BIKTIM!! FİKİR VERİN BANA😔

Yetiskin bir insani "birine emanet" etmek aslinda o kisinin kendine sahip cikabilecek/bakacak kapasite olmadiginin güzellestirme verziyonu. Kimler kendine bakamaz? Mesela bebekler, yasli bakima muhtac insanlar, ev hayvanlari felan. Yetiskin bir insan neden birilerine emanet ediliyor? Madem bu kadar yalniz kalamiyorsunuz o zaman psikolojik destek almaniz gerekecek, cünkü anneniz simdi senelerce iki evin ortasinda sürünemez. Ve evet kimsenin aile planlamasi bizi ilgilendirmez ama durumlari düzeltmeden cocuk düsünmeyin

Burada ki aşağılama, hor görme, hakaret neden ? Neden kardeşim ? insanlar hakaret duymak için mi akıl istiyor ya da danışıyor ? Zaten hanımefendi durumla başedebilse burada konu açmazdı. Ne duygu yoksunu yorumlar bunlar ,burada moda oldu. Çok bilmiş tuhaf ego tatminleri.

Emanet etmek ne demek Allah korusun ama anneniz ölünce ne olacak? Ne yapacaksınız ?
niye kendi başımzn çaresine bakmayı öğrenmeden evliliğe koşuyoruz anlamıyorum ya

Emanet etmek ne demek Allah korusun ama anneniz ölünce ne olacak? Ne yapacaksınız ?
niye kendi başımzn çaresine bakmayı öğrenmeden evliliğe koşuyoruz anlamıyorum ya

Bazi ailelerde cocuklar, heleki kiz cocuklari cok pasif yetistiriliyor. Hicbiryere yalniz göndermezler. Hep baslarinda birisi olmasi lazim. Ya anne baba kardes veya sonra es. Bence konu sahibi ya böyle bir durumdan dolayi böyle davraniyor yada yenemedigi korkulari var. Bunlar cevre baskisi felanda olabilir. Öyle veya böyle bir süre destek alsa iyi olur diye düsünüyorum

Burada ki aşağılama, hor görme, hakaret neden ? Neden kardeşim ? insanlar hakaret duymak için mi akıl istiyor ya da danışıyor ? Zaten hanımefendi durumla başedebilse burada konu açmazdı. Ne duygu yoksunu yorumlar bunlar ,burada moda oldu. Çok bilmiş tuhaf ego tatminleri.
Bende bazen başım sıkışınca kendimle alakalı konu açmıyorum ama buradaki benzer konulardaki ağır yorumları okuyup kendime geliyorum. Gerçekler acıdır ve bunları çevremiz söylemez.

Hangi cümle hakarete mesela? Ben göremedim de o yüzden soruyorum

Bende bazen başım sıkışınca kendimle alakalı konu açmıyorum ama buradaki benzer konulardaki ağır yorumları okuyup kendime geliyorum. Gerçekler acıdır ve bunları çevremiz söylemez.
Burada ki sorun gerçeklerin acı olması değil. Yorumların küçümseme aşağılama ile yapılması normal bir dil ilede anlatılabilir gerçekler.

Hangi cümle hakarete mesela? Ben göremedim de o yüzden soruyorum
Burada ki dertlerini açan insanlar ;kimsenin eğlenme amacı ya da can sıkıntılarını giderme aletleri değil. Konu iyice alay etme aşağılama dalgaya dönmüş, burada tek tek size açıklama yapma gereği duymuyorum. Hakaret zaten olamaz o bir örnektir. Yorumları iyice okuyun olay iyice geyik muhabbetine döndü !

Burada ki dertlerini açan insanlar ;kimsenin eğlenme amacı ya da can sıkıntılarını giderme aletleri değil. Konu iyice alay etme aşağılama dalgaya dönmüş, burada tek tek size açıklama yapma gereği duymuyorum. Hakaret zaten olamaz o bir örnektir. Yorumları iyice okuyun olay iyice geyik muhabbetine döndü !

Yorumları iyice okudum(!) Bahsettiğiniz geyik muhabbetini de aşağılamayı da hor görmeyi de göremedim. Siz gördüyseniz insanlara ortadan konuşarak ayar vermeye çalışmak yerine forumda olması gerektiği gibi şikayet edebilirsiniz. Zaten olamayacak bir şeyin örneğini neden verdiğinizi anlamadım. Önce var diyorsunuz sonra yok, siz yorumları iyice okumamış olabilir misiniz acaba?

Eşim göreve giderken benim başıma bekçi dikeceğini söylese büyük olay çıkarırım. Ne demek sana emanet ya ben eşya mıyım hayvan mıyım. Ya da hiç güvenmiyor demek ki başıma birini dikiyor diye düşünürüm çok rencide edici, çok çirkin...

X