Beyaz eşya için bana yardımcı olur musunuzzz??

ezgiisel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
1.031
2.637
Merhabalar ☺️ Beyaz eşya konusunda aklıma takılan birkaç sorular var. Öncelikle sizce beyaz eşyaları tek bir marka üzerinden mi almak gerekiyor? Yoksa ayrı yerlerden alınıp işlevine göre mi önem vermeliyim? Çünkü bir markanın yorumlarını okurken örnek veriyorum çamaşır makinesi icin iyi yorum yapıp buzdolabı icin memnun kalmadıklarını söylüyorlar ve açıkçası ayrı ayrı yerlerden de olsun istemiyorum 🙄 sizler nasıl ve nereden aldınız beyaz eşya icin yardımcı olur musunuz 🌸

Merhabalar ☺️ Beyaz eşya konusunda aklıma takılan birkaç sorular var. Öncelikle sizce beyaz eşyaları tek bir marka üzerinden mi almak gerekiyor? Yoksa ayrı yerlerden alınıp işlevine göre mi önem vermeliyim? Çünkü bir markanın yorumlarını okurken örnek veriyorum çamaşır makinesi icin iyi yorum yapıp buzdolabı icin memnun kalmadıklarını söylüyorlar ve açıkçası ayrı ayrı yerlerden de olsun istemiyorum 🙄 sizler nasıl ve nereden aldınız beyaz eşya icin yardımcı olur musunuz 🌸
Beeeeen :halay:beyaz eşya tamamen şans isi ben asla tek markaya yönelmedim çünkü artık marka sadece ismi. her eşyamı ayrı ayrı yerlerden ve indirim kovalayarak aldım tamamen işlevine bakın derim. asla sorun yaşamadım. sadece fırınımın camı patladı onu da değiştirdiler zaten garanti kapsamındaydı. markaya aldanmayınn derimm

Bende takipteyim 🌸 bende alacağım aklımda tek 1 marka var ama bilemiyorum yınede tecrubelı olanlar bıze yol gostersin 😘

Beeeeen :halay:beyaz eşya tamamen şans isi ben asla tek markaya yönelmedim çünkü artık marka sadece ismi. her eşyamı ayrı ayrı yerlerden ve indirim kovalayarak aldım tamamen işlevine bakın derim. asla sorun yaşamadım. sadece fırınımın camı patladı onu da değiştirdiler zaten garanti kapsamındaydı. markaya aldanmayınn derimm
O kadar kafam karışıyor kiii 😂 belki de direkt kolaya kaçıyorum tek yerden olsun diye :halay:çok teşekkür ederiimm peki önereceğiniz kullandığınız markalar nedir 🌸

Ben arçeliğin buzdolabından hiç memnun kalmadım onun harici çamaşır makinası ve bulaşık makinasından çok memnunum.

Tek marka takıntım yok. Buzdolabı ve çamaşır makinesinde Siemens te memnuniyet çok, onları o markadan aldım. Bulaşık makinesi pek farketmiyor bence hangi marka olduğu yaptığı iş çok standart. Kurutma makinesinde f/p electrolux almistim yorumları araştırarak, 7 senedir de memnunum.

Hangi markada hangi özellik cazip geliyorsa, yorumları inceleyerek karar vermek mantıklı bence

Tek marka takıntım yok. Buzdolabı ve çamaşır makinesinde Siemens te memnuniyet çok, onları o markadan aldım. Bulaşık makinesi pek farketmiyor bence hangi marka olduğu yaptığı iş çok standart. Kurutma makinesinde f/p electrolux almistim yorumları araştırarak, 7 senedir de memnunum.

Hangi markada hangi özellik cazip geliyorsa, yorumları inceleyerek karar vermek mantıklı bence
Haklısınız, teşekkür ederim 🌸

Ayrı ayrı alınabilir tabi. Arçelik, Beko ve Siemens, Bosch, Profilo aynı fabrikada üretiliyor zaten modeller tipine baktığınızda birebir aynı. Biz Siemens seçtik. Ama Almanya da üretilen modellerini araştırıp aldık. Her zaman Alman malı daha kaliteli oluyor.

Bulaşık ve Çamaşır makinem Siemens, Buzdolabımı sonradan aldik Arçelik, kurutma makinem ve derin dondurucum da Arçelik onları da sonradan aldım. Bence en önemlisi Çamaşır ve Bulaşık Makinesi

Ayrı ayrı alınabilir tabi. Arçelik, Beko ve Siemens, Bosch, Profilo aynı fabrikada üretiliyor zaten modeller tipine baktığınızda birebir aynı. Biz Siemens seçtik. Ama Almanya da üretilen modellerini araştırıp aldık. Her zaman Alman malı daha kaliteli oluyor.

Bulaşık ve Çamaşır makinem Siemens, Buzdolabımı sonradan aldik Arçelik, kurutma makinem ve derin dondurucum da Arçelik onları da sonradan aldım. Bence en önemlisi Çamaşır ve Bulaşık Makinesi
Çamaşır makinesi evet en çok dikkatle seçeceğim esya içinde. Çok teşekkür ederim 🌸

bütün markaların mağazalarını dolaşıp aradığım özelliklere uygun olan ürünleri f/p olarak tek tek inceledikten sonra ben Boschtan aldım hepsini, hepsini birlikte alınca indirim yapılıyor olması da etkili oldu. hepsinden de memnunum açıkçası. Siz de bence gezin, inceleyin, teslim tarihi önemliyse teslim tarihlerini öğrenin.
Bir de gerçekten şans işi Samsungun kurutmalı çamaşır makinesinden annem çok memnun ama başka bir tanıdığım ne günah işledim de bununla cezalandırıldım diyor evden servis eksik olmuyor.

Ayrı ayrı almak daha mı avantajıya gelıyor sence swet.
Ben hepsını bosch alayım ceyız paketi dıe dusunuyorum ama fiyatını goruncede bi dusunmedim deıl 😅

Ayrı ayrı almak daha mı avantajıya gelıyor sence swet.
Ben hepsını bosch alayım ceyız paketi dıe dusunuyorum ama fiyatını goruncede bi dusunmedim deıl 😅
Hepsinin uygununu denk getirirsen ayrı ayrı mantıklı. Ama olmuşken hepsi aynı olsun bence🤭 benim eşimin buzdolabı vardı ama sonra çok küçük geldiği için yeniden aldık en büyük boyu Arçelik olduğu için onu ordan seçtik 🤭 Ama Almanya üretimi olanları tercih et bence daha sağlam oluyorlar.

- çamaşır makinem - bosch - 12 yıllık
- buzdolabım - bosch - 4 yıllık *8 yıllık iken "tamiri mümkün olmayan arıza" sebebiyle, garanti dışı olmasına rağmen sıfırı ile değiştirdiler.
- kurutma makinem - bosch - 2 yıllık
- bulaşık makinem - arçelik - 12 yıllık *geçen ay su akıtıyordu bi yerinden, 300 liraya tamir oldu. bence makul bir fiyat. şu an çalışıyor.
- ocaklı fırınım vardı - arçelik - yeni ev alınca ankastre gerekti. ocaklı fırını anneme verdim efsane pişiriyordu, hala da öyle. 12 senelik o da. sorunsuz.
- kendi ankastrem - arçelik - 10 yıllık. ocak düğmeleri takma yerleri kırıldı. iş görüyor ama bu benim için bir eksi. fırını da iyi sorunsuz. ama bence ocaklı fırın daha iyiydi.

Tamamen şans. Benimkiler arcelik buzdolabından memnunum . Bulaşık makinesi ic kısmı tabak koyma yerleri pas oldu ve iç yerini tekrardan satın aldım. 2 yıl sonra pas olmuştu.

Satın aldığım yedek parça baya iyi çıktı paslanmiyor. Bulasiklarimi temiz koyduğum için iyi yıkıyor. Kötü halde koysam asla iyi yıkamaz . Öyle koyanları görüp bikere denemiştim. Milletinki mis gibi çıkarken benimki çıkmadı.
Çamaşır makinesi taş gibi yıkıyor . Fakat gel görkiii renkli çamaşırları biter bitmez çıkarmam lazım 5 dk geç çıkarırsam berbat bi koku oluyor. Bu nedenle bi kackere ayni çamaşırların yikanmisliği var.

X