bıktım...

DenizYildizi

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
633
32
slm arkadaşlar,26 yaşındayım dün benden 4 yaş küçük kuzenim nişanlandıı ve bazı tanıdıklarım evde kalmışımcasına senin nişanın olmalıydı sen otur gibi saçma sapan sapan şeyler söyledilerr.. çalışmıyorum evdeyim sürekli çalış ,evlen lafları benim kadar kimsenin üstüne bu kadar gidilmiyordur sanırım.napayım olmayınca olmuyor evlenmek için evlenmek istemiyorum ben:KK20: gerçkten artık çok sıkıldım bu laflardan kısmet diye bişeyden haberleri yok galibaa bu insanların:KK22: ,tepkim ne olmalı bu insancıklara karşı.:KK5:

slm arkadaşlar,26 yaşındayım dün benden 4 yaş küçük kuzenim nişanlandıı ve bazı tanıdıklarım evde kalmışımcasına senin nişanın olmalıydı sen otur gibi saçma sapan sapan şeyler söyledilerr.. çalışmıyorum evdeyim sürekli çalış ,evlen lafları benim kadar kimsenin üstüne bu kadar gidilmiyordur sanırım.napayım olmayınca olmuyor evlenmek için evlenmek istemiyorum ben:KK20: gerçkten artık çok sıkıldım bu laflardan kısmet diye bişeyden haberleri yok galibaa bu insanların:KK22: ,tepkim ne olmalı bu insancıklara karşı.:KK5:

ttlm bence ewde kalmadıınn farkna warmalsn onclkle:KK70: 21.yy daız 2012 deız we sen dha 26 yasındasn asık olduun we cddn ewlenmek istediin biriyle zamanı geldıınde ewlencksın tabıkıde tkmamaya calıs ya da en azndn onlrı umursamıomssn gbı hssttr onlra:d

Ayyy canım hiç üzülme, böyleleri çok ahmak oluyor ,zavallılar bence. Kendileri evlenince veya işte nişanlanınca bir halt yaptım sanıyorlar. Dünyada tek evlenen kendileri sanki,hemen havalanıyorlar, daha kendileri dün bekarken bugün evlenince hemen bekarlara laf sokuyorlar.
Canını sıkıyor tabii insanın ama bir de şöyle düşün, Allah kimsenin yuvasına zeval vermesin fakat özenip hoşumuza giden evliliklerde önemli olan sonunu iyi getirmek. Görkem ,coşku ve büyük aşkla evlenip de dul kalanların durumu daha mı iyi. İşe bu yönünden bak.
Kaldı ki sen de zeka özürlü değilsin sonuçta, beğendiğin biri çıksa karşına elnbet evlenirsin.
Öyle kasıtlı söyleyenlere zavallı diye bak,gerisini boşver..

zamanı geldiğinde sevdiğin biriyle evlenirsin elbet insanların bu acelesi niyeymiş.takma kafana bunları millet konuşur durur sen kafana takmadığına göre no problem:KK9:

daha 26 yaşındasın ne evde kalması ya arkadaslarında dediği gibi sen takma onları kafana böyle bişi söylediklerinde kendim kadar mükemmel birini bekliyorum falan de ki asıl onlar bozulsun:KK66:

aklıma su söz geldı ..
düğünlerde sana yaklasıp sıra sana geldı dıyen yaşlılara aynısını sende cenazelerde yap:)

şaka bı yana bence hiç dert etmemelisin hayat senın...

çok teşekkürler yorumlara tabiki kaale almıyorum hayırlısı deyip geçiyorum ben kendimi ne istediğimi biliyorum sonuçta ama neden bu tür konuşmalara maruz kalayım artık dayanamıyorum kötü şeyler çıkçak ağzımdan en son diyen yeni ayrıldı eşinden sen evlendinde ne oldu evlenenleri görüyorum sırf bozmak için dicektim nerdeyse böyle yanlış şeyler :/ben hiç kimseye hayatta niye şunu bunu yapmıyon vs demem hakları yok bence bu ne hadsizlik anlamış değilim.

Son düzenleme:
Ben 25 yasima giricem bana da diyolardi daha 21 yasindayken dusun artik :)

O kadar erken evlenince ne oluyosa sanki evlenenlerde pisman yani :) Bizim milletimiz laf konussunda ne konusursa konussun yani pek bayilirlar her seye burunlarini sokmaya sanki sev evlensen onlara faydasi olacak veya calissan

Kimseyi takma bosver kismetten öte yol gitmez
:)

ben 25 yasında evlendım.asık oldum 5 yıl cıktım yanı 20 yasında tanıstık.6 yıldır evlıyım.bu herkese olacak demıyorum yanlıs anlama.benım tum kız arkadaslarım 17-18de evlendı hemen cocukta yaptılar.bırara benı dısladılar onlar evlı ben bekarım ya ne anlarım evlılık hayatından falan sacma sapan bısuru sey.su an hepsı dul 2-3 cocukla annelerının evındeler.bazılarının cocugu babasında goremıyolar bıle.evlılıgı duzgun gıden arkadaslarımda var yanı bosanmayan deyım onlarda mutsuz.sımdı bana ıyıkı evlenmemıssın kucuk yasta dıyorlar.benım 2 yasında bır kızım var ve nıye cocuk yapmıyorsun dıyede soruyorlar.karısmayın ozel hayatıma ben sızınkıne karıstımmı dıyorum.bence yasın cok normal hatta bekle derım ben 30 kadar.yanlıs yapmaktansa gec evlenmek ıyıdır.konusanlara dıyecek sozum yok benım hayatımda konusanlar benı uzenler dersını aldı.allaha havale et onları.

derler cnm hersey derler
bekarsan neden evlenmıyorsun ?
evlıysen cocuk neden yok ?
cocuk yaparsan 2.neden olmuyor ?
derler yanı hep derler .mıllete gore yasayacak degılız.

ben 25 yasında evlendım.asık oldum 5 yıl cıktım yanı 20 yasında tanıstık.6 yıldır evlıyım.bu herkese olacak demıyorum yanlıs anlama.benım tum kız arkadaslarım 17-18de evlendı hemen cocukta yaptılar.bırara benı dısladılar onlar evlı ben bekarım ya ne anlarım evlılık hayatından falan sacma sapan bısuru sey.su an hepsı dul 2-3 cocukla annelerının evındeler.bazılarının cocugu babasında goremıyolar bıle.evlılıgı duzgun gıden arkadaslarımda var yanı bosanmayan deyım onlarda mutsuz.sımdı bana ıyıkı evlenmemıssın kucuk yasta dıyorlar.benım 2 yasında bır kızım var ve nıye cocuk yapmıyorsun dıyede soruyorlar.karısmayın ozel hayatıma ben sızınkıne karıstımmı dıyorum.bence yasın cok normal hatta bekle derım ben 30 kadar.yanlıs yapmaktansa gec evlenmek ıyıdır.konusanlara dıyecek sozum yok benım hayatımda konusanlar benı uzenler dersını aldı.allaha havale et onları.

konu dısı olacak belkı bıraz ama ,
5 yıllık bır ılıskıyı nasıl surdurebıldınız
bır de sonucu evlılıkle bıtırdınız.
5 yıl boyunca hıc mı tartısmadınız tahammul sınırlarınız hıc mu tukenmedı?
5 yıl bır ılıskı nasıl surer kı ?
kusura bakmayın ben artık ınanmıyorum uzun soluklu ılıskılerın mutlulukla sonlandıgını da
o yuzden sasırıyorum surdurebılenlere .

şuanda 23 yaşındayım ve tam 5 senelik bi ilişkim var çok seviyorum hala çok aşığım ama huzursuzum yani beraber bi gelecek kurabilcekmiyiz?benimle bi hayat gecirmek istiyormu vsvs.. hiçbi zaman bu konuyu açmadım açmaya da korkuyorum açıkçası ama bu belirizlik çok acayip:s

boşver bunları takma hiç hayat cok kısa. bnm erkek arkadasımın babası öldü ömrümden ömür gdyr elimden birsey gelmiyor napcagımıda blmiyorum konu bile acmayı beceremedm :'(

evlenmiş olmak için evlenecek değilsiniz ya?

26 yaşındayken evli de değilseniz önemli engeller de yoksa keyfi olarak evde oturmanız tuhaf geliyor olabilir insanlara.
çalışınca kendi kararlarını alan uygulayan bir birey olarak algılanıyorsunuz,
çalışmayınca evlenmeyi bekleyen ev kızı oluyorsunuz,

bizim insanımızın genç olsun, yaşlı olsun hep böyle bi beklentisi vardır
yani eğer bir kız çocuğu liseyi bitirip, üniversiteye gitmeyecekse bikaç yıl içinde evlenmeli
yada üniversiteye gidecekse okul bitince bi kaç yıl içinde evlenmeli
benim gözlemlediğim burada yaşa değil de, daha fazla ne kadardır evde oturuyor bu kız gibi bi düşünce oluşuyor
biliyorsunuz insanların hayatları hakkında eleştirisel yorumlar yapmak, en çok zevk aldığımız şeydir

ben sizin yerinizde olsam bu tarz şeyler söyleyen kişilere hiç istifimi bozmadan "kısmet denen birşeyder haberiniz var mı" derdim

nedense küçük yaşta evlenen kızlara, çok becerikli, çok güzel, aynı yaşıt olup evlenmeyenlere ise sanki suçluymuş gibi yaklaşılıyor
ben 24 yaşında evlendim, benden 1yaş büyük ablam ise bekar
benim ablamdan erken evleneceğimi duyan densiz akrabalarım da, nişanımda ve düğünümde ablama sana söyledikleri şeyleri söyleyerek hem benim huzurumu hem de ablamın huzurunuzu bozdular
ne yani, aynı evde büyümüş kardeşlerden hangisi diğerinden üstün olabilir ki, bunun tek açıklaması kısmettir

Allah herkese hayırlı kısmetler nasip etsin...

Gene mi yaa.Bu konu ne kadar çok açılıyor her açıldığında sinirlerim zıplıyor yaaa.
Ne patavatsız şeyler valla ağzımı bozcam.Sen onlara en güzel cevabı "benimle ilgili kararların vaktini ben bilirim" diyerek vereceksin canım.
Onları ne ilgilendiriyo hayret bişey mutsuz olsan oturup seninle mi ağlayacak bu insanlar.

:KK14:Gerçekten acınası gözlerle diyolar ama gerçekten takmam yoksa .sanki ben çok istiyorumda sanki üzülüyorum evlenemediğime :KK52:öyle mi sanıyolar acaba aynı şekilde evde oturmama da laf söylüyolar tek benmiyim böyle yaşayan anlamadımki.daha ne kdr tahammül etçem bilmiyorum çünkü gerçekten evleneceğim biri yok çıkmıyor karşıma gönlüme göre olan birini beklemek istiyorum ya sırf çeneleri kapansın diye yalan yanlış biriylee evleneyimmi yani..:KK50:

Canim insanlara müsade ettigin sürece herseye karirsirlar. yok calis, yok evlen, yok bosan, yok cocuk yap, bitane daha, yap ev al, araba al, neden o markayi aldinda bunu niye almadin, o koltuk güzel degil, sen bu kazaklami dolasicaksin? yoksa sen hala pamuklu donmu giyiyorsun :KK53::KK53::KK53:

X