BIKTIM!! FİKİR VERİN BANA😔

Eşim sözleşmeli er bu sene düğün yaptık düğünden 1 ay sonra yurtdışı na göreve gitti. Benim memleketim farklı eşimin memleketi bize 3 saat mesafede. Evim döşeneceği zaman annem ben senin yanında dururum başka yerden tutmayın dedi. Bizde anneme yakın ev tuttuk. Arada 1 apartman var. Annem sürekli sorun çıkarıyor yok rahat edemiyorum yok evimi özledim vs. Babam vefat etti 9 sene oldu. Bir erkek kardeşim ve ablam var ablam evli kardeşim yanımızda okuyor. Borcumuz var eşim birakmak istemiyor. Ben yalnız kalamiyorum bulunduğum yer ilçe ve hırsızlık bu ara çok arttı. Ne yapacağım bilmiyorum. Çok mutsuzum çok yalnız hissediyorum.
Yeni eve yasindigimizda bir sene alisamadim annen kendisine biraz zaman tanisin alisacaktir

Şaka gibi. Arada 1 apartman var ama herkes aynı evde kalmak zorunda. Hiç kalamiyorsaniz bari gün içinde herkes evinde kalsın sadece yatmak için siz gidin ya da o gelsin. Farklı mahalle farklı semt bile değil bir ev ötesi 🤭

Haklı kadın kimse istemez. Alışacaksınız paşa paşa. Eşiniz sürekli yanınızda olamayacak bu açık buna uygun bir mesleği yok. Kimseye yük olmayın.

Şaka gibi. Arada 1 apartman var ama herkes aynı evde kalmak zorunda. Hiç kalamiyorsaniz bari gün içinde herkes evinde kalsın sadece yatmak için siz gidin ya da o gelsin. Farklı mahalle farklı semt bile değil bir ev ötesi 🤭
Ya canımızın kıymetini hiç bilmemişiz, kilometrelerce uzakta, tek başımıza 18 yasimizdan beri 🙄

Hirsiz girse anneniz ne yapabilir? Hirsiz girecek olsa yasli basli kadindan mi korkacak? Alarm taktirin kapiyi pencereyi nasil saglamlastirisiniz ekstra kilit taktirmayi vs dusunun yani annenizden daha etkili olur.
Eşiniz asker yalniz kalacaginizi bilmiyor muydunuz? Anneniz devamli sizin basinizda bekleyemez ki.

Eşim sözleşmeli er bu sene düğün yaptık düğünden 1 ay sonra yurtdışı na göreve gitti. Benim memleketim farklı eşimin memleketi bize 3 saat mesafede. Evim döşeneceği zaman annem ben senin yanında dururum başka yerden tutmayın dedi. Bizde anneme yakın ev tuttuk. Arada 1 apartman var. Annem sürekli sorun çıkarıyor yok rahat edemiyorum yok evimi özledim vs. Babam vefat etti 9 sene oldu. Bir erkek kardeşim ve ablam var ablam evli kardeşim yanımızda okuyor. Borcumuz var eşim birakmak istemiyor. Ben yalnız kalamiyorum bulunduğum yer ilçe ve hırsızlık bu ara çok arttı. Ne yapacağım bilmiyorum. Çok mutsuzum çok yalnız hissediyorum.
Yalnız kalabilşrsiniz. Ne olacak ki? Hırsızlık arttıysa sizi çalmayacaklar ya. Böyle pasif, başkalarına bağlı yaşamaya çalışmayın, kendi ayaklarınızın üzerinde durun, başkalarına değil kendinize güvenin, her konuda.

Ya canımızın kıymetini hiç bilmemişiz, kilometrelerce uzakta, tek başımıza 18 yasimizdan beri 🙄
Aynen öyle valla üniversiteyi kazanıp Ankara'ya gittiğimde daha 17 yaşındaydım. Bak şimdi hatırladım yurtta ilk gecemde şaşkın memurlar beni tek başıma bir odaya vermişlerdi. Hiç bilmediğim bir yerde aileden yeni ayrilmisim, ilk defa yurtta kalıyorum hey gidi günler

Yaşla ne alakası var??? Önce konuyu anla sonra yorum yap
evlenmeyi göze almış koca kadınsın , annem benimle yatmıyo diye ağlıycaksın az kalsın. büyümeden çocuk kafayla evleniyosunuz. arada 1 bina varmış madem git annende kal o zaman zaten niye ev tuttunuz ki anlamadım

Akillarda tek soru neden siz annenizde kalmiyorsunuz???
Yada gunduz gitsin gece sadece uyumaya gelsin.

Aynen öyle valla üniversiteyi kazanıp Ankara'ya gittiğimde daha 17 yaşındaydım. Bak şimdi hatırladım yurtta ilk gecemde şaşkın memurlar beni tek başıma bir odaya vermişlerdi. Hiç bilmediğim bir yerde aileden yeni ayrilmisim, ilk defa yurtta kalıyorum hey gidi günler
Aynen bende Ankara ya gelmiştim, yurtlar, ev tutmalar, ev degistirmeler, boyalar, badanalar, ev sahipleri. Hep tektim.

Hayatınızın sonuna kadar bu şekilde gitmez ki, başka yere atanınca ne yapacaksınız? Aynı şehirde anneniz bu kadar laf ediyorsa oralara kadar asla kalkıp gelmez. Eninde sonunda alışmanız lazım yalnız kalmaya. Şimdiden başlayın annenizi de huzursuz etmeyin. Eşinizin rahatsız olmasına da gerek yok. İkinizde evlenirken böyle bir problem olacağını biliyordunuz, bunu anneye çözmeye çalışmak mantıksız.

Anneniz haklı, siz nasıl evinizde kalmak istiyorsanız, O da kendi evini düzenini istiyor. Sonuçta ortada hastalık v.s biri durum yok tamamen sizin keyfinize.
Üstelik evde okuyan bir kardeşiniz var, onunda kendine göre bir düzeni vardır,
İki kişinin size göre hareket etmesindense, bencillik yapmayıp, Siz de gidin hepberaber annenizin evinde kalın.
Hırsızlıktan korkuyorsanız evinize alarm taktırın, Evde ziynet eşyası v.s varsa bankada bir kasa kiralayın, kasada dursun.

Canım bende sen gibi eşimden ayrı yaşamak zorundayım. 2. yılımızı dolduruyoruz. Sen birde kendi memleketindeymişin. Bende ana baba komşu hiçbir tanıdığım yok hiç alışık olmadığım bir hayatım var burda sadece bir iki tane iş arkadaşım. Çok kuytu köşe bir ilçe de yaşıyorum tek başıma. Üstelik şu an hamileyim. Arabamın sigortasına kadar kendim yaptırıyorum. herkesin bir düzeni var. Benim sana tavsiyem git evinde kendi başına yaşa. Mahalleni mi beğenmiyorsun daha elit bir mahalleye taşın. Bence birazcık kendi başına bir birey olduğunu öğrenmelisin. Evde yalnız kalmayı da öğreniyorsun. Tek başına vakit geçirmeyi de.

Gözün yemiyorsa askerle evlenmeyecektin. Askerlik kadar asker eşi olmakta belli kriterler istiyor. Bi bilsen nerelerde ne şartlarda kaç gece yalnız kalıyoruz. Hatta şaşıracaksın belki ama berbat ötesi hastayken bile hastaneye kendimiz gidiyoruz kendimize kendimiz bakıyoruz yaaa. Bırak annen gitsin sende alış. Yoksa adamı işinden edersin sen...

X