Bi derdim var

Papatya kurusu

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
1
0
26
Dogru yer burasını bu konuyu açmak için bilmiyorum kizlar ama bi yardımcı olur musunuz. Yeni üye oldum. Söyle baslayayim konuya. Benim teyzelerimde meme kanseri var bu yuzde riskli gruptayim. Ve son 1 2 senedir hastalik hastaligi basladi bende en ufak yerim agrisa internetten deli gibi hastalik arastiriyorum kendime bi hastalik buluyorum. Panik atakta vardi o yavas yavas geciyor ama simdi. simdide bu meme kanserine takmış durumdayim. Surekli kendimi kontrol ediyorum belirtileri arastiriyorum. Ve bisey farkettim sag mememin hemen üzerinde böyle dikkatli bakınca anlaşılan cukurluklar var kollarımı kaldırınca daha belli Ve elimle gerdirince orada boyle beze beze noktalar araları da cukur . Bu diger goguste de var ama sağ goguste daha fazla. Bunu gören ben tabi araştırmaya başladım diye çöküntü meme kanseri belirtisi falan yaziyo. Kadin doğuma gittim özelde doktor elle muayene etti elime bir kitle falan gelmiyo dedi ha bide sıkınca benden süt geliyo her ikisinden de . Bu da çoğu kadinda olabilen bisey dedi. 1 kızım var 1 sene oldu emzirmeye biraktim. Neyse ben o doktora inanmadım detayli muayene ettiğini düşünmüyorum. Genel cerrahide randevu aldim gittim. O da yine elle muayene etti . Benim suphelenecegim birsey göremedim dedi. Ama yine de ultrason isteyelim dedi o da 1 ay sonraya randevu verdi. Simdi bu 1 ay nasil gecicek bilmiyorum kafamdaki soru işaretleri gitmedi. Bide ben göğsümün resmini cekmistim o cukur çukur yeri doktora gösterdim neden böyle çekinti gibi oluyo dedim. Normal de icte bir kist olunca oyle olur ultrasonda bakalim dedi. Doktor bey suphelenecek bisey varmi dedim benim baktığım kadarıyla yok ultrason sonucuna göre tekrar konuşalım dedi. Sizce özel hastaneye genel cerrahide gidip muayene olsammi ultras8nu hemen çekerler orada. Simdi 26 ağustosta ultrason randevum. Cok korkuyorum bisey cikacak diye. Ve bu durumlarda erken teşhisin cok önemli olduğunu biliyorum gec kalmaktan korkuyorum.

X