin.olabildigince de dinlenin...guzel seyler düşünün...

Doktora gittin mi tekrardan? Kese var mı yok mu bakabilir. Tabi daha kalp atışı için erken ama kese varsa rahimde en azından dış gebelik değildir. Benim 572 kusür çıkmıştı hcg değerim ve keseyi görmüştük.
merhaba
sizin nasil sonuclandi benimde 500 lerde gorundu kese ama betam halen düşük yükseliyor ve kanamam var 11 gündür

merhaba
sizin nasil sonuclandi benimde 500 lerde gorundu kese ama betam halen düşük yükseliyor ve kanamam var 11 gündür
Benim kanamalı ve zor bir hamileliğim oldu. Kesem göründü 15 gün sonrası kalp atışını duyduk. Önce kahve arada kırmızımsı lekeler ardından birkaç hafta sonrası ağır kanamalar başladı. 20.haftamda rahim ağzı kısalığı teşhisi de konuldu ama dikiş serklaj yani atılmadı. Aylarca yattım ve ilaç kullandım. Kanamalar maalesef son zamanlarda bile az az oldu. Her seferinde yüreğim ağzımda yaşadım.. Sonuç olarak bebeğim sağlıkla doğdu ve 37+4'tte sezeryan oldum. 24 günlük oldu bile darısı başına inşallah 🙏 çok zor bir süreç gerçekten Allah yardımcın olsun

Benim kanamalı ve zor bir hamileliğim oldu. Kesem göründü 15 gün sonrası kalp atışını duyduk. Önce kahve arada kırmızımsı lekeler ardından birkaç hafta sonrası ağır kanamalar başladı. 20.haftamda rahim ağzı kısalığı teşhisi de konuldu ama dikiş serklaj yani atılmadı. Aylarca yattım ve ilaç kullandım. Kanamalar maalesef son zamanlarda bile az az oldu. Her seferinde yüreğim ağzımda yaşadım.. Sonuç olarak bebeğim sağlıkla doğdu ve 37+4'tte sezeryan oldum. 24 günlük oldu bile darısı başına inşallah 🙏 çok zor bir süreç gerçekten Allah yardımcın olsun
masallah cok gecmisler olsun sizede gözünüz aydınolsun...amin insallah pekde umutlu degiliz ama rabbimden ümit kesilmez...peki beta niz nasildi..benim beta 500 700 arasinda transferin üstünden 1.5 ay gecti. 13 kez beta testi yaptirdim.kese gecen hafta pazartesi 0.38mm ydi.pazartesi tekrar beta ve ultrasonum var...ama belirsizlik cok fena...tesk.

Yardımcı olabilir misiniz hcg değerim 3.2 iken 1 hafta sonra 3.52 olmuş çok artmamışta düşüşte olmamış neden bu durum olabilir

Yardımcı olabilir misiniz hcg değerim 3.2 iken 1 hafta sonra 3.52 olmuş çok artmamışta düşüşte olmamış neden bu durum olabilir
Merhaba öğrendiğiniz de 3.2 mi çıktı ama 5 ve üzeri olması gerek hamile olmanız için. Gebelik testi yaptınız mi

Merhaba öğrendiğiniz de 3.2 mi çıktı ama 5 ve üzeri olması gerek hamile olmanız için. Gebelik testi yaptınız mi
Canım evet öğrendiğimde 3.2 çıktı 1 hafta sonrada 3.52 çıktı çok çok az ilerlemiş düşmemişte kafam okadar karışıkki anlatamam bekliyorum adet olmadım henüz

Canım evet öğrendiğimde 3.2 çıktı 1 hafta sonrada 3.52 çıktı çok çok az ilerlemiş düşmemişte kafam okadar karışıkki anlatamam bekliyorum adet olmadım hen
Peki doktora göründün mu canım çünkü 3.2 çıkıp hamile kalma olasılığın düşük bir ihtimal çünkü hamile olmak için kan değerinin 5. Ve üzeri olmasi gerekiyor

Neyin nesidir anlayamadım hcg değerim ilk 3.2 sonraki 3.52 bugünde tekrar bakıldı 4.30 ne olabilir doş gebelik bu şekildemi ilerlet bilginiz var mı

Neyin nesidir anlayamadım hcg değerim ilk 3.2 sonraki 3.52 bugünde tekrar bakıldı 4.30 ne olabilir doş gebelik bu şekildemi ilerlet bilginiz var mı
Canım benim kan testi farklıdır idrar testi farklıdır idrar testi yaptın mi? önce buna bakalim daha sonra adetin gecikti mi ?bu en önemli belirtidir. Fakat her adeti geçen hamile değildir benim gibi. Kan testi yaptırdıktan sonra doktora göründün mu yoksa kendin mi kan testi yaptın? Kac gün araliklarla kan testi yaptin ?Eger gebelik olsaydi benim bildiğim 5 ve üzeri olurdu yani 4.30 vs bunlarda gebelik olmaz adetten dolayi hormonlardan da kaynaklı beta hcg yukselmesi olabiliyor sen benim sorduklarıma cevap ver ona göre araştıralım 😊

Benim de 2000leri görmeme rağmen o zamana kadar yavaş yükselmişti. Normalde 2 katı yükselmesi gereken değerim 1800lerden 3 gün sonra 2200 lere yükselmişti. Ultrasona gittiğimde de kese küçük bişey göründü ve doktor vajinal muayene bile yapmadı gerek yok şuan diyerek yolladı beni. Ben eşime sürprizler düşünüyordum mutlu bir şekilde söylemek istedim ama dış gebelik paniğiyle ağlaya ağlaya hamileyim demiştim. Tekrar kontrole gittiğimde kese de bebek de küçük de olsa göründü. Hemen panik yapma bence dış gebelikte doktorlar bile yanılabiliyorlar ki çevrendekilerin sadece ağrın olduğu için bunu söylemesi yanlış olur. İçini ferah tut stres yönetimi çok önemli bu günlerde.
Gerçekten böyle bir şey yaşadınız ve lu an hamilesiniz değil mi nazar değmesin 🤲🏻 Benim beta 4Şubat 37 adetten 6 gün önce 7 Şubat 188 10 Şubat 245 doktor cumartesi testi tekrarla dedi ben de korkuyorum daha önce de kötü öykülerim var dua edin nolur

X