Beyaz eşya için bana yardımcı olur musunuzzz??

LeucotheaThemis

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
247
293
bütün markaların mağazalarını dolaşıp aradığım özelliklere uygun olan ürünleri f/p olarak tek tek inceledikten sonra ben Boschtan aldım hepsini, hepsini birlikte alınca indirim yapılıyor olması da etkili oldu. hepsinden de memnunum açıkçası. Siz de bence gezin, inceleyin, teslim tarihi önemliyse teslim tarihlerini öğrenin.
Bir de gerçekten şans işi Samsungun kurutmalı çamaşır makinesinden annem çok memnun ama başka bir tanıdığım ne günah işledim de bununla cezalandırıldım diyor evden servis eksik olmuyor.

Morrmeneksee

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
7.783
15.250
Ayrı ayrı alınabilir tabi. Arçelik, Beko ve Siemens, Bosch, Profilo aynı fabrikada üretiliyor zaten modeller tipine baktığınızda birebir aynı. Biz Siemens seçtik. Ama Almanya da üretilen modellerini araştırıp aldık. Her zaman Alman malı daha kaliteli oluyor.

Bulaşık ve Çamaşır makinem Siemens, Buzdolabımı sonradan aldik Arçelik, kurutma makinem ve derin dondurucum da Arçelik onları da sonradan aldım. Bence en önemlisi Çamaşır ve Bulaşık Makinesi
Ayrı ayrı almak daha mı avantajıya gelıyor sence swet.
Ben hepsını bosch alayım ceyız paketi dıe dusunuyorum ama fiyatını goruncede bi dusunmedim deıl 😅

sweetgirlcandy

Nirvana
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
2 Ağustos 2013
11.321
25.713
Ayrı ayrı almak daha mı avantajıya gelıyor sence swet.
Ben hepsını bosch alayım ceyız paketi dıe dusunuyorum ama fiyatını goruncede bi dusunmedim deıl 😅
Hepsinin uygununu denk getirirsen ayrı ayrı mantıklı. Ama olmuşken hepsi aynı olsun bence🤭 benim eşimin buzdolabı vardı ama sonra çok küçük geldiği için yeniden aldık en büyük boyu Arçelik olduğu için onu ordan seçtik 🤭 Ama Almanya üretimi olanları tercih et bence daha sağlam oluyorlar.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 133 gün kaldı.

Şu anda bebeğiniz minyatür bir bebek gibi görünüyor. Bebeğinizin yüzü, kapalı gözleri, burun delikleri ve şekillenmiş ağzıyla çok huzurlu görülüyor. Bebeğinizi ultrasonda baş parmağının veya parmaklarının ağzına kaydığını ve emme pratiği yaptığını görebilirsiniz. Eğer emzirmeyi planlıyorsanız bu konuda eğitim veren kurum veya organizasyonlara katılabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

CKbeautyandsheer

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Haziran 2009
7.424
12.080
Merhabalar ☺️ Beyaz eşya konusunda aklıma takılan birkaç sorular var. Öncelikle sizce beyaz eşyaları tek bir marka üzerinden mi almak gerekiyor? Yoksa ayrı yerlerden alınıp işlevine göre mi önem vermeliyim? Çünkü bir markanın yorumlarını okurken örnek veriyorum çamaşır makinesi icin iyi yorum yapıp buzdolabı icin memnun kalmadıklarını söylüyorlar ve açıkçası ayrı ayrı yerlerden de olsun istemiyorum 🙄 sizler nasıl ve nereden aldınız beyaz eşya icin yardımcı olur musunuz 🌸
- çamaşır makinem - bosch - 12 yıllık
- buzdolabım - bosch - 4 yıllık *8 yıllık iken "tamiri mümkün olmayan arıza" sebebiyle, garanti dışı olmasına rağmen sıfırı ile değiştirdiler.
- kurutma makinem - bosch - 2 yıllık
- bulaşık makinem - arçelik - 12 yıllık *geçen ay su akıtıyordu bi yerinden, 300 liraya tamir oldu. bence makul bir fiyat. şu an çalışıyor.
- ocaklı fırınım vardı - arçelik - yeni ev alınca ankastre gerekti. ocaklı fırını anneme verdim efsane pişiriyordu, hala da öyle. 12 senelik o da. sorunsuz.
- kendi ankastrem - arçelik - 10 yıllık. ocak düğmeleri takma yerleri kırıldı. iş görüyor ama bu benim için bir eksi. fırını da iyi sorunsuz. ama bence ocaklı fırın daha iyiydi.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :74.6 Kg. Şimdiki Kilom :70.6 Kg.

asosyalzade

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
154
192
31
Tamamen şans. Benimkiler arcelik buzdolabından memnunum . Bulaşık makinesi ic kısmı tabak koyma yerleri pas oldu ve iç yerini tekrardan satın aldım. 2 yıl sonra pas olmuştu.

Satın aldığım yedek parça baya iyi çıktı paslanmiyor. Bulasiklarimi temiz koyduğum için iyi yıkıyor. Kötü halde koysam asla iyi yıkamaz . Öyle koyanları görüp bikere denemiştim. Milletinki mis gibi çıkarken benimki çıkmadı.
Çamaşır makinesi taş gibi yıkıyor . Fakat gel görkiii renkli çamaşırları biter bitmez çıkarmam lazım 5 dk geç çıkarırsam berbat bi koku oluyor. Bu nedenle bi kackere ayni çamaşırların yikanmisliği var.

Willow

An'ı yaşa!
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2020
1.272
2.152
Evimde beyaz eşyalarım Elektrolux, Grundig, Siemens, Samsung.
İşlevine göre almışımdır.:)

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
3.371
8.658
35
Neden hepsi aynı marka olsun ki

Ben evlenirken tüm elektronik eşyalarımı Bosch aldım memnunum sanıyordum ta ki taşınıp eşyalarımı değiştirene kadar
Ocak ve fırın arçelik aldım yemeğin ne ara piştiğini anlamıyorum şipşak
Buzdolabım malesef Bosch ve memnun değilim, daha ilk ay bozuldu ve içindeki herşeyi donduruyor
Çamaşır makinem ve kurutma makinem elektrolux, haklarında şiir bile yazabilirim
Ütüm miele utanmasa bensiz kendi kendine ütü yapacak
Birkaç ay önce miele indüksiyon ocak aldım aşk yaşıyoruz
Süpürgem dyson, onu almak için vakti zamanında çok şeyden kısıp para biriktirmiştim, çok eski model olmasına rağmen iyi ki almışım
Dik süpürgem elektrolux, sırf zevk için ev süpürüyorum elim kolum gibi
Bulaşık makinası Bosch kullandım memnun eğildim, Arçelik’in en son en gelişmiş modelini aldım hiiiiç memnun değilim, ayda iki kez üç kez arızalanıyor, daha iki ayda rafları parçalandı, annem Siemens kullanıyordu sürekli arızalanıyordu iki kez evi su basmıştı bulaşık makinasından, şimdi miele kullanıyor çok memnun

ezgiisel

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
37
251
Neden hepsi aynı marka olsun ki

Ben evlenirken tüm elektronik eşyalarımı Bosch aldım memnunum sanıyordum ta ki taşınıp eşyalarımı değiştirene kadar
Ocak ve fırın arçelik aldım yemeğin ne ara piştiğini anlamıyorum şipşak
Buzdolabım malesef Bosch ve memnun değilim, daha ilk ay bozuldu ve içindeki herşeyi donduruyor
Çamaşır makinem ve kurutma makinem elektrolux, haklarında şiir bile yazabilirim
Ütüm miele utanmasa bensiz kendi kendine ütü yapacak
Birkaç ay önce miele indüksiyon ocak aldım aşk yaşıyoruz
Süpürgem dyson, onu almak için vakti zamanında çok şeyden kısıp para biriktirmiştim, çok eski model olmasına rağmen iyi ki almışım
Dik süpürgem elektrolux, sırf zevk için ev süpürüyorum elim kolum gibi
Bulaşık makinası Bosch kullandım memnun eğildim, Arçelik’in en son en gelişmiş modelini aldım hiiiiç memnun değilim, ayda iki kez üç kez arızalanıyor, daha iki ayda rafları parçalandı, annem Siemens kullanıyordu sürekli arızalanıyordu iki kez evi su basmıştı bulaşık makinasından, şimdi miele kullanıyor çok memnun
Teşekkür ederim gerçekten biraz şans işi galiba 🌸

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :51 Kg. Şimdiki Kilom :51 Kg.

justderya

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2021
172
178
42
Enerji sinifi A+++ olsun , malum elektrik faturasi…. Ben Samsung buzdolabimdan, Beko kurutma makinemden cok memnunum, genel olarak Beko secerdim sanirim.

ezgiisel

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
37
251
Enerji sinifi A+++ olsun , malum elektrik faturasi…. Ben Samsung buzdolabimdan, Beko kurutma makinemden cok memnunum, genel olarak Beko secerdim sanirim.
Teşekkürler 🌸

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.

Willow

An'ı yaşa!
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2020
1.272
2.152
Vaktim kısaydı yazamadım.
Bulaşık makinem Siemens.
Evde vardı ankastre.
Yıkaması çok uzun kısa program yok.
Güzel yıkıyor birşey diyemem o konuda.
Ama sepetleri paslandı.
Tabiki kullanıcı hatası denildi.
Değiştirmek zorunda kaldık.
Çamaşır makinem elektrolux.
Dört yıl önce en çok kilo yıkıyor diye aldım.
10 kiloluk.
Güzel makine.
Kısacık programı var bayılıyorum acil bir durumda şipşak güzel yıkıyor.
Kurutma makinesi Grundig.
O konuda aynı model olanlara göre benimki sıkıntılı az.
Arada tam kurutmuyor, çok uzun süreli olanı kullanıyorum mecbur diğer programlarda baya baya yaş çıkardı.
Uzun olanda da narin çamaşır kurutamıyorum.
Buzdolabım Samsung.
İç hacmi en geniş olanı.
O yüzden aldım.
Çok memnunum.
Buzluk kısmı da fazlasıyla geniş 3 raflı.
Artı bir derin dondurucuya hiç gerek duymuyorum.
Ütü Tefal çok memnunum.
Süpürge Philips marathon.
Açıkçası önceki de marathondu çok memnundum on yıl kullandım artık kasası döküldü.
İyidir diye yine marathon aldım hiç memnun değilim.
Hatta üç yıla kalmadı bozuldu bir kere.
Günlük süpürgem karcher dikey.
Philips e bin basar.
Süper çekiyor.
Tek eksisi yatay olarak koltuk altına girmiyor.
Fırın Siemens ondan da gayet memnunum.
Çaycım da Tefal.
Çok çok memnunum.
Sıcak tutma özelliği var bu çok güzel.
Belki fikir olur.🤗

ezgiisel

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
37
251
Vaktim kısaydı yazamadım.
Bulaşık makinem Siemens.
Evde vardı ankastre.
Yıkaması çok uzun kısa program yok.
Güzel yıkıyor birşey diyemem o konuda.
Ama sepetleri paslandı.
Tabiki kullanıcı hatası denildi.
Değiştirmek zorunda kaldık.
Çamaşır makinem elektrolux.
Dört yıl önce en çok kilo yıkıyor diye aldım.
10 kiloluk.
Güzel makine.
Kısacık programı var bayılıyorum acil bir durumda şipşak güzel yıkıyor.
Kurutma makinesi Grundig.
O konuda aynı model olanlara göre benimki sıkıntılı az.
Arada tam kurutmuyor, çok uzun süreli olanı kullanıyorum mecbur diğer programlarda baya baya yaş çıkardı.
Uzun olanda da narin çamaşır kurutamıyorum.
Buzdolabım Samsung.
İç hacmi en geniş olanı.
O yüzden aldım.
Çok memnunum.
Buzluk kısmı da fazlasıyla geniş 3 raflı.
Artı bir derin dondurucuya hiç gerek duymuyorum.
Ütü Tefal çok memnunum.
Süpürge Philips marathon.
Açıkçası önceki de marathondu çok memnundum on yıl kullandım artık kasası döküldü.
İyidir diye yine marathon aldım hiç memnun değilim.
Hatta üç yıla kalmadı bozuldu bir kere.
Günlük süpürgem karcher dikey.
Philips e bin basar.
Süper çekiyor.
Tek eksisi yatay olarak koltuk altına girmiyor.
Fırın Siemens ondan da gayet memnunum.
Çaycım da Tefal.
Çok çok memnunum.
Sıcak tutma özelliği var bu çok güzel.
Belki fikir olur.🤗
Çok güzel yazmışsınız 😍 çok teşekkür ederim herkesin dediklerini teker teker not ettiiim 💖

Esila09

Nirvana
Pro Üye
1 Ekim 2010
13.561
26.301
Ben ayri ayrı aldim
Daha doğrusu içime en sinen buzdolabı samsungtu
Diğerlerini bosch aldim
Almayacağım tek marka arcelik
Annemin evine aldığımız tüm ürünler servis gördü 1 tanesi 2 kez sıfırla değişti bulaşık makinesi yamuk ama ispatlayamadik en son lanet olsun dedik üste para verseler evime sokmam

ezgiisel

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
37
251
Ben ayri ayrı aldim
Daha doğrusu içime en sinen buzdolabı samsungtu
Diğerlerini bosch aldim
Almayacağım tek marka arcelik
Annemin evine aldığımız tüm ürünler servis gördü 1 tanesi 2 kez sıfırla değişti bulaşık makinesi yamuk ama ispatlayamadik en son lanet olsun dedik üste para verseler evime sokmam
Arçelik’ten yana bizde o sıkıntıları yaşadık o yüzden en son düşüneceklerim arasında benim de teşekkür ederim 🌸

SEVGI OLSUN

Bir mucizemiz olsun inşaallah 💖❀꧂ꕥ
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2017
57
34
Acilllllllll !!!!!! Kızlar beyazları temiz ve beyaz, renklileride soldurmadan yıkayan çamaşır makinesi önerisi lütfeeeeennnnnn

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :52 Kg. Şimdiki Kilom :73 Kg.