Bı durum değerlendirmesi yapalım kizlar bana el atın haydi !!

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
Bazen kız kardeşle veya baska bir akrabayla sorun oluyor gelin duymasın istiyorlar. Tabi illaki gelin duyuyor. Bana da esim hep anlatir annesine yalniz gittiğinde neler konusuldugunu ben hic bilmiyormus gibi yaparım o yuzden anlatmakta sorun görmez.

2 hafta cok fazla. esinizle konusun 2 en fazla 3 gunlugune gitsin donsun. siz hamile olmasaniz belki 1 hafta da derdim ama hamilelik var 2 3 gun yeter.

illaki sizi isterlerse de doktor yolu yasakladı diyin. riskli oldugu icinde esinizde uzun kalamayacagini soylesin gitsin donsun.
Beni isteyen yok😁 onlar eşime gel diyor siz gelin demiyor 😏 naparsa yapsin artık diyorm ömrümden gitti düşüne düşüne napaym🥴

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 12 gün geçti.

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
bugün kendi ailemle istanbuldan izmire geldim. Kendi ailemin evine. Kendi odamın olduğu eve. Uzun kalacağım sonuçta annem babam. Rahat da ederim. İster gider odamda yatarım ister yürüyüşe çıkarım ister arkadaşımı arar görüşürüm. Ona rağmen annemler kırk kere sordu emin misin zorlamıyoruz dimi diye. Çünkü gerçekten uzun yol bu aylarda özellikle zorlamaya başlıyor. Ayaklar şişti. Kaburgalarım sırtım kalçam ağrıdı bütün yol. Şimdi kendime gelemiyorum.
bu kadar eziyet çekip kayınvalidemin evinde emanet oturmak zorunda kalsam çıldırırdım.
eşin de gitmesin ya koca adam madem ailesi doğuma gelecek 3 ay görmeyiversin pandemi zamanı ailesini.
neden böyle bencilleşiyor insanlar anlamıyorum gerçekten anlamıyorum.
ne akıl verrim bilemedim senin gitmen de eşinin tek gitmesi de tamamen saçmalık.
Hani bir şey olduysa hastalık vs ihtiyaçları varsa eşin gitsin gelsin de keyfi çoooook saçma.
Zaten geçen gittiğimde de ödem yaptı ellerim ayaklarim. Michelin maskotu gibi gezdim ödem atana kdr😁
Son bir aydır bu ozleme olayları o kadar arttı ki anlatamam😏 keyfi olarak onca yolu gidip gelme...pek akıllıca değil kendileri bilir

BaharTanricasi

Bazı insanları hayata baktığı pencereden atmalı.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
997
1.589
Ne siz gidin ne de onlar gelsin.Hamile kaldığım andan itibaren bırak gezmeyi misafir bile kabul etmedim ki normali bu.Korona olursanız bunun vebalini üstlenecekler mi.İlaç bile kullanamadığımız için geçenlerde eşimin dayısı haftasonu sürtmesine bize gelmek istedi.Sanki benim canım yok gezip hava alacak, son zamanlarımda gönlümü biraz eğleyecek etkinlik yapmak hakkım değil.Doğum sonrası bi müddet zaten çıkamayacağım+korona da eklenince sinirden çıldırdım.Kendileri sürekli şehir dışına çıkarlar gezerler düşüncesizler.Anamı babamı göremiyorum çağıramıyorum kaç aydır .Siz kim yani??Kimseyi düşünmeyen bencillerle uğraşmak o kadar zor ki.Göndermeyin yeni gitmiş kocanız. ne varda zırt pırt çağırıyorlar ne istiyorlarmış??

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 8 gün geçti.

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
Ne siz gidin ne de onlar gelsin.Hamile kaldığım andan itibaren bırak gezmeyi misafir bile kabul etmedim ki normali bu.Korona olursanız bunun vebalini üstlenecekler mi.İlaç bile kullanamadığımız için geçenlerde eşimin dayısı haftasonu sürtmesine bize gelmek istedi.Sanki benim canım yok gezip hava alacak, son zamanlarımda gönlümü biraz eğleyecek etkinlik yapmak hakkım değil.Doğum sonrası bi müddet zaten çıkamayacağım+korona da eklenince sinirden çıldırdım.Kendileri sürekli şehir dışına çıkarlar gezerler düşüncesizler.Anamı babamı göremiyorum çağıramıyorum kaç aydır .Siz kim yani??Kimseyi düşünmeyen bencillerle uğraşmak o kadar zor ki.Göndermeyin yeni gitmiş kocanız. ne varda zırt pırt çağırıyorlar ne istiyorlarmış??
Evet bencillerle uğraşmak ve laf anlatmak çok zor😏 keyfi cagiriyorlar bugün yarın hastalık kapsam bizden geldiği ne malum der çıkarlar işin icinden😏

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
Sorun mu var gebelikle alakalı? Neden iki büklümsünüz daha bu haftalarda ?
Hayır bir sorunum yok ve iki büklüm de değilim şu an 🤔 yazdığım mesajlardan sanırım bir kısmı okudunuz. Sadece arasıra kasılmalarım oluyor ve bir iki dk kipirdayamiyorum o kadar. Ha bir de üç hafta önce on saatlik yola gidip geldim haliyle bel ağrısı ve ödemden iki büklüm kalmiatm bir sure ✌🏻

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
6.767
9.120
Hayır bir sorunum yok ve iki büklüm de değilim şu an 🤔 yazdığım mesajlardan sanırım bir kısmı okudunuz. Sadece arasıra kasılmalarım oluyor ve bir iki dk kipirdayamiyorum o kadar. Ha bir de üç hafta önce on saatlik yola gidip geldim haliyle bel ağrısı ve ödemden iki büklüm kalmiatm bir sure ✌🏻
Eksik okumadım,yarım saatte bir sırt ağrısı vb nedenlerden mola ihtiyacı sanki bir sorununuz varmış izlenimi yarattı sadece. Bukadar sık mola verme ihtiyacı bu pandemi döneminde risk yaratır tek sorun bu bence. Hamileliğin en güzel dönemlerindesiniz,tadını çıkarın.

kardespayi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2015
3.225
9.482
Eşimin görev arkadaşları var onların eşleri hep hemen hemen hepimiz bir arada oturuyoruz acil bir durum olduğunda onlara güveniyor sonuçta canını emanet ettiği arkadaşları. Onlar yardımcı olur diye düşünür. Giderse de mutlaka bnm iş arkadaşlarımdan birini ya da kardeşimi falan yanıma çağırır ama benm derdim pandemi sürecinde hastalık taşıma ihtimali😕 ve zırt pirt yollara düşüp dünyanın masrafını yapması😕 daha bebise hiç bişi alamadık ama iki haftada bir 400-500tl yollara dökülüyor uyuz oluyorm
konu sahibi esine soyle o zaman para yoksa keyfi masrafa da gerek yok

BaharTanricasi

Bazı insanları hayata baktığı pencereden atmalı.
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
997
1.589
Eksik okumadım,yarım saatte bir sırt ağrısı vb nedenlerden mola ihtiyacı sanki bir sorununuz varmış izlenimi yarattı sadece. Bukadar sık mola verme ihtiyacı bu pandemi döneminde risk yaratır tek sorun bu bence. Hamileliğin en güzel dönemlerindesiniz,tadını çıkarın.
Magnezyum eksikliği böyle yapar.Özellikle geceleri öyle bi kramp girer ki felek şaşırtan cinsten 🥴🥴Kendimi bazen çarpılmış gibi hissediyorum,korkutuyor da valla 😆😆

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 8 gün geçti.

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
😁 O yarım saatte bir mola verme ihtiyacı WC den dolayı🥴🤭 araba salladikca duramadim ,😁😁

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
Magnezyum eksikliği böyle yapar.Özellikle geceleri öyle bi kramp girer ki felek şaşırtan cinsten 🥴🥴Kendimi bazen çarpılmış gibi hissediyorum,korkutuyor da valla 😆😆
Bazen ben bir yerden elektrik mi çarptı diye düşünüyorum öyle bir aniden gelen ağrı te beynimde 😏 ne isse hep gece oluyor gün içi olsa bağıra cigira eşime duyurcam da gece olunca onu uyandırmaya çalışana kdr geçiyor 😁

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
6.767
9.120
2 doğum yaptım bende,bilirim o gece kramplarını.. Uykudan uyandırıp ağlatacak cinstendi.. ama gün içinde gayet aktiftim.

Lavyer2012

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mart 2014
4.458
4.720
Naptınız gidecek mi eşiniz kv ile konuştunuz mu?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-07-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 71 gün kaldı.

Artık lanugonun (geçici tüyler) sırt ve omuzlar dışında kalan büyük bir kısmı yok oldu. Bununla beraber bebeğinizin başındaki beyaz pigmentlenmemiş (renklenmemiş) saçları iyice gelişiyor. Gevşeme ve rahatlama egzersizleri yapmak için bugünler uygundur. Doktorunuza sezeryan doğumuna ihtiyacınız olup olmadığı konusunda danışınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nenekorkud

Yav he he
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
760
1.124
Naptınız gidecek mi eşiniz kv ile konuştunuz mu?
Bu akşam sordum eşime tekrar ne karar verdin diye. Gitmek istemiyorum bu konuyu daha da uzatıp konuşmak istemiyorum doğum zamanı geldiklerinde görüşürüz onlarla da dedi kapattı. Daha ağzını açsam uzatmayalım diye cikisinca ben de ses etmedim :halay: sanrm düşündü ne beni yalnız bırakma ihtimalini göze alamadı✌🏻 inşallah iki gün sonra dönmez 😁

Mavistez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
3.500
2.162
Kizlar sadece tarafsız bir şekilde bakmanızı ve bana fikirlerinizi söylemenizi istiyorum keza ben mantığımi konusturamiyorm sanırım hormonlar ağır basmaya başladı :dua:
-oncelikle eşim asker ve sürekli görevlerde(bu aralar şansıma gebeliğim başladığından bu yana göreve gitmedi şükür)
-Eşimin ailesi de Manisa'da yaşıyor ve biz her yaz mutlaka yanlarına ugrariz bir haftalık en az(çünkü toplam izin süremiz zaten iki hafta)
-bir eltim var geçen sene bu zamanlar gebeydi ve hiç kimildamadi kaynanam ve kaynbabam gidip geldiler yanına
-ne isse eşimin ailesi uc hafta önce illa ki tutturdular buraya gelin diye (bu arada biz ankaradayiz) ben özel aracimizla gitmemize rağmen yarım saatte bir benzinlikte WC molası,acıkma ritüelleri,sırt ağrısı vs çeke çeke o saatlerce yolu gittim sırf eşimi kırmamak için. Çünkü ailesini ozlediğini biliyorum. Malesef hastalık kol geziyor ama onlar telefonda sürekli baskı yapıyorlardi eşime ben de kıyamadım razı oldum Allah'a emanet gittik geldik
-ziyaretimiz iki gün sürdü çünkü eşimin ise gitmesi gerekiyordu acele acele gittik geldik(değdi mi bence değmedi ama eşim için paha biçilemez çünkü annesi babasıdır anlıyorum onu da)(ayrıca iki gün boyunca iki büklüm oturdum kaldım ayağımı nereye uzatmaya çalışsam kv ayağımın dibine oturdu mecbur toparlandım gece sürekli uyandım ama rahatsız ederim diye çekindim oturdum kaldım vs.zordu bnm icn)
-simdi ise az önce tekrar aradı babası ve eşime izin almasını ve oraya gelmesini söyledi. (Birkaç gündür tek gündem bu malesef)
:silah:simdi geldik benim cildirdigim konuya
Benim yollarda sersefil ola ola gittiğimi,oraya gittiğimde rahat edemediğimi ve gebelik sürecinde biraz zorlandığımi biliyorlar. Düşünüyorum ki benim gelemeyeceğimi bildiklerinden ısrarla cagirmalarinin sebebi sadece eşimin gelmesini istemeleri. Gitsin benim için problem değil ama geçen yıl eltimin üstüne bunca titrerlerken beni savruk otu gibi ordan oraya koşturmaya çalışmaları zoruma gidiyor ya da eşimin beni burda bırakip gelmesini istemelerine güceniyorum. Eşim ailesine ben yolculukta zorlandigim için gelemeyecegimizi söylemesine rağmen tekrar tekrar cagiriyorlar ve ben artık eşime sardım malesef. Neden bu konu kapanmıyor sürekli bu yüzden ben üzülüyorum diye ona saldiriyorum. Hırsımi alamıyorum biraz da hormonlar coşkun seller gibi zaten. Onlar gelsin diyorm onlar doğumda gelcekler zaten diyor. E o zaman? Hatta ilk başlarda yok diyen sevgili koca ayı eşim bugün de gitsem kızar mısın demeye basladi:kızgın:
Ben ne tepki vereceğini şaştım kaldım bı bakış açısı lazım bana kizlar:silah:
Eşiniz size korona taşımayı nasıl göze alıyor hayret ediyorum eğer Buradada dikkat etmiyorsa koronaya karşı bırakın gitsin gelsin illa da gel gel demelerinin sebebi ne yani uzaktaki biri neden böyle eşi o haldeyken çağrılır çok saçma eltinizi zaten takmayın eşinize hiç sarmayin valla ısrar eden karşı taraf adamada yazık kizarmisin gidersem dediğine göre arada kalmış gtmek istemese net belirtileri bence ama korona varken gitmese kimse ordan oraya daha iyi olur