Gebeliğe Hazırlık BETA HGC TESTİM 0,17 İDRAR TESTİM POZİTİF

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Mavimilenam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2021
339
107
25
merhabalar iyi çalışmalar ben 29 ağustos tarihinde evlendim 26 ağustos günü adet olmuştum yani evlendiğimde adetliydim 1 eylül tarihinde birlikteliğim oldu ve ondan sonra gün aşırı brilikte olduk geçen hafta kramp sebebiyle kadın doğuma gittiğimde hamilelik testi yapmışlar sonu. 0.2 idi dün idrar testi yaptım testimde çok az silik çizgi çıktı tekrar kan testi yaptrdım bu sefer sonuç 0,17 adetim normalde salı günü yani 3 gün var sizce hamile miyim ? Bu değer yükselir mi ? lütfen yardımcı olun

İdrarda silik çıkınca kanda mutlaka yüksek değer çıkıyor. Belki idrar testi bozuktur. Ya da 10 dakikadan sonra çıkan kuruma çizgisidir

tek teste değil ki 3 teste de silik çıktı benim hamilelik belirtilrim var aynı zamanda yükselir mi ki
Yani geç döllenme vs varsa yükselebilir tabi. Testleri buraya da at istersen kuruma çizgisi mi bakarız. Adetin gecikirse yine kan verirsin canım. Hayırlısı olsun 🥰

Yani geç döllenme vs varsa yükselebilir tabi. Testleri buraya da at istersen kuruma çizgisi mi bakarız. Adetin gecikirse yine kan verirsin canım. Hayırlısı olsun 🥰
WhatsApp Image 2021-09-17 at 12.36.41.jpeg
WhatsApp Image 2021-09-17 at 22.55.41.jpeg

Belki kan verdiğin merkezde bir karışıklık oldu 🤷 çünkü beta hcg hormonu normalde önce kana geçer. Yani idrarda pozitif, kanda negatif çıkması pek mümkün değil

tek teste değil ki 3 teste de silik çıktı benim hamilelik belirtilrim var aynı zamanda yükselir mi ki
bu değerle geç döllenme olsa idrarda hiç çıkmaz belirtileriniz psikolojik veya adet beliritleri olabilir....

Canım pembe testler bozuk muhtemelen. Diğerlerinde hemen çıktıysa çizgi adetin gecikince yine kan ver. Ayrıca testlerde 10 dk dan sonra çıkan çizgileri ciddiye almamak gerek diyorlar
ben eşime hamileyim galiba diye söyledim çok sevindi çok mutlu oldu şimdi ne dicem ben adama

Canım pembe testler bozuk muhtemelen. Diğerlerinde hemen çıktıysa çizgi adetin gecikince yine kan ver. Ayrıca testlerde 10 dk dan sonra çıkan çizgileri ciddiye almamak gerek diyorlar
peki şuan dün 0,17 çıktı ya eğer hamileysem bugün tekrar test yapıtırsam yükselmiş olur mu

Mavili olan ve onun altındaki beyaz negatif. Diğerlerine fazla idrar damlatilmis. Mesela pembelinin üstte olanda üç çizgi var gibi, bu teste fazla idrar damlatildigi zaman oluyor.
İdrarda çıkan gebeliğin kanda çıkmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Kanda çıkar ama idrarda çıkmazsa normaldir. Çünkü hcg önce kana karışır sonra idrara geçer. Yani şu an gebe değilsiniz kan testinize ve idrar testlerinize göre.

Bu testlerde pozitif yok gibi siz yinede kan testini tekrarlayin esinizede testler beni yaniltmis dersnz.insallah gönlüne gore olur❤️

X