Bhcg Değerleri ve Kimyasal Gebelik

Mervelious

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2022
45
95
34
Merhabalar,
1 Ekimde regl oldum, döngüm 28-29 gün. 16 Ekim yumurtlama tarihimdi. ( Takvime göre, emin değilim). 11 Ekimde korunmasız ilişkim oldu. 23 Ekim geyiğine arkadaşımın gebelik testini yaptım ve şok oldum. 24 Ekim sabah hastanede hcg değerimi ölçtürdüm 53 çıktı.
28 Ekim sabah yine ölçtürdüm 436 çıktı. Kimyasal gebelik diye bir şey olduğunu burdan duydum :) Bugün regl olmam gerekiyor, sancım da var ama akışına bıraktım artık. Tekrar ölçüm yaptırmalı mıyım yoksa 1 hafta sonra doktor kontrolunu mu beklemeliyim?
Bu arada erken gebelik testleri yalan. Ne varsa normal kaset testlerde var. Ekte soldaki erken gebelik testi.

Eklentiler

• 8A38AB0E-BCE4-45CF-9938-23F39C9C0076.jpeg
    8A38AB0E-BCE4-45CF-9938-23F39C9C0076.jpeg
    52 KB · Görüntüleme: 115
Kimyasal olması için değerin düşmesi gerekiyor şuan bunu anlamak için tekrar kan vermeniz gerekir

Merhabalar,
1 Ekimde regl oldum, döngüm 28-29 gün. 16 Ekim yumurtlama tarihimdi. ( Takvime göre, emin değilim). 11 Ekimde korunmasız ilişkim oldu. 23 Ekim geyiğine arkadaşımın gebelik testini yaptım ve şok oldum. 24 Ekim sabah hastanede hcg değerimi ölçtürdüm 53 çıktı.
28 Ekim sabah yine ölçtürdüm 436 çıktı. Kimyasal gebelik diye bir şey olduğunu burdan duydum :) Bugün regl olmam gerekiyor, sancım da var ama akışına bıraktım artık. Tekrar ölçüm yaptırmalı mıyım yoksa 1 hafta sonra doktor kontrolunu mu beklemeliyim?
Bu arada erken gebelik testleri yalan. Ne varsa normal kaset testlerde var. Ekte soldaki erken gebelik testi.

Gönlünüze göre olsun 🥰
Normalde 2 günde bir ölçülür ve artış takip edilir. Ancak şuan çok yeni bir hamilelik eğer stres yaratmak istemiyorsanız takip için biraz daha bekleyin. Zaten ne kese ne de bebek görünmez henüz bu değerlerle. Zaten 1 hafta sonra kontrolünüz varmış, artış güzel ise doktorunuz süreç hakkında bilgilendirir

Kimyasal olursa kanama olur ve vücuttan atılır zaten , beta değer yükselişi iyi gayet bence bir daha test vermenize gerek yok kontrole gidersiniz 1 hafta sonra ☺️ yani ben öyle yaptım , sürekli strese girmeye gerek yok olacağın önüne geçemeyiz neticede 🤗

X