bıktım artık işsizlikten

yesilgezegen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
30
32
Merhaba arkadaşlar. aylardır çok uzun süredir işsizim. uzuuuuun süredir görüşmelere çağrılmıyorum. sürekli ağlayıp duruyorum. beni gören annem de ağlamaya başlıyor. kendimle beraber ailemi de aşağıya çekmekten tükendim. özellikle bu hafta psikolojik olarak iyice yıpranmış haldeyim. son umut ettiğim yerden de umudum kalmadı. onca sene oku, iyi bir üniversite kazanmak için için çalış, iyi okul kazan, ama iyi iş bulayım diye bir okul daha oku. sonuç yok. geçen sene stresten şuur kaybı yaşadım ve ilaç tedavisi geçirdim. çok şükür iyileştim ama ilaçlar nedeniyle o dönem ki sayılı mülakatım iyi geçmedi. şimdi yine hasta olacağım diye korkuyorum. yavaş yavaş belirtiler gelmeye başladı. hiç umut var mı? bu dönemde iş nasıl buluyorsunuz?

Hayırlısını isteyin...işsizliğin mi işin mi daha hayırlı olduğunu bilemezsiniz...Elbet zor. Arkadaşım da iktisat falan okudu zar zor kazandı bitirdi. atanamadı polis oldu. şimdi sürünüyor polislikte...

İki meslek grubu beni şoklardan şoklara sürükledi bu ülkede. Ben kimyagerim. Ama mühendis ve avukat arkadaşlarım var. Okurken de beraberdik. Mezun olalı Altı yıl oldu hala görüşüyoruz. Ben KPSS ile atandım. İkisi de İstanbul Üniversitesi mezunu. Mühendis olan 2500 e avukat olan 2200 e -şaka değil ek ücret falan yok- çalışıyorlar. Ciddi tecrübelerden sonra para kıracaklar ama bu nedir arkadaş. İkisinin de göbeği çatladı işsizlikten. Gerçekten bu ülkede okumuşa iş yok. Birşey üretmeyince ihtiyaç da duymuyor hükümet :işsiz:

abet abet maalesef piyasa olmayınca ne okusan oku düşük maaşa tamam diyor insan bir yerden sonra. 2 sene önce sorsan asla o maaşa çalışmam derdim ama şu an asgari ücrete tamam derim, yeter ki iş bulayım. ne hayallerim vardı, işe girince şunu yaparım bunu yaparım :KK43:
bu arada ilk 5'deki bir okuldan mezunum, şu işsiz günlerimde sürekli eğitimlere katıldım belki faydası olur diye ama. hiç fayda etmedi.

Merhaba arkadaşlar. aylardır çok uzun süredir işsizim. uzuuuuun süredir görüşmelere çağrılmıyorum. sürekli ağlayıp duruyorum. beni gören annem de ağlamaya başlıyor. kendimle beraber ailemi de aşağıya çekmekten tükendim. özellikle bu hafta psikolojik olarak iyice yıpranmış haldeyim. son umut ettiğim yerden de umudum kalmadı. onca sene oku, iyi bir üniversite kazanmak için için çalış, iyi okul kazan, ama iyi iş bulayım diye bir okul daha oku. sonuç yok. geçen sene stresten şuur kaybı yaşadım ve ilaç tedavisi geçirdim. çok şükür iyileştim ama ilaçlar nedeniyle o dönem ki sayılı mülakatım iyi geçmedi. şimdi yine hasta olacağım diye korkuyorum. yavaş yavaş belirtiler gelmeye başladı. hiç umut var mı? bu dönemde iş nasıl buluyorsunuz?
Branşınız nedir ? Mühendisler asgari ücretle işe girip sonra yükseliyorlar.

Ülkenin genel sorunu bence boşuna kendizi hasta etmeyin benim kardeşimde işletme mezunu İngilizce Farsça biliyor garsonluktan tut otelde resepsiyona muhasebede vs çalıştı kısa kısa sigortasız hatta bir ara işsizlikten sıkıldı dizilerde figüranlığa dahi gitti neler neler sorsan üniversite mezunu iki dil biliyor en son çalıştığı yer 2500 vermiş sigortası yok yemek yol yok az çalıştı işveren çalışanım çok deyip işten çıkardı

Hep aynı durumdayız arkadaşım bende kafayı yedim bi dönem işsizlikten senin gibi özelde iş buluyordum sapık insanlarla karşılaşıyordum işi bırakıyordum sürekli psikolojim bozuldu sonra evlendim evimde çalışıyorum Allah erkeklere daha da yardim etsin artık kpss nin de bi esprisi kalmadi doğrusu sağlıkçılar dışında iş yok

Yapılacak bir şey var ama dini olduğu için yorum yazamıyorum mesaj atarsınız ıstersenız..

Yapılacak bir şey var ama dini olduğu için yorum yazamıyorum mesaj atarsınız ıstersenız..

Cok fazla issiz var ulkede haklisiniz. Ama her sene o kadar cok muhendis mezun oluyor ki sirketler, isverenler artik belirli sartlara gore insan secmek zorunda kaliyorlar ornegin; temel 3-4 muhendislik grubu ve Turkiyedeki en iyi 3 universiteden mezun olma sarti (bunlardan ikisi teknik universite biri de hep dillerde gezen en yuksek puanli olan isim vereyim mi bilemedim) bunun yaninda yabanci dil sarti da var cogunun ve tek dille sınırlı degil malesef bazi sirketler icin sadece ingilizce de yetersiz kalıyor. Artik ulkenin durumu insanin surekli kendini gelistirmesini ve sabirli olmasini gerektiriyor. Cok uzucu ama boyle malesef univeriste kontenjanlarini azaltmalari gerekiyor issizligin yogun oldugu bolumlerde ama yapmiyorlar ne yazik ki.

Hep aynı durumdayız arkadaşım bende kafayı yedim bi dönem işsizlikten senin gibi özelde iş buluyordum sapık insanlarla karşılaşıyordum işi bırakıyordum sürekli psikolojim bozuldu sonra evlendim evimde çalışıyorum Allah erkeklere daha da yardim etsin artık kpss nin de bi esprisi kalmadi doğrusu sağlıkçılar dışında iş yok
kesinlikle bu durumda beni korkutuyor. hem arkadaş çevremden duyuyorum müdür konumunda olup, sarkıntılık edenleri; iş yok diye çıkamayan arkadaşlarımı. ama maalesef özel sektöre yönelmem gerekiyor. çok pişmanım sağlık alanına yönelmediğime. istanbulda rahat tutuyordu puanım. mühendislikte iş var sandım

Kardeşimde mühendis ve sizinle aynı durumda. Allah yardımcınız olsun çok zor :KK43:
Mühendislikte branş çok önemli . Bilgisayar mühendisliğinde genelde iş bulunuyor. Ama gidip orman mühendisliği okursan iş bulamıyorsun. Bir yakınım hemşirelik okurken bırakıp orman mühendisligini okudu. Yıllarca işsiz kaldı .Sonunda işe girdi ama ruh sağlığı bozuldu

X