Bıktım Artık !!!

Sling al göğsüne bağla. Alamazsan çarşafla sar. Bebeğinin saatte bir uykusu gelecek. Yoksa huysuz olur. Orada uyuyabiliyor kokunla. Kundağı mutlaka tavsiye ederim. Ben tuvalete çocuğu gövdeme bağlayıp giriyordum. Kahvaltıyı öyle yapıyordum. Benim annem, kv falan pek yardımcı olmadı. Tek başıma baktım hep.
İlk zamanlar sorun oluyor. Eşin ailesi anlayışsız oluyor, halden anlamıyor. Eş kişisi ailesine hürmet bekliyor falan. Lohusa anne dikişler, koca göbek, uykusuz günler geceler yüzünden bunalımda ve huysuz oluyor. Bunları yaşadık hepimiz. Bazen atlatılıyor, bazen de evlilikler bu dönemde bitebiliyor. Yaşadığın dönemde her şey çevrendekilerin vicdanına kalmış oluyor maalesef.
Zaman zor geçecek. Sabır, sebat diliyorum.
ben evliliğim bitsin istiyorum net bir şekilde. hiç bu kadar istememiştim. çünkü ailesinin kaprisleri yüzünden bana defol git dedi. bunu kaldıramıyorum sindiremiyorum yediremiyorum...

anacı desem değil en son 9 ay önce gördü ailesi ölüme bile gelme ailenle sana mutluluklar dedi kavga ettin bununla benmki yine hasta diye duyunca dayanamadı gitti torunu bile 9 ay sonra gördü.benim ailemde altına araba verdi bebeginiz var diye annem çocuguma bakıyor bunları yediremiyorum bende
zaten bizlerin ailelerinin yaptıklarını görmezler hatta teşekkürü bırak sanki mecburlarmış gibi davranırlar ama annelerinin ağzından bize beddua çıksa amin diyecek kıvamdalar. Allah a havale ediyorum böyle insanları.

onu geçtim bunlara ragmen bu adamlara birde çocuk yaptıkya hella olsun bize..
aynen öyle kafama tüküreyim. hayatımı kendi ellerimle bitirdim.

gögsün yara oldu ise uçlar var ondan al emzir çok acı oluyor bende ağlayarak emzirdigimi biliyorum o uçlar çok iyi geliyor.
onu bile on kere söyledim hala almadı. halimi görüyor umursamıyor.

sizin yerinizde olsam bebegimi de alir annemin evine yerlesirim

belli ki iyi degilsiniz ve destege ihtiyaciniz var , gidin annenizde kalin bir sure

bir de siz de yazmissiniz o yuzden tekrar tekrar soylemek istiyorum , tecrubesiz anne diye birsey yoktur , annelik kitaptan ogrenilen yada baskasi bebegimize bakarken ona bakarak ogrenecegimiz birsey degil , icgudusel olarak zaten dogum yapan her kadin anneligi biliyor , siz kendinizi boyle dusunurseniz etrafta cok karisan da olur laf soyleyen de..
dogada insan haric hatta turk insani haric hicbir disi dogum yaptiginda baskasindan yardim almiyor tam tersi baska hicbir camliyi yaklastirmayip yavrusunu koruyor ve kendi buyutuyor
aslında çok haklısınız ben tek basıma daha sakin ve güzel bakıyorum yavruma etrafta birileri olunca geriliyorum ve bebeeğe de yansıyor..

aileci adamla yürümüyor.

kendini iyi hissedene kadar git annende kal. lohusalık depresyonuna girersen çıkman zor.

bu adamla neden hala evli kaldığın muamma. öyle kötü ki anlattıkların ortada ne sevgi kalır ne saygı.

annemin komşusunun evi yukardan resmen yağmr gibi akıyor orada kalamam evi rutubet oldu zaten oda taşıncak şimdi birde onun işlerine engel olurum düşüncesiyle gidemiyorum :KK43:
inanın şu lohusalık halinden çıkıp sakin kafayla tekrar gözden geçireceğim evliliğimi çünkü bana zindan hayatı yaşatan her yaptığını başıma kakan bir insanla bir ömür zor..

Ayyyy kv kısmı dışında senin yaşadıklarının aynısını birebir yaşadım. Çocuk ağlıyor sütün mü gelmiyor mama verelim diye sürekli kavga ederdik, o hep uyurdu, gazını çıkart diye ona verirdim bu çocuğun gazı Yok derdi tekrar geri verirdi, bende hiç bir şeye yetişemezdim ki hala yetişemiyorum. Emerken uyuyunca hemen yatağa koyalım derdi bende gazı nolacak dediğimde yeter ki uyusun derdi. Memeden ayırınca ağlarsa niye ayırıyorsun dursun orada derdi. Kaç saat memede kaldı sırf bebek ağlamasın o uyusun diye. Bu sefer ben uyuyamadım. Sürekli elinde telefon ben aç uykusuz ve yorgunken o facedeydi. Bebeğim ağlıyor diye zıbar, zıkkım ye bile dedi. Hala yüzüne vururum :) Valla sizi kadar iyi anlıyorum ki. En sonunda ateşim 39 lara çıkınca ben dellendim bağırdım çağırdım annemlere gittik orada kaldık ve 1 ay bellide daha fazla konuşmadık. En sonunda o pes etti. Geceleri geç gelse de çoçuğun yanında o yatıyor bazen emzirmeden emzirmeye getiriyor yanıma. Bebeğim uyurken mızık mızık uyduğu için yanındakini uyutmuyor. He ama yine yorgun yine uykusuz yine açım ve yine hiç bir şeye yetişemiyorum :)
bizde aynı böyleyiz :KK43: benimkide defol git dedi ölsem bu lafı unutmam. hemde en zor dönemde. ben bu adamları anlamıyorum çouk istiyorum diye tutturup sonra her seyi kadının basına yıkıyorlar.

canım öncelikle hayırlı olsun.sağlıkla buyut bebeğini.zaman ne çabuk geçiyor:)
sen duygularıyla yaşayan ve çok çabuk yansıtan birisin galiba benim gibi.
malesef aile iiskilerinde bunu bir parça yenip politik olmak lazım.
bak kv den ve gorumcen gibi.
onlar seni düşünen iyi insanlar sen nankör gelin konumundasiniz.
öncelikle biraz sakin ol.kafanı toparla.
gözünün yaşını sil ve güçlü dur.
o bebek senin ve en iyi derdini sen anlarsın zaten.
kv 'nin faydadan çok zararı dokunuyor birde üstüne huzurunu kaçırıyorsa onu kibarca evine yolla.
bunun için biraz güçlü dur ve kontrolü kendi eline al.
bebeğini kucaginda tutabilecegin şeyler var onlarla o uyanıkken yemeğini yap.
bebek uyur uyumaz hemen uyu.esin gelince bebeği ver hemen duşunu al ve rahatla.
sonra tekrar uyursa ufak ufak başka şeylere bak uyumazsa bırak kalsin.
rahatsız olduğunu esin toplasın.
bebekten sonra evlilik zor bir sürece girer.
ama sadece bir süreç tir o.
o süreci ne kadar az hasarla atlatirsaniz bittiğinde birbirinize daha bağlı bir aile olursunuz.daha sıkı sıkı sarılır bebeğinizin attığı adımlara güler bebek uyuyunca sarılıp uyumanin keyfini yaşarsınız.
senin annem benim annem olayından uzaklasin.
bende tek büyüttüm çocuklarımi bilirim zordur.benim ilk oglumda hiç uyumazdi neredeyse.ama evde tektim.onu mutfağa götürür ayak üstü yemek yer
o uyurken yanında uyurdum.
akşama daha dinç olurdum babası tutarken ufak tefek ev işleri.
Allah yardimcin olsun.kolaylıklar dilerim sana.
lütfen unutma bebeğinin iyi olması için once senin iyi olman lazım.
bazen bebekler sırf anne gergin olduğu ağlıyor susmuyor.
esinle sakince konuş.doktora sağlık ocağına gidince onlardan dinlet anne sutunun önemini.neler yapılmalı sana nasıl yardımcı olmalı felan.
erkekler böyle şeyleri bu şekilde daha iyi idrak ediyor.
büyüklerden söyleyen yoksa hemsirelerden rica et atlatsinlar.ayrı konuşsunlar.
umarım en kısa sürede atlatirsin bu dönemi.
ahh ne güzel yazmışsınız. etrafımda sizin gibi insanlar olsaydı bu hale gelmezdim sanırım... benim bıcırığın ortada olup olmadığı belli değilken bile içime su serpmiştiniz... sizin gibi insanlar mümkünse klonlansın.. çok teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için bunları uygulamaya çalışacağım umarım başarılı olurum.. sevgiler

Çok yazmışsın sonuna kadar okuyamadım ama kayinvaliden e o şekilde davraniyorsan annen de kalamaz ayıp. Gelin Avrupa gelinin annesi bir olursa o yuva yakında yıkılır. Anne kızına yüz verirse daha beter olur o is
sonuna kadar okuyun öyleyse

Hani insanlar der ya anne-baba evine dönmek zor onlarla da yapamıyorum diye, bana da aksine siz anne evinde çok daha mesut olurmuşsunuz gibi geliyor.

Hani insanlar der ya anne-baba evine dönmek zor onlarla da yapamıyorum diye, bana da aksine siz anne evinde çok daha mesut olurmuşsunuz gibi geliyor.
duygularıma tercüman olmuşsunuz. kesinlikle öyle. annemin sonu olmayan sevgisine, fedakarlığına şefkatine ağladığımda saçlarımı okşamasına o kadar ihtiyacım var ki. bu samimiyetsiz döngünün içinde boğuluyorum. bana yaptığı iyilikleri tek tek başıma kakan bir insan beni sevse ne sevmese ne.... yoruldum artık

Çok üzüldüm sizin için sütün olması için bol bol uyuman dinlenmen yemen lazım ve stresli olmaman lazım . Eşin de çok cahil büyüyememiş bir erkek kusura bakma değişmez de kafası evlilik yürütecek bir erkek değil . Yardım etmesi gerekirken bol bol bide köstek oluyor sizi hiç anlamıyır kolaya kacıyor sizi yanlız bırskıyor en gereken zaman da annesınlle takılıp onun sözünü dinliyır aklı yokmuş gibi yazık

duygularıma tercüman olmuşsunuz. kesinlikle öyle. annemin sonu olmayan sevgisine, fedakarlığına şefkatine ağladığımda saçlarımı okşamasına o kadar ihtiyacım var ki. bu samimiyetsiz döngünün içinde boğuluyorum. bana yaptığı iyilikleri tek tek başıma kakan bir insan beni sevse ne sevmese ne.... yoruldum artık

Kv değil de olay eşte bitiyor..
Rabbim bu lohusa, anneliğe alışma döneminde yardımcınız olsun güç versin size, sonrası içinde hayırlısı, evliliğiniz hakkında iyice düşünün derim...

Kv değil de olay eşte bitiyor..
Rabbim bu lohusa, anneliğe alışma döneminde yardımcınız olsun güç versin size, sonrası içinde hayırlısı, evliliğiniz hakkında iyice düşünün derim...
çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için...
zaten şimdiden düşünmeeye başladım ve kafamdaki her seyi toparlayıp eşime içimi dökeceğim ya o aynı hataları yapmayacak ya da bizi bitirecek

Niye insanlardan bu kadar beklenti icindesiniz.herkesin annesi ya da yardimcisi mi var yanında. Yurt disinda yasiyorum 3. Çocuğuma hamileyim.ne dogumumda ne sonrasin da kimse yoktu yanimda.butun bakimi banyosu herseyini tek basima yaptim.benim gibi o kadar cok var ki burda.bak benim de ilk dogumum cok zordu.ama senin gibi strese girip hergun aglamadim.bak ne guzel annen gelebiliyo yardımına.benim oyle bi sansim da yoktu.
Birtek doğum yapan sen değilsin canim.kusura bakma yorumum biraz sert oldu ama biraz güçlü olman lazım.o el kadar yavrunun sucu ne? Sen bu kadar stresliyken o yavru nasil huzurlu olsun.

Ayrica niye bu kadar anne sutu israrin.tabi ki anne sütü cok onemli.ama dogru duzgun yemeyip uyuyup dinlenemezsen nasil olacak o süt ? Emzir sonrasinda mama takviyesi yap.hem çocuk ac kalmamis olur boylelikle uyur.sen de yemek yiyebilir uyur dinlenirsin.sutun az diye niye kendini yetersiz hissedip stres yapiosun.stres yaptıkca o aZ olan sutunden de olacaksin boyle giderse.

Kalk bi silkelen sakinles.yavrunu dusun.onun sana ihtiyaci var.onun icin guclu olmalisin.kv mis kocaymis salla gitsin

Niye insanlardan bu kadar beklenti icindesiniz.herkesin annesi ya da yardimcisi mi var yanında. Yurt disinda yasiyorum 3. Çocuğuma hamileyim.ne dogumumda ne sonrasin da kimse yoktu yanimda.butun bakimi banyosu herseyini tek basima yaptim.benim gibi o kadar cok var ki burda.bak benim de ilk dogumum cok zordu.ama senin gibi strese girip hergun aglamadim.bak ne guzel annen gelebiliyo yardımına.benim oyle bi sansim da yoktu.
Birtek doğum yapan sen değilsin canim.kusura bakma yorumum biraz sert oldu ama biraz güçlü olman lazım.o el kadar yavrunun sucu ne? Sen bu kadar stresliyken o yavru nasil huzurlu olsun.

Ayrica niye bu kadar anne sutu israrin.tabi ki anne sütü cok onemli.ama dogru duzgun yemeyip uyuyup dinlenemezsen nasil olacak o süt ? Emzir sonrasinda mama takviyesi yap.hem çocuk ac kalmamis olur boylelikle uyur.sen de yemek yiyebilir uyur dinlenirsin.sutun az diye niye kendini yetersiz hissedip stres yapiosun.stres yaptıkca o aZ olan sutunden de olacaksin boyle giderse.

Kalk bi silkelen sakinles.yavrunu dusun.onun sana ihtiyaci var.onun icin guclu olmalisin.kv mis kocaymis salla gitsin
Aslina bakarsaniz benim tek beklentim esinden zira bu cocugu tek basima yapmadigim icin ve onunda calistigi isi geregi haftanin cogu gunleri evde olmasindan dolayi haliyle ondan yardim ve anlayis bekliyorum. Huzur istiyorum sadece. Bebeğime yetmeye calisiyorum ona iyi bir anne olmak icin ugrasiyorum ama yipraniyorum. Sütüm nedense annemin geldigi huzurlu oldugun gunler yetiyor hatta cok sukur fiskiriyor ama ne zaman gitse cocuk huzursuz ben huzursuz oluyorum. Neyse iste yorumunuz sert falan ddgil bana kalirsa gayet yerinde guzel bir yorum tesekkur ederim allah evlatlarinizi size bagislasin

Aslina bakarsaniz benim tek beklentim esinden zira bu cocugu tek basima yapmadigim icin ve onunda calistigi isi geregi haftanin cogu gunleri evde olmasindan dolayi haliyle ondan yardim ve anlayis bekliyorum. Huzur istiyorum sadece. Bebeğime yetmeye calisiyorum ona iyi bir anne olmak icin ugrasiyorum ama yipraniyorum. Sütüm nedense annemin geldigi huzurlu oldugun gunler yetiyor hatta cok sukur fiskiriyor ama ne zaman gitse cocuk huzursuz ben huzursuz oluyorum. Neyse iste yorumunuz sert falan ddgil bana kalirsa gayet yerinde guzel bir yorum tesekkur ederim allah evlatlarinizi size bagislasin
Amin canim.Rabbim hepimizin evlatlarini bagislasin.

Yarısına kadar okudum cnm kusura bakma ama sende çok çabuk sinirlenen biri gbisin. Biraz kendini kontrol etmeyi öğrenmelisin. O kocayı yola getirecek olan sensin sabrınla sevginle ... her konuşmada ailesini cephe olarak gösterme.. eşinin hatalarını yüzüne vurarak ona hatasını Anlatamazsın..
-öncelikle sakin ol insanlara cevap vermeden önce 3 defa uzun nefes al :)
- bebeğin için hamak al netten fln getiddir bebeğin büyük ihtimalle kolik ve bebek hamağı çok iyi gelecektir..
- eşinle ailesi ile ilgili tartışma ona seçim yapmak zorunda gbi davranma..
-annenle eşin arasındaki problemi bilmem ama eşine bu konuda duygusal yaklaş.. sakin bi zamanda “ acaba annem bizde mi kalsa bi süre dayanamıyorum çok yıprandım sanada yansıtıyorum “ gbisinden yaklaş. Benm annem gelsin o zmn derse “bebek biraz toparlandıktan sonrada annen gelsin “de arada canımlar seni çok seviyorumlar olsun tabi ..
- eşin ailevi sorunlarınızı gidip annesine anlatmasın bunu kesin bi dille söyle tabi sende annene anlatma ve bunuda söyle..
-Evleriniz yakın sen bu insanlarla ağlayarak mı başedeceksin kocanla kavga ederek mi? Kocanla çook mutlu ol yürüyüşe çıkın çocuk biraz toparlanınca yemeğe çıkın yani film yapın evde bi aktiviteniz olsn mutlaka..
böyle davranmayı bırak ve bu insanları daha fazla sevindirme..

Merhaaba hanımlar çok bunaldım yine burada aldım soluğu... Önceki konularımı bilmeyelenler için 22 günlük taze anneyim. Lohusalığı doğumum çok zor geçtiği için ve çevremdeki insanların azıcık destek olup o desteklerinide lütuf gibi başıma nankörmüşüm gibi kakmalarından ötürü dibine kadar yaşayıp bebeğimi susturamadığımda zırıl zırıl ağlayan bir insana dönüştüm. En başta bana destek olması gereken eşimi hiç bir zaman manevi anlamda yanımda hissedemiyorum. Bir tek annem nazımı niyazımı çekiyor. Onunla da eşim küs olduğu için kadın diken üstünde olunca evine gitmek zorunda kalıyor. Yani tek başımayım. Kayınvalidemler böyle zor günlerde destek olmak istediklerini söyleyip diplerinde ev tutturdular bir kap yemek yapıp getirmişliği yok. Bunun sebebide benim onları evimden kovmammış. Eşim böyle söylüyor. Önceki konumu bilmeyenler için hemen hemen her gün gelip sütün yetmiyor nidalarından bana gına gelince ve yemeği zar zor yemeye vakit bulmuşken tam da yemek saatinde gelmelerindden dolayı anneme yemek bile yemeden damladılar mjı atmam ve görümcemin benim telefonumu gizlice karıştırıp bu mjdan dolayı bana tavır almaları. Eşime olayı bire bin katarak anlatıp sonra da ona iyi davran o lohusa diye melake ilan edilmeleri de cabası. Bugunki kavgamız dün geceden geliyor. Benim annem çocuğu öyle güzel sakinleştiriyor ki öyle emme basma tulumba gibi sallayarak değil bildiğiniz çocuğa fısıldıyor kadın ve çocuk huzur bulup gık bile demiyor. Ama dediğim gibi kadın diken üzerinde olduğundan fazlaa yardımcı olamıyor. Dün bebeğim krize girdi sabah 5 ten öbür sabah beşe kadar devamlı huzzzursuzdu ve ağladı. Eh bende tecrübesiz anne olduğumdan arada benimde sinirlerm gerilip ağladım.cunku bebegim agladikca ona yetemedigim dusuncesi onun derdini anlayamamak beni cok caresiz hissettiriyor. Esimin annesi geldi bizde kalacakmis guya bebegi sakinlestircek. Esim benim agladigimi falan anlatmis kadin karsima gecmis kocaman kadinsin sen aglarsan cocuk napsin diye dalga gecti resmen. Bebegi sakinlestirme anlayisi da bebegi bana emzirtip kucagimda uyuya kalinca alip besigine yatirmak. Gazi cikcak boyle uyumaz diyorum cocugu almak istiyorum yok yok yok gazi olsa uyumaz diyip tamam ben gazni çıkartacam sen yat diyip cocugu sallayip duruyor. Cocukta yarim saat sonra daha sinirli bir sekilde uyaniyor hoppala yine bu cocuk ac al emzir diyor yine ayni sahne yasaniyor ne ben dinlenebiliyorum ne bebek sakinlesiyor. Her neyse dun gece artik 24 saat yorgunluk ve cocuga bakmaktan firsat bulup adam akilli karnimi doyuramadigim icin sutum gece 25 ml falan anca geldi. Bunlar daha oncede yaptiklari gibi bana vicdan azabi cektirip sutun yok cocuk doymuyor mama verecegiz dediler once bu cocuga mama falan verilmeyecek dedim esimde tuttu sutun yok iste senin egolarin yuzunden cocuk ac kaliyor dedi. Bende benim sutum neden yok acaba sen fosur fosur uyurken ben yemek yemeye wc gitmeye bile firsat bulamayip yorgun dusup bunun stresiyle cocukla beraber zir zir agladigim icin olabilirmi dedim cocuguda aldim odaya gectim.tabi vicdan azabindan oluyorum acaba cocuk ac mi kaldi diye internette arastirdim cocuk ac kalana kadar bir öğün verin mama falan yazılarını gorunce kalktim hazirla ozaman mamayi dedim hazirladi verdik cocuk yine agliyor gazini cikarttik altini degistirdik yok yok. Burnu tikali bence diyorum hala yok bu cocuk ac diyorlar. Cocugun burnunu azicik sıktım bir baktim ikiside dolu. Temizledim yavrum on dk sonra kendi uyudu. Neyse sabah oldu bebege memeyi veriyorum almiyor agliyor durmadan gazi yok alti temiz belliki aç. Memeyi verdkikçe çocuk önce emmeye çalışıyor sonra çıldırıyor. Ne zaman mama versem böyle oluyr ilk günlerdeki gibi memeyi unutuyor ve ben daha çok uğraşıyorum her seferinde memeyi alması için. bir sinirle eşime dedimki al benim egom bu. çocuk ağlamaktan katıldı resmen haklısın kendi sütümü verip çocuğumun bağışıklığını ve sağlığını düşündüğüm için, geceleri 10 kez kalkmayı göze aldığım için, sırf kolaya kaçmamak için ne olursa olsun emzirmek istediğim için egom var haklısın dedim. bana bağırmaya başladı yeter be sen ne biçim sınavsın nankör kadın durmadan ağlıyorsun bilmem ne diye söylendi bende evet ben ağlıyorum sende gidip annene anlatıyorsun benim bu halimi o da gelip dalga geçiyor benimle kimse gelmesin istemiyorum dedim. o kadar uzun boylu değil buna sen karar veremezsin çok istiyrsan kendin defol git dedi. bende evet ben defolup gideceğim merak etme hatta git boşanma davası aç bu kadar bıktıysan zira ben açacağım dedim. bir anlık sinirle geldi çocuk elimdeyken boş olan elime vurdu bende ittim onu. sonra işe gitmek için çıktı annesinin evine doğru gitti. sanırım oradan gitti işe. bu arada şunlarıda belirtmek istiyorum eşim bana tamamen yardımcı olmuyor değil bazen yemek hazırlıyor bazen bebekle ilgileniyor ama bazen. ben tam anlamıyla her şeyime koş demiyorum ama kendisi 2 günde bir gece çalışıyor. ben bebekle cebellenirken rahat rahat uyuyabiliyor ya da oyun oynayabiliyor. bende istiyorum ki ben emziriyorsam hadi sen git uyu gazını çıkartıp ben uyuturum demiyor. on dk alıyor on dk sonra bu çocuk aç al bu çocuğu diyor ya da senin göğsünde uyuyor sadece al sen uyut diyor. halbuki benim bebeğim kim olursa olsun göğsüne yaslandığında sıkıntısı yoksa uyuyabiliyor. ayrıca kv min eşime benim mjımı şikayet etmesinden sonra evde huzur falan kalmadı devamlı bana laf sokuyor eşim. mesela diyorki annemleri arıyor musun. diyorumki ben telefonu elime alamıyorum onlar neden aramıyor beni diyorum kovduğun için olabilir mi diyor. halbuki kovmak diye bir şey yok sadece bunalıp kendi anneme mj attım ve benim özelim karıştırılıp kendi kendilerine senaryolar yazdılar. kendileri de beni öyle çok fazla kızları gibi sevdiğinden değil her ortamda laf sokmaya çalılşan, açığımı arayan, dalga geçmeye yer arayan insanlar.... beni onlara karşı bu kadar savunduğunu dahi düşünmüyorum.... anladığım kadarıyla annem buraya gelince ben uykumu alıyorum evimin işlerini yapabiliyorum çocuğum huzurlu diye mutlu olunca onlar kendilerini istemediğimi kendi annemi istediğimi düşünüyorlar ama inanın annem bütün dertlerime deva oluyor bütün nazımı niyazımı o çekiyor. o gittikten sonra tamamen yalnız kaldığımı hissediyorum ve ben çileden çıkmadan eşimin bana yardımcı olmaması beni daha çok geriyor. bilmiyorum fazlamı tepki verdim eşime ama söyledikleri yüreğime dokundu. ben de böyle bir ruh halinde olmaktan memnun değilim ne yemek yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum ne wc gidebiliyorum ne banyo yapabiliyorum. ev deseniz zaten her yer leş gibi oldu yapmaya kalksam çocuk uyanıyor yapamıyorum. bu yazıyı bile 12 den beri tamamlamaya çalışıyorum. çok bunaldım çok. karmaşık olduysa kusura bakmayın. birde hemen cevap vermeyebilirim bilginize...
Siz çok yüzgöz olmuşsunuz kv ile. Ortada çirkinlikten başka bir şey yok. Damladılar mesajından sonra keşke geldiklerinde annene gitseydin. Sana ta o zaman mesajı eşine anlatman söylenmişti. Bire bin katıp anlatırlarsa olacağı bu. Biraz annene git, al bebeğini. Eşin engel olamaz zaten defol demiş.

Ya bak git annenin evine kocan olacak adamda anlar belki hatasını kal bikaç gün rahat edersin biberon ve emzik için geç değil 2 gün ağlar en fazla 3. Gün unutur sen vermezsen koca yuva değil önemli olan sen ve bebeğin şu 40ı çıksın başlarsın istersen yuvamı kurtarayım derdine. Lohusasın cinayet bile işlesen hafifletici sebep

X