Bıktım

Nafaka falan düşünmeden boşanıp çalışmaya başlayın bence. Kendinizin yıpranması , o çocugun öyle bir ortamda büyümesi gerçekten kötü.
Tabı bu kadar sıkıntılı bir adam nafaka almadığınız halde boşanmak istediğinizde sıkıntı çıkarır mı o kısmı var.
İş, boşanma süreci sıkıntıları vs. bu mücadeleleri kaldırabilir misiniz? Bana kalırsa çocuğunuzun öyle bir ortamda büyümesindense mücadele etmeniz lazım.

6 yıllık evlilik 1 çocuk..... konum uzun olacak okuyup yorum yazanlara teşekkür ederım çok doluyum Beni anlamıyor. Beni anlayan tek insan annem. Şuan işyerinde pozitif vaka oldugu için eşim olacak kişiye de izin vermişler.. şuan 1 hafta izinde... evde mutfağa girmez yardım etmez. Oturur masaya bekler önüne koyayım sinir oluyorum .

Evde hayatımız şu şekil o işten gelince alır tableti ,tabletten maç oynar,izler,bilardo oynar,film izler.
Ama ben dizi izleyince hep kızardı izlediğim dizileri eleştirir ne biçim dizi çok saçma dizi,dinlediğim müzikleri eleştirir.

Beni hep kızdırmak için elinden gelenin fazlasını yapar.😡 biz onunla 9 yıl önce tanıştık ilk tanıştığımzda alkollü barlara gidip içerdim sırf merakımdan asla sevdiğimden değil sonra da zaten kusardım... Ben içki içince o da içerdi...

Gecen yine tartışma arasnda seninle evlenmeseydm başkasıyla evlenirdim dedim .
Bulurdun ayyaş birini sende ayyaşsın vs dedi .

Ben en son 9 yıl önce içmişim ,
millet hâlâ içiyor ben zaten sevmedim tadı mide bulandırıcıydı dediğim gibi merakımdan içmiştim. Ben içince o da içmişti yani ben tek başına içmemiştim.
Tövbe ettm zaten hayatta içmem.

Beni kızdırmak için herseyi yapiyor.
Mesela ben ev temizliğimi yeni yaptım.

Kızım 2.5 yaşında Ertesi gün
herseyi yere atıyor sütü suyu bile yerlere döküyor, ekmekleri yere atıyor.
Bu yüzden hep tartışıyoruz.
eşmn afedersnz kılları dökülüyor (kendisi recep ivedik gibi kıllı oldgu için) ev dogal olarak kirleniyor ve dağılıyor.

Bana dün dedi heryeri yala yut sil süpür ve lafları kızıma da öğretiyor kızımda bana aynı sözleri söylüyor en basit örnek. Ona öğretiyor kızım annen rahatsız diyor

Kızımın yanında bana herseyi söylüyor
Zaten ortaokulu bile okumamış cahil desem bana kızar mısınız ama kızmayın gercekten cahil. Daha çook şey var.

Lenovodan sıfır tablet aldk 950 tl.
İlkinde kızım yere attıgında ekran çatladı.

Babası işten geldiğinde kıyameti koparmıştı beni çok kırmıştı ... çok büyümüştü kavga. Beni itlemişti ama boşuna ... boşuna......
Çünkü 1 ay sonra
Kızım tableti tekrar yere attı (evet vermemeliydim ama ben evde yemek yaparken vermiştim çnkü durmuyor çok afacan)

Ekleme yapiyorum : evi dağınık görünce "Bu neyaa ev çingen evi" diyor. Ben deliriyorum. Ne çingen evi ya sen çingen evi görmemişsin diyorum bağrırıyorum çnkü damarıma basıyor. "Madem öyle yardım et topla" diyorum.
"Kadın işi yapmam ben" diyor.

Bu arada 2 yaş sendromu çooooook zormuş 😕🙄😑

Neyse tablet açma kapama düğmesi içine göçtü istanbula tamir merkezine gönderdik.

Tamir ücreti için 1008 tl istediler kullanıcı hatasına giriyormus. Tabletin kendisinden fazla para istediler. Bu konuda ne yapmalıyız bilgi verirseniz sevinirim tüketici mahkemesini aradım onlar da kullanıcı hatası dediler... garantisi faturası olmasına rağmen.....

Eşm alma boşver para harcama dememe rağmen
2. El sitesinden apple tablet aldı bu sefer....ve tablete elleme diyor hep kendisi oynuyor ... bağırıyor az önce elledm dondu ekran... "2 elini de kökten koparcam" diyor bana.

Elleme diyor. Bende ona android beyinli diyorum o hep tabletle uğraştığı için.
Tablete simkartını takıyor dün dışarı çıktık elinde kocaman tablet dışarda bil3 tabletle oynuyor.
Tabletin ayarlarıyla uğraşıyor kafasını kaldırmıyor anlatabiliyor muyum. Asla kafasını kaldırmıyor birşey anlatıyorum he hı hı diyor.
Soru soruyorum cevap vermiyor.
Muhabbet yok.

Ben annemle konusabiliyorum normal insan oldugu için her soruma her cümleme cevap veriyor. Ama bu duvar.... yok cevap yok kaale almıyor değil herkese öyle.

Kendi Annesi de konusuyor konuşuyor cevap yine yok banane bea diyor yürü git diyor muhabbet edemiyo kendisi sadece küfür etmeyi biliyor.

İlk zamanlarda anlamadınız mı diceksinz ama ilk tanıştığımzda doğal olarak ilgi vardı sevgi vardı çözemedim 20 yasında evlendm öyle olunca insan malesef ki olgun olmuyor düşüncelerim benim şimdiki gibi olsaydı zaten onunla evlenmezdim.

Hatta şuan tabletten bilardo oynuyor kızıma da kendi telefonunu verdi.

Ayrıca babası evdeyken kızım benim yanıma gelmiyor bile hep babasına gidiyor onu öpüyor sarılıyor babasını göremeyınce ağlıyor. Uykudan uyanıyor baba nerde diyor. Bu sabah kahvaltıda kızım yine ekmeği yere attı. Babası olabildiğince bağırdı hani cinnet geçirir gibi bağırdı birde balkonun kapısı açık. Alt katta oturan onun amcaları ve yengeleri duyuyor hergün kavgaları. Bende heraketlerine uyuz oluyorum

Bırsey derim dalga gecer şekilde cevap verir keyfi yerindeyse. İşi gücü hazıra konsun yemeğini yesin içsin tableti alsın oyun oynasın benle dalga geçsin

Yemek yer tableti alır oturur sinir olurum söylenirim.
Geçen aksam bileziğini bozdur büyük televizyon al diyor şakayla karışık.
Ama şaka değil çnkü bizim televizyon wifi desteklemiyor. O yüzden tv isteyip duruyor ne zamandır saçma .....

Tablet var telefonu var yine de yetmiyor .
Asgari ücret alıyor ama istedikleri şeyler aldığı şeyler hep pahalı
Farklı bir konuya da değinmek istiyorum,bnm annem ikinciye evlendi
15 yıllık evli gayet konuskan yardımsever iyi bir insan.

Benm kızım küçükken ateşi çıkmıştı aşırı ağlıyordu vs o eşmn beğenmediği istemediği adam , Mesela biz eşim ben kızım annemlere kalmaya gidiyorduk ertesi gün annemin eşi bizi arabayla eve bırakıyordu uzak mesafe oldgu için. Uzak dediğimde aynı şehirdeyiz ama semtler ters....kızımızı kaç kere hastanelere götürdü maddi manevi yardım yaptı. Mesela dün bize geldi annemler. Yemek yapmıstım yedi yedikten sonra diyor
Annemn eşi aferin Sevgicicegi çok güzel olmuş aferin eline sağlık dedi

Bu sabah onun konusu açıldı.
Eşm olacak insan diyorki: "götürmeseydi , eve bırakmasaydı yapmasaydı etmeseydi ben mi dedim haha" diyor gülerek. Nankörün en önde gideni.

Seni uyuz ediyorm diyor gülerek .... Nankör arkadaşlar nankör.... Ben pasta yaparım kek yaparım örnek... kuru bir eline sağlık der. Sonra uçak mı yaptın der.

Artık kek börek de yapmiyorum zaten çünkü değmiyor. İnsan övülmek istiyor yanlışmıyım?
Ya kusura bakmayın okurken istemsiz güldüm kılları dökülüyor yazmışsınız ya Allah iyiliğinizi versin 😂❤️ vurdum duymaz eşiniz biraz yardım etsin ataerkil toplumun zararları işte . Anlayış hoşgörü olsa biraz siz ne düşünüyorsunuz?

Esin adam olmaz. Aklin varsa bosan. Annen cocuguna baksin calis. Basin dinc olsun. Ne hayri var da bu adami koca diye basinda tutuyorsun? Degmez. Cocuguna da iyi bir ornek degil. Hic bir is yapmasa cocuguyla oynayip, ilgilenip sana yemek is yapman icin vakit kazandirmasi lazim. Bosa tabletiyle evlensin.

Kimsenin kocası beyaz atlı prens değil ama sizinki de tam bir boz ayıymış, değmez, bi yolunu bulup hayatınızı düzene sokun ayrılın derim

6 yıllık evlilik 1 çocuk..... konum uzun olacak okuyup yorum yazanlara teşekkür ederım çok doluyum Beni anlamıyor. Beni anlayan tek insan annem. Şuan işyerinde pozitif vaka oldugu için eşim olacak kişiye de izin vermişler.. şuan 1 hafta izinde... evde mutfağa girmez yardım etmez. Oturur masaya bekler önüne koyayım sinir oluyorum .

Evde hayatımız şu şekil o işten gelince alır tableti ,tabletten maç oynar,izler,bilardo oynar,film izler.
Ama ben dizi izleyince hep kızardı izlediğim dizileri eleştirir ne biçim dizi çok saçma dizi,dinlediğim müzikleri eleştirir.

Beni hep kızdırmak için elinden gelenin fazlasını yapar.😡 biz onunla 9 yıl önce tanıştık ilk tanıştığımzda alkollü barlara gidip içerdim sırf merakımdan asla sevdiğimden değil sonra da zaten kusardım... Ben içki içince o da içerdi...

Gecen yine tartışma arasnda seninle evlenmeseydm başkasıyla evlenirdim dedim .
Bulurdun ayyaş birini sende ayyaşsın vs dedi .

Ben en son 9 yıl önce içmişim ,
millet hâlâ içiyor ben zaten sevmedim tadı mide bulandırıcıydı dediğim gibi merakımdan içmiştim. Ben içince o da içmişti yani ben tek başına içmemiştim.
Tövbe ettm zaten hayatta içmem.

Beni kızdırmak için herseyi yapiyor.
Mesela ben ev temizliğimi yeni yaptım.

Kızım 2.5 yaşında Ertesi gün
herseyi yere atıyor sütü suyu bile yerlere döküyor, ekmekleri yere atıyor.
Bu yüzden hep tartışıyoruz.
eşmn afedersnz kılları dökülüyor (kendisi recep ivedik gibi kıllı oldgu için) ev dogal olarak kirleniyor ve dağılıyor.

Bana dün dedi heryeri yala yut sil süpür ve lafları kızıma da öğretiyor kızımda bana aynı sözleri söylüyor en basit örnek. Ona öğretiyor kızım annen rahatsız diyor

Kızımın yanında bana herseyi söylüyor
Zaten ortaokulu bile okumamış cahil desem bana kızar mısınız ama kızmayın gercekten cahil. Daha çook şey var.

Lenovodan sıfır tablet aldk 950 tl.
İlkinde kızım yere attıgında ekran çatladı.

Babası işten geldiğinde kıyameti koparmıştı beni çok kırmıştı ... çok büyümüştü kavga. Beni itlemişti ama boşuna ... boşuna......
Çünkü 1 ay sonra
Kızım tableti tekrar yere attı (evet vermemeliydim ama ben evde yemek yaparken vermiştim çnkü durmuyor çok afacan)

Ekleme yapiyorum : evi dağınık görünce "Bu neyaa ev çingen evi" diyor. Ben deliriyorum. Ne çingen evi ya sen çingen evi görmemişsin diyorum bağrırıyorum çnkü damarıma basıyor. "Madem öyle yardım et topla" diyorum.
"Kadın işi yapmam ben" diyor.

Bu arada 2 yaş sendromu çooooook zormuş 😕🙄😑

Neyse tablet açma kapama düğmesi içine göçtü istanbula tamir merkezine gönderdik.

Tamir ücreti için 1008 tl istediler kullanıcı hatasına giriyormus. Tabletin kendisinden fazla para istediler. Bu konuda ne yapmalıyız bilgi verirseniz sevinirim tüketici mahkemesini aradım onlar da kullanıcı hatası dediler... garantisi faturası olmasına rağmen.....

Eşm alma boşver para harcama dememe rağmen
2. El sitesinden apple tablet aldı bu sefer....ve tablete elleme diyor hep kendisi oynuyor ... bağırıyor az önce elledm dondu ekran... "2 elini de kökten koparcam" diyor bana.

Elleme diyor. Bende ona android beyinli diyorum o hep tabletle uğraştığı için.
Tablete simkartını takıyor dün dışarı çıktık elinde kocaman tablet dışarda bil3 tabletle oynuyor.
Tabletin ayarlarıyla uğraşıyor kafasını kaldırmıyor anlatabiliyor muyum. Asla kafasını kaldırmıyor birşey anlatıyorum he hı hı diyor.
Soru soruyorum cevap vermiyor.
Muhabbet yok.

Ben annemle konusabiliyorum normal insan oldugu için her soruma her cümleme cevap veriyor. Ama bu duvar.... yok cevap yok kaale almıyor değil herkese öyle.

Kendi Annesi de konusuyor konuşuyor cevap yine yok banane bea diyor yürü git diyor muhabbet edemiyo kendisi sadece küfür etmeyi biliyor.

İlk zamanlarda anlamadınız mı diceksinz ama ilk tanıştığımzda doğal olarak ilgi vardı sevgi vardı çözemedim 20 yasında evlendm öyle olunca insan malesef ki olgun olmuyor düşüncelerim benim şimdiki gibi olsaydı zaten onunla evlenmezdim.

Hatta şuan tabletten bilardo oynuyor kızıma da kendi telefonunu verdi.

Ayrıca babası evdeyken kızım benim yanıma gelmiyor bile hep babasına gidiyor onu öpüyor sarılıyor babasını göremeyınce ağlıyor. Uykudan uyanıyor baba nerde diyor. Bu sabah kahvaltıda kızım yine ekmeği yere attı. Babası olabildiğince bağırdı hani cinnet geçirir gibi bağırdı birde balkonun kapısı açık. Alt katta oturan onun amcaları ve yengeleri duyuyor hergün kavgaları. Bende heraketlerine uyuz oluyorum

Bırsey derim dalga gecer şekilde cevap verir keyfi yerindeyse. İşi gücü hazıra konsun yemeğini yesin içsin tableti alsın oyun oynasın benle dalga geçsin

Yemek yer tableti alır oturur sinir olurum söylenirim.
Geçen aksam bileziğini bozdur büyük televizyon al diyor şakayla karışık.
Ama şaka değil çnkü bizim televizyon wifi desteklemiyor. O yüzden tv isteyip duruyor ne zamandır saçma .....

Tablet var telefonu var yine de yetmiyor .
Asgari ücret alıyor ama istedikleri şeyler aldığı şeyler hep pahalı
Farklı bir konuya da değinmek istiyorum,bnm annem ikinciye evlendi
15 yıllık evli gayet konuskan yardımsever iyi bir insan.

Benm kızım küçükken ateşi çıkmıştı aşırı ağlıyordu vs o eşmn beğenmediği istemediği adam , Mesela biz eşim ben kızım annemlere kalmaya gidiyorduk ertesi gün annemin eşi bizi arabayla eve bırakıyordu uzak mesafe oldgu için. Uzak dediğimde aynı şehirdeyiz ama semtler ters....kızımızı kaç kere hastanelere götürdü maddi manevi yardım yaptı. Mesela dün bize geldi annemler. Yemek yapmıstım yedi yedikten sonra diyor
Annemn eşi aferin Sevgicicegi çok güzel olmuş aferin eline sağlık dedi

Bu sabah onun konusu açıldı.
Eşm olacak insan diyorki: "götürmeseydi , eve bırakmasaydı yapmasaydı etmeseydi ben mi dedim haha" diyor gülerek. Nankörün en önde gideni.

Seni uyuz ediyorm diyor gülerek .... Nankör arkadaşlar nankör.... Ben pasta yaparım kek yaparım örnek... kuru bir eline sağlık der. Sonra uçak mı yaptın der.

Artık kek börek de yapmiyorum zaten çünkü değmiyor. İnsan övülmek istiyor yanlışmıyım?

keşke boşalabilseniz katlanılacak bir adam değil

Sizin konularınız hep benzer...Boşanamaz mısınız bu adamdan ?

Konu çok daldan dala atlayınca gerçek değil mi acaba dedim ama yorumunuza bakılırsa gerçek galiba.

Konu sahibi aranızda hiç saygı yok gibi eşinizle. Sevgi kısmı da göreceli sanırım.
Normal de birinin eşine veya çocuğuna yardımı dokununca insan minnettar olur. Mahçup olur. Teşekkür eder. Sanki temel ahlak kavramında problem var.
Eşini karşına alıp ciddi konuşma yapmanın vakti gelmiş sanırım. Çok sevdiğini ama seni üzen şeyleri sıralayıp, yapmamasını rica edebilirsin. Çocuğunuzun selameti için, daha huzurlu ve mutlu bir yaşam için emek sarf etmeniz gerektiğini söylenilirsin. Mümkünse çocuk yokken, eğer birine emanet edebiliyorsan.
Bir kere geliyoruz dünyaya. İnan daha iyi yaşamayı hak ediyorsun.

Söylüyorum boşanalım diyorum.
Sana yazıklar olsun bunu da söyledin ya diyorr.
Ben nafaka veremem diyor.
Çocugun velayetini ben alırım diyor.

Ben bosanınca emekli maaşı alacagm içn bana maaş için boşanacaksın diyor.

Kesinlikle yanlış. Ben maaş için hareket etseydm başta resmi nikah yapmazdım.

Anladıgım sey adam bosanmak kesınlıkle ıstemıyor ama, bır yandan da bu kadın benım her turlu kahrımı cekmek zorunda dıye dusunuyor. Istedıgım gıbı davranırım mecbur cekecek dusuncesınde.
Yanı ruh hastası kısacası. Ne emmeye celıyor ne gommeye

Canım sürekli boşanma konusunu açıyorum ben nafaka veremem diyor. (Gıcıklığından)
Bahsettiğiniz tavırlara sahip adama rica ederseniz tabi ki nafaka vermem der. Gidip boşanın bakın nasıl veriyor paşa paşa nafakasını. Zaten kimse boşayacağız ama nafaka verir misin lütfen diye rica etmeyecek boşarken.

Söylüyorum boşanalım diyorum.
Sana yazıklar olsun bunu da söyledin ya diyorr.
Ben nafaka veremem diyor.
Çocugun velayetini ben alırım diyor.

Ben bosanınca emekli maaşı alacagm içn bana maaş için boşanacaksın diyor.

Kesinlikle yanlış. Ben maaş için hareket etseydm başta resmi nikah yapmazdım.
bu nafaka vermem muhabbetini bir arkadaşım yaşadı, hem de ex kocası mevki makam sahibi, varlıklı bir adamdı, nafaka vereceksem boşamam sürundururum dedi resmen ruh hastası, eli kolu da uzun , çocuğunu da perişan etti, kıza hayatı cehennem etti resmen , kurtulmak için velayeti ona verip nafaka tazminat hiçbişey almadan boşandı arkadaşım, oğlunu da haftasonları tatillerde alıyor, bütün okul, kıyafet,oyuncak alışverişini cebinden yapıp babasına teslim ediyor, adam nafaka vermeyi bırak hala dolaylı yoldan maaşını yiyor kadının, bir de üstüne hala mobbingi devam ediyor, işiyle, çevresiyle uğraşıyor, arkadaşim çocuğu için sesini çıkaramıyor.....kabus gibi

Simdi bu organizmayi uykusunda falan bogsan insan yerine koyup seni iceri atarlar iste yapacak bir sey yok en guzeli bosamak. Bu devirde,bu yasta bir adamin bu kafayla ilkokulu okuduguna bile sukretmek lazim

X