Beyaz Tenlilere Nasıl Allık Yakışır?

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
62.940Makyaj, ustalık gerektiren bir güzellik hilesidir. Doğru renk seçimiyle yapılan doğru uygulamalar yüzünüzde var olan kusurları örtmenin yanında sahip olduğunuz güzelliği vurgulamak adına da oldukça önemlidir.

Allık seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar:

Allık seçiminizin doğru olması için ten renginize en uygun olan allık tonunu belirlemeniz gerekir. Allığın amacı cilde canlılık, parlaklık ve ışıltı katmaktır. Teninize uymayan bir allık rengi uyguladığınızda, yakalamak istediğiniz etkinin tam tersini yakalamış olursunuz. Allıkta renk tonunu netleştirmeden önce birkaç deneme yapmanızda fayda var. Bu şekilde kendi teninize en uygun allık rengini belirleyebilirsiniz.

Beyaz tenlilere uygun allık seçimi:

Beyaz tenliler makyaj konusunda diğer ten renklerine göre biraz daha artı değerlere sahiptir. Tıpkı saç rengi makyaj konusunda da birçok rengi başarıyla taşıyabilirler.

Açık ten rengine sahipseniz sizin için en uygun allık rengi pembe ve tonlarıdır. Ancak allık rengini seçerken çok koyu pembelerden uzak durmaya çalışmalısınız. Bunun yerine daha yumuşak geçişe sahip pembelerden yana tercihte bulunursanız hem yüzünüzü gölgelememiş olursunuz, hem de vermek istediğiniz ışıltıyı yakalarsınız.

Beyaz tenlilere makyaj önerileri yapılırken bir allık önerisi de şeftali tonlarıdır. Şeftali tonlarındaki bir allık, bu rengin ten rengine daha yakın olmasından ötürü pembe allıkla kıyaslandığında daha doğal bir görünüm sunar. Diğer bir ifadeyle daha spor ya da daha naturel bir makyaj yaptığınızda şeftali tonlarında bir alık kullanmanız gerekirken daha belirgin makyajlarda pembe ve tonları sizin için daha idealdir.

Beyaz tenlilere son olarak önerebileceğimiz renk mercan tonlarıdır. Mercan tonlarını kullanırken tıpkı diğer renk tonları gibi bu rengi de olabildiğince hafif kullanmak gerekir. Aksi halde cildinizde yaratmak istemediğiniz kadar keskin hatlar ortaya çıkarırsınız. Bu da sizin sert bir görünüm kazanmanıza neden olur.

Beyaz teninize allığı uyguladıktan sonra farklı ışıklar altında allığın yüzünüzde yarattığı etkiyi inceledikten sonra kararınıız verin. Çünkü ışık çok değişik bir ayrıntıdır ve size az gibi görünen allığınız aslında çok yoğun olmuş olabilr. Bunun kontrolünü yapmak için farklı ışıklarda bakmak en iyisidir.
kaynak:nasilkolay