Beyaz gömlekleri nasıl yıkıyorsunuz?

Arztinlisa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2018
5
0
33
Merhabalar :)

Eşimin her gün değiştirdiği beyaz gömleklerle başım dertte. Yaka ve manşetlerdeki hafif sarı renk girmiyor.
Makineye atmadan önce beyaz sabun yaptım çok işe yaramadı. Kosla’yi denedim olmadı. Gömleklerin yıkama talimatında 30 ya da 40 yazıyor en fazla. Daha yüksek sıcaklıklarda yıkamaya cesaret edemiyorum.
Sizler beyaz ve çok açık renk gömlekleri nasıl yıkıyorsunuz? Lekeleri nasıl çıkartıyorsunuz? Hangi deterjanı kullanıyorsunuz? Önerilerinizi bekliyorum. Sevgiler :KK200:

Merhabalar :)

Eşimin her gün değiştirdiği beyaz gömleklerle başım dertte. Yaka ve manşetlerdeki hafif sarı renk girmiyor.
Makineye atmadan önce beyaz sabun yaptım çok işe yaramadı. Kosla’yi denedim olmadı. Gömleklerin yıkama talimatında 30 ya da 40 yazıyor en fazla. Daha yüksek sıcaklıklarda yıkamaya cesaret edemiyorum.
Sizler beyaz ve çok açık renk gömlekleri nasıl yıkıyorsunuz? Lekeleri nasıl çıkartıyorsunuz? Hangi deterjanı kullanıyorsunuz? Önerilerinizi bekliyorum. Sevgiler :KK200:
Lekeleri bölgeleri ıslatıp omo toz deterjan serpip çitilemeye hiç gereket yok öylece sarıp makinanın içinde -çalıştırmadan-ortalıkta kalmasın diye.sabaha kadar bekletiyorum.sonra yıkayın ara ara iki kullanımda bir falan yapabilirsiniz böylece birikmez.sevgiler

Sarımsı görüntü yaka ve manşetlerde zaman zaman bende karşılaşıyorum , bulaşık deterjanı canım en iyi çıkaran sıvı bulaşık deterjanını leke üzerine döküp yaydırıyorum ve sonuç mükemmel.yağ lekelerine de kullanın bişicik kalmıyor

Ben 60 derecede yıkıyorum vee az dolduruyorum makineyi hergün değiştirilmeyen gömlekler atletler hafif sararır hergün değiştiriyor demişsiniz nasıl sarı oluyor anlamadım

Ben sirkeli suda bekletiyorum 15 dak
Sonrasında az limon ve karbonati macun gibi yapıp lekeli yere sürüp bekletiyorum
Sonra da 60 derece yıkanınca mis oluyor

X